+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 Toplam: 8

Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

Din ve İnanç Kategorisinde ve Diger Dinler Forumunda Bulunan Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Forum Katilimcisinin Yorumu: Otedenberi hristiyanligin akincilari olan misyonerlerin faaliyetleri ve caliskanliklari bilinir. Onlarin delil olarak sunduklari bazi malzemeler de Tevrat

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Üye Numarası
  131398
  Mesaj
  9
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0

  Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  Forum Katilimcisinin Yorumu: Otedenberi hristiyanligin akincilari olan misyonerlerin faaliyetleri ve caliskanliklari bilinir. Onlarin delil olarak sunduklari bazi malzemeler de Tevrat kaynaklidir ve Isa ‘nin Tevrat’ta bahsedildigi one surulur. Iste asagidaki yazi bu delillere ortak bir cevap veriyor. Bu yazi bana ait oldugundan , begendiyseniz bu metni istediginiz sekilde kullanabilirsiniz.)

  Bir musluman derken kendimi kastediyorum. Incil ve Tevrat hakkinda bazi arastirmalarim oldu. Bunlari iki maddede sinifladim.

  I. BOLUM : INCIL TAHRIF EDILMISTIR.

  II. BOLUM : INCIL MUCIZESI YOKTUR.

  I

  Kuran-i Kerim ' e gore Incil tahrif edilmistir. Cunku Incil ' de sayilamayacak kadar cok yerde 'RAB ISA' kelimesi gecmektedir. Bu kelime ise Isa'ya Rablik vermektedir. Kuran-i Kerim'deki Maide Suresi'nin 72. ayetine bakilirsa ; gorulecektir ki Incil - simdiki - yalan soylemistir:

  MAIDE SURESI 72- Andolsun, "Suphesiz Allah, Meryem oglu Mesih'tir" diyenler kufre dusmustur. Oysa Mesih'in dedigi (sudur: ) "Ey Israilogullari, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a ibadet edin. Cunku O, Kendisi'ne ortak kosana suphesiz cenneti haram kilmistir, onun barinma yeri atestir. Zulmedenlere yardimci yoktur."

  Gorulmektedir ki Kuran-i Kerim'e gore Incil tahrif edilmistir. "Oysa Mesih'in dedigi (sudur: ) "Ey Israilogullari, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a ibadet edin."

  II

  Hristiyanlarin propagandalarina gore ; asagidaki cumleler Incil mucizesi olarak anlatiliyor : hepsini kapsayacak cevabi ; alintilardan sonra verecegiz :

  (alintidir: islamacevap.net'ten)
  Eski Ahit’te Isa Mesih’in dogasiyla ilgili bircok onbildiri bulunmaktadir...Bunlarin cogu o kadar aciktir ki son zamanlarda yahudiler arasindan bunlari arastiran ve “Messianic Judaism” adi verilen akimlari kuran bircok yahudi grup vardir. Bunlar her ne kadar kiliseye gitmeseler ve Pazar gunleri ibadet etmeseler de(sinagog lara giderler) Isa Mesih’e,onun Tanriligina,Incil’e,uclu birlige inanmislardir.. Eski ahitte Isa Mesih ile ilgili 60’dan fazla onbildiri vardir...(ustu kapali olanlar sayilirsa 300)

  Bu onbildirilere Tevrat 'tan bir ornek :

  “Insanlarca hor goruldu,yapayalniz birakildi,acilar adamiydi hastaligi yakindan tanidi insanlarin yuz cevirdigi biri gibi hor goruldu ona deger vermedik.. ASLINDA HASTALIKLARIMIZI o USTLENDI,ACILARIMIZI O YUKLENDI..Biz ise Tanri tarafindan cezalandirildigini,vurulup ezildigini sandik..

