+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Ülkücü Cinayetler ve MHP

Bilim ve Astronomi Kategorisi Tarih Forum'u Forumu Ülkücü Cinayetler ve MHP Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> ÜLKÜCÜ CİNAYETLER VE MHP Ülkücüler tarafından öldürülen CHP’liler: Muharrem Erdoğan; Antalya İl Başkanı Abdurrahman Köksaloğlu; İstanbul Milletvekili, Avukat Ahmet Albay; ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.820
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  68000

  Ülkücü Cinayetler ve MHP

  ÜLKÜCÜ CİNAYETLER VE MHP

  Ülkücüler tarafından öldürülen CHP’liler:

  Muharrem Erdoğan; Antalya İl Başkanı
  Abdurrahman Köksaloğlu; İstanbul Milletvekili,
  Avukat Ahmet Albay; Adana İl Başkanı
  Mehmet Zeki Tekiner; Nevşehir İl Başkanı
  Ethem Kaya; Uşak İl Başkanı
  Yusuf Bakır; Tokat İl Yönetim kurulu Üyesi
  Avukat Mustafa Kulkuloğlu; Kayseri İl Başkanı
  Temel Aydınoğlu; Trabzon Baro Sekreteri
  Bülent Demir; İstanbul Belediye Başkan yardımcısı
  Suat Karataşlı; Siverek Belediye Başkanı
  Yüksel Baba; Nevşehir İl Yönetim Kurulu Üyesi
  Battal Pekiş İçeri; Çumra Belediye Başkanı
  Özcan Babi; Biga, Gençlik Kolu Başkanı
  Avukat Ömer Yılmaz; Kayseri İl Başkanı
  Abdullah Sayar; Muhtar adayı
  Avukat Burhanettin Cihan
  Yaşar Baki Duru; Muhtar

  Ülkücü geleneği katliam ve cinayettir.
  Türkeş;1965 yılında Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’ne başkan oldu. 1969 yılında CKMP ismi adana kongresinde değiştirilerek MHP adını aldı. Partinin amblemi Osmanlı bayrağı olan üç hilal oldu. 12 Mart darbesini destekleyen Türkeş’in MHP’si ve faşistlerin askeri örgütlenmesi Ülkü Ocakları, 1970’lerin başından itibaren işçi hareketine ve sola karşı silahlı saldırılara başladı. Genelkurmay’a bağlı Özel Harp Dairesi ya da diğer adıyla bilinen kontrgerilla, ülkücüleri komando kamplarında yetiştirip silahlandırdı. Ülkücüler 1970’li yıllarda sokaklarda insan avına çıkıyorlardı. Ülkücü katil Veli Can Oduncu itiraflarında insanların bıyıklarına bakıp solcu olduğunu anlayıp öldürüyorduk derken bir başka ülkücü Ferhat Tüysüz’de canımız sıklıdığında solcu avına çıkıyorduk diyen bir ülkücülerdir Kemal Kılıçdaroğlu. MHP bir darbe ile iktidarı ele geçirmeyi deneyecekti. Bu olmadı ama ülkücülerin yaptığı katliamlar 12 Eylül darbesine zemin hazırladı.

  Ülkücüler demek katliam demektir.
  İstanbul Üniversitesi’nden çıkan öğrencilerin üzerine bomba atmak, silahla taramak. Bahçelievler’de 7 TİP üyesi sosyaliste işkence etmek, boğarak öldürmek. Maraş’ta yüzden fazla Alevi’yi kadın, çocuk, hamile, yaşlı demeden katletmek. Sivas ve Çorum’da aynı vahşeti sergilemek. Aydınları, gazetecileri vurmak. Tüm bunlar ve çok daha fazlası ülkücülerin siyasi geleneğidir.

