1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 11
 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 8 Mart’ta yaptığı, “Feminizm ahlaksızlıktır” açıklaması her kesimden kadının tepkisiyle karşılaştı. Feministler Diyanet’e dava açmaya hazırlanıyor
  AKŞAM GAZETESİ KONUYU MANŞETİNE BÖYLE TAŞIDI

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi web sitesinin kadın hakları isimli bölümünde, “Feminizm ahlaksızlıktır” ifadesi kadınları çıldırttı. Feminist sivil toplum örgütlerinden sanatçılara, akademisyenlerden avukatlara kadar pek çok kadın feminizmin ahlaksızlıkla özdeşleştirilmesine tepki göstererek, “Diyanet kadınları açıkça hedef haline getiriyor. Bu cüret karşısında susmamak gerek” dediler. Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz’ın da, “Radikal bazı feminist akımlar var ancak Türkiye’deki feminist hareket bu şekilde tanımlanamaz” sözleriyle eleştirdiği Diyanet İşleri açıklaması karşısında sivil toplum örgütleri, hakaret davası açmaya hazırlanıyor. Diyanet’in feminizm yorumu genel olarak eleştireye uğrarken, sivri çıkışlarıyla tanınan yazar Emine Şenlikoğlu da bir başka tartışmanın fitilini ateşleyecek sözler söyledi.

  BU İFADELER DAVA HAKKI DOĞURABİLİR

  Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Saruhan: Bu ifadeler, sağlıklı bir anlayışın ürünü olamaz. Onların kadına bakış açısı, köleleştirme, feodal bakış açısıdır. Feminizm, ahlaksızlık demek değildir. Feminizm kadının kendi haklarına bir insan olarak sahip çıkma anlayışının ürünüdür. Bu ifadelerle ilgili dava hakkı doğabilir. Kendini feminist kabul edenler, bu ifadeleri yargıya taşıyabilirler.

  DEMEK BURAYA KADARMIŞ

  UÇAN SÜPÜRGE’DEN Halime Güner: AK Parti döneminde yeni TCK konusunda kadın örgütlerinin mücadelesine cevap verdik. AK Parti’yle birlikte demokratikleşme umudumuzu koruduk. Böyle bir çalışmanın içindeyken son zamanlarda kadını eve kapatmak, evde kadını koruyamamak, kadını şiddetten, tacizden, tecavüzden koruyamamakla karşı karşıyayız. Bunlar böyleyken, şimdi de en son aşama Diyanet’in bu değerlendirmesi geldi. Böyle bir temel anlayışı da yok etmeyi düşünmenin karşısında söyleyecek tek şey var: Buraya kadarmış.

  ZAVALLI BİR ZİHNİYETİN PARÇASI

  Mor Çatı kurucu üyesi Canan Arı: Kadının birey olmasına tahammül edemeyen, onu ailenin korunması için hayatını bile feda etmesi gereken bakire parçası gibi gören bir zihniyetin ifadesidir bu sözler. Kadının kendi yaşamını aileden daha üstün tutmasında ayıplanacak birşey yoktur. Burada zihniyet, ‘varlığım aile varlığına feda olsun zihniyeti’dir. Bu ifadelerin, resmi bir sitede yer alması talihsizlik ...

  TÜYLER ÜRPERTİCİ BİR AÇIKLAMA

  KADAV (Kadınlarla Dayanışma Vakfı) Serap Güre, “Bizler, kadınların çalışma hayatı üzerine ve sosyal hayatı üzerine topluma katılmaları yönünde kadının insan hakları üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda kadınların onuruna yakışır bir toplumda yer almaları için çaba gösterip politkikalar üretiyoruz. Eğer bu ahlaksızlıksa evet ‘ahlaksızız”. Açıkçası feminizmin ahlaksızlık olduğunu Diyanet İşleri gibi bir kurumdan duymak son derece üzücü...

