1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 14

"Kur'an-i Kerim"...

Din ve İnanç Kategorisi Diger Dinler Forumunda "Kur'an-i Kerim"... Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba Arkada$lar, Kutsal saydiginiz Kuran'da, incil'in veya Tevrat'in Tahrif oldugunu yazan tek bir ayet var midir? Lütfen kari$tirmayalim : Kuran'da ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  183

  "Kur'an-i Kerim"...

  Merhaba Arkada$lar,

  Kutsal saydiginiz Kuran'da, incil'in veya Tevrat'in Tahrif oldugunu yazan tek bir ayet var midir?

  Lütfen kari$tirmayalim:

  Kuran'da Yahudilerin veya Hiristiyanlarin yaptiklari YANLI$ YORUMLARI kinayan ayetlerin var oldugunu biliyorum, onlari kast etmiyorum, bizzat "Kitaplarin içeriginin" Tahrif olduguyla ilgili TEK BiR ayet istiyorum!

  Ayrica Eger "Önceki Kitaplar Tahrif edildi" diyorsaniz, sizce Kuran'dan alintiladigim bu ayetlerin geçerliligi kaliyor mu?

  Nisâ Sûresi 136
  "Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur."

  "derin bir sapıklığa düşme" tehlikesine kar$i bir uyari...

  Kuran'a inanan herkes NET bir Uyariyla kar$i kar$iyadir ve Dikkat edin "Tahrif" edilmi$ olan bir Kitaba "iman edin" emri verilir miydi?

  Bu Ayette ve Kuran'daki herhangi bir ayetinde "Tahrif olmu$", "Bozulmu$", "Eski Kitaplar", "Bozulmadan önceki Kitaplar", "Tahrif olmadan Önceki Kitaplar" benzeri TEK BiR ifade var mi?

  Dahasi "Tahrif" olmu$ olsa Yüzlerce sayfalik, binlerce ayetlik Kuran'da kisacik da olsa bir UYARI yapilmaz miydi?

  Hatirlatirim, bu ayet "Iznik Konsili"nden 285 YIL SONRA, yine Tevrat, Zebur ve Incil'in yazilmasindan ASIRLAR SONRA yazilmi$tir!

  Bakara Sûresi 136
  "Deyin ki: “Biz Allah’a, bize indirilene, İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa’ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz.”

  Ayet "Deyin ki" ile ba$liyor "kimler diyecek?"

  *Müminler

  Ne 'Diyecekler'?

  * (...) Mûsâ ve İsa’ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz", diyecekler,

  Dikkat edin,

  " (...) Mûsâ ve İsa’ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman etmi$tik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmezdik ve biz ona teslim olmuş kimselerdik" demiyecekler!

  Bunlari 'Ne zaman' 'diyecekler'?

  *Tevrat, Zebur ve Incil'in yazilmasindan ASIRLAR SONRA + "iZNiK Konsili"nden 285 YIL SONRA bu sözleri 'diyecekler'!

  Mâide Sûresi 47
  "İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir."

  Bu ayet "Iznik Konsili"nden 285 YIL SONRA yazildi! Hani Incil o Konsilde "Tahrif" olmu$tu?

  Allah insanlari yanli$ yapmaya yönlendirir mi? (Ha$a)

  Mâide Sûresi 68
  "De ki: “Ey Kitap ehli! Tevrat’ı, İncil’i ve Rabbinizden size indirileni uygulamadıkça hiçbir şey üzere değilsiniz.” Andolsun ki sana Rabbinden indirilen bu Kur’an onlardan çoğunun taşkınlık ve küfrünü artıracaktır. Öyle ise o kâfirler toplumu için üzülme."

  Mümin'in 'Kitap Ehline' diyecekleri arasinda hangi nokta var ?

  Mümin "Tevrat'i ve Incil'i uygulayin" diyecekmi$!

  "Tevrat ve Incil Tahrif oldu, artik uygulamayin" veya "$u anki degil, Tahrif olmami$ olan eski Tevrat'i ve incil'i uygulayin" DEGiL!

