Anket: Ölümden korkuyormusunuz ?

2. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 22

Ölüm Ve korku

Din ve İnanç Kategorisinde ve islam (Müslümanlık) Forumunda Bulunan Ölüm Ve korku Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Yılandan korkan, ölümün adını bile aklına getirmek istemez o zaman. Ölüm korusu yaşamak dünyada kabir azabı çekmek gibidir. Ölümü kabullenmek ...

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: Ölüm Ve korku

  Yılandan korkan, ölümün adını bile aklına getirmek istemez o zaman.
  Ölüm korusu yaşamak dünyada kabir azabı çekmek gibidir. Ölümü kabullenmek lazım.

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesaj
  9
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Ölüm Ve korku

  bulanıma girmişin hemşo sen,bak hayat ne güzel bırak ölümü assanım

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: Ölüm Ve korku

  Alıntı kingofrider´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bulanıma girmişin hemşo sen,bak hayat ne güzel bırak ölümü assanım
  Bu cümlenin sahibimi? yoksa şükretmesini bilenmi bunalımda?

  Hemşo filan olamayacak kadar uzak dur. Aklını da başına al.

 4. #14
  - Çevrimdışı
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: Ölüm Ve korku

  ölümü kabullenebilmek.ölümden korkmak.ölümü düşünmek nasıl bunalım olur ya????
  ölümü unutan aklına getirmeyenler korksun.Allah unutturmasın ölümü...

 5. #15
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye pandura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Nerden
  EDİRNE
  Mesaj
  349
  Rep Gücü
  35

  Cevap: Ölüm Ve korku

  herkes ölüm korkusuyla yaşıyor bu hayatta elbet birgün bizde hakkın rahmetine kavuşacağızz
  ben ölmekten korkuyorum

 6. #16
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ErDaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Nerden
  SİNOP
  Mesaj
  666
  Rep Gücü
  610

  Cevap: Ölüm Ve korku

  aslında ölmek ten korkmak demek sevapları günağlarından az olanlar için ölmekten korkmuyorum çünkü rabbimin huzuruna gidiyorum sevgili peygammerimizin yanına allah bize nasip eyler inşallah hayırlısıyla. ölmekten değil yaşamaktan kormak lazım artık bu devirde

 7. #17
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  40
  Mesaj
  1.325
  Rep Gücü
  19339

  Cevap: Ölüm Ve korku

  Ben de korkuyorum hem de çok korkuyorum çünkü sayısını bile bilmediğim kadar çok günahım var . Tek iyi yanım sanırım şu ana kadar kimseyi kırmamış olmam , onun dışında defterimin kalabalık olduğuna eminim . Açıkcası arkadaşlar , şu an ölecek olsam cehenneme gideceğimi biliyorum ve elbetteki çok korkuyorum . Değiştirmek için birşey yapıyor muyum sorusuna gelince ; sanırım kendimi rüzgara bıraktım ve savruluyorum . Belki bir gün köklü bir ağaç olacak gücü kendimde bulacağım ama şu an yaprak gibiyim ve ufacık bir esintide bile dalgalanıyorum . O yüzden de ölümden ve ötesinden çok korkuyorum .

 8. #18
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesaj
  34
  Rep Gücü
  463

  Cevap: Ölüm Ve korku

  Alıntı gunesin kizi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben ölümdenkorkuyorum
  ama korkum ölüm anı ve sonrasııııııııı allah yardım etsin en iyi islam alimleri bile korkuyo da ben nasıl korkmam müslüman ümitsiz olmaz ÜMİTSİZ DEGİLİM TABİ AMA KORKUYORUM
  Haklısın diyeceğim ilk önce. Peki ben ölümden korkuyor muyum? Ben buna pek cevap veremedim. Şöyle söyleyebilirim. Ölümü sevmiyorum. Ölmek istemiyorum. Öyleyse buna göre ölümden korkuyor muyum? Evet. Ama eğer ölürsem, ölümden sonrasından korkuyor muyum? Hayır, bundan korkmuyorum. Bunu sonra açıklarım. Aşağıya ruhla ilgili bir yazıyı aktarmak istiyorum. Konu geniş bir konu olduğundan, şimdilik fazla yazamıyorum. Bakalım başkaları bu konuda ne düşünüyorlar. Karmaşık bir konu.