  KASITLI OLARAK YANLIŞ ANLIYORLAR

  Kadının İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Evren Kaynak: Feminizm ile ilgili çok yanlış anlamalar var. Ve bu yanlış anlamalar hiç de masum değil. Büyük ölçüde kasıtlı. Örneğin kadınlar TCK’nın reforme edilmesi konusunda kampanyalar yürütürken kampanya konulardan birisi de evlilik içi tecavüzün suç kaps***** alınması idi. Biz bütün bu talepler ile uğraşırken çaba harcarken, bizi bir avuç feminist Türkiye’de kadınların genel taleplerini yansıtmıyorlar, diye suçladılar. Kampanyanın başarısı sonucu evlilik içi tecavüz suç kaps***** alındıktan sonra ilk başvuru Erzurum’un bir köyünden geldi. Yani feministlerin Türkiye’de yürüttükleri mücadele bütün kadınların insan haklarını hayata geçirebilmelerine yöneliktir. Ahlak ile neyin kast edildiğini anlamak mümkün değil. Ahlak objektif bir tanım ve terim değildir.

  KATLİ VACİPTİR DİYORLAR

  SOSYOLOG Pınar Selek: Bu açıklama feministleri suçlamak ve onları hedef göstermek anl***** gelir. Ahlak dışıdır demek katli vaciptir anl***** gelir. Fakat feminizm gerçekten erkek egemen ahlakı sorgular ve bir özgürlük ahlakı getirmeye çalışır. Daha önceden de feminizm çeşitli şekillerde hakarete ve ağır sözlere uğramıştı. Ancak resmi ağızdan böyle bir açıklama yapılması son derece tehlikeli. Diyanet İşleri Başkanı hemen görevden alınmalı. Bu anlamda Diyanet feministlere yönelecek her türlü saldırının sorumluluğunu da almış demektir. Ancak sanmam. Başbakan bile 8 Mart’ta kadınlara, “3 çocuk doğurun emri veriyor. Açıklamalar ve gelişmeler çok kaygı verici.

  TÜM KADINLAR İKİNCİ SINIF

  Lale Mansur (Oyuncu): Kendini kadından daha üstün gören bu zihniyeti de bir kadın yetiştirdi. Onun için işin üzerinde daha çok durmamız lazım.

  CAHİLİN CÜRETİ

  Nurseli İdiz: Feminizm önemli bir tarihsel bir akım. Hâlâ da devam ediyor. Ancak karşımızdaki görüşleri, farklı bakış açılarını, tarihi akımları, hepsini hoş görerek medeni olabiliriz

  KİMSE AHLAKÇI KESİLMESİN

  Nilüfer Açıkalın: Türkiye’de kadın-erkek çocuk kim varsa ahlak dışı olanın ne olup ne olmadığını bilecek alt yapı kültür ve derinliğe sahip. Gen kodlarımızda hepsi yazılı. Bana kimse ahlak ahkâmı kesemez.

  FEMİNİZMİ KABUL ETMİYORUM

  Merve İldeniz: Kadın- erkek eşitliğini kabul etmiyorum.Yanlış bir akımdır. Zamanında kadınlarımız erkeklerden çekti diye onlardan intikam alma haline gelirse sapkınlaşma olur. Niye erkeği sevmeyelim. Ne güzeller?

  Ahlaklı feministler de var!

  EMİNE ŞENLİKOĞLU: Feminizm ahlak dışıdır dedirten bazı feministlerin feminizm ile bağlantısı olmayan açıklamaları olmuştur. Duygu Asena’nın feminizm adına söylediği sözlerine vaktiyle dava açılması gerekiyordu. Toprağı bol olsun Asena’nın nasıl konuştuğunu, herkes biliyordu. Diyanet böyle bir açıklamayı genelleyerek söylemişse yanlış. Fakat feminizm, kadın haklarını koruma kavramı iken sanki cinsel özgürlük kavramı haline getirildi. İstediğim erkek ile beraber olurum, erkek evli ise bu onun sorunu beni ilgilendirmez diyorlardı. Buna şöyle denmesi gerek; feminizm sloganı ile hareket edenlerin bazıları gerçekten ahlak dışı konuşuyorlar. Dürüst, namuslu feminist kadınlar da var.