  ÜLKÜCÜ CİNAYETLER

  Kitlesel katliamlar irdelendiğinde altından Ülkü Ocakları Derneği ve Ülkücü Gençlik Derneği, Ülkü Yolu Derneği’ne bağlı ülkücüler çıkmaktadır.
  Ord. Prof. Bedri Kafakioğlu, Prof. Dr. Ümit Doğanay, Prof Dr. Cavit Orhan Tütengil, Doç. Orhan Yavuz, TRT prodüktörü ve yazar Ümit Kaftancıoğlu gibi birçok değerli bilim insanını, ilerici-devrimci ve aydın insanları öldüren ülkücülerdir.
  Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul’u vuran ülkücülerdir. DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler cinayetini gerçeklestirenler ülkücülerdir.
  Savcı Doğan Öz cinayeti, ülkücü militan İbrahim Çiftçi tutuklandı. MHP Kongresinde MHP başkanlığına adaylığını koydu.
  Savcı Doğan Öz cinayeti için konuşan Muhsin Yazıcıoğlu şöyle diyor; “Öz, sol görüşlü bir kişiydi. Ülkücülere olan husumeti de o günlerde göstermiş olduğu tavırlardan belliydi. Öz’ün ülkücülere yapmış olduğu bir takım uygulamalardan dolayı ülkücüler tarafından öldürüldüğü iddiası tamamen gerçek dışıdır”. Doğan Öz’ü öldüren ülkücü İbrahim Çiftçi’ydi ve yakalandı. Abdi İpekçi ve Papa suikasti ülkücü Mehmet Ali Ağca tarafından gerçekleştirildi.
  Ülkü Ocakları Derneği başkanı Muhsin Yazıcıoğlu “16 Mart 1978 katliamının ülkücülerle uzaktan yakından ilişkisi yok” dedi ama tutuklananlar ülkücüler oldu. .
  Türkçü ülkücülere göre bütün cinayetler Komünistlerin işiydi. Devrimci sendika başkanlarını öldürenlerde komünistlerdi. CHP’lileri öldürenlerde.

  Avrupa Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu eski başkanı (itirafcı) Lokman Kondakçı, Bedrettin Cömert cinayetiyle ilgili olarak: “Bu eylem ve eylemlerden Ülkü Ocakları başkanları sorumludur”. demişti. Cinayeti Rıfat Yıldırım, Üzeyir Bayraklı, Mithat Torun adlı ülkücüler gerçekleştirmişti. Bu iki ülkücü 1980’li yıllarda Avrupa’da uyuşturucu tacirliğinden Almanya’da cezaevinde yattı. Mafia içi hesaplaşmada uyuşturucudan dolayı cezaevine girip çıkan Üzeyir Bayraklı Almanya’da öldürüldü…
  Bahçelievler’de 7 TİP’li devrimcinin öldürülmesi olayını gerçekleştirenler ülkücülerdir. Yedi TİP’li öğrenciyi boğarak öldürenler arasında Abdullah Çatlı ve Haluk Kırcı gibi ülkücüler vardı. Olay yerinde bulunan araç MHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Mit’e ait olduğu ortaya çıktı.
  Komando kamplarında silahlı eğitimden geçirilen Ülkücüler sola -sosyalistlere, ileri-demokrat aydınlara, sendikacılara, işçi önderlerine, devrimci gençlere karşı yetiştirildiler. Komando kamplarının parasal desteğini Adalet Partisi Çanakkale milletvekili Murat Bayrak karşılıyordu. Kampa gelenler arasında Alpaslan Türkeş, TRT genel müdürü Nevzat Yalçıntaş gibi simalar geliyordu. Cumhuriyet gazetesinden Hikmet Çetinkaya komando kamplarında yapılanları araştırdı ve gazetedeki köşesinde yazdı.