  En’âm Sûresi 92
  "İşte bu (Kur’an) da, bereket kaynağı, kendinden öncekileri (ilahi kitapları) tasdik eden ve şehirler anasını (Mekke’yi) ve bütün çevresini (tüm insanlığı) uyarasın diye indirdiğimiz bir kitaptır. Ahirete iman edenler, ona da inanırlar.Onlar namazlarını vaktinde kılarlar."

  "tasdik ederdi" yazmiyor, "tasdik eden" yaziyor, eger "Tahrif" olmu$larsa, Kuran neden bu Kitaplari Tasdik ediyor?

  Mâide Sûresi 44
  "Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir."

  Bu sözler Tevrat yazildiktan binlerce YIL SONRA yazilmi$tir, dikkatinizi çekerim "İçinde bir hidayet, bir nur vardı" yazmiyor "İçinde bir hidayet, bir nur vardıR" yaziyor!

  Mâide Sûresi 43
  "Yanlarında içinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar? İşte onlar (kendi kitaplarına da, sana da) inanmış değillerdir."

  Kuran yazildiginda, binlerce YIL ÖNCE yazilmi$ olan Tevrat "Tahrif" olduysa, Nasil oluyor da hala "Tevrat'ta Allah'in hükmü bulunuyor" deniliyor?

  Âl-i İmrân Sûresi 84
  "De ki: “Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a) İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ’ya, İsa’ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Biz ona teslim olanlarız.”

  Neden Müminlere, "Tahrif" olmu$ Kitaplara "inandik" demeleri Ögütlensin?

  En’âm Sûresi 34
  "Andolsun ki, senden önce de bir çok Peygamberler yalanlanmıştı da onlar yalanlanmalarına ve eziyet edilmelerine karşı sabretmişler ve nihayet kendilerine yardımımız yetişmişti. Allah’ın kelimelerini değiştirebilecek bir güç de yoktur. Andolsun peygamberler ile ilgili haberlerin bir kısmı sana gelmiş bulunuyor."

  Bir çok Müslüman $imdi var olan degil, Daha ÖNCE gönderilmi$ olan Tevrat, Zebur ve Incil'e iman ettigini iddia ediyor peki onlar "Allah'in Kelimeleri" degil miydiler?

  Ayetten AçIKçA görüldügü gibi Kuran "Allah’ın kelimelerini değiştirebilecek bir güç de yoktur." diyor belki farkinda degiller ama Müslümanlardan birçogu Kuran'in bu ayetini YALANCI çikarirlar, $öyleki:

  Bu Ayete ragmen: "Iznik Konsil'inde, Kartaca Konsili'nde, vs." Allah’ın kelimelerini değiştirebilecek bir güç olmu$tur", diyorlar!


  Not: Kuran ayetleri "Diyanet i$leri Ba$k." Internet Sitesinden alintilanmi$tir, Parantez içindeki yazilar onlara aittir!

  ayrica "Kuran" hakkindaki bu yoruma dikkat ediniz:

  GAZETEVATAN.COM
  Ho$çakalin...
  Konu YESHUA tarafından (16-06-2007 Saat 09:54 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  Öncelikle seninde bildiğin birşeyi sana hatırlatma lüzumu gündeme gelmiştir.
  İslamiyette Allah'ın kitaplarına inanmak FARZ'dır.
  Bunlardan bir tanesini reddeden kimse KAFİR olur.

  Burada dikkate şayan bir durum sözkonusudur. Dikkat edilirse (Allah'ın kitaplarına) inanmaktan bahsediyoruz. TAHRİF edilmiş kitaplardan değil.

  Cenab-ı Hak Adem (A.S) dan beri Hak peygamberlerini gönderdi. Böylece (Rahman ve Rahim) olduğu için şefkat ve merhametle bütün kullarına dünya ve ahiret saadetinin yolunu gösterdi. Bütün peygamberlerin hepsi hakkı temsil etmişlerdir. Hepsi İslam peygamberleridirler.
  Tarihen bilinen gerçek odur ki; çeşitli şekillerde Kur'an- Kerim den önce gönderilen İlahi kitaplar muhtelif kimseler tarafından muhtelif zamanlarda tahrif edildiler.
  Yalnız Kur'an Azimüş-şan bir noktası bile değişmeden muhafaza olunmuştur ve Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kıyamete kadar muhafaza edeceğini bildirmiştir.