  OYSA BIZIM ISYANLARIMIZ YUZUNDEN ONUN BEDENI DESILDI,BIZIM SUCLARIMIZ YUZAUNDEN O EZIYET CEKTI ESENLIGIMIZ ICIN GEREKLI OLAN CEZA ONA VERILDI BIZLER ONUN YARALARIYLA SIFA BULDUK... HEPIMIZ KOYUN GIBI YOLDAN SAPMISTIK(bu ornegi Incil’deki Isa Mesih ve COBAN benzetmeleriyle karsilastiriniz),Her birimiz kendi yoluna dondu YINE DE RAB HEPIMIZIN CEZASINI ONA YUKLEDI

  O baski gorup eziyet cektiyse de agzini acmadi,KESIME GOTURULEN KUZU GIBI Kirkicilarin onunde sessizce duran koyun gibi acmadi agzini...
  ACIMASIZCA YARGILANIP OLUME GOTURULDU, SIDDETE BASVURMADIGI,AGZINDAN HILELI SOZ CIKMADIGI HALDE ONA KOTULERIN YANINDA BIR MEZAR VERILDI AMA OLDUGUNDE ZENGININ YANINDAYDI..(Isa Mesih gercekten de oldugunde zenginin yanindaydi)...........CANINI SUC SUNUSU OLARAK SUNARSA.....CANINI FEDA ETTIGI ICIN......CUNKU ONLARIN SUCLARINI O USTLENDI... (Isaya 53:2-12)

  (alinti bitti.)

  Tevrat'in Isa Peygamberden bahsetmesi kadar olagan bir sey olamaz ; cunku Tevrat'ta degistirilmemis tahrif edilmemis ayetler bulunabilir ve ileride gelecek olan Isa peygambere de isaret edebilir. Ama mesele ; Tevrat'ta Isa Peygamber'den bahsederken Musluman inanclarina ters bir sekilde 'carmih-iskence' gibi temalarin kullanilmasi ve bunun da Hristiyanlik'ta bulunan 'carmih-iskence' temasini 'mucizevari'(!) onbildirmesi meselesidir. Yukaridaki Tevrat ayetine bakilirsa Tevrat ; Isa Peygamberin carmiha gerilecegini ima edercesine kendisinden sonra gelecek Hristiyanlik dininin prensiplerinden binyillar once bahsediyor ; bu da Incil mucizesi olarak gosteriliyor.

  Halbuki bunun Incil mucizesi olmadigi ortadadir. Aksi ispat edilemeyecektir ki : Tevrat'taki bu temalar , Incil'in yazimi sirasinda yahudilerce degistirilmekte olan Hristiyanlik dinine ve Incil'e aktarilmistir. Hristiyanlik dini ile Tevrat'in temalarinin uyusmasi Incil mucizesi ya da Tevrat'in onbildirisi degildir ; Incil'in Isa Peygamber ile ilgili bildirileri aslinda Incil'in yazimi sirasinda Tevrat'tan kopyalanmistir.[/SIZE]

  --------Yeni Postalandı 04:10 PM ---------- Önce gonderilen mesaj at 04:09 PM ----------

  [/COLOR]alıntılar ; shchost.com 'tendir.
  Konu RABİA tarafından (08-05-2009 Saat 04:23 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.658
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  Selam

  Musluman olmayan birinin, bir fitne/bozguncunun yazdigi basit kurgulu, kendini akilli zanneden, propagandaci, kulagiyla konusan biri.
  Bunlara verilen bir ad var ama.....................................

 3. #3
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  Sn._ROJAWELAD_ yazdıklarından,normal vatandaş pek bir şey anlayabilir mi bilmiyorum ancak benim anladığım ve direkt itiraz ettiğim ve sizin de bunu tam olarak bilmediğinizin delili şudur :

  1 - " Kuran-i Kerim ' e gore Incil tahrif edilmistir...."

  Kur'an-ı Kerim'e göre açın bakalım İncil diye bir kitap var mı?İncil kişilerin kendi anladıklarını yazdıkları(yeri geldiğinde mektuplardır) kitaplardır.Yani basite indirgersek içerisinde bazı doğruların da bulunduğu ancak sonucu değişmeyen" Rivayetlerin " oluşturduğu edebi eserler diyebiliriz.Hakaret amaçlı değil ancak işin gerçeği bu.

