2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 17 Toplam: 17

peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

islam (Müslümanlık) Kategorisi Dini Hikayeler Forumunda peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü Konusununun içerigi kısaca ->> ALLAH HEPİMİZİ ISLAH ve TERBİYE ETSİN.ZATEN EDİYOR....

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  11

  Cevap: peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

  ALLAH HEPİMİZİ ISLAH ve TERBİYE ETSİN.ZATEN EDİYOR.

 2. #12
  - Çevrimdışı
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

  beddua okumakta doğru değil çok yanlış,Allah şüphesiz herşeyi görüyo biliyo.en iyi,en adaletli cezayı o verir elbet.
  EN GÜZELE EMANET OLUN......

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye blackdiamond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2005
  Nerden
  zonguldak-samsun
  Yaş
  45
  Mesaj
  101
  Rep Gücü
  16

  Zulmetin Daniskası


  Sevgi dini mensupları müsterih olsunlar: Bütün bu rezillikler ve alçaklıkların hiçbirisi Rabb'in insanlığa en yüce nimeti olan Sevgili'ye asla zarar veremez. Alemlere Rahmet olan o Nûr, zulmetden ne zarar görebilir ki? Sadece Nur'un gerçek varlığı vardır, çünkü Allah'dandır. Zulmet; insanın kendisini Nur kaynağından yoksun kılmasından, Nur huzmelerinin gönlüne nüfuz etmemesi için araya perde koymasından doğar. Bu perdeyi kaldırmamakta direnen bedbahtlarda kendi içyüzlerinin çirkinliğini işte çizenler, açıkça onayanlar veya timsah gözyaşı dökenler ancak böyle karikatürlerle, şeytan âyetleri gibi kitaplarla kendi ruh hastalıklarının teşhisi için malzeme vermiş olurlar, yoksa Tabibler Tabibi'ne ne zarar verebilirler ki?

  O Sevgili'ye gönül verenlerin endişesi ve acısı ancak şu yöndedir: Buz o Sevgili'yi tanıtmak, zulmete yol açan perdeleri kaldırtmak, bu bedbahtlara yardımcı olmak için ne yapıyoruz? Biz de bu perdelerden satın almak için kuyruğa girenlerden isek, önce kendimizi kurtarıp derhal kuyruktan çıkmamız gerekir. Daha sonra da "bu kuyruktan çıkın, bende bu zulmet perdelerinin daniskası diğer bir deyişle: asıl Danimarkacası var, benim markamdan olan perdeler Nûr huzmesinin hiçbin sızıntısına yol vermeyecek ölçüde güvencelidir" kabilinden çığırtkanlık yapanların elinden kolumuzu, eteğimizi kurtarıp gönlümüzün penceresini ardına kadar ahmed güneşinin ışığına açmalıyız. Zulmet perdelerinin sayısız markaları ve tacirleri arasında da nice haklı ve haksız rekabetler vardır. Danimarka imalatına eskiden beri bir rağbet olduğun sezenler, "bende perdenin daniskası var!" diyebilmek için, Avrupa'nın ahlâki çöküntüsünü Danimarka'dan ve "üçüncü bin yıl" yaklaşırken, onbeş-onaltı yıl önceden başlattılar. Bu zulmet perdesi derhal Avrupa Pazarı'nda yayılmaya başladı, rağbet gördü ve sınırımıza dayandı. Şimdi de, İran'a "nükleer enerji" bahanesi ile bir vur-kaç operasyonunun şartlarını hazırlayabilmek, İslâm Alemi ile Avrupa Birliği ilişkisinin kesinkes koparılmasını sağlamak için hiçbir "uluslararası antlaşma" ile kendisini bağımlı saymayıp bu andlaşmalar ancak "kavimler" için "boyunduruk" hükmünde gören -Taha Kıvanç'ın deyimi ile- "global derin devlet", karikatür desenli ve daniska markalı karartma perdelerini pazara çıkardı. Bizim yapmamız gereken de bu zulmet tacirlerinin ipliğini pazara çıkarmaktır, yoksa onların ekmeğine yağ sürmek değildir.