  Bugün Hz. Musa (A.S)'a gönderilen Hak Kitap Tevratın,
  Hz. Davut (A.S)'a gönderilen Hak Kitap Zebur'un,
  Hz. İsa (A.S)'a gönderilen Hak Kitap İncil'in aslını bulmak mümkün değildir.
  Bunlar değiştirilmiştir.

  900 sayfalık Tevrat yukarıdan aşağı incelendiği zaman aşağıdaki 4 sebepten dolayı kutsal Tevrat'ın baştan aşağı değiştirilmiş olduğunu görmek mümkündür.

  1. ÇELİŞKİLER

  2. SİYONİZM VE ÜSTÜN IRK İNANCI

  3. ALLAH İNANCI

  4. ALLAH'IN PEYGAMBERLERİNE İZAFE EDİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN, HAŞA CİNSEL SAPIKLIK VE GAYRİ AHLAKİ DURUMLARIN İZAFE EDİLMESİ.

  Şimdi söz sırası sende;
  Tahrif edilmiş olan bu kitapları anlatmaya nereden başlayalım ?

 3. #3
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  183

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  ----- " Tarihen bilinen gerçek odur ki; çeşitli şekillerde Kur'an- Kerim den önce gönderilen İlahi kitaplar muhtelif kimseler tarafından muhtelif zamanlarda tahrif edildiler. "

  Bu söylediginiz sadece iSLAM DÜNYASININ iddiasidir!

  "Tahrif" olayinin iZNiK KONSiLi'nde meydana geldigi iddia edilir, peki ne zaman toplanmi$tir bu Konsil?

  MS 325 yani Kuran yazilmadan yakla$ik 285 YIL ÖNCE!

  Peki neden Kuran 285 YIL ÖNCE TAHRiF olmu$ Kitaplar hakkinda BiR AYETTE OLSUN, BELiRGiN bir UYARIDA BULUNMAZ? Bu kadar önemli bir olaya bir kez olsun deginilmez?

  Neden 285 YIL ÖNCE TAHRiF EDiLMi$(!) OLMASINA RAGMEN KURAN:
  "iNCiL SAHiPLERi iNCiLLE HÜKMETSiNLER" der!

  Allah Tahrif olmu$ Kitaplara yönlendirir mi?
  Kuran'in neresinde Incil veya Tevrat için "Tahrif edilmi$", "Bozulmu$" ifadesini kullanir?

  ----- " Yalnız Kur'an Azimüş-şan bir noktası bile değişmeden muhafaza olunmuştur "

  Bir Müslüman olarak bunu iddia etmeniz gayet dogal

  ----- " Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kıyamete kadar muhafaza edeceğini bildirmiştir. "

  Sadece Kuran'da...

  Kaldi ki Mukaddes Kitap'ta da Kutsal Yazilarin korunacagina dair ayetler var.

  ----- " 900 sayfalık Tevrat yukarıdan aşağı incelendiği zaman aşağıdaki 4 sebepten dolayı kutsal Tevrat'ın baştan aşağı değiştirilmiş olduğunu görmek mümkündür. "

  1. ÇELİŞKİLER

  çeli$ki yoktur ancak bunu görmek için ÖNYARGISIZ olmak ve bu Kitabin BÜTÜNÜNE hakim olmak lazim.

  2. SİYONİZM VE ÜSTÜN IRK İNANCI

  "Siyonizm" ve "üstün Irk inanci" yoktur...

  Eger Tevrat' ba$tan sona okursaniz Israillilerin defalarca günah i$lediklerini ve bunun kar$iligi olarak Yaraticimiz tarafindan defalarca cezalandirildiklarini, a$agilandiklarini, dü$man eline teslim edildiklerini görürsünüz.

  "Üstün Irk" olsaydi cezaya çarpitirilirlar miydi, a$agilamalara maruz kalirlar miydi?

  Peki neden "üstün Irk" algilalamasi var...

  Yaraticimiz Ibrahim peygambere çok deger verdi çünkü bu peygamber Allahin bir dedigini iki etmedi, bu sadakati ödüllendirildi ve Allah ona "Senin soyunu denizin kumu gibi edecegim" demi$tir ve "bu soydan bir Kurtarici" çikacagini vaat etmi$tir.