  2 - Tevrat'ta Hz.İsa'nın geleceğine dair öyle bir işaret ipucu söylemişsiniz ki,o kitapları okumuş ancak çözümleyememiş ve bir yerlerden birilerinin yazdıklarını getirip buraya koymuşsunuz.Sizin örneğinize bakalım :


  " OYSA BIZIM ISYANLARIMIZ YUZUNDEN ONUN BEDENI DESILDI,BIZIM SUCLARIMIZ YUZAUNDEN O EZIYET CEKTI ESENLIGIMIZ ICIN GEREKLI OLAN CEZA ONA VERILDI BIZLER ONUN YARALARIYLA SIFA BULDUK... HEPIMIZ KOYUN GIBI YOLDAN SAPMISTIK(bu ornegi Incil’deki Isa Mesih ve COBAN benzetmeleriyle karsilastiriniz),Her birimiz kendi yoluna dondu YINE DE RAB HEPIMIZIN CEZASINI ONA YUKLEDI

  O baski gorup eziyet cektiyse de agzini acmadi,KESIME GOTURULEN KUZU GIBI Kirkicilarin onunde sessizce duran koyun gibi acmadi agzini...
  ACIMASIZCA YARGILANIP OLUME GOTURULDU, SIDDETE BASVURMADIGI,AGZINDAN HILELI SOZ CIKMADIGI HALDE ONA KOTULERIN YANINDA BIR MEZAR VERILDI AMA OLDUGUNDE ZENGININ YANINDAYDI..(Isa Mesih gercekten de oldugunde zenginin yanindaydi)...........CANINI SUC SUNUSU OLARAK SUNARSA.....CANINI FEDA ETTIGI ICIN......CUNKU ONLARIN SUCLARINI O USTLENDI... (Isaya 53:2-12) "

  Burada iki konu var birincisi " Kaybolan Koyunlar !!! " ,ikincisi " Günahlara Kefaret " olması ki bu Hristiyanlık inancının temellerinden birini oluşturmaktadır.

  BİRİNCİSİ :KAYBOLAN KOYUNLAR

  MATTA 15.BAB
  21.İsa oradan ayrılıp Sur ve Sayda bölgesine geçti.
  22.O yöreden Kenanlı bir kadın İsa'ya gelip, «Ya Rab, ey Davut Oğlu, halime acı! Kızım cine tutsak, çok kötü durumda» diye feryat etti.
  23.İsa kadına hiçbir karşılık vermedi. Öğrencileri yaklaşıp, «Sal şunu, gitsin!» diye rica ettiler. «Arkamızdan bağırıp duruyor.»
  24.İsa, «Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim» diye cevap verdi.

  Buradan anladığınızı yazar mısınız?Ben ne anlıyorum;Hz İsa yoldan çıkan Yahudileri Hak yola davet için geldiğini söylüyor.Siz ne anlıyorsunuz?
  .................................................. ....

  İKİNCİSİ : GÜNAHLARA KEFARET

  MATTA 27.BAB
  45.Bütün ülkenin üzerine öğleyin saat on ikiden saat üçe kadar süren bir karanlık çöktü.
  46.Saat üçe doğru İsa yüksek sesle, «Elî, Elî, lema şevaktani?» yani, «Tanrım, Tanrım, beni niçin terk ettin?» diye bağırdı.

  Günahlara Kefaret anlaşmasıyla gelen ve bunun için kanı akıtılarak öleceğini bilen bir peygamber böyle bir serzenişte bulunur mu?Hiç sanmıyorum.Buradaki yazılan ayeti okuyanlar bile o çarmıhtakinin (isteyen düz odun desin) Hz. İsa olmadığını bilir ve anlar.Bu da demektir ki Tevrat'ta bununla ilgili yazılanlar " Hikaye " imiş.

  Konu çok uzun bir konu,ancak kısa kesmekte fayda gördüğümden burada noktalıyorum.

  Sağlıcakla kalınız.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Üye Numarası
  131398
  Mesaj
  9
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  bursali68 ; çok teşekkürler. Ben tahrif olmuş bir kitabı (İncil'i) neden doğruymuş gözüyle bakıp ta dikkate alayım ? Böyle bir zorunluluğum yok. Dolayısı ile ben Kuran'a göre düşünürüm. Zaten başlığın ismi 'Bir müslümanın çözümlemeleri' diye belirtildiği halde ben İncil'e göre düşünmeye mecbur değilim.

  Günahlara Keffaret bölümüne getirmiş olduğunuz yorum güzeldi.