  Alpaslan Türkeş, komando Kamplarına ilişkin bir açıklamasında bakın ne söylüyor.
  “Komünistler memleketi sahipsiz sanıpta sokak hakimiyeti kuramazlar. Memleketimizde onların anladığı dilden konuşacak milliyetçi çocuklar var. Bunun için gençlerimizi mücadeleci olarak yetiştiriyoruz.”(Reis Soner Yalçın Doğan Yurdakul, sy. 3l)

  “Yağmur Oğlum,
  Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir de resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol. Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır. Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İsponylollar, Portekizliler, Romanlar, yeni düşmanlarımızdır. Japonlar, Afganlılar, Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. Ermeniler, Kürtler, Lazlar, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Zazalar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler, Çingeneler, içerideki düşmanlarımızdır. Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için hazırlanmalı. Tanrı yardımcın olsun.” Nihal Atsız

  Bir ırkçının ağzından bu kadar açık itiraflar olsa olsa Hitler olur diyeceğim ama Hitler bile Nihal Atsız’ın yanında hafif kalıyor.
  Devlet Bahçeli ise her fırsatta biz ırkçı değiliz dese bile görünen köy kılavuz istemez.10 parti kongresinde Nihal Atsız’dan bahsederken ağzının salyasını akıtmıştı. Nihal Atsız’ın onurlu bir milliyetçi olduğunu ve onu saygıyla minnetle anıyorum diye açıklamıştı.
  Devlet Bahçeli parti kongresinde; kendisinin ” ciddi bir politikacı, MHP’nin ise halk dostu” bir parti olduğunu anlatıp durdu, peki sormazlar mı? Nihal Atsız nasıl halk dostu olabiliyor. yukarıdaki söyledikleri herşeyi açıklamıyor mu? Halk düşmanı bir kişi halkaların arasına dostluk değil düşmanlık eker.
  MHP nasıl bir parti? halk dostu mu? farklılıkları seven bir parti mi? Buna inanan kimler olabiler?

  Alpaslan Türkeş, bir gazeteci ile yaptığı röportajda, gazeteci “Anadolu bir mozaiktir, bu konuda ne diyorsunuz” diye sorduğunda ne Mozaği ulan” diye cevapladığı unutuldu mu?

  MHP’nin imajı değişti diyenler kimlerdir?
  MHP’nin tarihinde silemediği, silemeyeceği kadar eli kanlıdır, kirliliğini silemeyeceği kadar ırkçı düşüncenin savunucusudur. MHP, Kurt gibi puslu havayı bulduğunda, dişlerini göstermekten, dillerini bıçak gibi keskinleştirmekten geri durmayan bir parti değil mi?

  Kendilerinden başka herkesi “düşman” ilan eden” MHP’nin gerçeği. Fikri neyse zikri de o değil mi?
  MHP’nin kanlı tarihini ve sayfalarını açmakta fayda vardır. Her sayfası ve tarihi; işkence ve katliamların, cinayetlerinin, bombalamaların altındaki imza ülkücülere aittir. 12 Eylül Mahkeme dosyaları incelendiğinde daha fazla detayların çıktığını görüyoruz.

  Ülkücü Cinayetler ve MHP - Erdal Boyoğlu
  Konu SOSYALİST tarafından (23-04-2018 Saat 06:31 PM ) değiştirilmiştir.
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK :prv:

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.820
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  68000

  Cevap: Ülkücü Cinayetler ve MHP

  ESKİ ÖZEL HAREKATÇI POLİS AYHAN ÇARKIN

  PERPA’DAKİ KIZI TANIK OLMASIN DİYE ÖLDÜRDÜK!


  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e Adalet Bakanlığı’nın izniyle önceki gün Ayhan Çarkın’la 4 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Aygün’ün notlarına göre ağlaya ağlaya konuşan Çarkın, diğer özel harekatçılara konuşmaları için çağrıda bulunarak özetle şunları söyledi:
  ÇITLAK’I BOŞA ÖLDÜRDÜK: PERPA baskını, basit bir gaz bombasıyla yapılabilecek bir operasyondu. Silah kullanılması gerekmezdi. Buna rağmen yargısız infaz yaptık. Oradakiler bizimle çatışmaya girmedi. Çatışma süsü verildi. Garson kızı da (Selma Çıtlak) tanık kalmasın diye öldürdük. Sonradan çok pişmanlık duydum.