  Allah verdigi Sözü tutandir bu nedenle "Kurtarici" dogana kadar Ibrahim'in soy hattini korumu$tur çünkü Dü$man ülke çoktu, bu "SOYU" kolayca yok edebilirlerdi.

  "Mesih" olarak da adlandirilan bu "Kurtaricinin" dünyaya gelmesiyle yani verilen sözün yerine gelmesiyle, "seçilmi$ SOY" kalmami$tir...


  3. ALLAH İNANCI

  ALLAH BiRDiR VE TEK YARATICIDIR, iSA DA DAHiL HER $EY "O" NUN TARAFINDAN YARATILMI$TIR.

  4. ALLAH'IN PEYGAMBERLERİNE İZAFE EDİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN, HAŞA CİNSEL SAPIKLIK VE GAYRİ AHLAKİ DURUMLARIN İZAFE EDİLMESİ.

  Tevrat her $eyi AçIK AçIK yazar, dürüst bir Kitap'tir,
  Musa peygamberin yaptigi yanli$lar, Davud peygamberin yaptigi yanli$lar, Lut peygamberin yaptigi yanli$lar Süleyman peygamberin yaptigi yanli$lar vs...

  Peygamberler sizin, benim gibi insanlar. Onlar da kusurlu ana babalardan dünyaya geldiler ve ailelerinden yanli$ genler miras aldilar, mizaçlari onlardan etkilendi.

  ama tabi ki onlari ayiran bazi özellikleri vardi mesela imanlari güçlüydü, alçakgönüllüydüler vs...

  Aleyhlerine dahi olsa, Hiç kimse bu yanli$larin kaydedildigi bölümleri yok edemedi çünkü "Kitap", "Allahin Kitabi", kim el sürebilir?

  Ho$çakalin...

 4. #4
  - Çevrimdışı
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  ne demek peygamberler senin benim gibi insan yaa.onlar ALLAHIN resulleri nebileri...sen kendını onlarla eş tutamazsın.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  Tartışma uslubünü çok beğeniyorum, ayrıca bunun için teşekkür ederim.
  Değiştirilmiş kutsal kitaplardaki çelişkiler için İslam dünyasının iddiası olduğunu yazmışsın.

  Çelişkiler
  -------------------------------------
  "...Ve İbrahim dedi;"Ya Rab yehova bana ne vereceksin?" (Tekvin Bölümü, 15/2-3)

  "Ve Tanrı Musa'ya söyleyip dedi; Ben Rabbim ve İbrahim'e, İshak'a ve Yakub'a kadir olan Tanrı olarak göründüm. Fakat onlara Yehova ismimle malum olmadım." (Çıkış Bölümü, 21/8)


  -------------------------------------

  "Ve Saul'un kızı Mikal'ın ölüm gününe kadar çocuğu olmadı." (samual Bölümü, 6/23)

  "Saul'un kızı Mikalin Meholalı Barzillay oğlu Adriel'e doğurmuş olduğu beş oğlunu kral aldı." (Samual Bölümü, 21/8)

  ----------------------------------------

  "Ve Suriyeliler İsrail'in önünden kaçtılar. Ve Davud, Suriyelilerden yediyüz araba cenkçiler ile kırk bin atlı telef etti ve ordu başbuğu Şofak'ı vurdu ve orada öldü." (Samual Bölümü, 10/18)

  "Ve Suriyeliler İsrail'in önünden kaçtılar. Davud Suriyelilerden yedi bin araba cenkçiler ile kırk bin yaya asker öldürdü. Ordu başbuğu Şofak'ı da öldürdü." (1. Tarihler Bölümü, 19/18)


  -----------------------------------------

  "Ahazya kral olduğu zaman kırk iki yaşında idi ve Yeruşakalem'de bir yıl krallık etti." (Tarihler Bölümü, 22/2)

  "ahazya kral olduğu zaman yirmi iki yaşında idi ve Yeruşakalem'de bir yıl krallık etti." (Krallar Bölümü, 8/26)