 5. #5
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  Alıntı _ROJAWELAD_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bursali68 ; çok teşekkürler. Ben tahrif olmuş bir kitabı (İncil'i) neden doğruymuş gözüyle bakıp ta dikkate alayım ? Böyle bir zorunluluğum yok. Dolayısı ile ben Kuran'a göre düşünürüm. Zaten başlığın ismi 'Bir müslümanın çözümlemeleri' diye belirtildiği halde ben İncil'e göre düşünmeye mecbur değilim.

  Günahlara Keffaret bölümüne getirmiş olduğunuz yorum güzeldi.
  Sn._ROJAWELAD_ sanırım yine aynı hatalı cümleyi kullanıyorsunuz veya ben tam olarak anlatamadım.İncil vahiy yoluyla inerek yazdırılan veya hazır inen bir kitap mı?Hayır dediğinizi duyar gibi oldum.Siz hala " Ben tahrif olmuş bir kitabı (İncil'i) neden ..." tahrif olmuş kitap diye hitap ediyorsunuz.Oysaki İnciller birer " Hadis ve Rivayet-Siyer " kitabıdır.Çözümlemek derken bunu kasdediyorum.Size İncil'e doğruymuş gözüyle bakın demiyorum ki.İncil'i araştıran biri bu kitapların Hadis kitabı niteliğinde çeşitli şahısların yazdığını bilir.Sanıyorum anlatabildim.

