Alıntı bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
" (Sen ölüye işittiremezsin!) mealindeki âyet-i kerimede, diri olup, gözü kulağı ve beyni olan kâfirler ölülere benzetilmiştir. Yani (Ölü kalbleri [kâfirleri] imana kavuşturamazsın!) demektir. Nitekim, Bekara suresinin (Kâfir, sağır, dilsiz ve kördür, anlamazlar) mealindeki 171. âyet-i kerimesi de böyledir. "

Görüyor musunuz ayet neyi kasdediyor.O şekilde yazan zat anlamamış ki anlatabilsin.Siz de bakın da bu ayeti açıklamaya çalışanın isnat ettiğinin neye dalalet olduğunu anlayın.Her zaman şunu söylüyorum bir yerden yapılan alıntı ile ilgili araştırma yapılmaz ise sıkıntılar başlar.

BAKARA 170 - Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun." dendiği vakit de: "Yok, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız." dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdiremez ve doğruyu seçemez idiyseler de mi onlara uyacaklar?

BAKARA 171 - O kâfirlerin hali, sadece bir çağırma veya bağırmadan başkasını işitmeyerek haykıranın haline benzer; onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, akıl da etmezler.

Örnek olarak yazdığınız ayete bakınız Kur'an daki şekline bakınız.Alıntıda ki nitelemeyle alakası olmayan bir ayetle karşı karşıyayız.Ayeti aynen yazıyorum hiç bir yerine dokunmadan.Kimsenin görüşü olmadan aynen.Kime inanayım alıntıda yazılmış şekline mi?

Sn.collection,insanların okuduklarını anlamaları mümkün değil diyen zihniyet aynı zamanda Atatürk'e DECCAL yakıştırmasını yapmaktan bile çekinmemiştir.O aynı zihniyettir ki " KUBİLAY " ı şehid etmekten çekinmemiştir.Bu noktadan sonra isbat etmenin mümkünün olmadığını siz de biliyorsunuz.Zorlamanın anlamı yoktur.

Ben ve benim kimi düşünenler bir " Mezhep İmamının " peşinden gitmeyenler,sizin veya takip ettiğiniz anlayışın içerisinde " İnançsız,Dinsiz,Mezhepsiz(ki karşılığı kafirliktir),Zındık..." diye tabir edilmektedirler.Daha bunun başka bir açıklaması mı vardır.İşte o yüzdendir ki bu ithamlar iade olunur.

Sağlıcakla kalınız.
Sayın bursalı yukarıda da açıkça deliller ortada o ithamlar Kur'anı Kerimin açık seçik ifadesidir.Nereye iade ediyorsunuz.Sözünüz nereye gidiyor dikkat edin.