+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 30

(Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

Din ve İnanç Kategorisinde ve Diger Dinler Forumunda Bulunan (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler.hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir. Burada yazılan âyetler kur’ân’da

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118511
  Mesaj
  25
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  11

  Icon3 (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler.hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

  Burada yazılan âyetler kur’ân’da bildirilen hıristiyanlar ve diğer kâfirlerden bazı kâfirlerin kim olduklarını açıklıyor. Buradaki âyetler kâfirlik sebeplerinin bazılarını açıklıyor. Kur’ân’da cehenneme gireceği , cehennemde kalacağı , cennete giremeyeceği açıklananlardan bir kısmı bu ayetlerle bildirdi. Özellikle hıristiyanları anlatan âyetlerdir burada yazılanlar. Bir takım kâfirlerin ve münâfıkların ; müslüman görünen kâfirlerin son yıllarda islâmı ve müslümanları düşman îlan ederek , islamı ve müslümanları fiilen yok etme çabası içinde oldukları herkesçe mâlum oldu. Bunlar kur’ân’ı da bu düşmanlıklarına âlet ederek kullanacak kadar islamı iyi bilen bu câsusları, münâfıkları kullanan , afganistanı, ırakı, filistini, somaliyi işgal eden mâlum devletler ve işbirlikçileri olan devletlerdir. Bu devletlerin câsusu olan bu iki yüzlülere gereken cevaplar kur’ân’dan verilmeli ve susturulmalı veböylece münâfık oldukları ilân edilmeli ki sözleri etkisizleşsin. Papazın bile cennete gireceklerine dâir zannını süleyman ateşin “hıristiyanlarda cennete girecek” sözüyle delillendirdiğine tanık oldum. Müslümanken hıristiyan olmuş olan gencin , cennete gireceğine dâir zannını süleyman ateşin sözüyle delillendirdiğine tanık oldum.
  Müslümanları islamdan uzaklaştırmak , kâfirleştirmek ve hıristiyanlaştırmak için bu söz ve benzerlerini kullanıyorlar. Kâfire kâfir dememeyi yaygınlaştırmaya çalışan münâfıklar, aldattıkları kibarlık budalası gâfilleride bu alçaklık , küfür modasına âlet ediyorlar. Orospuya , fâhişeye , orospu , fâhişe demeyip, hayat kadını demeyi yaymaları, ardından müslüman milleti fâhişe ve ******** bir millete dönüştürmek , böylece fiilen dinsiz bir millet haline getirmeye çalışmaları da bu düşmanların casuslarının oyunlarındandır. Küçük yaşta evlenmeyi imkansız hale getirdiler. Küçük yaşta evlenmeyi yasaklayan kanunlar çıkardılar. Küçük yaşta ve yaş farkı olan kişlerin evlenmesini sapıklık olarak tanıttılar. Böylece müslümanlara küçük yaşta bir kızla (allâh onda razı olsun hazreti âyşe ile evlenen (salat ve selam ona) allâh’ın peygamberi hazreti muhammedi sapık olarak tanıtmaya başladılar. Müslümanlara basın yayın aracılığı ile fuhuş ve içki ve her tür günâhın reklamıyla ve hıristiyanlık ve düşman devletlerin reklamıyla, çeşitli yöntemlerle kültürel ve fiili bir savaş açılmış durumda.
  Düşman bir eliyle müslümanı öldürürken diğer eliyle başka birini okşayarak sevgi dini olarak hıristiyanlık reklamı yapmakta. Uyan. Kanma. Allâh’a dön.
  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktir. Şeytanın cehennem reklamlarına kanma. Kur’ân ve kur’ân’a uygun güvenilir hadisleri öğren. Allâh’a ve elçisine muhammede uy. Şeytan ve askerlerine karşı hazırlan. Kur’ân ve sünnet ile silahlan. Hak (gerçek) gelince batıl (yanlış) alçalacak. Hakkı getir. Hakkı (gerçeği) kur’ân’dan öğren. Kur’ânı terkeden zarar eder.kur’ân’ı anlaşılmadan okunan bir müzik kitabı edinmekten ibâret olan , târihsel, anlamını öğrenmeden kur’ân okuma sapıklığından kurtul. Allâh bu kitâbı anlamamız , uymamız için biz insanlara gönderdi.
  Uyan , öğren , uy , bil , bildir.


  Yüce Allâh dedi;

  (2 bakara 39). “ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) işte (onlar) arkadaşları ateşin, onlar onda kalıcılar”.

  (3 âli imran 85). " ve kim azıp geçerse dışına islamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o ahirette hüsrana düşenlerden".


  Salat ve selam ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammed dedi;

  “cennete müslüman kimseden başkası girmez “.

  Kaynak :
  (buhari;cihad 182, rikak 45),
  (muslim; iman 178- 377- 378) ,
  (ibni mace; sıyam 35, zühd 34),
  (tirmizi; cennet 13) ,
  (darimi; siyer 62),
  (ahmed ibni hanbel; (1-3), (3-415),
  (4-89, 90), (5-438) ).  1- Hıristiyanlık ve tüm diğer dinler , batıl dinlerdir , Allâh amellerini kabul etmez.

  (3 âli imran 85). " ve kim azıp geçerse dışına İslamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o ahirette hüsrana düşenlerden".
  Bu âyet İslamdan başka dine girenin din adına yaptığı ne varsa geçersiz , bâtıl olduğunu yüce Allâh’dan her hangi bir iyi karşılık bulamayacağını aksine cezâlanacağını bildiriyor. Bu durum müslümanlar hâriç , hıristiyanlar ve tüm diğer başkaları için geçerlidir.

  9 tevbe 29). “vuruşun (onlarla) ki güveniyorlar (îmân ediyorlar) değil Allâh’a ve sonraki güne (âhiret gününe) (inanıyorlar) değil , ve yasaklıyorlar (haram ediyorlar) değil neyi (ki) yasakladı (haram etti) Allâh ve elçisi onun ve yaşam düzeni yapıyorlar (din yapıyorlar) değil , gerçeğin (hakkın) yaşam düzeninini (dînini) , (onlardan) ki getirildiler kitaba , tâki verirler karşılığı (cizyeyi) elden ve onlar küçük olanlar”.

  Bu âyet ile bilinen yüce Allâh’ın dinini (uyulmasını emrettiği yaşam biçimini) uygulamaya koymayan , kanun haline getirerek toplumu onunla yönetmeyenlerin ; Allâh’ın kendileriyle savaşılmasını emredişinden anlaşılan düşman oluşudur. Onların dinleri (yaşam düzenleri) hak (gerçek) din değil, bâtıl (yanlış) , Allâh indinde geçersiz dindir, Allâh indinde geçersiz yaşam düzenidir.