  ---------------------------------------

  Siyonizm ve üstün ırk inancı

  "Siz Allah'ın, Rabbin oğullarısınız.. Çünkü sen, Allahın, Rabbe mukaddes bir kavmisin ve Rab üzerinde olan bütün kavimlerden üstün olarak, has bir kavim olmak üzere, seni seçti." (Tevrat, Tesniye bölümü, 14/2)

  "Ve Allahın Rabbin sana teslim edceği bütün kavimleri bitireceksin, gözün onlara acımayacak." (Tevrat, Tesniye Bölümü, 7/16)


  " Ve aranızda yürüyeceğim ve sizin Allahınız olacağım ve siz benim kavmim olacaksınız." (Levililer Bölümü, 26/12)
  Bu sapkın inançlara göre; Yahudiler Allah'ın seçtiği ve üstün kıldığı bir kavimdir. (Böyle bir inanış Allah (c.c)'ın sıfatlarına terstir.)

  Tevrattaki Allah inancını ve Peygamberlerlerin ahlaki durumlarını sonra yazacağım.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  DEĞİŞTİRİLMİŞ TEVRAT'TA SİYONİZM VE ÜSTÜN IRK İNANCI

  Hahamlar, kendi görüşleri doğrultusunda tahrif ettikleri Tevrat'ta yahudilerin sahip oldukları üstün ırk inancını da eklemişlerdir.


  "...Ve onlardan nefret ettim. Fakat size dedim: Siz onların topraklarını miras olarak alacaksınız ve ben size onu mülk olarak vereceğim. Ben, sizi milletlerden ayırt eden Allahınız Rabbim." (Levililer Bölümü, 20/25)

  YESHUA...
  Milletleri sanki başka başka ilahlar yaratmış gibi bir anlam çıkmıyor mu ?

  "Eğer kendi yüreğinde, "Bu milletler benden çokturlar, nasıl onların mülkünü alabilirim?" dersen, onlardan korkmayacaksın... Allahın Rab o milletleri önünden azar azar kovacak, onları çabukça bitiremezsin yoksa senin üzerinde kır hayvanları çoğalır." (Tevrat Tesniye Bölümü, 7/17/22)

  Görüldüğü gibi, Tevrat, Yahudilerin diğer milletleri yavaş yavaş yok edeceğini söylemektedir. Siyonizm ise bu taktik doğrultusunda, dünya çapında uyguladığı planlarda, uzun vadeli hedefler gütmektedir. Diğer milletlerin, kademeli bir şekilde Yahudilere boyun eğmesi planlanmaktadır.  DEĞİŞTİRİLMİŞ TEVRAT'TA ALLAH İNANCI

  " Tanrıya inanmak Yahudiliğin temel başlangıç noktası değildir. Resul Jeremiah bile İsrail'in başkaldırısını, Tanrının ağzından şöyle anlatır: Beni terkettiler ve kanunlarımı uygulamadılar. "Eski hahamların bu sözü yorumlama şekli ise : İnançlarından vazgeçsinler ama kanunları uygulasınlar." (Şalom gazetesi, 8 mart 1989)

  "ve günün serinliğinde bahçede gezmekte olan, Rab Allah'ın sesini işittiler."(Tekvin, 3/8)

  " O zaman Rab, uyanan adam gibi, şaraptan bağıran yiğit gibi uyandı."(Mezmurlar Bölümü, 78/65)

  "Ve Rab, yeryüzünde adama yaptığına pişman oldu ve yüreğinde acı duydu." Tekvin Bölümü 6/6)


  Bu Tevrat ayetlerinde görünen gerçek, Yahudilerin kendilerini hem milletlerden, hatta Allah'tan bile üstün gördükleridir. Yahudilere insanüstü vasıflar veren hahamlar, Allah'a insani acizlikler atfetmişlerdir.

  Sonuçta"İsrail"kelimesini, Allah ile uğraşıp yenen manasına getirmişlerdir.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  183

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  Merhaba "Hakan",

  ----- " Tartışma uslubünü çok beğeniyorum, ayrıca bunun için teşekkür ederim. "

  Rica ederim, Bil mukabele.