  TİKKO OPERASYONU: İstanbul Maltepe’de, 3 TİKKOlu genç için ihbar geldi. Gittik. Kızı asansörde öldürdük. 2 kişi ise çatıda öldürüldü. Evlerine girdik fena oldum. Yeni çay demlemişlerdi. Ne silah vardı ne başka bir şey.

  DEV-SOL’A OPERASYON: Birçok operasyona katıldık. Sinan Kukul, Sabahat Karataş gibi isimler, yargısız infaz sonucu öldürüldü. Daha böyle birçok isim var. Yakalanabilirlerdi ama çatışma sürüyor süsü verildi.

  SLOGAN ATTILAR: Hüsamettin Yaman ve Soner Gül’ün polis katili olduğu söylendi bize. Yakalayıp bir kamyonetin arkasına attık. Koli bantıyla bantladık. Ormanlık bir alanda sorguladık. Sonra yere oturtup infaz edildiler. Çocuklar bir an için geri adım atmadı. Vurulurken ‘insanlık onuru işkenceyi yenecek’ diye slogan atıyorlardı. Şimdi benim oğlum, onların yaşında. Düşündükçe ağlıyorum. Bize bu insanları hep ‘polis katili’ diye tanıttılar.

  FOTOĞRAFI BAŞUCUMDA: Ayhan Efeoğlu, emniyette işkence sonucu öldü. Cesedini bize verdiler. Biz bomba ya da bu tip bir şey sandık imha için bavulu görünce. İçinden ceset çıktı. Götürüp gömdük. Kendi ellerimle gömdüm. Şimdi fotoğrafı, cezaevinde başucumda asılı. ‘Adaşımdan’ özür diliyorum her gün. Her gün resmine bakıp ağlıyorum.

  MEZARLARIN ÜZERİNE GÖMDÜK: Bizim ekip, bir ihbar üzerine Muş’a gitti. 8 kişi infaz edildi orada. 3 arabayla gidildi. Yollar buzluydu. 1994’ün kış ayları. Muş Merkez Mezarlığı’ndaki 8 ayrı mezarın üzerine gömüldü öldürülenler. PKK’nın politikalarına da karşı çıkan, barış isteyen bir grup. Belki örgüt de tasfiye edecekti. Ortak operasyon gibiydi.

  60 YAŞINDAKİ AMCA: Aynı ekip, Gaziantep’te 60 yaşındaki bir amcayı inşaatta infaz etti. Onun da örgütle (PKK) ortak operasyon sonucu infaz edildiğini düşünüyorum.

  ÖRGÜTLER DE İŞİN İÇİNDE: Bazı örgütler, temizlemek istedikleri adamları bize bildiriyorlardı. İhbarla bildiriliyordu. Bu adamlar infaz ediliyordu. Güneydoğu Mardin Ömerli’de, Pınarcık katliamı ile 31 kişi öldürüldü bu bir vahşetti.

  150 KİŞİ GÖREVDE: O dönemde, bu işlerin içerisinde yer alan 150’ye yakın kişi hâlâ etkin görevde. Bu kişilerin hakkında işlem yapılması gerekiyor. İsimlerini tek tek savcıya söyledim.

  CUMARTESİ ANNELERİ: Soner Gül, Hüsamettin Yaman ve Ayhan Efeoğlu’nun fotoğraflarını Cumartesi Anneleri’nin elinde gördüm. Bilmiyordum ki ben bunların öğrenci olduklarını. Polis katili sanıyorduk. Af dilemek, onlarla konuşmak istedim. Gittim, Nevruz’a katıldım. Bildiklerimi anlatmaya karar verdim. Öldürdüklerimiz rüyalarıma giriyor. Cumartesi anneleri, rüyalarıma giriyor. Hesaplaşmaya da böyle başladım zaten.

