1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 17

Gizlenen Skandal !

Bilim ve Astronomi Kategorisinde ve Tarih Forum'u Forumunda Bulunan Gizlenen Skandal ! Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> GİZLENEN SKANDAL ! İkinci Dünya Savaşı’nın galiplerinden Sovyetler Birliği’nin diktatörü Stalin, Kars/Ardahan ve Boğazlarda üs kurma hakkı talep edince, Türkiye ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  Gizlenen Skandal !

  GİZLENEN SKANDAL !

  İkinci Dünya Savaşı’nın galiplerinden Sovyetler Birliği’nin diktatörü Stalin, Kars/Ardahan ve Boğazlarda üs kurma hakkı talep edince, Türkiye 1948’de Marshall yardımı almaya ve 1951 yılında NATO’ya girmeye mecbur kaldı.

  Stalin’in üs isteğinden hemen sonrasında Türk-Amerikan diplomatik ilişkileri hızlanmaya başlamıştı. Türkiye’yi, Sovyetlere kaptırmak istemeyen Amerika, Stalin’in üs talebinin hemen ardından aradığı fırsatı bulmakta gecikmedi.

  İstanbul’da ise konukları iyi ağırlamak için hummalı bir çalışma sürmekteydi. PTT Missouri için seri bir hatıra pulu bastırmış, Tekel ise piyasaya Missouri adında bir sigara çıkartmıştı. Gazeteler bütün sayfalarını Missouri’nin ziyaretine ayırmıştı.

  Gemi Dolmabahçeye yanaşacağı için Karaköyden Beşiktaş’a kadar bütün evler aynı renge boyandı. Taksim alanında ampullerden kocaman bir Missouri maketi yapılmış, geceleri ışıl ışıl yanmaktaydı. Ayrıca camilerin minarelerine İngilizce "Well Come Missouri” yazan mahyalar asıldı.

  Tramvaylar, otobüsler, taksiler gelen emirle yıkanıp temizlendi. Gazetelerde taksiciler, dolmuşçular röportajlar veriyor, dost Amerikan askerlerine bedava hizmet edeceklerini, hiç birinden para almayacaklarını söylüyorlardı.

  Türkiye’deki bütün genelevler taranarak en güzel kadınlar İstanbul genelevine taşındı. Ayrıca
  İstanbul genelevi en seçkin doktorların başkanlığında inceden inceye gözden geçirildi. Bütün kadınların temiz ve güzel elbiseler giyinmesi sağlandı.


  Esnaflar zabıtalar tarafından tek tek tembih edilerek para vermek istemeyen Amerikan askerlerinin zorlanmaması istendi.

  Ayrıca Eniyet Müdürlüğü Amerikan askerlerine yardımcı olmaları ve ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda bütün polis ve bekçilere kurs verdi. Amerikan askerlerine kolaylık gösterilecek, kesinlikle kötü davranılmayacaktı.

  5 Nisan 1946 Cuma sabahı Missouri Zırhlısı Dolmabahçe önünde demirledi. On binlerce İstanbullu ünlü zırhlıyı ve Amerikan askerlerini görebilmek için Dolmabahçe önüne gelmişti.

  Bu arada binlerce Amerikan askeri İstanbul sokaklarına dökülmüştü. En kısa zamanda hepsi körkütük sarhoş olmuş, İstanbul tarihinde hiç yaşanmamış garip bir durum çıkmıştı ortaya. Önde sarhoş Amerikan askerleri, onların arkasında onların her istediklerini yerine getirmek için didinen görevliler. Barların, gece kulüplerinin önlerinde, yollarda "yes! Yes!” diye bağıran muhabbet tellalları.

  Amerikan askerleri güpegündüz yollarda, tramvaylarda, kızlara sarkıntılık etmeye başladılar. Karşı koyan, kadın, kız, nişanlı, kardeş Amerikan askerlerinden dayak yemezse de, polisten azar işitiyordu.

  Çok zaman geçmedi ki karakollar dolmaya başladı. Ancak karakolları dolduranlar sarkıntılık eden Amerikan askerleri değil, şikâyetçi olan İstanbullulardı. Polisler her ne olursa olsun Amerikan askerlerinin karakola getirilmemesi için emir almışlardı.


