Büyük buluşmadaki şirk kokuları

- O gün ki, hepsini mahşere toplayacağız, sonra da o şirk koşanlara "Haydi yerlerinize! Siz de, ortak koştuklarınız da!" diyeceğiz. Artık aralarını iyice açmışız. O ortak koştukları şeyler, "Siz bize tapmıyordunuz ki." diyecekler. (10-28 )

bu ayetten anlaşılacağı üzere Cenab-ı hakka şirk koşmak için için tapmak veya tapınya gerekyok bakınız cenab-ı hak onlar yarın nasıl bir tutum içerisinde olcakalrını haber veriyor
bu ayeti hiç unutmadan knumuz olan SÖZDE Büyük buluşma dizisine

Televizyon üzerine yayın yapan bir çok dizi ve filmeler şehvet cinsellik alkol ve zina üzerine kurulmuş ve toplumda zinayı meşrulaştırırken aşk’ıda evlilik dışı cinsel ilişkinin kapı olarak anlatmaya devam ederken sözde islami cizgideki resmiyette tarafsız kanallarımızın hazırladıkları diziler ise kendi alanlarında diğer kanalların densizliklerini aratmıyacak boyutta.

Tevfik Akıldanesi’nin hazırladığı yazıda ise bu şirki görmezlikten gelip neden şunları bunları yapmıyorsunuz diye eleştiri seçilmiş. Yayınladığımız yazıda gelen yorumlar daha ilginçti. Bu vesile ile ibadetlerine daha dikkatli olduklarını söyliyen kardeşlerimiz, ne hikmetse göremedikleri ve soramadıkları bir gerçek var. Niyet ve verilmek istenen mesaj her ne olursa olsun seçilen yol gayri islamidir. İtiraz seslerini yükselten okuyucularımızın stv de yayınlanan büyük buluşma dizisini tekrar izlesinler. Göreceklerdir ki insan suretinde, sakallı, takkeli ve beyaz elbiseli bir erkek hata işleyen yanlış yapan insanları sorguluyor. Ve sonra ateşi temsil eden yere yahut yeşil mekana postalıyor.

Yazıklar olsun bu seneryoyu düşünenlere.. Yazıklar olsun ki 1400 yıldır gelen islam akaidinden bi haber bu seneryoyu çekip miyonların önüne alın size lahana turşusu diyenlere. Zina mahsulü evlatların seneryosunu işleyen gayri meşru ilişkleri süsleyip püsleyen adına da aşk deyip genç beyinleri zehirleyen seküler tv kanallarından ne farkınız var? Burada da islam adına sembolleri kullanıp islamın temellerini figürlerle anlatmaya çalışıyoruz derken düşülen durum nedir?

Bu yazıyı okuyup hayır sen kesinlikle haksızsın. Onlar en doğrusunu bilir diyenler aşaiğdaki soruların cevabını verdikten sonra konuşurlarsa memnun oluruz.

- islamda ölüm anı, öldükten sonraki hesap çekimi nasıl olacaktır?

- Mahşer yerinde toplanmış insanların amel defteri sağ yahut sol tarafına verilmeden ve cehhenem yahut cennete yollanmadan önce hesaba çeken kimdir?

- Sembolik dahi olsa 1400 yıldır islam dünyasında bu yahut benzeri tür figüranlar yahut seneryolar kurularak ahiret anlatımı olmuş mudur?

- Filmde yer alan hesap yeri neresi? Mezarlık mı? Mahşer yerimi? Sırat köprüsümü?

- Seneryoda yer alan insan suretinde, sakallı, takkeli ve beyaz elbiseli bir erkek olan vatandaş neyi yahut kimi temsil ediyor? Alemlerin yaratıcısına mı? Kiramen katibin meleğini mi?

- Eğer bir melek ise meleklerde cinsiyet var mıydı? Yok melek değilde insanın sağ duyu vs. ise hangi islam kitabında ahiret günü Allahtan başka hesaba çekecek birinden bahsediyor?

- Bu seneryoyu hazırlayan kişi bunun olur fetvası nerden ve kimden almıştır? Fetvayı veren kişi hangi ayeti celileye yahut hadisi şerif den bunun delilini bulmuştur?

- Büyük buluşma ismi neden seçilmiştir? Mahşer gününden daha büyük bir hesap günü buluşma yeri var mıdır? Varsa nerede ne zaman olmaktadır?

- İslami bir şey olmayıp sadece vicdani hesaplaşma ise neden islami figürler kullanılıyor. Ve hangi islami kaynak herkes için kaçınılmaz olan o büyük buluşmada vicdanın yansıması amillerden bahsediyor?

- Seneryoyu yazanların çaldığı kaval ile, bu şirktir küfre giriyorsunuz dahi diyememiş o kavalı dinleyen koyunların anladıkları aynımıdır?

Seküler kanallarda zina, alkol ve sigara sahnelerini izleyen ve bunlarla beyinlerinin yıkanması yetmemiş gibi diğer kanallarda da islam adına uydurulan seneryolar ve burada diğerlerinin açtığı tahribattan farksız seneryoları izleyen çocukların ve genç neslin zihninde nasıl bir tablonun oluşacagını hiç hesapladınız mı?

Hele bir de beşinci boyut var ki o apayrı bir konu.

Bu stv ye açık bir mektuptur. Derhal o programı yayından kaldırıp sık eleyip ince dokuduktan sonra ehli sünnet akaidine uyan birşeyler yapabilmeleri ümidi ile.

HARAMDAN HELAL OLURMU_?

ADIGÜZEL

ihya org