  11 Eylül 2001'in hemen öncesinde bütün Avrupa Kilisesi Ruhanî Reisliği'nin önderliğinde "charta oecumenica"yı yayımladılar. 11 Eylül ile aynı yılda da Avrupa Meclisi'ndeki hristiyan partileri bu bildiri temeline dayanan bir metin yayımlanarak "müslümanlar, ilişki kurmamız gereken en yakın komşularımızdır" dediler. Bu beyan, zulmet perdesi tacirlerinin kurdukları alarmı çözdü ve derhal 11 Eylül 2001 şeametli olayı sahnelendi, ardından Afganistan ve Irak saldırıları geldi. Şimdi bilmem Avrupalı hıristiyan demokratlar, gölgesinde mevsimler boyu oturduğumuz, -Hazret-i Mesih'in deyişi ile- o iyi Ağaçın (Tûba, Şecere-i Tayyibe) altında imzaladıkları bu sözleri anıyorlar ve yine bilmem ki o güzel günler için şimdi yanıyorlar mı? Yoksa onlar için de "dün dün, bugün bugün müdür"? Böyle değilse seslerini yükseltsinler: 11 Eylül sisi altında biribirimizi göremez olduk, sesinizi duyalım, hâlâ Kutlu Ağac'ın, Doğu'dan da Batı'dan da olmayan, fakat dalları Doğu'ya da Batı'ya da, Kuzey'e de Güney'e de uzanan, "kutlu Zeytin Ağacı"nın (Kur'an-ı Kerim, Nur Suresi, -Nur Ayeti), "Dağ vaazi" Ağacı'nın altında mısınız? Yoksa siz de karikatör desenli, daniska marka zulmet perdelirini satın alarak "şecere-i mel'ûne"nin, Kutsuz Ağac'ın altına mı göçtünüz?

  Ses beklerken çarçabuk bir de herbirimiz kendimize bakalım: Biz de o ağacın altında mıyız? Değilsek, önce kendi gözümüzdeki kutsuz ağaç kıymığını çıkaralım, sonra başkasının gözündeki çöpü görelim.

  Unutmayalım ki: daniska markalı, karikatür desenli, "ışık geçirmez" güvenceli zulmet perdesi tacirlerinin iflâsı çok yakındır.

 4. #14
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  11

  Cevap: peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

  bende ne diyim umarım doğrudur bu haber, doğru olmasada allah onu cezasız bırakmayacaktır, bırakmasın, amin...

 5. #15
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  11

  Cevap: peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

  yuce rabbınız buyugunu gorun e ınsan oglularsen kımsın kı allhın elcısı hareket edıyon allahın zulmu gordun mu :mad:

 6. #16
  - Çevrimdışı
  Üyecik günışığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesaj
  12
  Rep Gücü
  11

  Cevap: peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

  bence çok ii olmuş. o peygember efendimizin(s.a.v) kılını yaratabilirmi???yada bir insanın kılını yaratabilirmi?? o adama çok kızdıımm:mad::mad:

 7. #17
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: peygamberimize hakaret etmek için resim cizen karikaturust yangında öldü

  Hz. Muhammed'e (SAV) yönelik karikatürü çizen Lars Vilks, karikatürü çizmesindeki asıl amacın "provokasyon ve Müslümanları aşağılamak" olduğunu itiraf etti.

  Vilks, karikatürlerin ortaya çıkardığı krizin sağladığı ünle daha fazla para kazanmayı umduğunu söyledi. Ressam Vilks, kendisine yönelik gelen ölüm tehditlerinin de kendisine daha fazla para getireceğini umut ettiğini ekledi.

  İsveç'in Expressen gazetesine konuşan Vilks, polisin şu an için evinde kalmasına izin vermediğini söylerken, "Burada güvende olmadığıma inanıyorlar, sık sık polisin göstereceği adreslere taşınmak zorundayım" diye ekledi.

  Avrupa Fetva Grubu'nun ölüm tehdidinden vazgeçtiğine de değinen Vilks, "Bu iyidir fakat gerçek hayatta nasıl olur bilmiyorum" diye konuştu.

  Zaman
  Olme falan yok kardesim ,Adam Gavur gibi yaşıyor Keşke olseydi .Bu baslık ta verilen ilk mesaj asparagastır. Lutfen! aslı astarı olmayan haberleri foruma ekleyip vatandası yanılgıya sevketmeyelim

Benzer Konular

 1. Bir ülkeyi yok etmek için neler yapılır ?
  consume Tarafından Tartışma Salonları (polemik) Foruma
  Yorum: 18
  Son mesaj: 29-11-2011, 09:59 PM
 2. İmanın artması için dua etmek
  meridyen2 Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-09-2010, 01:08 PM
 3. sevmek için sevmek var..birde elde etmek için.
  __speedy_ Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-05-2009, 04:19 PM
 4. Erkeklerin kendilerine aşık etmek için yaptıkları 41 şey
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 27-01-2009, 05:29 PM
 5. Aşklarınıza..(Mutlu etmek için)
  sheytan Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 22-11-2007, 08:35 PM
Yukarı Çık