  Türkiye Teksas’a döndü

  Amerikalılar gelmeden kısa bir süre önce gazetelerde Amerika’yı öven Türklere Amerikalıları sevdirmeyi amaçlayan yayınlar yapılmaya başladı. Gün geçmiyordu ki, "Amerikalılar Türkiye’de petrol buldular”, "zengin olduk”, "zengin maden yataklarımızı gün ışığına çıkacak”, "petrol yataklarımız Suudi Arabistan’dan fazla” haberleri çıkmasın.

  Ve Amerikalılar geldiler

  7.09.1050. Ankara Yenişehir’de oturan Mr. Morris adındaki Amerikalı uzman kapısınının önünde bıraktığı motorsikletinin çamurluğuna dokunan 11 yaşındaki Turhan adındaki çocuğu evinin penceresinden av tüfeği ile vurdu. Yaralı çocuk hastaneye kaldırıldı. Mr. Morris görevi başında olduğunu söylediğinden polisler dokunamadı. Amerikalı ceza almadı.

  3.01 1953. Amerikan Kongresi üyelerinden Mr. Sonston, Kongrede yaptığı konuşmada Türkiye’deki Amerikalıların sekreter adı altında metres tuttuklarını söyledi.

  20.11.1957. Samsun’da Şehir Gazinosu’nda Amerikalılar Atatürk’ün resmini yırttılar.

  1957 yılında Ankara, İzmir ve İstanbul’da yalnız erkek çocukların çalıştırıldığı fuhuş evleri çoğaldığı tespit edildi.

  30.09.1955. Samsun’da içki içen on kadar Amerikan askeri ara sokaklarda nara atarak gezerken kızlara sarkıntılık yaptılar. Kendilerini önlemeye çalışan ve efendi olmaya davet eden mahalle bekçisini dövdüler. Olaya vatandaşlar da müdahil oldu. Amerikalı askerler kendilerini önlemeye gelen jandarmalara da saldırıp bir jandarma eri ve bir bekçiyi ağır yaraladılar. Çünkü karşılarındaki erler ve bekçiler aldıkları emir nedeniyle Amerikalı askerlere zor kullanama konusunda uyarılmışlardı. Sonunda halk galeyana gelerek Amerikalı askerlerin hepsini dövdü.

  28.06.1955. Bir Amerikalı Hilton Oteli asansöründe görevli kıza tecavüz etmeye kalkıştı. Kızın bağırması üzerine yetişenler kızı kurtardı.

  18.03.1959. Bill adındaki bir Amerikalı 15 yaşındaki bir kıza tecavüz etti.

  23.04.1959. Tuslog’da çalışan Amerikalılar gece kulubünde Türklere çatarak kavga çıkarttılar. Dışarı çıkartılan Amerikalılar burada da nara atarak etrafa küfredince toplanan halk tarafından yuhalandılar. Amerikalılar polis kordonu altında evlerine götürüldüler.

  13.08. 1959. Amerikalı çavuşların yönettiği büyük bir kaçakçılık çetesi yakalandı. İki Amerikalı general ve iki albaydan oluşan bir heyet Türkiye’ye geldi. Bu heyetten sonra bir başka heyet daha Türkiye’ye gelerek olayın basına yansımaması için uyarıda bulundular. Heyet hükümetten bu işi kapatmasını istedi. Mahkemeye yayın yasağı kondu. İki Amerikalı mahkeme esnasında tanıkların önünde Atatürk’e küfretti. Bütün bu olanlara ve tanıklara rağmen Amerikalılar delil yetersizliği gerekçe gösterilerek bütün suçlardan beraat ettiler.

  14.09. 1959. Amerikalı bir çavuşun evini randevu evine çevirdiği tespit edildi 3 Amerikalı fuhuş yaparken yakalandı.

  7.11.1959. tarihi itibarıyle Türkiye içerisinde serbestçe çalışan dört Amerikan mahkemesi vardı. Amerikalılar Türkiye’de 300’den fazla suç işlemişlerdi.

  15.04.1961. Amerikalı astsubay Calvin Hubert, yol dışındaki bir çimenlikte uyumakta olan bir erimizi cipiyle kasten çiğneyerek öldürdü. Gelen polislere görevli olduğunu söyleyerek serbest bırakıldı.