  (5 mâide 68). “de ey alışkınları kitabın (ehli kitap) değilsiniz bir şey üzere , ayakta tutana kadar Tevratı ve İncili ve neyi (ki) indirildi size Rabbinizden ve elbet artırır bir çoğuna onlardan ne indirildi sana Rabbinden azmayı ve küfrü (kâfirliği) öyleyse tasalanma hakkında ,toplumunun kafirlerin”.
  Bu âyetin tanıklığıyla bilinir ki ehli kitap ; yahudiler ve hıristiyanlar kâfirdirler. Cehennemin kâfirler için hazırlandığını bildiren âyete göre hıristiyanlar ve yahûdiler cehennemliktirler. Onların dini (yaşam biçimi) Allâh indinde değer verilen bir şey değildir.

  (2 bakara 120). “ve değil hoşnud olur senden yahûdiler ve değil hıristiyanlar tâki (sen) uyarsın milletlerine , de elbette (gerçeğe) iletmesi (hidâyeti) Allâh’ın , o , (gerçeğe) iletme(dir) (hidâyettir) ve elbet uydun ise boş arzularına (onların) sonrasında (onun) ki geldi sana bilgiden (ilimden) , ne (var) senin için dosttan ve yok çok yardım eden (nasîr)”.
  Öyleyse yahûdiler ve hıristiyanların ümmeti (inanç birliği) doğruya , gerçeğe iletmez , hidâyet değildir.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

  2- Hıristiyanlar kâfirdirler , cehennem kâfirler için hazırlandı.

  (2 bakara 109). “arzu etti bir çoğu alışkınlarından kitabın (ehli kitaptan) , eğer geri iletebilirlerse sizi , sizin îmânınızdan sonra kâfirler olarak , kıskançlıkla indinden nefislerinin , onlara gerçek açıkça belli olduktan sonra , öyleyse giderin ve geniş olun , gelene kadar Allâh emriyle , elbette Allâh üzerine her şeyin kadîr (gereğince çok ölçüler koyan)”.

  (5 mâide 65). “ve (eğer) elbette güvendiler (îmân ettiler) ve sakındılar ise alışkınları kitabın (ehli kitap) elbet örtücü ettik onlardan kötülüklerini (onların) ve elbet soktuk onları naîm cennetlerine”.
  (5 mâide 66). “ve (eğer) elbette onlar ayakta tuttular ise Tevratı ve İncili ve neyi (ki) indirildi onlara Düzenleyenlerinden (Rablerinden) elbet yediler üstlerinden ve altından ayaklarının onlardan bir ümmet kararlı gitmekte devam edici ve bir çoğu onlardan kötü oldu ne ediyorlar”.
  (5 mâide 67). “ey elçi (peygamber) tamamını ulaşıcı et (tebliğ et) neyi (ki) indirildi sana Düzenleyeninden (Rabbinden) ve eğer yapmadınsa öyleyse tamamını ulaşıcı etmedin (tebliğ etmedin) onun elçiliğinin (peygamberliğinin) ve Allâh korur seni insanlardan elbette Allâh (gerçeğe) iletmez toplumunu kâfirlerin”.
  (5 mâide 68). “de ey kitabın alışkınları (ehli kitâb) değilsiniz üzerinde herhangi bir şeyin tâki ayakta tutarsınız Tevrat ve İncil ve neyi (ki) indirildi size Düzenleyeninizden (Rabbinizden) ve elbet artırır çoğuna onlardan ne (ki) indirildi sana Düzenleyeninden (Rabbinden) azmayı ve küfrü (inkârı, gerçeği örtmeyi), böylece tasalanma kavmi hakkında, kâfirlerin”.
  (5 mâide 69). “elbette (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve (onlar) ki yahûdiler (hâdû) ve sâbiîler ve hıristiyanlar , kim güvendi (îmân etti) Allâh’a ve günün sonrakine (âhiret gününe) ve işledi düzgün olanı öyleyse yok korku onlara ve yok onlar üzülürler”.
  (5 mâide 70). “elbet muhakkak aldık güvencesini isrâîl (ya’kûb) oğullarının ve gönderdik onlara elçiler her ne (zaman) geldi onlara bir elçi ne ile (ki) arzu ettiği değil nefislerinin , bir kısmını yalanladılar ve bir kısmını öldürürler”.
  (5 mâide 71). “ve sandılar olmayacak bir fitne (zor imtihan) böylece kör oldular ve sağır oldular sonra döndü Allâh onlara sonra kör oldular ve sağır oldular bir çoğu onlardan ve Allâh çok iyi gören neyi (ki) işliyorlar”.
  (5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh , o , Mesîh(dir) oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder Allaha böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allah ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".
  Bu âyete göre selam ona İsa Allâh’dır diyen hıristiyanlar kâfirdirler, Allâh’a ortak edenlerdir , cehenneme gireceklerdir, cennete giremeyeceklerdir. Öyleyse bu ayetin bildirdiğini inkar eden ; âyeti inkar eden , İsâ’ya Allâh diyen hıristiyanlar cennete girecek diyen tevbe etmezse âyeti inkâr ettiği ; kâfir olduğu için o kâfirlerle berâber cehenneme girecektir.

  (5 mâide 73). “elbet muhakkak kâfir oldu (onlar) ki dediler -elbette Allâh üçüncüsü üçün ve ne (var) tanrıdan ancak tanrının bir olanı ve vazgeçmezler (ise) neden (ki) diyorlar , elbet değecek (onlara) ki kâfir oldular onlardan , azâbın acıklısı”.

  Bu âyete göre Allâh üçün üçüncüsüdür diyen, baba oğul rûhul kudüs olan üçün biri Allâh’dır diyen hıristiyanlar kâfirdirler, Allâh’a ortak edenlerdir , cehenneme gireceklerdir, cennete giremeyeceklerdir. Öyleyse bu ayetin bildirdiğini inkar eden ; âyeti inkar eden ve hıristiyanlar cennete girecek diyen tevbe etmezse âyeti inkâr ettiği ; kâfir olduğu için o kâfirlerle berâber cehenneme girecektir.


  (5 mâide 74). “öyleyse (hatâdan) dönmüyorlarmı Allâh’a ve onun (günahları) örtmesini istemiyorlarmı ve Allâh (günahları) çok örten (gereğince) çok merhamet eden”.


  (98 beyyine 6). “elbette (onlar) ki kâfir oldular ehli kitaptan (kitabın alışkınlarından) ve ortak edenler (müşrikler) ateşinde cehennemin kalıcılar onda , işte (onlar) onlar kötüsü var edilmişlerin”.

