2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 19 Toplam: 19
 1. #11
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  10

  Cevap: Peygamber Efendimizin Kabir Resmi

  selamün aleyküm hacca giden abilerimiz mubaregin kabrını mörmedilermi acaba niye dogrusnu yazmıyorlar acaba

 2. #12
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Kutsal Mezarı Atatürk Kurtarmış

  KUTSAL MEZARI ATATÜRK KURTARMIŞ
  Suudiler Peygamberin mezarını yıkmak üzereymiş. Atatürk bunu haber almış ve Suudileri titreten bir telgraf çekmiş.
  Suudiler 1926 yılında kendi sınırları içindeki tüm mezarlıkları yıkma kararı alır. İşin en ilginç yanı Hz. Muhammed'in mezarının da Suudi sınırları içerisinde olmasıdır. Ancak Atatürk öyle bir telgraf çeker ki, Suudiler mezarın tek bir taşına bile dokunamazlar.
  Nevzat Yalçıntaş'ın anekdotunu Can Ataklı köşesinden şöyle aktarmış:
  TEK TAŞINA DOKUNURSANIZ ORDUMU GÖNDERİRİM
  Prof. Nevzat Yalçıntaş “Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk sıranın Hazreti Muhammed’in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek, ‘Eğer bir tek taşına bile dokunursanız ordumu aşağı gönderirim’ demişti. Bunun üzerine Suudiler Hazreti Muhammed’in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi” dedi.
  Atatürk olmasa bugün Hazreti Muhammed’in mezarı da olmayacaktı
  O BELGE NASIL ORTAYA ÇIKTI?
  Yalçıntaş anlatıyor: “(Dışişlerinde Bakanlık arşivini araştıran) Münir Bey aradı. Çok ilginç bir belge bulduğunu, bunu getirip göstermesi gerektiğini söyledi. O sırada benim çalıştığım başbakanlık binası ile dışişleri binası aynı yerde. Hemen atlayıp geldi. Çok heyecanlıydı.”
  Prof. Yalçıntaş, Münir Bey’in gösterdiği belgeye baktığında çok şaşırdığını belirterek şöyle devam etti: “Belge bir telgraf metniydi. Henüz yeni kurulan Suudi devletinin kralına gönderilmişti. Telgrafta ‘Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin üzüntü içinde öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam orduyu aşağıya gönderirim’ anl***** gelen cümleler vardı.”
  ZAMANINDA FAHRETTİN PAŞA MEZARI TERK ETMEMİŞ
  Yalçıntaş, burada Hazreti Muhammed’in mezarı ile ilgili kısa bir detay anlattı. İngiliz işgali sırasında komutan olan Fahrettin Paşa’nın kabri terk etmemek için uzun süre direndiğini, aç kaldıklarını bu nedenle çekirge yiyerek beslendiklerini, sonunda İngilizler’in hiçbir şekilde dokunmamaları kaydıyla Hazreti Muhammed’in mezarını terk ettiklerini ancak kutsal emanetleri de yanlarına aldıklarını söyledi.
  BELGEYİ AÇIKLAMAMIŞLAR
  Şimdi gelelim belgenin bulunmasından sonraki gelişmelere, çünkü vahim ve ilginç olan bu: Nevzat Yalçıntaş’ın anlattığına göre Münir Bey belgeyi önce bir üst amirine götürüyor. Belge oradan daha yukarı taşınıyor. Sonunda müsteşara oradan da Bakan İlter Türkmen’e geliyor. Tabii Evren Başkanlığı’ndaki Milli Güvenlik Konseyi’nin de haberi oluyor.
  Sorun şu: Bu belge ne yapılacak? Dönemin Atatürkçü komutanları ve onların emrindeki bürokrasi bu belgenin açıklanmasını istemiyor. Ancak belge de ortaya çıkmış bir kere. Sonunda o dönemde yazılan ve şimdi kitapçılarda tek nüshası bile kalmayan bir Atatürk kitabının içine, hiçbir anons yapılmadan konuyor.
  Kısacası konu adeta kapatılıyor, sadece o tuğla gibi kalın kitabı sonuna kadar okuyanların dikkatini çekecek biçimde “zevahiri kurtarmak” adına konuyor.
  Peki bu belge şimdi nerede? Kimin koruması altında? Bu da bilinmiyor. Bilinen tek şey, Atatürk’ün İslam aleminin peygamberi Hazreti Muhammed’in mezarının ortadan kaldırılmasını önlemesi herkesten saklanıyor.
  HZ. MUHAMMED MESCİDİ NEBEVİ'DE YATIYOR
  Hazreti Muhammed 571 yılında doğdu 632 yılında vefat etti. Peygamberimiz Medine’de oturduğu evde toprağa verildi. Bu mezar bugün dünyanın en büyük camisi olan Mescidi Nebevi’nin içinde.
  Mescidi Nebevi, Hazreti Muhammed’in Mekke’den Medine’ye göç etmesinden sonra ilk namaz kıldığı yer. Hazreti Muhammed, Medine’de oturduğu evin hemen yanına kentin ilk mescidini inşa ettirmişti. Bu mescit geçen yıllar içinde defalarca yenilendi. Bugün 600 bin kişinin aynı anda namaz kılabildiği Mescidi Nebevi’nin korumasını çok uzun yıllar Osmanlı askeri yapmıştı.
  Arabistan’da mezar adeti yoktur. Ölüler herhangi bir yerde toprağa verilir, üzerine belirleyici bir şey konmaz. Bu nedenle sadece Hazreti Muhammed’in mezar yeri ile ilgili bilgi vardır. O’nun dışındaki İslam büyüklerinin mezarlarının yeri bilinmez. Bir süre önce Hazreti Muhammed’in annesine ait olduğu ileri sürülen bir mezar ortaya çıkarılmıştı. Ancak Suudi yönetimi bu mezarı da ortadan kaldırmış ve yerine otopark yapmıştı.
  Atatürk’ün müdahalesi olmasa Suudiler, Mescidi Nebevi’nin hemen dibindeki Hazreti Muhammed’in mezarını da tamamen ortadan kaldıracaktı. Nitekim Hazreti Muhammed’le aynı yere defnedildikleri bilinen Sahabe’nin önde gelen isimlerinin mezar yerleri bugün dümdüzdür.(İNTERNETHABER)