  Sağlıcakla kalınız.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  Kuranda Maide suresi 13 ayet Ehli Kitabın kendilerine indirilen kitaplarda KELİMELERİ YERLERİNDEN KAYDIRDIKLARINI belirtiyor.Yine Maide suresi 15 inci ayet:KİTAPTAN SAKLADIKLARI yani örttüklerinden bahsediyor.Aynı sure 41 ayet yahudilerin yerlerine oturmuş kelimeleri,yapılarını bozup değiştirdiklerinden(TAHRİFTİR) bahseder. AMA AYNI SURE 43 Ayet:İçinde Allahın hükmü bulunan Tevrat yanlarında iken,nasıl oluyorda senin hakemliğine başvuruyorlar?Daha sonrada verilen hükümden yüz çeviriyorlar?Bunlar inanan kişiler değillerdir." diyerek Resulün varlığında TAHRİF EDİLMEMİŞ TEVRATINDA OLDUĞUNU belirtiyor.Aynı sure 44 ayet:"Biz indirdik Tevaratı biz.İyiyiye ve güzele kılavuz var onda,ışık var.Allaha teslim olmuş peygamberler,yahudilere onunla hakemlik yaparlardı.Kendini Rabbe adayanlarla ilim ve hikmette derinleşmiş olanlarda Allahın kitabından korumakla görevli olduklarıyla hükmederlerdi.Zaten onlar Allahın kitabına tanıklardı.Artık insanlardan korkmayın,benden korkunda ayetlerimi basit bir ücret karşılığı satmayın.Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler,kafirlerin ta kendileridir."Daha sonra gelen 45 ayet Tevratta Kısastan bahsediyor.Ve kısası bağışlamanın Günahlara perde olduğundan bahsediyor.
  aynı sure 46 ayet:Tevratın ardından Meryem oğlu İsanın gönderildiğini onada Tevrattan yanında bulunanı doğrulayan İncili verdiğini belirtiyor.(Yaşar Nuri Tercümesi Yanında bulunanı doğrulayıcı diyor,Prof Dr Ali Özek tercümesi ise Tevratı doğrulayıcı der)
  Aynı Sure 48 Ayet :"Sanada Kitabı hak olarak indirdik:Kitaptan onun yanında bulunanı tasdikleyici ve onu denetleyip güvenliğini sağlayıcı olarak. O halde onlar arasında Allahın indirdiğiyle hükmet,Hakdan sana gelenden uzaklaşıp onların keyiflerine uyma.Sizden herbiri için bir yol ve metod belirledik.Allah dileseydi sizi elbette bir tek ümmet yapardı.Ama size vermiş olduklarıyla sizi imtahana çeksin diye öyle yapmamıştır.O halde hayırlarda yarışın.Tümünüzün dönüşü Allahadır.O size tartışmış olduğunuz şeylerin esasını bildirecektir."
  Aynı sure 68 ayet:Deki:Ey ehli kitap!"Siz,Tevratı,İncili,ve Rabbinizden size indirileni tam uygulamadıkça hiç bir şey değilsiniz."Rabbinden sana indirilen,onlardan bir çoğunun küfür ve azgınlığını elbette arttıracaktır.Küfre batan topluluk için tasalanma artık"
  Aynı sure 69 ayet: Şu bir gerçekki iman edenler,Yahudiler,Sabiiler ve Hiristiyanlardan Allaha ve Ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur.Tasalanmayacaklardır onlar."
  1-Bütün ayetleri nazarı dikkate alacak olursak şayet Ortada Bir Tevrat vede İncil vardır.Ve bu Kitapları tasdik etmekle birlikte Onların GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN YANİ TAHRİFATI VE YOK OLMALARINI ÖNLEMEK İÇİNDE KURAN VARDIR.
  2-Tamam güzelde o zaman nerede Tevratı hakiki ve İncili hakiki?Sayın Bursalı 68 inde belirttiği gibi şu anda bize intikal eden Tevrat ve İnciller(halbuki İnciller değil tek bir İncil olması gerekirdi) birer hadis ve Rivayet siyerden öteye geçmiyorlar?
  3-Pekiyi o zaman Kuran haşa bu kitaplara karşı vazifesi olan GÜVENLİKLERİNİMİ SAĞLAMAMIŞTIRKİ YOKLAR?
  4-Sabiiler kimdir? Kitapları varmıdır? Kuran şayet her devre hitap ediyorsaki öyledir nerede bunlar?
