Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1

  Icon14 Kur'an-ı Kerim ( PDF formatında ). Arapça olarak tamamı


 2. #2
  Kur'an-ı Kerim ( PDF formatında ). Arapça olarak tamamı ve Türkçe Meali


  Download KuranıKerim rar

  KAYNAK
  -------------------------------------------------------
  «Lâ ilâhe illâllah» ne demektir? "TANRI yoktur sadece ALLAH vardır" anlamında değerlendirilir.«Lâ ilâhe»de; "Lâ", yoktur; "ilâhe", TANRI demektir; yani, tapınılacak tanrı yoktur, demektir.Elmalılı Hamdi Yazır-Hak Dini Kur'ân Dili(c:1/24-25)
  Allah'ın birliğini tanımak,ondan ortak ve benzerini bütünüyle reddetme için "Ondan başka ilah yoktur" demek yeterli değildir.Elmalılı Hamdi Yazır-Hak Dini Kur'ân Dili(c:9/279)
  "- ... İşte ârifler buradan mecâz çukurundan hakikatın zirvesine yükselir,mî'râclarını tamamlar, açık bir müşahede ile görürler ki, varlıkta ALLAH'tan BAŞKA BİR ŞEY YOK!İMAM GAZALİ-Mişkâtül Envâr
  "There is no god ONLY ALLAH"
  -------------------------------------------------------
  "İslâm Dini" ile ilgili, günümüzün en büyük sorunlarından biri de hemen herkesin, başkalarının yaptıklarını Allah ADINA yargılayarak, hükümler vermesi.. Herkes, biribirini eleştiriyor; diğerinin, kendi yaptığına uymayan davranışının yanlış olduğunu söyliyerek,"Allah`ın onun yaptığını kabul etmeyeceği" hükmünü veriyor!.
  Şu anda yeryüzünde yaşamakta olan hiç bir kişi,-Nebive Rasûl değilse-ALLAH ADINA değerlendirme ve hükmetme yetkisine sahip değildir!.Böyle bir yetkisi olduğunu söyleyen kişi ise, ancak ve sadece akıl hastası olabilir!. Böyle birine inanmak ise, cehaletin son sınırıdır!.
  Biz bütün insanlar, Hz Muhammmed Aleyhisselâm’ın bize bildirdiklerine veKur`ân-ı Kerîme dayalı olarak, kişisel yorumlarımızla"İSLAM DİNİ" HAKKINDA düşüncelerimizi dile getirebiliriz. Ama kim olursak olalım,"İSLÂM DİNİ" HAKKINDAKİ kişisel düşünce ve yorumlarımız,DİN ve ALLAH ADINA değildir!.Ahmed Hulusi
  -------------------------------------------------------
  Kişi herhangi bir konu hakkında konuşacaksa BENCE diye başlamalıdır.Ahmed Özhan
  -------------------------------------------------------
  "İkrah" yani zorlamanın "İslâm Dini"nde olmayışını; insanları bu konuda zorlamanın kesinlikle Dine uygun bir davranış olmadığını bakın değerli müfessir Elmalılı Hamdi Yazır ünlü tefsiri "Hak Dini Kur`ân Dili"nde nasıl açıklıyor:"Dinin mevzuu ef`âli ıztırariye (zorlamalı fiiller) değil; ef`âli ihtiyarîyedir (kişinin kendi dileğiyle).. Bunun için ef`âli ihtiyarîden birisi olan ikrah, dinde menhîdir (yasaktır).Belki âlemde ikrah bulunabilir, amma Dinde, Dinin hükmünde, Dinin dairesinde olmaz veya olmamalıdır
  Dinin şanı ikrah etmek değil, belki ikrahtan korumaktır.Binaenaleyh Dini islâmın bihakkın hâkim olduğu yerde ikrah (zorlama) bulunmaz ve bulunmamalıdır!.. Şu halde Din, ikrah ediniz demez; ikrah meşru ve muteber olmaz!.İkrah ile vâki olan amelde dinin va`dettiği sevap bulunmaz; rıza ve hüsni niyyet bulunmayınca hiç bir amel ibadet olmaz!.Ameller niyete göre değerlenir!.. Metalibi diniyyenin hepsi ikrahsız, hüsni niyyet ve rıza ile yapılmalıdır..İkrah (zorlama) ile itikad mümkün değil; ikrah ile kılınan namaz, namaz değil; oruç keza; hacc keza ilah...Bundan başka, bir kimsenin diğerine tecavüz edip de herhangi bir işi ikrah ile yaptırması da câiz değildir; hasılı, hükmi islâm altında herkes vazifesini bilihtiyar yapmalı, iKRAHSIZ YAŞAMALIDIR!." (c:1; s:860-861)
  -------------------------------------------------------

Benzer Konular

 1. Hirsiz olarak mağazaya girdi müslüman olarak çıktı
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2014, 05:20 PM
 2. Kuran-ı Kerim'de namaz kaç vakit olarak geçmektedir?
  ashenarşi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 22
  Son mesaj: 13-08-2011, 04:19 AM
 3. 5800 16 tane Seçme Uygulama Tamamı Çalışır Durumda İyi Eğlenceler
  wolkan_26 Tarafından Cep Telefonu Programları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-07-2010, 12:06 AM
 4. Kur’an-ı kerim niçin Arapça
  nefisetülilm Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-07-2009, 07:51 PM
 5. Pdf Formatında Kur’an-ı Kerim
  dogangunes Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-06-2008, 04:12 AM
Yukarı Çık