  (98 beyyine 7). “elbette (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün (iş)ler (sâlih ameller) işte (onlar) onlar iyisi var edilmişlerin”.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  3- Hıristiyanlar Allâh’a ortak edenlerdir (müşriklerdir) , ortak etmek (şirk) hiç kimseden affedilmeyen en büyük günahtır. En büyük küfürdür.
  (5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh, O , Mesîh(dir) oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder Allaha böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allah ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".

  (5 mâide 73). “elbet muhakkak kâfir oldu (onlar) ki dediler -elbette Allâh üçüncüsü üçün ve ne (var) tanrıdan ancak tanrının bir olanı ve vazgeçmezler (ise) neden (ki) diyorlar , elbet değecek (onlara) ki kâfir oldular onlardan , azâbın acıklısı”.

  (5 mâide 74). “öyleyse (hatâdan) dönmüyorlarmı Allâh’a ve onun (günahları) örtmesini istemiyorlarmı ve Allâh (günahları) Çok Örten (gereğince) Çok Merhamet Eden”.

  (50 kâf 24). “(ikiniz) kavuşturun cehenneme her çok küfreden (çok kafirlik eden) inatçıyı” .
  (50 kâf 25). “çok engelleyen iyiyi (hayrı) hazırlanmış şüpheci”.
  (50 kâf 26). “(o) ki yaptı Allâh ile beraber diğer bir tanrı , böylece (ikiniz) kavuşturun onu azâbın şiddetlisine”.
  Ve (40 mü’min 12 , 13 , 83 , 84 , 85).

  (98 beyyine 6). “elbette (onlar) ki kâfir oldular ehli kitaptan (kitabın alışkınlarından) ve ortak edenler (müşrikler) ateşinde cehennemin kalıcılar onda , işte (onlar) onlar kötüsü var edilmişlerin”.
  (98 beyyine 7). “elbette (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün (iş)ler (sâlih ameller) işte (onlar) onlar iyisi var edilmişlerin”.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  4- Hıristiyanlar Îsâ Allâh’dır dedikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.
  (5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh , O , Mesîh(dir) oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder Allaha böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allah ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

  5- Hıristiyanlar Allâh’ın oğlu var dedikleri için , Îsâ Allâh’ın oğludur dedikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

  (10 yûnûs 68). “dediler edindi Allâh bir çocuk , Her Şeyin Kendisinde Yüzdüğü Yüce O , O Zengin (İhtiyâcı Olmayan) Onun ne (var) göklerde ve ne (var) yer(yüzün)de , indinizde egemen bir güçten buna dâir (bir şeymi var)dır , dermisiniz hakkında Allâh’ın neyi (ki) bilmezsiniz”.

  (10 yûnûs 69). “de elbette (onlar) ki atıyorlar hakkında Allâh’ın yalanı kurtulmazlar”.

  (10 yûnûs 70). “bir yararlanma dünyâda sonra bize doğru dönüp gidecekleri yer , sonra tattırırız onlara azâbın şiddetlisini, ne ile (ki) oldular küfrederler”.

  (9 tevbe 30). “ve dedi yahûdîler uzeyr oğlu Allâh’ın ve dedi hıristiyanlar Mesîh oğlu Allâh’ın , bu sözleri ağızlarında , benziyorlar sözüne (onların) ki kâfir oldular önceden , vuruştu onlarla (kahretsin onları) Allâh , nasıl oluyorda kötü söze saptırılıyorlar”.

  Ve (18 kehf 4) (37 sâffât 151 , 152) (39 zümer 3 , 4).

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  6- Hıristiyanlar Allâh’dan başka bir tanrının varlığını iddiâ ettikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

  (50 kâf 24). “(ikiniz) kavuşturun cehenneme her çok küfreden (çok kafirlik eden) inatçıyı”.
  (50 kâf 25). “çok engelleyen iyiyi (hayrı) hazırlanmış şüpheci”.
  (50 kâf 26). “(o) ki yaptı Allâh ile beraber diğer bir tanrı , böylece (ikiniz) kavuşturun onu azâbın şiddetlisine”.
  Ve (40 mü’min 12 , 13 , 83 , 84 , 85).

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  7- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler kuranı inkar ettikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

  (2 bakara 23 “ve oldunuzsa ( doğruluğundan ) bir şüphede ne’den (ki) inici ettik kulumuza (Kur’ân’dan), öyleyse gelin bir sûreyle onun örneğinden ve çağırın tanıklarınızı Allâh’dan başkasından, oldunuzsa sözünde doğru olanlar”.

  (2 bakara 24). “böylece yapmadınız ve yapmayacaksanız , böylece sakının ateşten ki yakıtı onun insanlar ve taş hazırlandı kâfirler için”.

  (2 bakara 25). “ve sevindir (onları) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün (iş)ler, elbette onlara cennetler, akıp gider altından onun nehirler, ne zaman rızıklandılar ondan , meyveden rızıkça , dediler bu (o) ki rızıklandık önceden ve getirildiler ona benzeşen olarak ve onlara onda temizlenmiş eşler ve onlar onda kalıcılar”.

  (46 ahkâf 7 , 8 , 9 , 10 , 11) kâfir , zâlim . (16 nahl 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27) kâfir , müşrik . (8 enfal 31 , 32) . (36 yâsîn 15) . (6 en’âm 91) yahûdiler. (67 mülk 6 , 7 , 8 , 9 , 10) kâfirler , cehennemlikler .

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  8- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler âyetleri inkar ettikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

  (4 nisâ -56). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) âyetlerimize sonra yaslayacağız onları bir ateşe , her ne zaman pişti derileri (onların) değiştirdik onları derilere onun (pişenin) dışında , tadarlar diye azâbı , elbette Allâh oldu ihtiyaçtan uzak bir makamda olan (azîz) gereğince çok egemen (hakîm)”.
  (46 ahkâf 7 , 8 , 9 , 10 , 11) kâfir , zâlim . (16 nahl 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27) kâfir , müşrik . (8 enfal 31 , 32) . (36 yâsîn 15) . (6 en’âm 91) yahûdiler. (67 mülk 6 , 7 , 8 , 9 , 10) kâfirler , cehennemlikler .

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  9- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler salat ve selam ona Muhammedin Allâh’ın elçisi , peygamberi olduğuna inanmadıkları için kâfirdirler , cehennemliktirler.

  (48 fetih 13) “ve kim güvenmedi (îmân etmedi) Allâh’a ve elçisine (peygamberine) (onun) böylece elbette biz hazırladık kâfirler için bir hovlanmış ateş (seîr)”.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

  10- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler salat ve selam ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammede ve Muhammedin emrine uymadıkları için kâfirdirler , cehennemliktirler.

