2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 14 Toplam: 14

Hakiki dini nasıl saptarız?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Diger Dinler Forumunda Bulunan Hakiki dini nasıl saptarız? Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Sn.Merkür,sorduğum sorulara sizden ne yazık ki cevap alamıyorum.Buradan da şunu anlıyorum sadece ve sadece " Probaganda " amaçlı yazıyorsunuz,tartışabilmek amaçlı ...

 1. #11
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Hakiki dini nasıl saptarız?

  Sn.Merkür,sorduğum sorulara sizden ne yazık ki cevap alamıyorum.Buradan da şunu anlıyorum sadece ve sadece " Probaganda " amaçlı yazıyorsunuz,tartışabilmek amaçlı değil.

  Madem ki tartışmayacağız o taktirde size son kez şunu söyleyebilirim,siz 10 yıldır doğruları görebilmişsiniz,ben ise 20 yıldır uğraşıyorum ancak sizin gördüğünüz doğruları bir türlü göremedim ( özellikle Kitab-ı Mukaddes'te ).Ayrıca çok hem de çok yakınlarım aile olarak " Yehova Şahididir " .Neresinden tutsanız elinizde kalıyor gibi bir durum var.

  Sağlıcakla kalın.

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: Hakiki dini nasıl saptarız?

  SELAM ALLAH’IN KULU MERKUR:

  BEN SITENIN COK YENI BIR UYESIYIM. O YUZDEN GEC BIR ILETISIM OLDU.ASK DOLU YAZINIZI OKUDUM.

  [1- Öğrettikleri bilgilerin temeli Mukaddes Kitaptır: Bizzat Mukaddes Kitap'ta şöyle der: "

  Kutsal yazıların tümü Tanrı ilhamıdır ve öğretmek, yanlışı göstermek, düzeltmek ve

  doğruluk yolunda terbiye etmek bakımından yararlıdır. Bu sayede Tanrı Adamı her iyi iş

  için tam anlamıyla yeterli ve hazırlıklı olabilir" Hakiki dindeki inançların ve uygulamaların

  temeli insan görüşleri ya da gelenekleri değil, Mukaddes Kitaptır. İsa Peygamber öğretim

  verirken Tanrı'nın sözünü temel alırdı ve öğrettiği herşey Kutsal Yazılarla uyumluydu.

  Çoğu zaman ayetlerde alıntılar yapardı. Benzer şekilde Tanrı'nın gerçek toplumu da kendi

  fikirlerini öğretmez, öğrettikleri tamamen Kutsal Yazılara dayanır.]

  BENIM DINIMDE MERYEM OGLU MESIH ISA as’i BOYLE TANITIR.ALLAH’IN SELAMI ISA as UZERINE OLSUN!BENIM DINIMDE VAHY KITABINI MUKADDES KILAR.VE ILAHI TEK REHBER/RAHMET OLDUGUNU BILDIRIR.BENIM DINIMDE DE PEYGAMBERLERIN ALLAH cc SOZUNU TEMEL ALDIKLARI VE OGRETTIKLERI HERSEYIN KUTSAL/MUBAREK/ILAHI/VAHY/KITAP ILE UYUMLU OLDUGUNU SOYLER.

  3/45//Bir de, melekler şöyle demişti: "Ey Meryem! Allah seni, kendisinden bir kelimeyle muştuluyor. Adı, Meryem'in oğlu İsa Mesih'tir.Dünya ve âhirette yüz akıdır.Allah'a yaklaştırılanlardan dır."


  [2- 2- Sadece Tek gerçek Tanrı olan Yehova'ya tapınır ve onun ismini bildirirler: İşaya 42:8

  de " Ben Yehova'yım, ismim odur" diye okuruz. İsa Peygamber de " Tanrın Yehova'ya

  tapacak ve yalnız ona ibadet edeceksin" demişti.(Matta 4:10) Yani Tanrı'nın gerçek

  hizmetçileri Yehova'dan başkasına ibadet etmez. Bu ibadetin kaps***** insanlara gerçek

  Tanrı'nın ismini ve nasıl biri olduğunu bildirmek de girer.]

  BENIM DINIMDE MERYEM OGLU MESIH ISA as’in RABB’ININ ALEMLERIN RABB’I VE TEK TAPILACAK OLDUGUNU BILDIRIR.IBRANICE INEN VAHYDE ONLARIN TANIDIGI BU ILAH’IN YANI YEHOVA’NIN TEK TANRI OLDUGUNU BILDIRDIGINI OGRENMIS BULUNUYORUZ. ARAPCA INEN VAHY’DE DE ARAPLARIN TANIDIGI ALLAH cc’nin TEK TANRI OLDUGUNU BILDIRMEKTEDIR.
  BUTUN PEYGAMBERLERIN AYNI TANRININ ELCILERI OLDUGUNU:

  57.26. Yemin olsun, Nûh'u ve İbrahim'i de resul olarak gönderdik. Peygamberliği ve Kitap'ı bunların soyları arasına koyduk. O soylardan bir kısmı hidayete ermiştir. Ama onlardan çoğu, yoldan çıkmış olanlardır.