  Ruhun ölmüş bedenden ayrılışı - "maddesiz bedenli ruh varlıklar"ın bir aldatmacası

  Bunun astral seyahatle çok yakından ilgisi vardır.

  Eğer insanların zihinleriyle oynayabilen "maddesiz bedenli ruh varlıklar" varsa insanlara herşeyi inandırabilirler. Hipnoz beyni etkilemek değil midir? Ya da "haberci rüyalar" nedir? Beyine sesler, görüntüler, uykuda veya yarı uykudayken vs. verilebiliyorsa her şey olur. İnsana birçok şey inandırılabilir. Uyuşturucu kullanan kimselerin - bir tür uykululuk hali, beynin çalışmasının yavaşlatılması - halusinasyonlar görmesi tastlantı mıdır? Konular farklı adlar taşısa da - hipnoz, reenkarnasyon, durugörü, telepati, ruhsal irtibat, astral seyahat vs.- özünde aynı şey var; ruhçuluk. Daha doğrusu "maddesiz bedenli ruh varlıkların" insanların zihinlerini uyurken rüyalarla, uyanıkken önce çeşitli yöntemlerle uyuşturarak - örneğin hipnoz veya trans - (aracılık eden kişiler olan ve olmayan şekilleriyle) zihinlerini ele geçirmeleri ve sonra da istedikleri sesleri, görüntüleri, bilgileri o kişinin belleğine yerleştirmeleridir. Örneğin bir çocuğun zihnine önceki yaşantısına ait olduğuna dair birtakım veriler yerleştirilirse, bundan reenkarnasyon inancı oluşturulur. Çocuk gider önceki ailesine ait evi eliyle koymuş gibi bulur, aile fertlerini tanır vs. Bazı kişilerin başından geçenlerin anlatıldığı olayların konu edildiği yazılar var. Bütün hepsi ruhçulukla ilgili ve sonuçta insanların beyinlerinin yapay olarak etkilendiği ve yanlış inançların oluşması için maksatlı olarak tertiplenmiş aldatmacalardır. Tabii insan kaynaklı değil. Yoga, meditasyon ve zikir gibi uygulamalar zihnin düşüncelerden arındırılması değil midir? Neden hipnozda birine gevşe, hiç birşey düşünme denir? Pharmakia (bugünkü kullanımı Pharmazie) sözcüğünün ruhçulukta kullanılan ve zihni uyuşturan uyuşturucu maddelerle ilgisi vardır. Amaç beynin kullanılabilir bir hale, kıvama getirilmesidir, yavaşlatılmasıdır ki, "maddesiz bedenli ruh varlıklar"ca kontrol edilebilsin. Bir örnek zikirdir: İnsanın zihninden düşünceleri boşaltması zordur. Ama eğer herhangi bir sözcüğü sürekli tekrarlarsanız, aslında aynı etkiyi yapmış olursunuz. Yani zihin karmaşık düşüncelerden sıyrılır ve tekdüze olarak ele geçirilebilir bir kıvama girer. Sözcüğün şu ya da bu olmasının bir önemi yoktur. Amaç kişinin karmaşık düşüncelerinin engellenmesidir. Bu sözcük herhangi bir sözcük olabilir, yeter ki maksat yerine gelsin.