  Bugünkü toplumda yoklar . Yarınkilerdede olmayacaklar.E pekiyi şimdi bu insanlar ne yapsınlar?Müslümanmı olsunlar?Ama Maide suresi 48 ayet Hayırlarda yarışabilmek vede İmtihana tabi olabilmek için ayrı ayrı Ümmetlerde oluşturulduğumuzdan bahsediyor?Diyebilirsinizki "Efendim İşte imtahan Görsünler hakikati ve Müslüman olsunlar.Yok işte doğrudan vahiy kitapları ortada."Ama İmtihanıda Kurani anlamda anlamak gerekir zira İmtahanın ne olduğu Bakara suresi 155 ayette belirtilmiştir:Korku,açlık,mallardan ve meyvalardan eksiltme ile yapılan bir haldir o imtihan.Yani İmtihanın sorusu TEK KELİMEYLE MÜSİBETTİR.İşte bu Müsibetin karşısında Hayırlarda yarışabilmek için Tek ümmet olmayıp ayrı ayrı ümetlerdeniz.Ve sonuçta TARTIŞMAKTA OLDUĞUMUZ ŞEYLERİN ESASI BİZE BİLDİLECEK. Bu sadece Yahudi ve Hiristiyanlar için değil Müslümanlar içinde geçerli.Pekiyi bu nasıl olacak Yine Kuran Nahl suresi bunun Öldürülüp tekrar DİRİLTİLMEKLE kabil olacağını açıklar.Nahl 39:"Diriltecekki onlara ihtilafa düştükleri şeyi açık seçik göstersin ve küfre sapanlar kendilerinin yalancı olduğunu bilsinler."
  O zaman Tartışmakta olduğumuz şeyin doğrusunu yaşarken öğrenemeyecekmiyiz?
  Hayır Bu İmtihan." Sorular soruldu bildin bilemedin "şeklinde değildir.İMTAHANIN ZATEN KENDİSİ ÖLÜMDÜR.YANİ ÖLMEDEN ÖNCE ÖLMEDİR.(Basu Badel mevt)Diğer taraftan oluşan diriliş ise GÖNÜLDE VE AKILDAKİ DİRİLİŞTİR.(mutu kalbe ente mutu)
  O ZAMANDA ORTAYA ŞU SONUÇ ÇIKAR.Yahudiyide,Sabiiyide ,Hiristiyanıda ,Müslümanıda ve Onlara indirilen Kitaplarıda KENDİMİZDE arayalım.İşte O kendimizdeki dirilişimizde Tevratı hakiki ve İncili hakiki ortaya çıkabilir. Başka türlü imkanı varmıdır bunun?Nefsimizin dünü İsevi dünden önceki dünü ise Yahudidir.Bugünümüz ise DAİMA HANİF OLAN MÜSLÜMANDIR.Hanif Müslümanlık ise Bir Şekil olmayıp bir HALDİR. Bundan Tirilyar yıl önceki insanında o Günü MÜSLÜMANDI.O insanında dünü ve dünden önceki günü Hiristiyan ve Yahudiydi.İSPAT ET derseniz Yine kuranla cevap veririm.
  Şayet Hazreti İbrahimi tarihte yaşamış bir peygamber olarak görürsek nasıl hanif Müslüman olabilir?MÜSLÜMAN OLMANIN ŞARTI KELİMEYİ TEVHİT DEĞİLMİDİR? LA İLAHE İLLALLAH.MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULÜH kelimesi değilmi?
  Ama bakın Bakara suresi 128 ayette Hz İbrahim ve oğlu Hz İsmail nasıl yakarıyorlar:"Rabbimiz!Bizi sana teslim olmuş iki müslüman kıl.Soyumuzdanda sana teslim olan Müslüman bir ümmet oluştur.Bize ibadet yerlerimizi göster,Bizim tövbemizi kabul et.Sen evet sen Tevvabsın,Tövbeleri Cömertçe kabul edersin;rahimsin, ,rahmetini cömertçe yayarsın."
  Bakara suresi 131 ayet:Rabbi ona Müslüman olup bana teslim ol"dediğinde o şu cevabı vermişti:"Teslim oldum alemlerin Rabbine"
  Ali İmran 65:Ey ehli kitap!İbrahim hakkında neden çekişiyorsunuz?Tevratta İncilde ondan sonra indirildi.Hala aklınızı işletmeyecekmisiniz?
  Ali İmran 67:"İbrahim ne bir yahudiydi ne bir hiristiytan.O sadece Hanif bir müslümandı.O müşriklerden değildi."
  Pekiyi Hz İbrahim nereden biliyordu Kelimeyi tevhidi ve Hz Muhammedi(s.a.s)?Çünkü o Fİ tarihinde yaşamamıştıki. O ezeldede ebeddede vardı. Ve taaa geçmişte yaşayan İnsan olan insanın hergünü Müslüman olduğu için dününü İbrahim olarak adlandırdı sadece. Yoksa onun hergünü İslamdıda ondan.O zaman Kelimeyi tevhitte sadece bir söz olmayıp İyi ve güzel halimizin ta kendisidir.
  O zaman Sabiiler kimdi?Onlar bugünde hiç bir dine inamayan yada bilmeyen ancak Hal ile İbrahimi ,İslamı yaşayan sevgili kardeşlerimizdirler.Doğru güzel mert delikanlı kardeşlerimizdir.Yani nefsimizin bir çocuk kadar bilgisiz ama saf ve temiz olan yönüdür onlar.Önemli olan Yaradılışımızdır güzel Fıtramızdır. İstediğimiz kadar şekilde şu bu olalım. Fıtratımızda olabiliyormuyuz? Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (11-05-2009 Saat 07:48 PM ) değiştirilmiştir.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.658
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  SELAM

