6. Sayfa, Toplam 6 BirinciBirinci ... 456
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 56 Toplam: 56

ARAP USULÜ "MiSYONERLiK"...

Din ve İnanç Kategorisi Diger Dinler Forumunda ARAP USULÜ "MiSYONERLiK"... Konusununun içerigi kısaca ->> el-Aciz ´isimli üyeden Alıntı Apollonius... Spartaküs zaten kendisi neye inanip inanmadigini yaziyor her mesajinda..Yani senin lanse etmeye calistigin ama eline ...

 1. #51
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı el-Aciz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Apollonius... Spartaküs zaten kendisi neye inanip inanmadigini yaziyor her mesajinda..Yani senin lanse etmeye calistigin ama eline yüzüne bulastirdigin mesajinda yazdigin gibi ben durduk yerde Spartaküs e dinsiz yada ateist anlaminda yazilar yaziyor degilim.

  Kaldiki amerikada boyunlarina bilmem ne takip cehennem ile korkutanlar örnegi ise verebilecegin en kötü örnek, cünkü konu ile zerre alakasi yok. Hani ben desem ki iste Spartaküs inan bak inanmazsan cayir cayir yanarsin yada böyle birsey tamam ,,,Isin daha ilginci spartaküs ile tartisanlarin sürekli ayet ve hadisleri bulup bulup zahmetsizce oldugu gibi yapistiranlari defaaten elestirdim , sen o zaman kime verdin o örnegi galiba kendine..

  ...Anlasilan tartisma konularini seviyorsun , bak sana bir usül den bahsedeyim...
  (....Buradan itibaren Ateisten kastim Genel..spartaküs ile alakali degil yazacaklarim)
  Ateist biri ile dini konularda tartisirken , inanan kisilerin bir cogu ayni seyi yapar..SEN GiBi.....
  Ateistin sordugu dini sorunun cevabini iceren ayetleri hadisleri aratir ,kendisi bile okumadan "" AL SANA CEVAP " dercesine yapistirir... Halbuki bir bilse Ateist zaten sana onu sorarken , senin onu yapacagini önceden biliyor, muhtemelen verecegin cevaplari daha dogrusu kopyalayacagin ayet yada hadislerin icinden daha sen foruma yapistirmadan Ateist ,yapistiracagin argümanlar icinden hazirladigi bir kac soru elinde bekliyor... 1-0 yenik basliyorsun ..artik onlar ezberlemis sorduklari sorunun ilk cevabi ya ayet ile yada hadis ile gelecek ...Adamin ben inanmiyorum dedigi seyden alsa isbat diyorsun.. bu kadarini düsünebilmek zor olmasa gerek ..?

  ...... Adama kalmis kuran oku...! diyorsun... Burada zaten golü yedin
  Adam ben inanmiyorum diyor sen "" olsun , sen yinede kuran oku ...!!! "diyorsun... ee okudu diyelim....?
  Acti Kuranin Türkce meali okudu....sen okusan neyi ne kadar anlayacaksin okuyacagin tercüme kurandan.. Kuran mealinden degil tefsirinden okunursa anlasilir, sen yok ben tefsirini okusun dedim dersen bir besmelenin tefsirinin kac sayfa yapilan tefsirler var biliyormusun...? Bir seye inanmayan birine onun yazili binlerce sayfasini okutmak...!
  Meselâ bana Ateizm ile ilgili 1000 sayfalik konular acilarak yazilmis kitap var oku sen yione oku deseler bu bana ömür boyu yapilabilecek en büyük iskence gelir..
  Spartaküse binlerce sayfa kuran tefsiri okutmak....?? zaten okumazda..

  Sonra ben ailesinde baska dinsiz varmi sorum niye ürküttü senide tepki verdin...?

  Ben simdi diyelim ki seriati savunuyor olsam, yada kominizmi biri bana ailemde ben gibi düsünen olup olmadigini sorsa neresinden bakipta kötü anlamaliyim bu soruyu...?
  Sonucta ben neyi savunuyorsam ,gurur duyarak gögsümü gere gere inaniyor yada savunuyorumdur..Yani utanilacak birsey olsa inancim zaten inanmam yada savunmam ..

  Bosuna demiyorum tartismada kac seni toplasak bir spartaküs etmez diye...
  Isin kurdu olmus , veriyor ortaliga bir sis tamam..

