Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2012
  Mesaj
  54
  Rep Gücü
  6

  Tüm Dünyadaki İnananlar İçin Dua

  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

  Rahman Rahim Allah ' ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah ' a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ ' in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne..

  ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
  selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü
  Değerli kardeşler bütün dünyada müslüman kardeşlerimiz çeşit çeşit sıkıntı ile inlemektedir.kimisi devlet terörü(suriye) kimisi zalimlerin zalimlerinin elinde inliyor (israil,işid,abd v.s) zalim israil azgınca ilk kıblemiz MÜBAREK MESCİDİ AKSAYA pis postalları ile girmiş,HAZRETİ KUR ' ANI yere atmış.

  HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH HAZRETİ KUR ' AN ' DA şöyle buyuruyor:
  este ' izü billah:
  O zaalimlerin yapacaklarından Allâhı gaafil zannetme sakın. O bunları ancak öyle bir gün için geçikdiriyor ki o (gün) gözler (şaşkınlıkla) belerib kalacakdır.
  "İBRAHİM suresi, 42. ayeti"

  Bizde O en büyük güce kainatın,evrenin yaratıcısı bütün ALEMLERİM RABBİ ' NE sonsuz güç sahibine yönelelim.kendisinden başka istenecek hiçkimse yoktur zaten.
  este ' izü billah:

  Kim, Allah ' ı bırakıp da, kıyamet gününe kadar kendisine cevap veremeyecek şeylere tapandan daha sapıktır? Oysa onlar, bunların tapınmalarından habersizdirler.
  Ahkaf Suresi-5. ayeti kerime

  Tüm hayırların Fethi,Tüm şerlerin deffi için buyurunuz:
  AMENERRASULܒNÜN OKUNUŞU:
  este ' izü billah
  Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.
  La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

  este ' izü billah
  Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): "Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."
  Bakara Suresi 286. ayeti kerime
  Amin "Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun; veselamun alel murselin; vel hamdülil lahi rabbil alemin"

  ALLAH ' U ALEM (CENAB ' I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH ' U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız hamd şükür ve istiğfarı tevbe, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ' E, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB ' I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile

 2. #2
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450

  Cevap: Tüm Dünyadaki İnananlar İçin Dua

  selam ederim;

  fiil'in faili ulu Allah, ne yapıyorsa vardır nedeni. benimde dileğim inanan inanmayan ayrımı yapmadan, tüm insanlara Akıl fikir versinki niyetlerine çeki düzen versinler. birbirimizi yemiyelim. birbirimize acılar verip Allahdan yardım istiyoruz bin yıldır.
  Konu tansxx tarafından (29-11-2014 Saat 09:12 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

Benzer Konular

 1. Dünyadaki ilk yüz nakli...
  Guney Tarafından Estetik ve Estetik Cerrahi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-12-2009, 05:40 PM
 2. Dünyadaki kuş türleri azalıyor
  Gül@y Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-09-2008, 05:39 PM
 3. Dünyadaki cehennemler!
  SMN Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-04-2008, 01:59 PM
 4. Dünyadaki Türk imzaları
  EMRE Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-01-2008, 12:53 AM
 5. Türkiyenin Dünyadaki Yeri
  dogangunes Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-06-2007, 02:06 AM
Yukarı Çık