  (3 âli imrân 31). "de -oldunuzsa seviyorsunuz Allâh'i böylece uyun bana sevsin sizi Allâh ve örtsün sizin için günahlarinizi ve Allâh (günahlari) çok örten , gereğince merhamet eden".

  (3 âli imrân 32). "de -emrine uyun Allâh ve elçinin (peygamberin) böylece yüz çevirirlerse böylece elbette Allâh sevmez kâfirleri"

  (24 nûr 51). “başka değil oldu sözü güvenenlerin (mü’minlerin) çağırıldıklarında Allâh ve elçisine onun , hükmetsin diye aralarında , diyor olmaları -işittik ve emre uyduk ve işte (onlar) onlar kurtulanlar”.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  11- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler. (hâlidîn) cehennemde (ebediyen) kalıcı olanlardır.

  (2 bakara 39). “ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) işte (onlar) arkadaşları ateşin, onlar onda kalıcılar”.

  (2 bakara 81). “öyledir kim kazandı bir kötülük (seyyie) ve kuşattı onu (yaptığı) hatâ böylece işte (onlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalıcılar”.
  (2 bakara 82). “ve (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün olan(iş)leri , işte (onlar) arkadaşları cennetin , onlar onda kalıcılar”.
  (2 bakara 159). “elbette (onlar) ki saklıyorlar neyi (ki) indirdik açıklamalar ve (gerçeğe) iletenden (hidâyetten) sonrasından neyin (ki) açığa çıkıcı ettik (açıkladık) onu insanlar için kitapta , işte (onlar) uzak eder (la’netler) onları Allâh ve uzak eder (la’netler) onları uzak edenler (la’netleyenler)”.
  (2 bakara 160). “ancak (onlar) ki (hatâdan geri) döndüler ve düzelttiler ve açıkladılar böylece işte (onlar) (geri) dönerim onlara ve benim Çok (Geri) Dönen (Gereğince) Çok Merhamet Eden”.
  (2 bakara 161). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve öldüler ve onlar kâfirler , işte (onlar) onlara uzak edişi (la’neti) Allâh’ın ve Meleklerin ve İnsanların en toplu olarak”.
  (2 bakara 162). “kalıcılar onda (la’nette) hafifleştirilmez onlardan azap ve değil onlar göz açtırılanlar”.

  (2 bakara 217). “soruyorlar sana ayın haram olanından , vuruşmaktan onda , de vuruşmak onda büyük(tür) ve geri çevirmek(tir) yolundan Allâh’ın , ve küfür (kâfir olmak) ona , ve mescidin haram (yasak) olanı ve çıkarmak alışkınlarını (ahâlisini) ondan daha büyük(tür) indinde Allâh’ın ve tehlikeli imtihan (fitne) daha büyük(tür) öldürmekten ve geri gitmezler vuruşurlar sizinle tâki geri çevirirler sizi dininizden (yaşam biçiminizden) , eğer güç yetirirseler ve kim geri döner sizden dininden (yaşam biçiminden) böylece ölür ve o kâfir(dir) böylece işte (onlar) boşa gitti işleri dünyâ ve âhirette ve işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.

  ( 2 bakara , 256 ). “yok iğrendirme dinde muhakkak tamâmen ayrıldı olgunlaşma âdileşmeden böylece kim kudurgana (tâğûta) küfreder (inkâr eder) ve güvenir (îmân eder) Allâh’a böylece muhakkak sımsıkı tutundu en güvenilir kulpa yok bükülme ona ve Allâh (Çok İyi) İşiten (Çok İyi) Bilen”.
  (2 bakara 257). “Allâh dost (onlara) ki güvendiler (îmân ettiler) çıkarır onları karanlıklardan ışığa ve (onlar) ki kâfir oldular dostları onların kudurgan (tâğût) , çıkarırlar onları ışıktan karanlıklara işte (şunlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalanlar”.

  (3 âli imran 85). " ve kim azıp geçerse dışına İslamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o ahirette hüsrana düşenlerden".
  (3 âli imrân 86). “nasıl (gerçeğe) iletir Allâh bir kavmi küfrettiler (kâfir oldular) sonrasında güvenlerinin (îmân etmelerinin) , ve tanık oldular elbette Elçi (Peygamber) gerçek ve geldi onlara Açıklamalar ve Allâh , değil (gerçeğe) iletir Toplumunu Zâlimlerin”.
  (3 âli imrân 87). “işte (onlar) karşılıkları elbette onlara uzak etmesi (la’neti) Allâh’ın ve Meleklerin ve İnsanların toptan”.
  (3 âli imrân 88). “kalıcılar onda , değil hafifletilir onlardan azap ve değil onlar göz açtırılırlar”.
  (4 âli imrân 89). “ancak (onlar) ki (hatâdan) döndüler sonrasında bunun ve düzelttiler böylece elbette Allâh (Günahları) Çok Örten (Gereğince) Çok Merhamet Eden”.

  (3 âli imrân 116). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ihtiyaçtan uzak etmeyecek onlardan , onların malları ve (ihtiyaçtan uzak eder) değil çocukları , Allâhdan (olan) herhangi bir şeye ,ve işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.

  (4 nisâ 14). “ve kim isyan eder Allâh’a ve elçisine ve (haksızca) aşar sınırını (onun) , sokar onu ateşe , kalıcı olarak ona ve ona azâbın aşağılayanı”.

  (4 nisâ 93). “ve kim öldürür bir güveneni (bir îmân edeni , mü’mini) kasden böylece karşılığı (onun) cehennem , kalıcı olarak onda ve kızdı Allâh ona ve uzak etti onu (la’net etti ona) ve hazırladı ona azâbın azametlisini”.

  (4 nisâ 168). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve zulmettiler , olmadı Allâh (günahları) örtsün onlar için ve değil iletsin onları bir yola”.

  (4 nisâ 169). “ancak yoluna cehennemin , kalıcılar onda sonuna kadar (ebedîyen) ve oldu bu Allâh’a kolay”.

  (5 mâide 78). “uzak edildi (la’netlendi) (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) oğullarından İsrâîlin (Yâkupun) , üzerinde dilinin Dâvûd’un ve Îsâ’nın oğlu Meryemin , işte şu , ne ile (ki) isyân ettiler ve oldular sınırı aşarlar”.
  (5 mâide 79). “oldular değil men edişirler kötülüğü bilinenden (ki) ettiler onu , elbet ne kötü oldu ne (ki) oldular ediyorlar”.
  (5 mâide 80). “görürsün bir çoğunu onlardan dostluk ederler (onlara) ki küfrettiler (kâfir oldular) , elbet ne kötü oldu ne (ki) sundu onlara nefisleri onların öfkelenmesini Allâh’ın onlara ve azabda onlar kalıcılar”.