  İşte kızdıran sözler

  Diyanet İşleri Başkanlığı, web sitesinde “Kadın Hakları” içerikli bir yazıda, “Feminizm, ahlaki ve sosyal bakımdan çok olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bir kere, feminizm hareketine kapılan kadın, genel olarak kayıtsız şartsız özgürlük düşüncesiyle aile için vazgeçilmez olan birçok kural ve değerleri hiçe saymakta; esasen sosyal hayatın hiçbir alanında hiçbir insan için geçerli olmayan ‘Kendi hayatımı canımın istediği şekilde yaşamak hakkımdır!’ şeklindeki anlayışı, bütün değerlerin üstünde bir değer ve kanun kabul etmektedir.”

  Eski başkandan kadına destek - DİYANET İŞLERİ ESKİ BAŞKANI M. Nuri Yılmaz: Feminizmin olumlu ve olumsuz tarafları var. Feminizm, Hıristiyanlığın katı kurallarına tepki olarak doğmuştur. Kadınların hak ve hürriyetini savunması doğrudur. Ama aşırıya giden feminist cereyanlar da var. Bunlar, sınırsız özgürlük, erkek düşmanlığı gibi anlayışlardır. Erkekleri yakan, yok eden kadınlar bile olmuştur O anlamda tabii ki yanlış. Ama sadece kadın haklarını savunmak, eşitliğini, özgürlüğünü savunma noktasında haklılık payları vardır. Karşı çıkılan nokta, kadın egemenliğine dayanan anlayışın doğru olmadığıdır. Sınırsız bir özgürlüğü ve ahlakdışı bir hürriyeti kimse kabul etmez. Türkiye’deki kadın derneklerini onlardan ayırmak lazım.

  Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA - NetHaber Internet haber sitesi

 2. #2
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Diyanet İşleri Başkanlığı, web sitesinde “Kadın Hakları” içerikli bir yazıda, “Feminizm, ahlaki ve sosyal bakımdan çok olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bir kere, feminizm hareketine kapılan kadın, genel olarak kayıtsız şartsız özgürlük düşüncesiyle aile için vazgeçilmez olan birçok kural ve değerleri hiçe saymakta; esasen sosyal hayatın hiçbir alanında hiçbir insan için geçerli olmayan ‘Kendi hayatımı canımın istediği şekilde yaşamak hakkımdır!’ şeklindeki anlayışı, bütün değerlerin üstünde bir değer ve kanun kabul etmektedir.”
  Hangi kadın sizce feministim diyerek ailesini , evini , ve çocuklarının sorumluluğundan , üstüne düşen görevlerden vazgeçer...Hangi Kadın ben özgürüm diyerek herşeyi bir tarafa bırakarak ahlak kurallarını , namusunu , aile sorumluluğunu sarsacak davranışlarda bulunabilir...

  Feministlik bumudur?Yani feminist olmak ailevi sorumlulukları yerine getirmemek, ailesi ile yeterince ilgilenmemek, nerde akşam orda sabah rahat davranmak, özgür olma fikri ile gerek ahlak gerek namus değerlerinde sorumsuzca hareket etmek...bu mudur feministlik?

  Sanırım feministlik yanlış anlaşılıyor.Ben feminist biri değilim.Olanlarada saygım var.Herkesin yaşam biçimi ve görüşü farklıdır.Kadın ve Erkek anayasa karşısında eşittir.Okumak , çalışmak , üretici konumunda olmak...vb..erkekler kadar hakları vardır.

  Feminist kadınlar çoğu sorumluluğunu yerine getiremez derken acaba Erkeklerinde bu tür şeyleri yerine getirmemesinde bir sakınca görmüyorlar mı?İster kadın olsun ister erkek şayet erkek de evli ise erkeğinde ailevi sorumluluklarını yerine getirmeye, onların nafakalarını sağlamaya, çocukları ile ilgilenmeye sorumlulukları vardır.Erkek te ben erkeğim özgürüm diyerek istediği gibi rahat hareket edemez ...Hani feminist kadınlar özgürüm diye böyle davranıyorlarmışmış ya..