  Yavuz bey:Hani bazi yazismalarimizda uc kere yavuz bey yaziyordum ya! Inan simdi alti kere yazmak geliyor icimden. Yazinizin ilk bolumunde olayi Kur'an'la cozecek hic eksiksiz bir cerceve cizdiniz.Tebrik ediyorum. Kapiyi actiniz. Ama girmediniz. Girseydiniz; ikinci bolumunuzdeki iddaalar yine buyuklere masallar olacakti. Sende kurtulacaktin bende yine neler yazmis demekten kurtulacaktim. Ama kemiklestikten sonra donmek zor. Neyse. Sizde bu gunku yazinizi gordukten sonra buyuk bir isigin beyninizin bir tarafinda sakli durduguna inandim. O isiktan baska parcalar gormek icin yazilarinizi tekrar okumaya devam edecegim.

  Yalniz Kelime-i Tevhid hakkindaki bilginizde bosluk var.
  Ibrahim as bildiginiz gibi Islamiyette Tevhidin babasi diye adlandirilir.
  Tevhid dar anlamda Allah cc birligi- LA İLAHE İLLALLAH
  Bu bilginin taraftari olanlardan bilgiye ulasma elcisi Muhammed as olan MUHAMMEDEN RESULULLAH!
  Bu bilginin taraftari olanlardan bilgiye ulasma elcisi Musa as olan MUSA RESULULLAH!
  Bu bilginin taraftari olanlardan bilgiye ulasma elcisi Isa as olan ISA RESULULLAH! diyerek hangi elciye dolayisiyla hangi Kitaba bagli olduklarini belirtirler.

  LA İLAHE İLLALLAH Bildiginiz gibi Tevratin da bir ayetidir. Ibrahim as dan Miras kalmistir.- Kur'an
  O yuzden Ibrahim as nin bunu soylemesi icin Muhammed as'i veya Musa as'i tanimasi gerekmezdi gerekmedi de. Aksine Allah cc Kur'an'da Muhammed as'a Ibrahim as'nin gercek dinini tanitti. Ve buyurdu:
  Haydi oyleyse dedeniz Ibrahim'in dinine-Kur'an

  Su resuller yasamadi masalini artik terk edin! Bu vahdet-i vucudu yaymaniz icin tek yol degil. Bildiginiz gibi Kur'an buna karsi cikiyor ve bu durumdakilere agir yaptirimlar uygulanacagini belirtiyor. Neyse can sizin benden sadece bir acaba............

 8. #8
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991

  Cevap: Bir Muslumanin Incil Cozumlemesi

  Sayın Mopsy La ilahe illallah derseniz sadece Vahdeti kabul edersiniz.Muhammeden Resulullah diyeceksinizki Müslümanda olabilesiniz.Bu tabiki kelamda kalmaz hal ilede olur o tarafı başka.İşte o tarafıda vahdaniyetin kabulüyle birlikte TESLİMİYETİNDE kabulüdür.Resuller İnsanı kamilin taaa ezelden vücut ikliminde yaşamışlardır diyorum.Yaşamadılar demiyorum.Açın bakın Fuzulinin Hadikasını orada Hz Ademin Hz MUHAMMED i(s.a.s) bildiği yazılıdır. İşte onu açıkça izah ediyorum.Ama ha yaşadıkları insanlar kimdi? O insanlar Sofilerdi. Onlarsa sessiz sedasız bir yaşam yaşadılar.Kimseyi kesmediler,din için adamda öldürmediler,Haraçta almadılar,yağmada yapmadılar,Vay zina yaptılar diye Hükmedip insanlarıda taşlatmadılar.Sopada atmadılar atırtmadılarda Kimseye Allah adına kötü söz dahi söylemediler,bir karıncayı dahi incitmekten çekinip yaşadılar.Ama olayların hepsi gönlü akıllarında oluştu. Sonundada Bir garip ölmüş dediler soğuk su ile yuyaladılar. Göçtüler gittiler.Şimdi fakirde Fi tarihinde onların aynen ZAHİRİ DÜNYADA yaşadıklarına inansam O zaman sizden ne farkım kalır? Ha Ehli sünnet yerine Şia olurdum belkide?Çünkü Hz Ali ile Muaviyeyide ayrı şahıslar görüp Muaviyeye düşman kesilirdim bu seferde.:)Vayyy derdim "Nasıl Sıffeyn savaşında ölenlerin hepsine şehit dersiniz" diye sert ve şiddetli yazılar yazıp saldıraya geçerdim.Ehli beyte düşmansınızda gizliyorsunuz derdim.Ama yok işte bu düşünce ve inancımla onuda yapamam.Vahdeti vücutçutluk işte bunu gerektiriyor.Bunun aksi olamaz.O yüzdende ne şiaya nede Ehli sünnete yar olamayız.
  Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (11-05-2009 Saat 11:23 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Tevrat ve incil'de örtünme
  mopsy Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-12-2011, 01:58 PM
 2. Incil Tanri sozu mu?
  mopsy Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 21
  Son mesaj: 14-11-2011, 01:32 PM
 3. Zebur,Tevrat,Incil
  mopsy Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-05-2010, 08:02 AM
 4. Hüküm Günü-incil
  mopsy Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-09-2009, 09:18 PM
 5. Yeni ahid Incil olsaydi-I
  mopsy Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-05-2009, 09:24 AM
Yukarı Çık