  Büyük ihtimalle sorumun istikametini spartaküs cözdü cevap vermeyecek ama sen hemen daldin baliklama...

  Sen tartismalardan uzak dur bos ver, yada Kuran bölümüne takil ayet hadis ekle...
  ciddiyim senin icin en iyisi bu...
  kal selametle

  Bir bakalım neler uydurmuşsun Ad Hominem'den aciz olmayan El-Aciz.

  1) Spartaküse konu ile alakalı sorular sorduğunu iddia etmişsin, ki şahsi sorular konu ile alakalı değildir. Adamın savunduğu veya reddettiği fikir üzerine konuşmak varken (ki o bile konu ile alakasız ya) seceresinden sana ne?
  Büyük kafalar fikirleri, orta kafalar hadiseleri, küçük kafalar da kişileri konuşur. (Hyman G. Rickover)

  2) Spartaküse bazılarının yaptığı gibi ayetleri aratıp bulup yanıt verdiğimi iddia etmişsin (halt etmişsin). Verdiğim ayet senin gibiler içindi.
  Bkz: http://www.supermeydan.net/forum/251096-post45.html
  Yani senin gibi inanan ama uygulamayanlar içindi o ayet!

  Peki spartaküse nasıl yanıt vermişim?
  Bkz: http://www.supermeydan.net/forum/250752-post35.html

  3) Güya seni yanlış anlayıp, ona göre akıl meselesine yanlış şekilde savunma getirmişim! Akıl olayı ile ilgili mesajımı yanlış anlamışsın. Ben senin herhangi bir mesajını yanlış anlayıp da yanıt olarak yazmadım. Başında "bence de" falan gibi bir ibare olmamasından anlayabilirsin. Cümleyi tekrar görelim: "spartaküs'ü senden ve senin gibilerden daha akıllı görüyorum diye kusuruma bakmayın. Yazacağın yanıta istinaden: Evet benden de akıllı olabilir ki beni ilgilendirmez, zira kıskanmıyorum." Birinci cümle benim görüşümün ifadesidir. Bir soruya yanıt değil. ikinci cümlede ise gelecek zaman ekini gördün değil mi? Sadece bir tahmin yapmışım ve belki öyle bir şey yazarsan diye yanıtın hazır bulunsun istedim.

  4) Fikirlerim konusuna gelince: Sadece bu başlıkta 10'u aşkın mesajım var. İlk sayfalara dönüp bak lütfen. Hangisinin kopyalama olduğunu olduğunu ve benim fikirlerim olmadığını iddia ediyorsun acaba? Açıkça desteksiz sallamıyor musun? Yazdığın onca yazı boşmuş ve yanıltma amaçlıymış demek ki!

  Sonuç olarak Ad Hominem safsatalarıyla halen beni polemiğe çekmeye uğraşıyorsun ama buna gerek yok. Ortada bir konu var ve aynen devam etsin. Benimle veya spartaküsle uğraşacağına fikirleri tartış. Ben de seninle tekrar uğraşmayacağım ama yazarsan yanıt vermek zorunda kalıyorum. Bu kadar insanın bizim yazdığımız saçmalıkları veya senin spartaküsün ailesini sorduğun saçmalıkları okuma mecburiyeti yok hem de "Arap usulü misyonerlik" başlıklı bir konuda!

  Açıklama:
  Sana çıkışımın sebebi, bir çok konu başlığında aynı şeyi yapıyor olduğunu gözlemlemiş olmam. Geldiğinden beri çoğu zaman kendini kaybedip fikirlere değil insanlara çatıyorsun. Bir başlıkta spartaküse çatıyorsun bir başlıkta ajana çatıyorsun bir başlıkta başka birisine. Ben spartaküs ile tartıştığınız konuda seninle aynı görüşte ve spartaküs ile ZIT görüşte olmama rağmen sana çıkışta bulundum ki belki üzerinde düşünürsün. Sana veya bir başkasına bir garezim yok, http://www.supermeydan.net/forum/251159-post4.html adresinde gördüğün gibi iyi bir şey yazdığında teşekkür etmeyi de biliyorum. Eğer sana itirazım varsa hata ettiğini gördüğümdendir. Benim de hatalarım olduğunda (ki sonradan aklım başıma gelse de şekil a daki gibi bazen ben de yapıyorum aynısını.) uyarırsan sevinirim.
  Konu Apollonius tarafından (14-01-2010 Saat 07:30 AM ) değiştirilmiştir.