  (6 en’âm 128). “ve günü haşreder onları toptan , ey topluluğu cin (türünün) muhakkak çoğalmaya çalıştınız insan (türün)den ve dedi dostları insan (türün)den , Düzenleyenimiz (Rabbimiz) yararlanmaya çalıştı bir kısmımız bir kısımla ve tam***** ulaştık belirlenmiş süremizin (o) ki belirli bir süre kıldın bize , dedi ateş konaklama yeriniz , kalıcılar (olarak) onda , ancak (istisnâ) neyi diledi Allâh , elbette Düzenleyenin (Rabbin) Çok İyi Hükmeden Çok İyi Bilen”.

  (7 a’râf 36). “ve (onlar) ki yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) ve (büyüklendiler) büyük olmaya çalıştılar ondan , işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.

  (9 tevbe 17). “olmadı ortak edenler (müşrikler) için imar ediyorlar olmaları mescidlerini Allâh’ın , tanıklar (oldukları halde) üzerine nefislerinin küfre (kâfirliğe) , işte (onlar) boşa gitti işleri (onların) ve ateşte onlar kalıcılar”.

  (9 tevbe 63). “olmadılarmı biliyorlar , elbette o , kim dilleşir Allâh ve elçisiyle böylece elbette ona ateşi cehennemin kalıcı olarak onda , işte şu utancın azametlisi”.

  (10 yûnus 27). “ve (onlar) ki kazandılar kötülükleri , karşılığı bir kötülüğün onun örneğiyle(dir) ve üzerine çöker onların düşkünlük ne (var) onlara Allâh’dan , tutunulandan , sanki elbette ne kaplandı yüzlerine , bir parça geceden , karartan , işte (onlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalıcılar”.
  (11 hûd 107). “böylece gel gelelim (onlara) ki mutsuz (bed baht) oldular böylece ateşte(dirler) , onlara onda iç çekme ve soluma (var)”.
  (11 hûd 108). “kalıcılar onda , ne (kadar) sürdü gökler ve yer(yüzü) , ancak (istisnâ) ne (kadar) diledi Düzenleyenin (Rabbin) , elbette Düzenleyenin (Rabbin) çok eyleyici neyi (ki) diliyor”.
  (13 ra’d 5). “ve şaşacaksan böylece şaşılan (bir şey)dir sözleri (onların) ; olduğumuzdamı toprak , elbette bizmiyiz , elbet bir yaratmanın yenisinde , işte (onlar) (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) düzenleyenlerine (rablerine) ve işte (onlar) prangalar boyunlarında ve işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.
  (16 nahl 29). “böylece girin kapılarına cehennemin kalıcılar onda böylece ne kötü oldu konağı büyüklenenlerin”.

  (20 tâhâ 99). “şunun gibi ardını getiriyoruz sana haberlerinden neyin (ki) muhakkak gelip geçti ve muhakkak getirdik sana yakınımızdan (ledünnümüzden) bir anı (zikr ; kur’ân)”.
  (20 tâhâ 100). “kim arkasına döndü ondan (zikirden ; kur’ân’dan) böylece elbette o yüklenir günü dinelmenin (kıyâmet günü) bir yükümlülük”.
  (20 tâhâ 101). “kalıcılar onda ve kötü oldu onlara günü dinelmenin (kıyâmet günü) yükce”.
  (21 enbiyâ 98). “elbette siz ve neye kulluk ediyorsunuz dışında Allâh’ın atkısı cehennemin siz ona salınanlar(sınız)”.
  (21 enbiyâ 99). “eğer oldu ise bunlar (bir takım) tanrılar ne salındılar ona ve hepsi onda kalıcılar”.

  (23 mü’minûn 103). “ve kim hafif oldu terâzileri onun böylece işte (onlar) (onlar) ki hasar verdiler kendilerine (nefislerine) cehennemde kalıcılar”.

  (32 secde 14). “böylece tadın ne ile unuttunuz kavuşmayı bu gününüze , elbette biz unuttuk sizi ve tadın azâbını kalmanın ne ile (ki) oldunuz yaparsınız”.

  (33 ahzâb 64). “elbette Allâh (la’netledi) uzak etti kâfirleri ve hazırladı onlara bir hovlanmış ateş (seîr)”.
  (33 ahzâb 65) “kalıcılar onda sonuna kadar (ebediyen) , değil bulurlar bir dost ve değil (bulurlar) bir çok yardım eden”.

  (39 zümer 72). “denildi girin kapılarına cehennemin , kalıcılar onda , böylece ne kötü oldu konağı büyüklenenlerin”.

  (40 mü’min 76). “girin kapılarına cehennemin , kalıcılar onda , böylece ne kötü oldu konağı büyüklenenlerin”.

  (41 fussılet 28). “şu , karşılığı düşmanlarının Allâh’ın , ateş , onlara onda arsası kalmanın , karşılık olarak ne ile (ki) oldular belirtilerimizi (âyetlerimizi) inkâr ediyorlar”.

  (43 zuhruf 74). “elbette suçlular (mücrimler) azâbında cehennemin kalıcılar”.

  (58 mücâdele 14). “görmedinmi (onları) ki dost oldular bir topluma (ki) kızdı Allâh onlara , ne onlar sizden ve yok onlardan ve söz veriyorlar yalan üzere ve onlar bilirler”.
  (58 mücâdele 15). “hazırladı Allâh onlara azâbın şiddetlisini , elbette onlar ne kötü oldu ne oldular yapıyorlar”.
  (58 mücâdele 16). “edindiler yeminlerini bir kalkan böylece döndürürler yolundan Allâh’ın böylece onlara azâbın alçaltanı”.
  (58 mücâdele 17). “ihtiyaçtan uzak etmez onlardan malları ve yok (ihtiyaçtan uzak etmez) çocukları Allâh’dan (olan) (her hangi bir) şeyden , işte (onlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalıcılar”.

  (59 haşr 16). “örneği gibi şeytanın dediğinde insana –küfret (kâfir ol) , böylece ne zaman küfretti (kâfir oldu) , dedi -ben berideyim senden , elbette ben korkarım Allah’dan Düzenleyeni Evrenlerin”.
  (59 haşr 17). “böylece oldu sonu o ikisinin , elbette o ikisi ateşte , (iki) kalıcılar onda ve şu karşılığı zâlimlerin”.

  (64 teğâbun 10). “ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) , işte (onlar) arkadaşları ateşin, kalıcılar onda ve ne kötü oldu dönüşümlük”.

  (72 cin 23). “ancak bir tamamını ulaştırma Allâh’dan ve onun elçiliği ve kim isyan eder Allâh’a ve elçisine böylece elbette ona ateşi cehennemin kalıcılar onda sonuna kadar (ebediyen)”.