 3. #3
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Bence Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu açıklaması normal bir " FETVA " olarak karşılanmalı.Neden mi? Çünkü " LAİK " Türkiye Cumhuriyeti'nin " SÜNNİ ve Hanefi Mezhebini " temsil etmektedir.Başka da hiçbir din veya itikata veya inanışa temsiliyet vermemektedir.
  Anayasa profesörü değilim ancak uygulamaları,şu anki statüsü ve duruşu ile sanıyorum ki " Anayasa Suçu " işleniyor.Sessizzzzzzceee ve derinden.Bir çoğumuzda bunu görmüyoruz.
  O yüzden kendi temsil ettikleri " Mezhep ve İtikata " göre fetva vermekten de geri durmuyor bu kurum.

  Sağlıcakla kalın.

 4. #4
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı DeNiz GözLeR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hangi kadın sizce feministim diyerek ailesini , evini , ve çocuklarının sorumluluğundan , üstüne düşen görevlerden vazgeçer...Hangi Kadın ben özgürüm diyerek herşeyi bir tarafa bırakarak ahlak kurallarını , namusunu , aile sorumluluğunu sarsacak davranışlarda bulunabilir...

  Feministlik bumudur?Yani feminist olmak ailevi sorumlulukları yerine getirmemek, ailesi ile yeterince ilgilenmemek, nerde akşam orda sabah rahat davranmak, özgür olma fikri ile gerek ahlak gerek namus değerlerinde sorumsuzca hareket etmek...bu mudur feministlik?

  Sanırım feministlik yanlış anlaşılıyor.Ben feminist biri değilim.Olanlarada saygım var.Herkesin yaşam biçimi ve görüşü farklıdır.Kadın ve Erkek anayasa karşısında eşittir.Okumak , çalışmak , üretici konumunda olmak...vb..erkekler kadar hakları vardır.

  Feminist kadınlar çoğu sorumluluğunu yerine getiremez derken acaba Erkeklerinde bu tür şeyleri yerine getirmemesinde bir sakınca görmüyorlar mı?İster kadın olsun ister erkek şayet erkek de evli ise erkeğinde ailevi sorumluluklarını yerine getirmeye, onların nafakalarını sağlamaya, çocukları ile ilgilenmeye sorumlulukları vardır.Erkek te ben erkeğim özgürüm diyerek istediği gibi rahat hareket edemez ...Hani feminist kadınlar özgürüm diye böyle davranıyorlarmışmış ya..
  Kadın ve erkek eşitliğinden bahsedince sana FEMİNİST diyorlar denizcim,bazılarıda bunu kullanarak kadını aşağlamaya çalışıyor,hepsi bu..

 5. #5
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı Kadim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 8 Mart’ta yaptığı, “Feminizm ahlaksızlıktır” açıklaması her kesimden kadının tepkisiyle karşılaştı. Feministler Diyanet’e dava açmaya hazırlanıyor
  AKŞAM GAZETESİ KONUYU MANŞETİNE BÖYLE TAŞIDI

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi web sitesinin kadın hakları isimli bölümünde, “Feminizm ahlaksızlıktır” ifadesi kadınları çıldırttı. Feminist sivil toplum örgütlerinden sanatçılara, akademisyenlerden avukatlara kadar pek çok kadın feminizmin ahlaksızlıkla özdeşleştirilmesine tepki göstererek, “Diyanet kadınları açıkça hedef haline getiriyor. Bu cüret karşısında susmamak gerek” dediler. Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz’ın da, “Radikal bazı feminist akımlar var ancak Türkiye’deki feminist hareket bu şekilde tanımlanamaz” sözleriyle eleştirdiği Diyanet İşleri açıklaması karşısında sivil toplum örgütleri, hakaret davası açmaya hazırlanıyor. Diyanet’in feminizm yorumu genel olarak eleştireye uğrarken, sivri çıkışlarıyla tanınan yazar Emine Şenlikoğlu da bir başka tartışmanın fitilini ateşleyecek sözler söyledi.

  BU İFADELER DAVA HAKKI DOĞURABİLİR

  Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Saruhan: Bu ifadeler, sağlıklı bir anlayışın ürünü olamaz. Onların kadına bakış açısı, köleleştirme, feodal bakış açısıdır. Feminizm, ahlaksızlık demek değildir. Feminizm kadının kendi haklarına bir insan olarak sahip çıkma anlayışının ürünüdür. Bu ifadelerle ilgili dava hakkı doğabilir. Kendini feminist kabul edenler, bu ifadeleri yargıya taşıyabilirler.