 2. #52
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  233
  Rep Gücü
  4736
  Apollo bo$ islerle ugrasiyorsun...
  Su yazinda bile ka'le alinacak bir satir yok..
  Ortaya Google amcadan bulup oldugu gibi ekledigin yazilardan baska kendine ait fikir mi var..? Kendini Büyük kafalar SINIFINA zorla sokturmaya calisiyorsun...

  Iyi hadi sen büyük kafalardan ol..
  Ama yinede tartismalardan uzak dur, dagittigin toplanmiyor..

 3. #53
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  183
  Alıntı Apollonius´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  . Dinde savaş emri yoktur. .
  Amacim Tartismak degil sadece bu bir emir degil midir?

  Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı).Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (BAKARA SURESİ / 216)

  bu ayetler de savasmakla ilgili...

  Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın. Kafirlerin cezası işte böyledir. (BAKARA SURESİ / 191)


  (Yeryüzünde) Fitne kalmayıncaya ve din (yalnız) Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse, artık zulüm yapanlardan başkasına karşı düşmanlık yoktur. (BAKARA SURESİ / 193)

  Bu ayetler gibi daha birçok ayet SAVASMAKLA ilgili, bu gibi ayetler nasil yorumlanmali?

 4. #54
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  233
  Rep Gücü
  4736
  Alıntı YESHUA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amacim Tartismak degil  Bu ayetler gibi daha birçok ayet SAVASMAKLA ilgili, bu gibi ayetler nasil yorumlanmali?

  Amacin tartismak ise konuyu acariz enine-boyuna tartisiriz..

  Amacin hakikaten tartismak degilse ki , koskoca adamsin yalan söyleyecek degilsin,
  O zaman Google den Kuran Tefsirleri diye aratip cikan tefsirlerden birini secip o ayetleri vereceksin ki uzun sürmez arama otomatik yapiyor tefsir kitaplari konu ici aramalarda, cok güzel ve detayi ile oradan ögreneceksin..

  Hani amacin tartismak olmadigi icin , ögrenmek icin sordugundan diyorum...

  istersen Kaynaklar verebilirim...
  ne dersin...?

 5. #55
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı YESHUA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amacim Tartismak degil sadece bu bir emir degil midir?

  Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı).Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (BAKARA SURESİ / 216)

  bu ayetler de savasmakla ilgili...

  Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın. Kafirlerin cezası işte böyledir. (BAKARA SURESİ / 191)


  (Yeryüzünde) Fitne kalmayıncaya ve din (yalnız) Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse, artık zulüm yapanlardan başkasına karşı düşmanlık yoktur. (BAKARA SURESİ / 193)

  Bu ayetler gibi daha birçok ayet SAVASMAKLA ilgili, bu gibi ayetler nasil yorumlanmali?

  Kuranda savaş emri yoktur Cihad emri vardır. Cihad bir işgal savaşı değil savunma savaşıdır. O ayetleri cımbızla almak yerine öncesini sonrasını incelerseniz ancak öyle konuya hakim olursunuz. el acizin söylediği gibi tefsirleri de inceleyiniz.

  Ayrıca bkz: http://www.supermeydan.net/forum/for...read60596.html

 6. #56
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  183
  Alıntı Apollonius´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kuranda savaş emri yoktur Cihad emri vardır. Cihad bir işgal savaşı değil savunma savaşıdır.
  "Dinde Savaş emri yoktur" diyorsunuz ondan sonra "Cihad emri vardır" diyorsunuz...

  "Cihad" nedir peki?

  sizin yaptığınız tanımlamaya göre "Savunma SAVAŞIDIR" yani dediğime geliyorsunuz: "SAVAŞ emri"!

6. Sayfa, Toplam 6 BirinciBirinci ... 456

Benzer Konular

 1. "MiSYONERLiK"
  YESHUA Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 30-11-2011, 02:22 PM
 2. Dün "canım" olan yarın "düşmanım" olmaz benim...
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-09-2010, 09:02 PM
 3. "Gerçek Mümin" ile "Çakma Müslüman" arasındaki farklar
  elosia Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 09-02-2010, 04:39 PM
 4. "Hayır demesini bilmeyenin "evet"inin de bir anlamı yoktur."
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-06-2009, 11:48 AM
 5. "Evin"siz ("oikos"suz) Ekoloji"= "Sözde çevrecilik!"
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2009, 04:04 PM
Yukarı Çık