 3. #13
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  8
  bu resim OSMAN GAZİ HAZRETLERİNİN TÜRBEİ ŞERİFİNİN RESMİDİR. PEYGAMBER EFENDİMİZİN TÜRBEİ ŞERİFİNE AİT HERHANGİ BİR RESİM YOKTUR LÜTFEN BU RESMİ KALDIRIN LÜTFEN EMİN OLMADIĞINIZ ŞEYLERİ EKLEYİP İNSANLARI YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYELİM.İNANMAYAN KARDEŞLERİM ARAŞTIRABİLİRLER.

 4. #14
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  8
  bu resim OSMAN GAZİ HAZRETLERİNİN TÜRBEİ ŞERİFİNİN RESMİDİR. PEYGAMBER EFENDİMİZİN TÜRBEİ ŞERİFİNE AİT HERHANGİ BİR RESİM YOKTUR LÜTFEN BU RESMİ KALDIRIN LÜTFEN EMİN OLMADIĞINIZ ŞEYLERİ EKLEYİP İNSANLARI YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYELİM.İNANMAYAN KARDEŞLERİM ARAŞTIRABİLİRLER.

 5. #15
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Alıntı selma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu resim OSMAN GAZİ HAZRETLERİNİN TÜRBEİ ŞERİFİNİN RESMİDİR. PEYGAMBER EFENDİMİZİN TÜRBEİ ŞERİFİNE AİT HERHANGİ BİR RESİM YOKTUR LÜTFEN BU RESMİ KALDIRIN LÜTFEN EMİN OLMADIĞINIZ ŞEYLERİ EKLEYİP İNSANLARI YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYELİM.İNANMAYAN KARDEŞLERİM ARAŞTIRABİLİRLER.
  O resimler Arabistan menseili bir siteden alınmadır Dikkat ederseniz resmin altında yazıda mevcuttur.
  Resimlerin peygamber efendimize ait olup olmadıgı tartışılır neticede alıntı yapılan sitenin ne kadar güvenilir olup olmadıgına baglı

  Ayrıca Osmangazi'nin kabrine benzemekle birlikte Osman gazi'nin türbesi ile birçok farklılıkları mevcuttur