  DEMEK BURAYA KADARMIŞ

  UÇAN SÜPÜRGE’DEN Halime Güner: AK Parti döneminde yeni TCK konusunda kadın örgütlerinin mücadelesine cevap verdik. AK Parti’yle birlikte demokratikleşme umudumuzu koruduk. Böyle bir çalışmanın içindeyken son zamanlarda kadını eve kapatmak, evde kadını koruyamamak, kadını şiddetten, tacizden, tecavüzden koruyamamakla karşı karşıyayız. Bunlar böyleyken, şimdi de en son aşama Diyanet’in bu değerlendirmesi geldi. Böyle bir temel anlayışı da yok etmeyi düşünmenin karşısında söyleyecek tek şey var: Buraya kadarmış.

  ZAVALLI BİR ZİHNİYETİN PARÇASI

  Mor Çatı kurucu üyesi Canan Arı: Kadının birey olmasına tahammül edemeyen, onu ailenin korunması için hayatını bile feda etmesi gereken bakire parçası gibi gören bir zihniyetin ifadesidir bu sözler. Kadının kendi yaşamını aileden daha üstün tutmasında ayıplanacak birşey yoktur. Burada zihniyet, ‘varlığım aile varlığına feda olsun zihniyeti’dir. Bu ifadelerin, resmi bir sitede yer alması talihsizlik ...

  TÜYLER ÜRPERTİCİ BİR AÇIKLAMA

  KADAV (Kadınlarla Dayanışma Vakfı) Serap Güre, “Bizler, kadınların çalışma hayatı üzerine ve sosyal hayatı üzerine topluma katılmaları yönünde kadının insan hakları üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda kadınların onuruna yakışır bir toplumda yer almaları için çaba gösterip politkikalar üretiyoruz. Eğer bu ahlaksızlıksa evet ‘ahlaksızız”. Açıkçası feminizmin ahlaksızlık olduğunu Diyanet İşleri gibi bir kurumdan duymak son derece üzücü...

  KASITLI OLARAK YANLIŞ ANLIYORLAR

  Kadının İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Evren Kaynak: Feminizm ile ilgili çok yanlış anlamalar var. Ve bu yanlış anlamalar hiç de masum değil. Büyük ölçüde kasıtlı. Örneğin kadınlar TCK’nın reforme edilmesi konusunda kampanyalar yürütürken kampanya konulardan birisi de evlilik içi tecavüzün suç kaps***** alınması idi. Biz bütün bu talepler ile uğraşırken çaba harcarken, bizi bir avuç feminist Türkiye’de kadınların genel taleplerini yansıtmıyorlar, diye suçladılar. Kampanyanın başarısı sonucu evlilik içi tecavüz suç kaps***** alındıktan sonra ilk başvuru Erzurum’un bir köyünden geldi. Yani feministlerin Türkiye’de yürüttükleri mücadele bütün kadınların insan haklarını hayata geçirebilmelerine yöneliktir. Ahlak ile neyin kast edildiğini anlamak mümkün değil. Ahlak objektif bir tanım ve terim değildir.

  KATLİ VACİPTİR DİYORLAR

  SOSYOLOG Pınar Selek: Bu açıklama feministleri suçlamak ve onları hedef göstermek anl***** gelir. Ahlak dışıdır demek katli vaciptir anl***** gelir. Fakat feminizm gerçekten erkek egemen ahlakı sorgular ve bir özgürlük ahlakı getirmeye çalışır. Daha önceden de feminizm çeşitli şekillerde hakarete ve ağır sözlere uğramıştı. Ancak resmi ağızdan böyle bir açıklama yapılması son derece tehlikeli. Diyanet İşleri Başkanı hemen görevden alınmalı. Bu anlamda Diyanet feministlere yönelecek her türlü saldırının sorumluluğunu da almış demektir. Ancak sanmam. Başbakan bile 8 Mart’ta kadınlara, “3 çocuk doğurun emri veriyor. Açıklamalar ve gelişmeler çok kaygı verici.

  TÜM KADINLAR İKİNCİ SINIF

  Lale Mansur (Oyuncu): Kendini kadından daha üstün gören bu zihniyeti de bir kadın yetiştirdi. Onun için işin üzerinde daha çok durmamız lazım.