  20 METRE YANDADIR: Gösterdiğim yerlerde ceset bulunamaması, orada olmadıkları anlamına gelmez. Çıkartılmamışsa, geniş bir alan taramasıyla bulunur. Orada yollar, ormanlar yapılmış. 20 yıl geçmiş. Gösterdiğim yerde değilse, 20 metre yanındadır. Söylediğim herşey doğru. Ben bu ekiplerin içindeydim.

  AĞAR GİBİ RAHAT DEĞİLİM: Mehmet Ağar, bunların bir plan dahilinde olmadığını söylüyor. Benim vicdanım, Mehmet Ağar gibi rahat değil.

  GÜNDEM’İN BOMBALANMASI: Özgür Gündem gazetesini bizim Ankara ekibi bombaladı. Ankara ekibinin ilk eylemi. 92 yılında. 96’dan sonra örgütten koptum zaten. Bize ‘polis otosuna bomba attı’ diyorlardı gidip öldürüyorduk.

  YEŞİL, DEVLET KORUMASINDA: Yeşil (Mahmut Yıldırım) yaşıyor ve devletin korumasında olduğuna inanıyorum.

  TERÖR ÖRGÜTÜ GİBİYDİK: Biz, yasallık perdesi altında terör örgütü gibi çalıştık. Ölen insanların bir çoğunun slogan attı. Geri adım atmadı. Bu insanlara hayranlık duydum. Üç parmak işareti ‘gördüm, duydum, biliyorum’ anlamına geliyor. Diğer faillere mesaj.

  SEVGİLİLERİNİ İNFAZ ETTİLER: Bizim grup canavardı, sevgilisi ile anlaşamayıp öldürüyordu. Biri sevgilisini öldürdü. Kan döke döke canavarlaşmış, insan olmaktan çıkmıştı bizim grup. Kırıkkale’de Metin Vural adlı kişi de kişisel sebeplerle öldürüldü.

  15-20 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜM: 15-20 kişiyi bizzat öldürdüm. Ben sadece buzdağının küçük kısmını anlatıyorum. Herkes konuşursa bütün tablo açığa çıkar. Yeni yerler bulabilirim, gösterebilirim. Tahliye edilirsem, yeni kanıtlar çıkar.

  DELİ RAPORU YAKIŞMADI: İbrahim Şahin kilit konumda. İdoldür. Böyle birinin deli raporu alması kendisine yakışmadı.

  OKTAY İNTİHAR ETMEZ: Behçet Oktay’ın intiharına inanmıyorum. Karşı çıkmıştır, öldürülmüştür.

  ‘İnsanlıktan çıktık…’
  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, SKYTÜRK’te katıldığı programda Çarkın’ın şunları söylediğini kaydetti: “Benim anlattıklarım itiraf değil. Ben bir itirafçı da değilim. Sadece kendi vicdanımı temizlemek için ailemle bunun hesabını yaptım. Ama biz devlet emir verdi ve cinayetler işledik emri verenin hiç mi bir sorumluluğu yok? Bu kararlar Milli Güvenlik Kurulu’nda alındı ve bu infazlar böyle yapıldı. O kadar çok cinayet işlendi kan döküldü ki özel harekat mensubu arkadaşlarım canavarca hisleriyle kendi sevgililerini öldürüyorlardı. Hepimiz insanlıktan çıktık. Öldürdüğümüz insanlar peşimizi bırakmıyor.

  PERPA?daki kızı tanık olmasın diye öldürdük!
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK :prv:

Benzer Konular

 1. Samsun'da Bir Garip Ülkücü Teşkilat
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-04-2010, 03:47 PM
 2. Ülkücü İle İslamcı Arasındaki Farklar
  Ala Nur Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 12-02-2010, 09:53 AM
 3. Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler...
  curcuna Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 31-05-2008, 03:27 AM
 4. Din adına işlenen cinayetler
  kral57 Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-05-2008, 05:40 AM
Yukarı Çık