  Ruhun yolculuğu - Mumun alevi <-> İnsanın ruhu

  Ruh = Bir enerji türü

  Astral seyahat, insanlara ruhun bedenden ayrı olarak yaşayabileceği inancını benimsetmeyi amaçlayan bir aldatmacadır. Hemen hemen bütün dinler, canın ya da ruhun ölümsüz olduğunu anlatır. Bu öğretinin kaynağı cinlerdir. Kökeni eski Babil şehridir. İnsanlar buna inandıkları için, ölülerini gömdükleri zaman, ölünün sevdiği bazı eşyalarını da onunla birlikte gömmüşlerdir. Astral seyahate çıktığını sananlar, aslında hiçbir yere gitmezler. Ne ruhları bir yere gider, ne de onların sandıkları gibi astral beden dedikleri bedenleri bir yere gider. Zaten astral beden diye bir şey de yoktur. Ayrıca insandan ayrı yaşayabilen ruh diye bir şey de yoktur. Ruh denilen şey, yalnızca canlıları yaşatan bir güçtür, bir kuvvet türüdür. Aynı kuvvet türüne hayvanlar da sahiptirler. Nasıl ki, bir makinenin çalışması için elektriğe ihtiyacı varsa, insanların ve hayvanların hücrelerinin çalışması için de ruh (ruah) denilen bir güce ihtiyaç vardır. Ancak bu ruhun bir kişiliği, bilinci yoktur, yalnızca bir enerjidir. Kısaca ruh hücreleri çalıştırır. Ama ruhun hücreleri canlı tutmaya devam edebilmesi için de oksijene ihtiyacı vardır. Hem insanlar, hem de hayvanlar soluk alarak bu oksijeni, kan dolaşımı yoluyla bütün hücrelere kadar iletirler. Tıpkı bir mumun ya da bir odun parçasının yanmaya devam edebilmesi için oksijene ihtiyaç duyması gibi. Örneğin, yanan bir odun parçasında üç unsur vardır. Yakıt (karbon), ateş, oksijen. Odunun yanması için, ilk tetikleyici ateşe ihtiyaç duyulur. Ateşin de devamı için oksijen gereklidir. Bu arada yakıt olarak odundaki karbon tüketilir. İlk tetikleyici ateşin devamlılığı için oksijen ve karbon tüketilmeye devam edilir. Bu ikisi tükenmedikçe ateş yanmaya devam eder. İnsanın durumu da buna çok benzer. Örneğin, insanın karmaşık yapısını bir yana bırakıp, yalnız ekmek yediğini varsayalım. Ekmek bir karbonhidrattır (karbon + su); yani karbon içeren bir yakıttır. Ama bu karbonun yanması için tetikleyici bir ilk ateş lazımdır. İnsanda bu ateş, "ruah" denilen yaşam enerjisidir. Bütün hücrelerde bu yaşam enerjisi vardır. İnsan bu ilk yaşam enerjisini ana-babasından alır. Bir insan ekmek yediğinde, bu sindirilir ve kana karışır. Kan ekmekteki yakıtı hücrelere kadar götürür. Hücrelerde zaten ekmekteki karbonu yakmak için bu yaşam ateşi yanmaktadır. Fakat bunun devam edebilmesi için, gene bütün bu hücrelere oksijen de gitmelidir. Gene soluk alma ve kan dolaşımı yoluyla, gerekli olan bu oksijen hücrelerdeki bu karbonu yakan alevin (ruah-yaşam gücü-yaşam enerjisi) sönmemesini sağlar. Hücrelerde karbon yakılırken kullanılan oksijen bu karbonla birleşir ve sonuçta atık madde olarak ortaya karbondioksit çıkar. Gene kan dolaşımı ve soluk verme yoluyla bu atık madde havaya verilir. Bir mumun ya da bir odunun yakıt maddesi olan karbon da, yanarken gene aynı şekilde oksijenle birleşir ve havaya karbondioksit verilir. Yani kısacası bir mumun alevi ne ise, insandaki ruh da ona benzer bir şeydir.

  Öyleyse şunu düşünüp soralım, mum sönünce alev nereye gider? Alev, oksijensiz bir ortamda, örneğin uzayda yanmaya devam edebilir mi? Alev mumun yakıtı olmadan yanmaya devam edebilir mi?