  CAHİLİN CÜRETİ

  Nurseli İdiz: Feminizm önemli bir tarihsel bir akım. Hâlâ da devam ediyor. Ancak karşımızdaki görüşleri, farklı bakış açılarını, tarihi akımları, hepsini hoş görerek medeni olabiliriz

  KİMSE AHLAKÇI KESİLMESİN

  Nilüfer Açıkalın: Türkiye’de kadın-erkek çocuk kim varsa ahlak dışı olanın ne olup ne olmadığını bilecek alt yapı kültür ve derinliğe sahip. Gen kodlarımızda hepsi yazılı. Bana kimse ahlak ahkâmı kesemez.

  FEMİNİZMİ KABUL ETMİYORUM

  Merve İldeniz: Kadın- erkek eşitliğini kabul etmiyorum.Yanlış bir akımdır. Zamanında kadınlarımız erkeklerden çekti diye onlardan intikam alma haline gelirse sapkınlaşma olur. Niye erkeği sevmeyelim. Ne güzeller?

  Ahlaklı feministler de var!

  EMİNE ŞENLİKOĞLU: Feminizm ahlak dışıdır dedirten bazı feministlerin feminizm ile bağlantısı olmayan açıklamaları olmuştur. Duygu Asena’nın feminizm adına söylediği sözlerine vaktiyle dava açılması gerekiyordu. Toprağı bol olsun Asena’nın nasıl konuştuğunu, herkes biliyordu. Diyanet böyle bir açıklamayı genelleyerek söylemişse yanlış. Fakat feminizm, kadın haklarını koruma kavramı iken sanki cinsel özgürlük kavramı haline getirildi. İstediğim erkek ile beraber olurum, erkek evli ise bu onun sorunu beni ilgilendirmez diyorlardı. Buna şöyle denmesi gerek; feminizm sloganı ile hareket edenlerin bazıları gerçekten ahlak dışı konuşuyorlar. Dürüst, namuslu feminist kadınlar da var.

  İşte kızdıran sözler

  Diyanet İşleri Başkanlığı, web sitesinde “Kadın Hakları” içerikli bir yazıda, “Feminizm, ahlaki ve sosyal bakımdan çok olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bir kere, feminizm hareketine kapılan kadın, genel olarak kayıtsız şartsız özgürlük düşüncesiyle aile için vazgeçilmez olan birçok kural ve değerleri hiçe saymakta; esasen sosyal hayatın hiçbir alanında hiçbir insan için geçerli olmayan ‘Kendi hayatımı canımın istediği şekilde yaşamak hakkımdır!’ şeklindeki anlayışı, bütün değerlerin üstünde bir değer ve kanun kabul etmektedir.”

  Eski başkandan kadına destek - DİYANET İŞLERİ ESKİ BAŞKANI M. Nuri Yılmaz: Feminizmin olumlu ve olumsuz tarafları var. Feminizm, Hıristiyanlığın katı kurallarına tepki olarak doğmuştur. Kadınların hak ve hürriyetini savunması doğrudur. Ama aşırıya giden feminist cereyanlar da var. Bunlar, sınırsız özgürlük, erkek düşmanlığı gibi anlayışlardır. Erkekleri yakan, yok eden kadınlar bile olmuştur O anlamda tabii ki yanlış. Ama sadece kadın haklarını savunmak, eşitliğini, özgürlüğünü savunma noktasında haklılık payları vardır. Karşı çıkılan nokta, kadın egemenliğine dayanan anlayışın doğru olmadığıdır. Sınırsız bir özgürlüğü ve ahlakdışı bir hürriyeti kimse kabul etmez. Türkiye’deki kadın derneklerini onlardan ayırmak lazım.

  Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA - NetHaber Internet haber sitesi
  Alıntı pir@ye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kadın ve erkek eşitliğinden bahsedince sana FEMİNİST diyorlar denizcim,bazılarıda bunu kullanarak kadını aşağlamaya çalışıyor,hepsi bu..


  evet öyle anlıyorlar piraye...:):)

 6. #6
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı pir@ye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kadın ve erkek eşitliğinden bahsedince sana FEMİNİST diyorlar denizcim,bazılarıda bunu kullanarak kadını aşağlamaya çalışıyor,hepsi bu..  eşitliğe lafımız yok
  kadın ve erkek sadece kanun önünde eşit

  T.C kanunlarına görede bu böyle
  aksini iddaa eden yok

  bizim lafımız durumu dahada ileri götürüp abartanlara
  hatta bazı feministler o derece abatıyoki üstünlükten bahsediyo

  biz esitlikten bahseden bayanlara feminist demiyoruz
  her konuda esitlikten bahsedip olayı baska boyutlara tasıyıp hayal aleminde yasayanlara feminist diyoruz

  fenimist kadın:
  karsısındakini hor gören, saygısız terbiyesiz, haddini bilmeyen, inatçı, gereksiz biridir
  anca siddetle durdurursun
  tek ve en etkili yöntemdir, 2 kere pas pas yaptınmı kapı girisine bidaha kocacım dan baska laf çıkmaz agzından


  burda eşitiz diyen bayanlar
  evlilerse kocalarına ,değillerse sevgililerine olmadık bisey söyleyip tersleseler ya
  damarına bassalar ya
  görelim bakalım ne esitliği varmış, 20 dk sonra ambulastaki doktor size eşitlikten bahseder

  avrupayı herkes örnek gösterir
  neymis efendim kadın erkek her yönüyle esitmiş
  avrupada bir sürü tanıdıgım arkadasım var
  bazıları sık sık gelir ve konusurum

  geçenlerde londra da oturan arkadasım yanına 3 tane kız alarak gelmiş
  cevreden arkadaslarıymış

  evet esitlik var
  sadece yatakta ama
  diger zamanlar kızların pul kadar degeri yok
  sadece ihtiyacını gidercegi zamanlar konusur sohbet eder biseler paylasır
  onun harici kadın bi masadan farksız
  kızlarda uyusturucu alkol sigara ne ararsan var
  5 dk öncesini hatırlayamıyorlar

  eger esitlik buysa
  bizde esit olalım ozmn
  zaten namus kavramı diye bise kalmadı artık ülkemizdede

  ben her durumda gerçekleri sölerim
  çevrenize bi bakın
  çalıstıgınız yer, oturdugunuz ev, dolastıgınız sahil
  ne esitliğinden söz ediyorsunuz

  yasalara lafımız yok
  cumhuriyetin gerekleri, senden yana olanlara bisey vermessen niye senden yana olsunlarki
  kurtulus savasının bi zorunlulugudur bu durum

  onun harici fazlada söze gerek yok
  feministler hayale devam , bizde gerçeklerle dünyada bir adım daha ileri gitmeye devam

  saygılarımla

 7. #7
  Kadim
  Misafir..

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı DeNiz GözLeR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  evet öyle anlıyorlar piraye...:):)
  Bu yüzyılda inkarcılık zaten moda olmuş hat safalarda geziyor.

 8. #8
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı Kadim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu yüzyılda inkarcılık zaten moda olmuş hat safalarda geziyor.
  Şu sözünü bana açıklarmısın?

 9. #9
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı DeNiz GözLeR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şu sözünü bana açıklarmısın?

  gayet açık değilmi abla bu söz

  açıklamasını bırak baskaları istesin dimi ama

  kadim dostum süpersin
  ileti istenen yere gitmis(abla sözüm sana değil)

 10. #10
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Diyanet, 'feminizm AHLAK DIŞIDIR' dedi; kadınlar İSYANDA

  Alıntı Kadim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu yüzyılda inkarcılık zaten moda olmuş hat safalarda geziyor.
  Bende bir açıklama bekliyorum:))please..

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Sensiz Hayat İsyanda
  QUBALI Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 07-09-2010, 01:09 PM
 2. Postmodern Feminizm
  Guney Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-12-2009, 03:52 PM
 3. İslami Feminizm
  Guney Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 08-12-2009, 01:32 AM
 4. Feminizm Nedir?
  sibel Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 11-02-2009, 07:00 PM
 5. Kadının Mitosu : Feminizm
  blueice Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 22-06-2008, 03:18 AM
Yukarı Çık