  57/27//Sonra onların eserleri üzere,resullerimizi art arda gönderdik. Meryem'in oğlu İsa'yı da onların ardınca gönderdik. Ona İncil'i verdik; ona uyanların gönüllerine şefkat ve merhamet koyduk...

  SADECE BU TANRIYA TAPTIKLARI.KUR’AN DA

  5/117//"[ISA]Onlara,Senin bana emrettiğin şu sözden başka bir şey söylemedim:'Benim Rab’bim ve sizin de Rab’biniz olan Allah'a kulluk edin.' İçlerinde olduğum sürece üzerlerine tanıktım. Sen beni vefat ettirince üzerlerine yalnız sen gözetleyici oldun.Ve sen zaten her şey üzerinde bir Şehîdsin, bir tanıksın."

  SADECE BU TANRIYA TAPTIKLARI MUKADDES KITAPTA
  53. "Allah birdir, Ondan başka ilah yoktur!" (Tesniye 4:39; 6:4; 32:39; I. Samuel 2:2; I. Krallar 8:60; Yeşaya 45:5, 6; Matta 4:10; 6:24; Markos 10:18; 12:29; Luka 18:19)
  KITABIN DILININ GELDIGI RESULUN DILI OLDUGUNU:

  14/4//Biz, görevlendirdiğimiz her resulü ancak kendi toplumunun diliyle gönderdik ki, onlara açık-seçik beyanda bulunsun. Bunun ardından, Allah dilediğini saptırır, dilediğini de iyiye ve güzele kılavuzlar. Azîz'dir, Hakîm'dir O!

  46/12//Halbuki ondan önce, bir önder ve bir rahmet olarak Mûsa'nın kitabı var! Bu Kur'an da öncekileri tasdikleyen bir kitaptır. Zulmedenleri uyarsın, güzel davrananlara müjde olsun diye Arap dilindedir.

  YEHOVANIN ALLAH cc OLDUGU ASIKARDIR.

  17.110. De ki: "(Rabbinizi) ister Allah diye çağırın, ister RAHMAN diye çağırın. Hangisiyle çağırırsanız çağırın, nihayet en güzel isimler O'nundur." Namazında sesini pek yükseltme, çok da kısma. İkisi ortası bir yol tut.

  [3- Tanrı'nın toplumundaki kişiler birbirlerine içten, çıkarsız sevgi gösterir: İsa

  peygamber " Aranızda sevgi olursa herkes benim öğrencilerim olduğunuzu bilecek" dedi.

  (Yuhanna 13:35) İsa'nın ilk takipçileri arasında böyle bir sevgi vardı. Tanrı'nın bizden

  istediği sevgi ırksal, ulusal ve sosyal engelleri aşar, ve insanları kopmaz bir kardeşlik bağı

  içinde bir arada tutar. Sahte dindeki kişiler arasında böyle sevgi dolu bir kardeşlik birliği

  yoktur. Hatta onlar ulusal ya da etnik farklılıklar yüzünden birbirlerini öldürüyorlar. İsa'nın

  gerçek takipçileri iman kardeşlerini veya başkalarını öldürmek için ellerine silah bile

  almaz.]

  EGER KIZMAZSAN SENIN GIBI ALLAH cc nin KULU OLAN BEN SANA BU KONUDAKI YANLIS TESPITINI DUZELTMEN ADINA MUKADDES KITAPTAN BIR BOLUM YAZACAGIM.
  Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim. (Matta 10:34-35)
  "Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı! Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum! Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim. Bundan böyle bir evde beş kişi, ikiye karşı üç, üçe karşı iki bölünmüş olacak. Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır." (Luka 12:49-53)
  Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. Çünkü Kudüs'e yaklaşmıştı ve onlar, Tanrı'nın Egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı. Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitmiş...
  'Üzerlerine kral olmamı istemeyen bu düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'"
  EGER DININE GERCEKTEN BAGLIYSAN KITABININ DA SAHIDI OLMALISIN. EGER TESPITIN DOGRU ISE [Sahte dindeki kişiler arasında]YUKARDAKI AYETLERE GORE SENIN DININDE SAHTE OLMUYOR MU?TEVHIDI IKRAR EDEN BIRININ MUSRIKLERIN MISYONER SOZLERINI KULLANMASI ONU GUNAHA SOKMAZ MI?CUNKU SIZ [ İsa Peygamber de " Tanrın Yehova'ya tapacak ve yalnız ona ibadet edeceksin" demişti.(Matta 4:10)] DIYEREK KELIME-I TEVHIDI ZIKRETTINIZ YA!!
  LA ILAHE ILLYEHOVA ISA RESUL YEHOVA..DEDINIZ YA!SIZI DESTEKLIYOR VE:
  LA ILAHE ILLALLAH ISA RESUL ALLAH... DIYORUM!CUNKU BAKARA SURESI NIN HATIM AYETLERINDE MUMINLERIN DUASINI O’ SOYLE BILDIRIYOR
  ALLAH cc DIYOR KI:
  2. 285. Resul, Rabbinden kendisine indirilene inanmıştır; müminler de. Hepsi; Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, resullerine inanmışlardır. Allah'ın resullerinden hiçbirini ötekinden ayırmayız. Şöyle demişlerdi: "Dinledik, boyun eğdik. Affet bizi, ey Rabbimiz. Dönüş yalnız sanadır."
  [4- Gerçek Tanrı'ya tapınanlar İsa Mesih'i Tanrı'nın insanları kurtarmak için kullandığı kişi