  BURAYA tıklayıp Osman Gazinin kabrini üç boyutlu gezebilir Karşılaştırmalar yapabilirsiniz

 6. #16
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  8
  merhabalar,
  bir resimin arabistan menşeeli bir siteden alınmış olması, doğru olduğunun göstergesi değildir. Resulullah efendimiz arabistan topraklarında dünyaya teşrif etti diye, dini ve resulullah efendimizi en iyi arabistanlılar bilir diye bir kaide yoktur. çok açık bir şekilde sultan osman gazinin sandukasında oynamalar yapılmış (hadi daha iyimser düşünelim. osman gazi han'ın sandukasının eski resmi diyelim) ve Resulullah efendimizin sandukası diye yutturulmaya çalışılmıştır. türbedeki avize bile aynıdır. mesele resulullah efendimiz olunca akan sular durur. hiç bir yanlışlığa tahammül gösterme hakkına sahip değiliz. ayrıca bendenizin yakın bir tanıdığı da hz. peygamberin türbedarını tanımaktadır. bunlar uydurma şeylerdir. müslüman uyanık olmak zorundadır. bizlere söylenilen her şeye, tetkik etmeden inanmamız doğru olmaz. Umarım dikkate alırsınız. bilmediğiniz ve varsayıma dayanan bir bilgiyi doğru kabul etme yanlışlığındandan kurtulursunuz. selametle...

 7. #17
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam

  Sn.Selma evet bu resim Muhammed as'in kabir resmi degil.
  Ama gercek resmi olsa ne olur olmasa ne olur.
  Neden bu kadar taktiniz anlasilir sey degil.

  Hatta hic kabri olmasa ne degisir?
  Islam katolik inancindan COK farkli bir inanc sinsilesidir.
  Kabirlerin kutsalligi bu dinin esaslarinda yoktur.
  Ve hatta:

  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  3.144. Muhammed bir resulden başkası değildir.
  Ondan önce de resuller gelip geçmiştir.
  Şimdi o ölse yahut öldürülse ökçeleriniz üzerine gerisin geri mi döneceksiniz!
  İki ökçesi üzerine geri dönen, Allah'a hiçbir şekilde zarar veremez.
  Allah, şükredenleri ödüllendirecektir.
  SADAKALLAH!

 8. #18
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  Muhammedimizin kabri gönüllerde ervah aleminde ve DİRİ'dir. gerisi kemikden ibarettir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 9. #19
  redyellow
  Misafir..
  Alıntı babafehmi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  selamün aleyküm hacca giden abilerimiz mubaregin kabrını mörmedilermi acaba niye dogrusnu yazmıyorlar acaba
  bu başlığı ve yazıyı yeni gördüm.

  Bu başlıkta sunulan fotoğraf kesinlikle peygamber efendimizin kabrinin değil.

  Acizane defalarca medineye gitmek nasip olmuş, çok net bir şekilde efendimizin kabrinin olduğu yeri görmek nasip olmuş bir kardeşiniz olarak ifade ediyorum ki bu fotoğrafın efendimizin kabriyle uzaktan yakından alakası yoktur.

  Kendi kameramdan aldığım görüntülerden bir kaçı:
  Efendimizin kabri medinede Mescid-i nebevide yukarda görülen yeşil kubbenin tam altındadır.  Bu da acizane kendi kameramdan efendimizin kabrinin olduğu bölümün görüntüsüdür.

  Görüldüğü gibi demir parmaklıkların iç tarafı karanlıktır, ilk başlıkta sunulan fotoğraf gibi bir görüntü mümkün değildir.

  Bilginiz olsun.

Benzer Konular

 1. Peygamber Efendimizin(s.a.v) Hayatı ve Sünnetleri E-kitap 1.0
  kurt26 Tarafından Dini Dokümanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-03-2015, 04:10 PM
 2. Peygamber Efendimizin Şemail-i Şerifi
  Nil@y Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-09-2013, 08:23 PM
 3. Peygamber efendimizin doğduğu ev
  YukseLL Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-06-2012, 04:29 AM
 4. Peygamber Efendimizin Miraca Çıkarken Oturduğu Taş
  Venhar Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 24-05-2009, 11:39 PM
 5. peygamber efendimizin defni
  gökayy Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-03-2008, 11:23 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık