Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Tarihte Türkler Hakkında Söylenmiş Ünlü Sözler

  İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir lakin mağlup edilemezler
  - Napolyon

  Türklerden bahsediyorum… Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk ; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidirberrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırma göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatıda inciten bir gaflet olur.
  - Tasso / İtalyan Şair


  Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz.
  - William Martin

  Irk ve millet olarak Türkler bence geniş imparatorluklar içinde yaşayan kavimlerin en asili ve başta gelenedir. Dini sosyal ve örfi faziletleri tarafsız kimseler için birer takdir ve hayranlık kaynağıdır.
  - Lamartine / Fransız Yazar şair ve Devlet adamı.


  Poltava’da esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su ardımda düşman tepemde cehennemler püsküren güneş… Su beni boğmak düşman beni parçalamak güneş beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum. Fakat bugün esirimTürklerin esiriyim. Demirin ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar esir ettiler. Yalnız ayağımda zincir yok zindanda da değilim; istediğimi yapıyorum. Fakat bu defa da şefkatin asaletinnezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar alicenap bu kadar asil bu kadar k bir milletin barasında hür bir esir olarak yaşamak bilsen ne kadar tatlı.
  - Demirbaş Şarl / İsveç Kralı (Ruslardan kaçıp Osmanlıya sığınmıştır)


  Türkler ölmeyi biliyorlar hem de iyi biliyorlar. Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim. Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün. Bu imkânlardan bol bol faydalanıyorum. Fakat meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var: Türklerin yaşayan hatıraları! Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.
  - M. Montecuccoli (Avusturyalı Komutan)


  Seceat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur. Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır.
  - İbn-i Hassul

  Türk asillerin asilidir. yapma olmayan gösterişi bulunmayan bu pek yüce asalet ona tabiatın hediyesidir.
  - Pierre Loti


  Türklerin yalnız sonsuz bir cesareti değil iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte Türkbu zekasıyla zafer kazanır uygarlıklar yaratır ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa’nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı.
  - Çarnayev (Rus Komutan)


  Silahlı milletin en canlı örneği Türklerdir. Bu diyar köylüsünün orak kâtibinin kalem ve hatta kadınlarının etek tutuşunda silaha sarılmış bir pençe kıvraklığı vardır. Türk ata biner gibi oturur keşfe yollanan asker gibi uyanık yürür.
  - Moltke

  Türkler bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.
  - La Martine


  Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türklerle savaşmalıdır.
  - Towsend (İngiliz Komutan)


  Doğulu önderler milletlerinin başından ayrılmayarak her hükümetin temeli olan şu iki kanunu hakkıyla yapıyorlar: iyi yola götürmek ve kötülüklerden korumak. Bu asil hareket Ruslardan fazla özellikle Türklerde göze çarpıyor.
  - Auguste Comte


  Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.
  - Lady Mary Wortley Montagu


  Türk’ün güzel yüzünü kuvvetli endamını pırıltılı kostümünü zarif tavırlarını kibar gülüşünü aslanca kükreyişini fırçayla göstermek mümkündür. Fakat pek güç olan Türk’ün özünü göstermektir. Bu özayışığı gibi görülür fakat mgösterilemez.
  - Decamps (fransız ressam)

  Türkler yaman binicidirler. Türkler hücumunda düşmanı bir yaprak gibi çevirip bozarlar.
  - Câhiz (Arap Bilgini)


  Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler basit düşünceler yoktur.
  - Semame İbn-i Eşreş (Arap Bilgini)

  Türkler kahramandırlar. Dostlarına zarar vermezler. Fakat kazanç getirirler.
  - Comenius (Çek Bilgini)


  Türklerin biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır.
  - William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)

  Türk Heredot’tan Tevrat’tan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur. Sadelik içinde görkemi sükunet içinde ihtişamı tahakküm kabul etmeyen bir yüreklilik alabildiğine geniş bir fetih aşkı sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk milletinin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür.
  - Hammer

  Türkler muhakkak ki Avrupa tarihinin ve yakın Asya tarihinin bildiği en halis efendi millettir.
  - Kayzerling

  Her Türk’ün bakışında silahın ruha verdiği güveni görmek mümkündür. O hayata ve olaylara güvenle bakmayı öğrenmiştir.
  - Molkte


  Kılıcı insafsız bir beceriyle kullanan Türk’ün eli yendiği insanların yarasını sarmakta da ustadır.
  - Lord Byron

  Türk korkmaz korkutur. Bir şey isterse onu yapmadıkça vazgeçmez. Hangi işe el atarsa başarır.
  - Semame İbn-i Eşreş

  Türkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü Türk’ü anlamak için kendisiyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman ışığı örten zevksiz bir perde oluyor.
  - Gelland (Fransız Bilgini)

  Türk askeri cesurdur. Anavatanını sever ve onun için gerekirse çekinmeden canını feda eder.
  - Albert Einstein

  Artık Türklerle savaşmam. Onlar çok cesur ve iyi insanlar
  - Andreas Phitiades

  Türk toplumunda kişisel nitelik ve değer dışında hiçbir şeye önem verilmez.
  - Baron Büsbek

  On ulusun on yiğit adamının gücü tek bir kimsede toplansa yine bir Türk’e bedel olmaz. Türklerin en çok konuştuğu şey savaştır zaferdir. Eğlenceleri ise attır silahtır. Türklerin doğrulukları ve namuslulukları ne kadar övülse yeridir.
  - Charles Mcfarlene


  Türk milleti ikibin yıldır profesyonel askerdir. Bütün Türklerin mesleği askerliktir.
  - Donaldson

  Türklerle dost ol ama düşman olma.
  - Gianni de Michelis

  Dünyada Türklerden başka hiçbir ordu bu kadar süre ayakta duramaz.
  - Hamilton

  Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur.
  - Hamilton

  Türkler devlet yıkmakta ve devlet kurmakta birinci sınıf ustadır. Ülkeleri değil kıtaları altüst etmişler ve< korkunç saldırışlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmışlardır. Tarih Türklerden çok şey öğrendi. Onların elinden çıkma öyle eserler vardır ki uygarlık için birer süs olmaktadır.
  - Hammer

  Çanakkale’de başarılı olamadık. Nasıl başarılı olurduk ki? Zira Türkler yuvasına girilmiş aslanların hiddetiyle cüret ve cesaret kahramanlığı ile savaşıyorlardı. Böyle bir millet görmedim.
  - Sir Julien Corbet

  Türk gibi ölüme gülerek bakan bir eri başka hiçbir ulusta bulamazsınız. Yalnız ona iyi bir komutan gerektir.
  - Mulman

  Toplumsal düzenin Türkler arasında kurmuş olduğu ilişkilerin hepsinde temiz yüreklilik ve iyi niyet hakimdir. Vatandaşların birbirlerine karşı borçlu oldukları işlemleri yapma ve yerine getirmeleri için başka ülkelerde olduğu gibi senetleşmeye yani yazılı belgeye ihtiyaçları yoktur. Çünkü onların övülmeye değe hallerinden biri de verdikleri söze genellikle sadık kalmaları ve karşılarındakini aldatmaktan güveni suistimal etmekten çekinmeleridir.
  - Monradgea D’ohsson

  Kendi ulusuna karşı bu kadar dürüst ve cömert olan müslüman Türkler hangi mezhebe bağlı olursa olsun aynı dürüstlüğü yabancılara karşı da yapar ve yerine getirirler. Bu noktada müslümanla Müslüman olmayan arasında hiçbir fark gözetmezler.
  - Monradgea D’ohsson

  Türk’ü anlamamak için tarihe göz yummak gerekir. Haksız saldırılar ve adi iftiralar önünde Türk’ün vakur kalışı kuşku yok ki körlerin gerçeği eşyayı anlamadıklarını düşündüklerinden ve körlere acıdıklarındandır. Bu soylu bir davranış o adi iftiralara ne açık bir cevap oluyor.
  - Pierre Loti

  Türklerin ruhu yeniden parlayacak ve silah kullanmak için doğan bu kahraman milletin tarihi eski ışığını bulacaktır.
  - Moltke

 2. #2
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Mesaj
  597
  Rep Gücü
  0
  TÜRK sözünü ağızlarına almaktan imtina eden ve bu ülkeyi idare edenlerin kime ve niçin hizmet ettiklerini şimdi daha iyi idrak ettik. TÜRK içindeki truva atları ile vurulmaya çalışılıyor.

 3. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Ülkeyi idare eden akp ve Tayyip Erdogan... yani siyaset... ve hala siyaset forumda Yüksell admin tarafindan yazilmasi istenmiyor, geliyorsun gelir gelmez ilk isin akp yi bir sekilde isin icine sokacak siyasi yorum oluyor...

  ... siyaset yasak. anla artik.

 4. #4
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Mesaj
  597
  Rep Gücü
  0
  yanıtınla akp ve erdoğan'ın Türk'ün içindeki truva atı olduğunu kabul etmişsin komando!

  neyse bende siyasi olmayan bir makamı ve o makamda ki kişi için eleştiri yapayımda senin radarından kurtulayım. cumhurbaşkanı hiç bir yerde Türk milleti demez, hatta "ne mutlu Türküm diyene" lafını eleştirir. TBMM açılışlarında bile Türk ve Türk milleti lafını asla ağzına almaz.

Benzer Konular

 1. Yorum: 5
  Son mesaj: 07-09-2011, 01:28 AM
 2. Ünlü Düşünürlerden Her Konuda Muhteşem Sözler
  dogangunes Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 22-04-2009, 12:47 PM
 3. Başarı üzerine söylenmiş en güzel sözler!
  EXSELANCE Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-03-2009, 11:11 PM
 4. Tarihte Ünlü Metresler
  dogangunes Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-01-2009, 07:10 PM
 5. Ölümden önceki ünlü son sözler
  SMN Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-10-2008, 12:47 AM
Yukarı Çık