  (98 beyyine 6). “elbette (onlar) ki kâfir oldular ehli kitaptan (kitabın alışkınlarından) ve ortak edenler (müşrikler) ateşinde cehennemin , kalıcılar onda , işte (onlar) onlar kötüsü var edilmişlerin”.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  12- hıristiyanlar ve tüm müşriklere cennet yasaklandı (haram edildi). Cennete giremezler.
  (5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh , O , Mesîh oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder (şirk koşar , müşrik olur) Allâh’a böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allâh ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".


  (5 mâide 51). “ey (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) , edinmeyin yahûdîler ve hıristiyanları dostlar , bir kısmı onların dostlar bir kısma ve kim dost olur onlara sizden böylece elbette o onlardan , elbette Allâh (gerçeğe) iletmez toplumunu zâlimlerin”.

  Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


  SONUÇ.

  Bu âyetlere göre, Kur’ân’a göre, İslâma göre, Allâh indinde hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler, cehennemde kalacaklar, cennete giremeyecekler, kim bu âyetleri, Kur’ân’ı, İslâmı, yüce Allâh’ı inkâr ederek hıristiyanların ve kâfirlerin cennete gireceğini iddia ederse, inkar ederse, kâfir olur o da onlarla birlikte cehenneme girecektir. Hıristiyanların da cennete gireceğini iddia eden Süleyman ateş ve benzerlerinin müslüman oldukları iddiaları da hıristiyanların cennete gireceği iddiası kadar yalandır münâfıktırlar.TEVBE EDELER.

  (5 mâide 74). “öyleyse (hatâdan) dönmüyorlarmı Allâh’a ve onun (günahları) örtmesini istemiyorlarmı ve Allâh (Günahları) Çok Örten (Gereğince) Çok Merhamet Eden” .

  Hatâ ile bu küfre , münâfıklığa ortak olmuş olanlar fırsat varken tevbe edip hatalarından yüce Allâh’a dönsünler.

  (33 ahzâb 4). "…ve Allâh der Gerçeği ve o iletir Yola".
  (17 isrâ 36). “ve ardına takılma neyin (ki) (var) değil senin için onunla (ilgili) bilgi, elbette işitme ve görme ve gönül, hepsi işte (onlar)ın oldu ondan mes’ûl”.

  (2 bakara, 286). “ görev yüklemez Allâh kimseye istisnası kapasitesi (kadarı)…”.
  22 hac, 77). “ey (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) rüku edin ve secde edin ve kulluk edin Düzenleyeninize (Rabbinize) ve edin seçkin (iş) (hayır) olurki siz kurtulursunuz”.
  (22 hac , 78). “uğraşın Allâh’da gerçek uğraşıyla (onun) , o seçti sizi ve yapmadı size Dinde (Yaşam Düzeninde) güçlükten , milleti babanız ibrâhîmin , O şanlandırdı (adlandırdı) sizi Teslim Olanlar (Müslümanlar) olarak önceden ve bunda olur diye Elçi tanık size ve olursunuz tanıklar İnsanlara, öyleyse ayakta tutun (kılın) Namazı ve getirin Zekatı , sım sıkı tutunun Allâh’a O dostunuz (mevlânız), öyleyse ne güzel Dost (Mevlâ) ve ne güzel Yardımcı”.
  (20 taha, 47). “…ve Sağ Olsun kim uydu (Gerçeğe) İletene”.
  (1 fatiha, 1). “Övgü Allaha Düzenleyeni Evrenlerin”.

  Yazının telif hakkı yazar adı ve web sayfasının yayınlanmasından ibarettir.
  alıntı : yazar, ali kenan aydın
  sayfa
  sayfa, WWW.ENBUYUK1.TR.GG İSLAMA ÇAĞRI [/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE]
  Konu orkuorkun tarafından (07-10-2008 Saat 03:20 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  121183
  Mesaj
  912
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  19318

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Peki hangi din, bir başka dinden ya da inançtan olan kişiye yönelik iyi ithamlarda bulunabilir ki ? ( Asya'nın dinden çok, felsefi öğretilere dayanan inançları dışında !)

  Bu dinin doğasına aykırı zaten.

  Dünyanın bir bölümü müslüman (6 milyar insana karşı 1 milyar müslüman ortalama). Bugüne kadarda hep böyleydi ortalama.

  İslam nasıl bir başka dini bu damgalayıcı sözler ile yargılıyorsa, diğer dinlerde İslam mensuplarına aynı yargıyı yapar.

  Siz nasıl inanmışsanız, onlarınki de, sizde ki imandan ! Aynı şekil de onlarda inanmış.

  İslam'a göre herkes cehennemlik.

  Yaratıcıyı memnun etmek gerçekten çok zor

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118511
  Mesaj
  25
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  11

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Doğru ve yanlışı ayırmaya çalışan hiç kimse doğru bildiğinden başkasına iyi diyemez. DOĞRU BİLDİĞİNDEN BAŞKASINI, YANLIŞLIĞINI BİLDİĞİNİ SAVUNAN, YANLIŞIN İYİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN SADECE ŞEYTAN VE YANDAŞLARIDIR.

  Senin yerdiğin suçladığın özellik bir fazilettir. Övgüye uygun bulduğun ise kötülüktür. Bu şeytani mantığı hoş görü adı altında insanlığa ilan eden şeytani yayınlarla aldanmışsın.

  İSLAMA , ÖZELLİKLE KUR'ÂN'A DAİR YAYINLANMIŞ OLAN MUCİZELERİ ANLATAN YAZILARI OKURSAN İSLÂMIN TANRIDAN GELEN DİN OLDUĞUNU ANLARSIN.

  İslam gerçek ise elbette yalanı yerecektir. DOĞRU YANLIŞI REDDEDER. YALANI REDDETMEYEN YANLIŞTIR.

  Yaratıcıyı memnun etmekmi daha zor şeytanı memnun etmekmi daha zor. Herkese bir zorluk var, sorun zorluğun olup olmaması değil, zorluğa ne için katlanacağımızdır. ZORLUĞA , CEHENNEME GÖTÜREN YANLIŞ İÇİNMİ YOKSA CENNETE GÖTÜREN DOĞRU İÇİNMİ KATLANMAK İSTERSİN.

  Yaratıcının yarattıklarının azameti ve çokluğuna, Evrene bir bak. Zerresini var edemediğimiz evrenin ve ondaki mükemmel düzenin var edeni ve bir tek çeşidini var edemediğiz yaşayanların var edeni ve yaşatanı Yüce Yaratıcı memnun edilmeye daha layık değilmi.