  ----- " Değiştirilmiş kutsal kitaplardaki çelişkiler için İslam dünyasının iddiası olduğunu yazmışsın. "

  "çeli$ki" degil, "Tahrif" konusunda demi$tim.

  Uzun yillardir çe$itli Forumlarda yazilar yaziyorum ve defalarca "çeli$kiler" konusu gündeme geldi, birkaç kez bu tür yazilari yanitladim ancak gördüm ki bunun sonu yok...

  $ayet Eger "Google" veya "Yahoo" gibi arama motorlarindan birine "Kuran çeli$ki" yazip arama verirseniz, onlarca sayfanin açildigini görürsünüz.

  Ama ben hiç böyle konulara dalmadim çünkü benim amacim farkli. Amacim Mukaddes Kitabin ÖGRETiLERiNi insanlara anlatmaktir...

  Aslolan "Kutsal Yazilarin" ÖNEMLi KONULARDA verdigi ANA MESAJ dir.

  ----- " Siyonizm ve üstün ırk inancı "

  Bu konuda daha önce yazdim ve neden Bir "Irkin" korundugunu açikladim...

  Ho$çakalin...

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  Sevgili YESHUA...

  Şimdiki Tevrat'ta çelişkilerin olduğunu söyledim.
  Ancak senin tarafından doyurucu cevap bekliyordum, ama gelmedi.

  Son yazdığın yazının ilmi değerinin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
  Hem "Tahrif" konusunda hala İslam dünyasının etkisinden mi bahsedeceksin ?

  Bu yazılmış olan ve daha yazacağım çelişkilere ayrı ayrı cevap vermek zorundasın veya Tahrif konusunda İslam dünyasının etkili olduğu yolundaki iddiandan vazgeçeceksin...


  Bir şeye dikkatini çekmek istiyorum.
  Son yazdığın cevaptan; Allah'ın (Haşa) milliyetçiliği savunduğu gibi çok komik ve çok acı bir tablo ortaya çıkıyor!...

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  11

  stat Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  EVET CEVAP YAZAMAMAMIŞ

  HAKAN SONUNA KADAR ARKANDAYIM GARDAŞ SENİ DESDEKLİYOR YAZDIKLARINIDA OKUYORUMM AMA SEN NE DERSEN DE BU VATANDAŞŞ BİLDİĞİNDEN ŞAŞMAYACAK SONUNDA Bİ KÖŞEYE SIKIŞACAK AMA YİNEDE DEDİĞİM DEDİK DİYECEK
  BU KONU HAKKINDA OKADAR ÇOK ŞEY VARKİ YAZACAK SAYFALARA SIGMAZ HER KELİMESİYLE ONU KÖŞEYE SIKIŞTIRACAK BİR ÇOK KONU VAR Kİİ SENİNDE BİLDİĞİN ÜZERE ...


  NEYSE SANA HAYIRLI ĞÜNLERDİLERİM

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Üyecik karaprens2906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  11

  Cevap: "Kur'an-i Kerim"...

  HAKAN ARKADAŞIM bu yaptığın gerçekten çok güzel resmen adamı ezdin fakat bu tür insanların istediğide bu sürekli gündemde kalmak bu tür tartışmaları özel alanlarda yaparsanız çok daha güzel olur es kaa burda biri senin cevaplarını yanlış yorumlar sonra Allah korusun kalbi kararır.. bu tür yanlışlıklara yer vermemek için lütfen bu tartışmaları özel alanlarda yapalım .. teşekkürler.. Allah vardır ve tektir....

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Dün "canım" olan yarın "düşmanım" olmaz benim...
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-09-2010, 09:02 PM
 2. "Gerçek Mümin" ile "Çakma Müslüman" arasındaki farklar
  elosia Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 09-02-2010, 04:39 PM
 3. "Hayır demesini bilmeyenin "evet"inin de bir anlamı yoktur."
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-06-2009, 11:48 AM
 4. "Evin"siz ("oikos"suz) Ekoloji"= "Sözde çevrecilik!"
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2009, 04:04 PM
 5. <font color="#000000" size="4" face=
  m_cumur Tarafından windows (xp,vista) Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 04-02-2008, 09:41 PM
Yukarı Çık