  18.04.1961. Amerikalı bir subay biri on iki yaşında olan iki Türk çocuğunu özel arabası ile çiğneyerek öldürdü. Ceza almadı.

  15.06.1961. Evinde fuhuş yaptıran bir Amerikalı karakola gelmeyi reddetmişse de polis kendisini karakola götürüldü. Amerikalı’nın küçük yaştaki kızları çalıştırdığı tespit edildi.

  16.07.1961. Amerikalılar plajda halka ellerinde saldırmalarla hücum ettiler. Gelen polislere ise görevleri başında olduklarını söylediler. Ceza almadılar.

  18.03.1962. Bir Amerikalı çavuş Gebze yolu üzerinde bir Türkü çiğneyerek öldürdü.

  7.10.1962. Amerikalı kadın Binbaşı Miltret Butler bir Türkü çiğneyerek öldürdü.

  21.10.1962. Adana İncirlik Üssü Sendika Başkanı Canan Bıçakçı bir açıklama yaparak üste çalışan Türk görevlilere Amerikalıların kötü davrandığını, sürekli hakaret bulunduklarını ve küfür ettiklerini söyledi.

  22.10.1962. Amerikalı Çavuş John Menemen yolu üzerinde bir Türkü çiğneyerek ölümüne sebebiyet verdi.

  11.08.1963. İzmir’de büyük seks partisi. Radar üssünde görev yapan Amerikalılar seks partisi düzenlediler. Camlar açık olduğu için halk ortalıkta dolaşan çırılçıplar kızlar görünce polise haber verdi. Amerikalılar gelen polislere görev başında olduklarını söyleyince polis müdahale edemedi. 15 kadar küçük kıza tecavüz edildiği halde, Amerikalılara dokunulamadı.

  6.05.1964. Tuslog’da görevli bir Amerikalı yüzbaşı ve çavuş Türk bayrağına hakaret etti.

  11.05.1964. Bayrağımızı yırtan bir Amerikalı Wilburd Martin "Bütün Türkler …. Çocuğudur” diyerek hakaret etti.

  13.06.1964. Bir Amerikalı asker Türk kadınına cebren tecavüz etti.

  24.06.1964. Adana’da John adındaki bir Amerikalı çavuş mahalle bekçisini vurdu. Bekçi Resul ağır yaralı.

  28.11.1964. Bir Amerikalı çavuş zorla bir kızın evine girmek istedi. Mahalle halkı kızın bağırması üzerine olaya engel oldu. Kız sinir krizleri geçirdi.

  6.12.1964. Ankara Amerikalı çavuş Veysel adındaki Türkü arabasıyla ezdi.

  20.04.1966. Ankara’da çavuş Glen bütün mahallenin gözü önünde bir bayanın kapısına dayandı ve kırmak istedi vatandaşlar olaya engel oldu.

  16.05.1966. Büyükadada otuz Amerikan askeri içki içtikten sonra etrafa saldırdı, vatandaşları dövdü, sarhoş Amerikan askerlerine polis müdahale edemedi.

  6.08.1966 Çavuş Keith Esentepe’de Mediha isimli bir kadını ezerek ölümüne sebebiyet verdi.

  Aynı tarihte Diyarbakır’a 20 kilometre uzaktaki Pirinçlik hava alanında korumakla görevli Türk birliğinin başındaki subaya Amerikalı subay silah çekti. Birliğin başındaki Türk teğmenin adı Yılmaz Baysan’dı. Amerikalılar teğmeni silah zoruyla hapsettiler. Türk birliğindeki diğer askerler silahlarını alarak komutanlarını kurtardılar.

  16.61961. Amerikalı S.W Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü’nden sedef kakmalı takımları çalarken yakalandı. İfadesinde Türkiye’yi çok sevdiğini amacının hırsızlık değil Türkiye’den anı götürmek olduğunu söyledi.

  (Komünist propagandasına malzeme olmasını engellemek amacıyla Amerikalıların Türkiye’de işledikleri suçlara büyük ölçüde sansür uygulanmış, sadece Amerikalıların isimleri değil mağdurların isimleri bile gizli tutulmuştur.)