  KİM YARATANIN YARATTIKLARINI KULLANMADAN BİR ZERRE VAR EDEBİLİR. KİM AZAMETLİ EVRENE DÜZEN VEREBİLİR VE ONU SÜRDÜREBİLİR. KİM YARATANIN YAŞATTIKLARINI KULLANMADAN BİR YAŞAYAN TÜR VAR EDEBİLİR. SANA VE TÜM SENİN GİBİ ALDATILMIŞLARA İTHAF EDERİM;


  ..................O

  VARLIK , NEDEN VAR, HER ZAMAN VARMIYDI, ZAMAN VARMIYDI, VARSA NEDEN VAR, OLMAYAN OLURMU VARLIK VARSA OLMAYAN OLMUŞ İŞTE, VARSA HEP VAR OLMAZ Kİ, NERDEN GELİR NEREYE GİDER . TESÂDÜF NE İŞ YAPAR, VARLIK VAR OLMADIĞINDA, VAR OLMAZKİ TESÂDÜF . NASIL BİR YÜCELİK VAR EDİYOR VARLIĞI Kİ, VAR OLAN NE VARSA ÇÂRESİZ VARLIĞIN VAR EDİŞİLİŞİNDE. SORULARA CEVAP BUL. BUL O VAR EDEN KİM. NE İSTİYOR. SORULAR NEDEN VAR. KAPIYI ÇALAN VARSA KAPI VAR OLDUĞU İÇİNDİR. ARDINDA KİMSE YOKSA , DENİRMİ. KAPIYI ÇALANI DUY, O, KİM. NE İSTİYOR . BİRİ BİR GÜN KAPIYI ÇALACAK, VER DİYECEK, VERDİĞİMİ GERİ. YA KAPI ONUNSA,KAPININ ARDINDAKİ, KAPININ HER İKİ YANINDAYSA, EVİN DIŞINDA, EVİN İÇİNDE, SENİN İÇİNDEYSE , ÖYLEYS E KAPIYI NEDEN ÇALAR. YA SEN, SENİN DEĞİLSEN. HAYDİ BİR ZERRE VAR ET, SEN EĞER SENİNSEN. İŞTE ELİM , DEDİM, BENİMDİR, DERMİSİN. O KAPIDIR, ARDINI BİR BİLSEN. CEVAP NE, O NE, YAŞAMAK NE, VARLIK NE, NEDEN. SÖYLESENE, YAŞIYORMUSUN, BU HAYAT KİMİN, HAYÂTIM BENİMMİ, ÖYLEYSE YAŞARIM HEP, YETKİSİ BENDEYSE. YAŞAYAN BİR TÜR VAR EDEBİLİRMİ O’NDAN BAŞKA BİRİ. NE GERÇEK, NE O, BEN, SEN, BİZ, KİMİNİZ. YA HAYATLAR, KİMİNLER. NE O Kİ, HER ŞEY ONUN, NE KADAR FAKİRİZ, NE KADAR MUHTÂCIZ O’NA . NEM VAR, HİÇ. YAVRUM, DERMİ BİR ANNE, BABA. NEDİR BU SÂHİPLİK, KENDİNİN OLMAYANA. ANLA, BİR EMÂNET VAR SIRTIMIZDA. BİR EMÂNET, VAR, SIRTIMIZ DA. GİR YOLA. “BİR” YOLA Kİ , SONU OLMASIN. OLURSAN, OL ONUN, OLURMUSUN, GÖNÜLDEN OL. NEYİ ZORLUYOR ZORLAYAN, KAÇILIRMI, NEREYE, HER YER ONUN. HER YOL ONUN. KİM O, HERŞEY ONUN. OL, OL ARTIK. ONUN OL. FARKET, ONUNSUN. BİLEN BULUR, KOLAYCA KAVUŞUR, GÜZELE, EN GÜZELE. KAYBETME, SUN SÂHİBİNE SENİ. O,ALLÂH.


  .......VE BEN , MUCİZE ELBİSELİ

  HİÇ BİR ZERRESİNİ VAR EDEMEDİĞİMİ VAR ETTİ
  HİZMETİME VERDİ.
  MÛCİZELER HİZMETİMDEDİR.
  BANA O MÛCİZELERDEN BİR MÛCİZE ELBİSE GİYDİRDİ.
  İŞTE, O BENİM.
  O MÛCİZE ELBİSELİ.
  BANA FEDÂDIR CANLAR.
  BİR TÜRÜNÜ DÂHİ VAR EDEMEDİĞİM,
  SEVGİLİLER.
  MÛCİZE HAYATLAR.
  BEN GÜLEYİM.
  SEVİNEYİM , HOŞ OLAYIM.
  BEN , MÛCİZELER KENDİSİNE FEDÂ OLANIM.
  BEN , SAHİP OLMADIĞI MÛCİZE ELBİSEYİ GİYİNMİŞ,
  MÛCİZE CANLI.
  NEM VAR , HİÇ.
  SORULAR SORUYORUM.
  SORULMAYAN SORULAR.
  UTANMAM , EN AYIP SORULAR SORULDU ÇÜNKÜ.
  EN AYIP CEVAPLAR BULUNDU.
  KİM VERİR YANIT , SORULMAYAN SORUMA.
  BEN KİM.
  BEN NE.
  NİÇİN.
  Konu orkuorkun tarafından (07-10-2008 Saat 03:20 PM ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Kardeşim sizi kınıyorum ....
  Müslümanlığın Kaynağına , Güneşine ... Ayne olmuyorsunuz malesef bu paylaşımınızla..
  Kurana HİZMET değil, hezimet yapıyorsunuz.
  Hakkınızı helal edin ama hizmet metodu bu değil.

  Unutmayınız ki ;

  '' Her söylediğin hak olmalı, ama her hakkı söylemeye hakkın yoktur. ''
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118511
  Mesaj
  25
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  11

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Cevabımın ,Kırıcı , sert bir cevap olduğunu düşünüyorsan. Kırılması olmasına faydalı olacak olanı kırmak gerek.

  Hata etmişsem Allahdan af dilerim.

  Meajınla Başka bir şey kasdediyorsan açıklayabilirsin.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Alıntı YALINKILIÇ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cevabımın ,Kırıcı , sert bir cevap olduğunu düşünüyorsan. Kırılması olmasına faydalı olacak olanı kırmak gerek.

  Hata etmişsem Allahdan af dilerim.

  Meajınla Başka bir şey kasdediyorsan açıklayabilirsin.
  Sevgili kardeşim;
  İyi niyetinizden ve hizmet yapma aşkınızdan zerre kadar tereddüd etmediğimi bilmenizi isterim.
  Hizmetin esası şu olsa gerek:
  İnsanları Allahın Dininden uzaklaşmasına ( fikriyatımızla ) yardım etmemek icap eder.