  olarak kabul ederler: Mukaddes Kitap'ta Elçilerin İşleri 4: 12'de " Ondan başka kimse

  kurtuluş getiremez, çünkü Tanrı kurtulmamız için gök altında insanlar arasında başka

  birinin ismini vermemiştir" diye yazılıdır. İsa Peygamber itaatli insanlar için yaşamını fidye

  olarak verdi.]
  DOGRUDUR BUTUN PEYGAMBERLER AYNI TANRI TARAFINDAN INSANLIGIN KURTULUSU/RAHMET OLSUN DIYE GONDERILMISLERDIR.
  6.154. Sonra iyilik yapanlara nimeti tamamlamak, her şeyi açıklamak, hidayet ve RAHMETe erdirmek için Mûsâ'ya Kitab'ı (Tevrat'ı) verdik ki Rablerinin huzuruna varacaklarına iman etsinler.
  19.53. RAHMETimiz sonucu kardeşi Hârûn'u bir nebi olarak kendisine bahşettik.
  21.107. (Ey Muhammed!) Seni ancak âlemlere RAHMET olarak gönderdik.
  [Ayrıca O tüm yeryüzünü yönetecek Gökteki Krallığa Tanrı tarafından atanan

  Kraldır. Tanrı sonsuz yaşam istiyorsak İsa'ya itaat etmemizi bekliyor.]
  FESUBHANALLAH!!! NE OLDU SANA DEGISTIN BIRDEN.ANIDEN PEYGAMBERI/ YEHOVA/ALLAH cc ile INSANLAR ARASINDAKI HABERCIYI MELIK/ADMIN YAPTIN.ARKADASIM SENIN BIR GUNUNDE BIR GUNE UYMUYOR.
  [ Bu nedenle Mukaddes Kitap " Oğula iman edenin sonsuz yaşamı olur, Oğula itaat etmeyen ise yaşam görmeyecektir." der.(Yuhanna 3:36).]
  DOUBLE FESUBHANALLAH!!! MERYEM OGLU MESIH ISA as SIMDIDE YEHOVA/ ALLAH cc nin OGLU YANI IKINCI YEHOVA OLDUGUNU MU ILAN ETTIN!? NE OLDU YANINA BIRI MI GELDI?NEYSE SENIN YANINDAN O GELEN GIDINCE NORMAL KONUSMAMIZA DEVAM EDERIZ.YALNIZ O GELEN ICIN BIR UYARIM VAR;
  ALLAH cc DIYOR KI:
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  114.4. Kıvrılıp kıvrılıp saklanan, sinip sinip gizlenen vesvesenin/o sinsi, o aldatıcı şeytanın şerrinden,
  5. İnsanların göğüslerine kuşkular, kuruntular sokar o;
  6. Cinlerden de insanlardan da olur o!"
  ALLAH cc SOZUN DOGRUSUNU SOYLEDI.
  NOT:BENIM MUKADDES KITABIM BU [SEYTAN INSANDAN DA OLUR] 6. AYETLE BITER AMAN YANINA GELENE DIKKAT ET GOZUMUN NURU!!!!!!!!!!!!!!

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesaj
  162
  Rep Gücü
  40
  sayın bursalı 68,
  Uzun zamandır size yazamadığım için özür dilerim, Yaratılış kitabında özellikle de Nuh tufanıyla ilgili çelişkili bulduğunuz noktaları daha açık bir şekilde yazarsanız sevinirim, hoşçakalın...

 4. #14
  bursali68
  Misafir..
  Alıntı merkür´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sayın bursalı 68,
  Uzun zamandır size yazamadığım için özür dilerim, Yaratılış kitabında özellikle de Nuh tufanıyla ilgili çelişkili bulduğunuz noktaları daha açık bir şekilde yazarsanız sevinirim, hoşçakalın...
  Sn.merkür,daha açık yazmam için haşa TEVRAT yazmam gerek.Ayan beyan ortada ayetleri birebir okuyunuz.

  Önce bu ayetleri çözelim bunları çözemeden " bir arpa boyu yol " katedemeyiz.

  Sağlıcakla kalınız.

Benzer Konular

 1. Çocuğun Dini Eğitimi Nasıl Olmalı?
  İNCİ Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-11-2011, 10:31 AM
 2. hakiki Kişilik Testi
  Mevt Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 06-03-2010, 11:33 AM
 3. Hakiki balı nasıl anlarsınız?
  YukseLL Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 30-05-2008, 08:57 PM
 4. hakiki aydınlar
  atmaca34 Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-04-2008, 01:13 AM
 5. Hakiki Un Kurabiyesi
  Zuzum Tarafından Türk Mutfağından Yemekler Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 30-12-2007, 11:15 PM
Yukarı Çık