Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Hayat ne kadar anlamsız!

Din ve İnanç Kategorisi Diger Dinler Forumunda Hayat ne kadar anlamsız! Konusununun içerigi kısaca ->> Sabahın köründe kalk, hazırlan, okula veya işe git, tabii şanslıysan bir işin varsa... Çalış çabala... Mecburen birlikte olman gereken insanlarla ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  183

  Hayat ne kadar anlamsız!

  Sabahın köründe kalk, hazırlan, okula veya işe git, tabii şanslıysan bir işin varsa... Çalış çabala... Mecburen birlikte olman gereken insanlarla yani İş arkadaşlarınla, sevdiklerinden yani oğlundan kızından, ana babandan hatta eşinden bile çok vakit geçir... Hayatla mücadale ederken, sevdiklerinin bazılarından kötü haberler al...zaman zaman veya sürekli hastalıklarla boğuş... ve sonra, belki de önce, bunların hiç birini yaşamadan... Seni doğduğun günden beri takip eden düşmana yani ÖLÜME yenik düş...

  Bu mudur?? Bu kadar mı boş?!

  Ne dersiniz, "Hayatın anlamı var mı?"

  Bu soru herhalde dünyanın en çok sorulan sorulardan biridir çünkü yukarıda belirtilen sıkıntılar, bizleri bezdirdi ve bezdirmeye devam ediyor!

  Birçokları "Bu hayatı boş ver, takma kafana! Aslolan bu hayat değil! Ölümden sonra, 'öbür tarafta' anlamlı bir yaşama kavuşacaksın!" diyor.

  İyi de Anlamlı bir yaşama kavuşmak için illa ki Ölmemiz mi gerek??

  Yüzyıllardır Yaratıcımızın yeryüzüyle ilgili amacından habersiz olan insanlar, gerçekten Anlamlı bir yaşama sahip olabilmek için Ölüp 'öbür dünyaya' gitmemiz gerektiğini öğretiyor!

  Mesela Sokrates ve Eflatun gibi filozoflar şunu öğrettiler:
  Ruh, kendisini kısıtlayan bedenden kurtulduğu zaman "amaçsızlığından, akılsızlığından, korkularından, vahşi arzularından ve insanlığı saran tüm hastalıklardan kurtulmuş olur ve sonsuza dek tanrıların yanında yaşar", yani kısacası: Ruh bedenden ayrılıp yaşamaya devam eder öğretisini yaydılar.

  Daha sonraki döndemlerde Hıristiyan din adamları, bu öğretiyi kendi öğretileriyle harmanladılar.

  Ölümlü ve hikmeti kısıtlı Filizoflar ve Hıristiyan din adamları kendi fikirlerini ortaya koymuşlar peki ya Yaratıcımız??
  "O", bu sözkonusu kullarından daha az mı biliyor? Haşa!

  "O", Kutsal Yazılar vasıtasıyla yani bizlere yazmış olduğu mektuplar vasıtasıyla şunları öğretir:

  1- Yaratıcımızın yeryüzüyle ilgili amacı, gezegenimizin insankık için kalıcı bir yuva olmasıdır. "O" dünyayı geçici bir imtihan yeri olarak yaratmadı. Şöyle ki, eğer ilk atalarımız Adem ve Havva Yaratıcılarının kanunlarına itaat etselerdi bugün hala bu dünyada yaşıyor olacaklardı, ölmeyeceklerdi!

  2- Çoğu dinin aksine Yaratıcımız "Kitabı" vasıtasıyla, insanın ölümünden sonra ruhunun yaşamaya devam ettiğini asla öğretmez. Örneğin Atamız Adem öldüğünde, yaratıldığı toprağa döndü yani var olmama durumuna döndü, başka bir yere değil!

  3- Yaratıcımız, insanın ölümsüz bir ruha sahip olduğunu ve bu ruhun başka alemde sonsuza dek yaşayacağını asla söylemez aksine ölülerin diriltilip tekrar bu dünyada yaşayacaklarını vaat eder! Bu dünya derken tabi tüm olumsuzluklardan, iğrençliklerden arınmış, hastalıkların hatta ölümün olmadığı bir dünyadan bahseder, cennet bir yeryüzü haline gelmiş bir dünyadan!

  Madem hayatın anlamı "öbür dünyada" değil, şimdiden "bu dünyada" yaşamımıza nasıl anlam katabiliriz?

  Yaşamımıza nasıl anlam katabileceğimizle ilgili Yaratıcımızın kaydettirdiği çok değerli yönlendirmeler var, bunları derleyeceğim bir yazıyı daha sonra yazacağım...


  Not: Tüm bu yazdığım Tanrısal Öğretiler "Mukaddes Kitaba" dayanır (Ülkemizde Tevrat, Zebur ve İncil olarak bilinen kitaplardan oluşan Kitap.)
  Başka bir inancın öğretilerini ele alan yazılar yazdığım için eleştiri getirmeyi düşünen arkadaşlar, sizi bir konuda uyarmak isterim: "DİĞER DİNLER" topiğindesiniz!

  Hoşçakalın...

 2. #2
  bursali68
  Misafir..
  1- Yaratıcımızın yeryüzüyle ilgili amacı, gezegenimizin insankık için kalıcı bir yuva olmasıdır. "O" dünyayı geçici bir imtihan yeri olarak yaratmadı. Şöyle ki, eğer ilk atalarımız Adem ve Havva Yaratıcılarının kanunlarına itaat etselerdi bugün hala bu dünyada yaşıyor olacaklardı, ölmeyeceklerdi!
  Merhaba,

  Yukarıdaki maddenin gözükmeyen içeriğinde bulunan " şeytanın " yapısını nasıl algılamaktasınız...Yani elle tutulur,gözle görülür mü,konar mı-kokar mı,nedir...??? Buna bağlı olarak bize göre Allah,size göre YEHOVA 'yı nasıl tanımlarsınız,tabii ki bu tanımlamaları nitelik ve nicelik bazında soruyorum...

  Sağlıcakla kalınız...

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  adem ve havva ve diger hepsi yeryüzünde yaşamaktadır. buna atatürk isa muhammed musa davut diger bütün insanlar dahildir. onlar bizde yaşamaktadır. fikirle düşünceyle. onlar insanlık için birer semboldür. kalıcı olan fikir ve düşüncelerdir gelişerek gelecek nesillere geçerler. ölü diye birşey yok. ölü olmak ruhunu rabbini bilmemektir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

Benzer Konular

 1. Asgari ücret ne kadar olacak? Yada ne kadar olmalı?
  İnci Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 22-12-2010, 01:58 AM
 2. Özlediğim Kadar Sensin / Sevdiğim Kadar Bensin
  blueice Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 12-06-2009, 05:58 PM
 3. Hayat Kadar Yalan, Ölüm Kadar Gerçektik
  blueice Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-05-2009, 04:31 PM
 4. Hayat yaşandığı kadar vardır ...
  Venhar Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 24-01-2009, 03:21 PM
 5. İncitmeyecek kadar uzak, üşümeyecek kadar da yakın olabilmek
  s-a-d-e Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 25-12-2007, 10:26 PM
Yukarı Çık