  Amerikan askerleri tecavüz, adam öldürme, Atatürk’e ve Tük bayrağına hakaret dâhil olmak üzere Türkiye’de sayısız suç işlemelerine rağmen ceza almadılar:

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  hımmm komünist olsak bunların hiç biri olmazdı diyonuz yani.
  Komünistler girdikleri her yere huzur ve mutluluk getirmiştir çünkü.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı ümmi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  hımmm komünist olsak bunların hiç biri olmazdı diyonuz yani.
  Komünistler girdikleri her yere huzur ve mutluluk getirmiştir çünkü.
  Komünist toplumda amaç bellidir sn ümmi.
  Rica etsem komünizmin tanımını yapar mısınız?

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Tarifimi...?
  yeter mi

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Bak birde burda birsey var 6. #6
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  ben hiçbir ateist'in sizin herhangi bir yorumunuza yorum katarak eleştirdiğini görmedim bunun adı fikir ve düşünce özgürlüğüdür. sizlerde din'ine bağlı insanlar olaraksize gösterilen anlayış ve saygının bir kısmını bir başka inanç ve anlayışa sahip olan insanlara gösterebilirsiniz. yoksa akıllarınızda şöyle birşeymi var, din ulu Allah'ın dini ve onu savunmak bir borç aynı zamanda sevap?

  öyle ise onu savunmanın engüzel yolu davranış ve konuşmalarınız ile daha anlayışlı daha hoşgörülü olarak diğer insanlarında DİN'inize karşı sempati ve saygı duymasını sağlamak olmalıdır. eğerki ulu Allah'ın din'i ise onun gücü o dini ayakta tutmaya ve korumaya yetecektir. eğerki ulu Allah'ın dini değil ise onu savunmak ve korumak tıpkı putlara zamanında yapıldığı gibi size düşecek başında nöbet bekleyeceksiniz demektir.

  haksızmıyım?
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  baydınız ama sn tansx

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı ümmi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  baydınız ama sn tansx

  selam ederim;

  sözde dindar icraatta ise insanlara kulp takmaya gelince hep en önde en önde. islam ile alakası bile olmayan bisürü davranış. oturun koruyun dininizi ona buna sataşıp durun fikirlerinden dolayı.
  Konu tansxx tarafından (08-09-2012 Saat 12:50 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  sözde dindar icraatta ise insanlara kulp takmaya gelince hep en önde en önde. islam ile alakası bile olmayan bisürü davranış. oturun koruyun dininizi ona buna sataşıp durun fikirlerinden dolayı.

  Devamı: Gizlenen Skandal !
  efenim sosyalistle bizim diyaloğumuz sizden daha eskidir..Atışırız biz öle.sınırları muhafaza ederekten o da bende saygı sınırlarını fazla zorlamadık birmirimize karşı.Relax olun
  sn özde dindar tansx bendenize kaç kulp taktığınızı bi sayın isterseniz mesajlarınızdan.(bu mesajda bile beş tane var.1,sözde müslüman,2-kulpçuların en önde gideni,3-islamla alakasız davrananan,4-fikirlerinden dolayı insanlara sataşan,5-Allah varken dini koumaya kalkışan...)-Peşime dolanıp ha bire beni eleştirmeyi bırakın.
  Dedim size;" ben deli müslümanım".siz kendi mikemmel müslüman profilinizle ananızın dinini tribünlere haykırmaya devam edin.
  Konu ümmi tarafından (09-09-2012 Saat 08:09 AM ) değiştirilmiştir.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Komünist toplumda amaç bellidir sn ümmi.
  Rica etsem komünizmin tanımını yapar mısınız?
  Komünizmin tanımını yapacak delikanlı arıyorum hala..

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Malazgirt 'ten İstanbul 'a gizlenen Ön-Türk Tarihi
  bursali68 Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-02-2012, 11:54 PM
 2. Canlı yayında skandal üstüne skandal
  YukseLL Tarafından Tv Dizileri, Tv Programları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-11-2010, 10:38 PM
 3. skandal ve san'at
  mopsy Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-09-2009, 01:06 AM
 4. Gizlenen Sevgili
  RABİA Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 19-02-2009, 11:46 PM
 5. Skandal hutbeye skandal yorum
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 28-12-2008, 05:44 PM
Yukarı Çık