  Ya insanın ruhu, insan ölünce nereye gider? İnsanın hücrelerinde oksijenle varlığını sürdüren bu enerji türü, uzayda yanmaya devam edebilir mi? Gene bu ruah denilen enerji türü insanın yediği karbon türü gıdaları yakıt olarak tüketmeden yanmaya devam edebilir mi?

  Astral seyahat maddesiz bedenli varlıkların insanların zihinlerinde yapay olarak oluşturdukları bir yolculuktan başka birşey değildir. Bunu ya uyanıkken vizyon göstererek yaparlar; ya da çoğunlukla yaptıkları gibi, insanlar uykuya dalarken veya uykudan uyanırken, henüz yarı uykulu durumdalarken (uyku-uyanıklık arası) onların zihinlerini ele geçirerek onlara yapay rüya yoluyla bu deneyimi yaşatırlar. Artık insanları aldatabilmek için de ne isterlerse onu kişiye gösterirler. Astral seyahate çıkan kişi de başka tanıdığı ya da tanımadığı kişileri görür. Böylece onların da öldükten sonra öbür dünya da yaşadıklarına inanır.

  Bazı kişilerin kalbi durur ve suni solunumla tekrar hayata döndürülür. Bu kişi birkaç dakika için ölü gibidir. Acaba bu kişi bu arada nerededir? Tekrar kendine geldiğinde öbür dünyadan mı geri gelmiştir? Tıpkı sönen bir odun parçasını üfleyerek tekrar yanmasını sağlamak mümkün olduğu gibi, bu kişiye de ihtiyaç duyduğu oksijen suni olarak verilmiştir. Ve kişinin hücrelerindeki yaşam enerjisi tam olarak kaybolmadan - sönen fakat henüz sıcaklığını kaybetmemiş bir odunda olduğu gibi - tekrar canlandırılır. Ya birkaç saat için ölü durumda kalanlar için ne denilebilir? İşin o tarafında ruhçuluk olayları vardır. İnsanların ölünce ruhunun yaşadığına inandırtma aldatmacaları, hepsi bu. Normalde solunum yapmayan bir kişinin beyin hücreleri oksijen almadığından birkaç dakika içinde bir daha onarılamaz bir hasar görür. Aşırı gecikmeyle yaşama döndürülen böyle bir kişi artık normal sağlıklı biri olamaz, bu doktorların görüşüdür ve doğrudur.

 9. #19
  - Çevrimdışı
  Üyecik efna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesaj
  41
  Rep Gücü
  12

  Cevap: Ölüm Ve korku

  Alıntı atmaca34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  “Ölüm güzel şey; budur perde ardından haber / Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?”
  ölüm ebedi olarak bir diriliştir düşünsenize birkere yok olmak yok sonsuzluk ne kadar güzel ölümden değilde hepimiz kendi yaptıklarımızdan?? korkuyoruz bence

  katıldım arkadaşa herkes kendi yaptığından korkuyor
  ölüm gerçekten güzel şey korkmak yerine farklı eylemlerde bulunmak en güzeli maneviyetımızı güçlendirsek mesela.....

 10. #20
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.799
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: Ölüm Ve korku

  Ölmekten korkuyorum çünkü iki tane melek kızım var.Onları büyütmeden,okutmadan,hayatlarını garanti altına almadan ölmeyide istemem.ondan sonra kocacığımla ölmeyi isterim.Çünkü o yanımdayken hiçbirşeyden korkmam.Allah herkese sağlıklı uzun ömür versin.(amin)

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

Benzer Konular

 1. Korku Kültürü
  SEHERYELİ Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-04-2011, 10:17 PM
 2. Korku
  İnci Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-06-2009, 03:04 AM
 3. Son Durak (korku)
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-08-2007, 12:36 AM
 4. Ölüm Cıkmazı (korku)
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-08-2007, 04:35 PM
 5. Messengers (korku + 17)
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-08-2007, 10:55 AM
Yukarı Çık