  Şunu ezberlerseniz memnun olurum. '' Allah (cc) İnsanları cehennem ile ikaz ederken, asıl mesajın ,CEHENNEM İLE YAPILAN İKAZIN ALTINDAKİ , CENNETE TEŞVİK nüktesini okumak ve okutmak lazım.

  Yazmış olduğunuz ayetlerin sarıh manalarının Altındaki işari ve zımni manalarını da bilmek ve bildirmek icap ediyor muhataba. diye düşünüyorum.

  Hizmetimiz yerinde olsun kardeşim

  Hakkınızı helal ederseniz sevinirim
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  121183
  Mesaj
  912
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  19318

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  >>>>>> Senin yerdiğin suçladığın özellik bir fazilettir. Övgüye uygun bulduğun ise kötülüktür. Bu şeytani mantığı hoş görü adı altında insanlığa ilan eden şeytani yayınlarla aldanmışsın.

  İşte inanç dediğimiz şey budur zaten. Size göre sizin gibi düşünmeyen herkese damgalayıcı suçlamalar yöneltmek. Bunun nedenide inanç. Siz nasılsanız, bir yahudide öyle bunu demek istiyorum. Siz din değiştirir misiniz ? Muhtemelen değiştirmezsiniz çünkü doğruluğundan şüpheniz yok. Peki sizin gibi inanan bir yahudi din değiştirir mi ? Değiştirmez.

  Bu ciddi psikolojik hatta genetik bir vaka. O yüzden müslüman olmayanlar cehennemde yanacak iddianız sadece düşmanlığa sebep olacaktır. Zira onlarda müslümanlar ya da diğer din mensupları için aynı sözlerden bahsediyorlar muhakkak.

  Ayrıca yaptıklarınıza hak veriyorum. Çünkü Kuran'da da yazar Hz.Muhammed'e yaşadığın bölge insanlarını ahiret ile KORKUT diye.

  Yaratıcıyı memnun etmek zor derken; yapılan ibadetler vs. için dedim. İyi bir insan olmak yetmiyor bildiğiniz üzere. Ciddi bir şekilde tapmak lazım.  Saygılar.

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  >>>>>> Senin yerdiğin suçladığın özellik bir fazilettir. Övgüye uygun bulduğun ise kötülüktür. Bu şeytani mantığı hoş görü adı altında insanlığa ilan eden şeytani yayınlarla aldanmışsın.

  İşte inanç dediğimiz şey budur zaten. Size göre sizin gibi düşünmeyen herkese damgalayıcı suçlamalar yöneltmek. Bunun nedenide inanç. Siz nasılsanız, bir yahudide öyle bunu demek istiyorum. Siz din değiştirir misiniz ? Muhtemelen değiştirmezsiniz çünkü doğruluğundan şüpheniz yok. Peki sizin gibi inanan bir yahudi din değiştirir mi ? Değiştirmez.

  Bu ciddi psikolojik hatta genetik bir vaka. O yüzden müslüman olmayanlar cehennemde yanacak iddianız sadece düşmanlığa sebep olacaktır. Zira onlarda müslümanlar ya da diğer din mensupları için aynı sözlerden bahsediyorlar muhakkak.

  Ayrıca yaptıklarınıza hak veriyorum. Çünkü Kuran'da da yazar Hz.Muhammed'e yaşadığın bölge insanlarını ahiret ile KORKUT diye.

  Yaratıcıyı memnun etmek zor derken; yapılan ibadetler vs. için dedim. İyi bir insan olmak yetmiyor bildiğiniz üzere. Ciddi bir şekilde tapmak lazım.  Saygılar.
  Sevgili spartaküs;
  İbadet dediğin şey İYİ BİR İNSAN OLMAKTAN ibarettir.
  Tapmak dediğiniz şey, verilen nimetlere karşı namertlık yapmamak adına ve yüksek bir hasletten farklı bir şey olarak düşünürseniz , cidden üzüldüğümü ve bu sate kadar olan paylaşımlarımızdan istifade etmediğinizi düşünürüm.

  Hatırlamanızı istediğim şeylerin başında ise, Din Akıl sahiplerini muhatab kabul eder. cümlesidir.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  121183
  Mesaj
  912
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  19318

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Sevgili Ali;


  O halde bir önceki mesajımda belirttiğim 5 milyar müslüman olmayan insan kötü mü ?

  Benim tanıdıklarım var içlerinde ve tanıdığım kadarı ile dünya tatlısı iyilik neferi insanlar.

  Ben bu insanların sırf Allah'a inanmadıkları için azap göreceklerini, aklım ve vicdanım kabul etmiyor.

  Din (İslam) akıl sahiplerini muattab alıyorsa, benim bildiğim kadarı ile gelişmiş bir müslüman toplum yok. Dini buna bağlamakta yanlış anlaşılmaya oldukça müsait.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: (Kur'ân'dan Âyetlerle) HIRİSTİYANLAR VE TÜM KÂFİRLER CEHENNEMLİKTİR

  Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sevgili Ali;


  O halde bir önceki mesajımda belirttiğim 5 milyar müslüman olmayan insan kötü mü ?

  Benim tanıdıklarım var içlerinde ve tanıdığım kadarı ile dünya tatlısı iyilik neferi insanlar.

  Ben bu insanların sırf Allah'a inanmadıkları için azap göreceklerini, aklım ve vicdanım kabul etmiyor.

  Din (İslam) akıl sahiplerini muattab alıyorsa, benim bildiğim kadarı ile gelişmiş bir müslüman toplum yok. Dini buna bağlamakta yanlış anlaşılmaya oldukça müsait.
  İnsanlışa hizmet etmiş dünya tatlısı hiçbir nefer yoktur ki mükafatını almasın.
  Boznuzsuz koyunun boynuzludan hakkı alınacak der Natık delil. Siz bu müjdeyi nasıl anlıyorsunuz ?

  Dinin terakkiyatı medeniyeye engeli işmam eden Akıl anlayışınızı da pek anlamadım malesef..
  Kız çocuklarını kocaya vermekten ar eden .. ve diri diri gömülmelerine razı olan vicdanları , karıncayı bile ezemez bir haleti ruhiyeye sevk eden nedir Acaba. ???
  Cehennem korkusumu dersin ??
  Hayır hayır...
  asla ve kataa..
  Ey Rabbim !! Bedenimi öyle büyüt ve cehenneme at ki KİMSEYE yer kalmasın . Diyen yüksek ruhları korkaklıkla itham etmemek lazım.
  Aksi halde kendi temessülümüz olur korkumuz.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

Benzer Konular

 1. Ayetlerle Cennet
  dogangunes Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-03-2009, 11:33 AM
Yukarı Çık