SELAM!

Allah cc ilginc bir sekilde NISA/KADIN suresinde; kadin seviciligi olarakta bilinen lezbiyenlik iddaasi icin;” Onlara/ sevici kadinlara yakin olanlardan yani iclerinizden 4 sahit getirin!” derken erkek homoseksueller icin boyle bir sarti koymamaktadir. Nedeni acikca anlasilmasina ragmen bu olayla ilgili kadinlar icin,karsi tarafin ZANLARIYLA DEGILDE acikca sahit olacak 4 kisi gostermesini istemek, gizli yapilan bu eylem icin onlari bulmak, normal sartlarda zordur ve hatta hemen hemen imkansizdir. Ve yine dikkat edilirse benzer baglamlarda KADIN KORUMACILIGI Kur’an’in ilgili konularinda hakim kilinmistir.Ornek olsun diye yine........

Zina olayinda ise bu korumacilik neredeyse TARAFTARLIGA DONUSMUSTUR. Ispati icin istenen iclerinden 4 sahit degildir. Arapca bilenler farkindadirlar ki; ilgili ayette INSANI sahitlerden/ sahitlerin insan olmasindan bahsedilmemektedir. Islam dunyasinda ehl-i sunnet dusunurlerini (alimlerini?) epeyce mesgul eden bu konu uzerinde yillar once bir tv. Programinda konusan mutefekkir kisi soyle bir hipotez ortaya atmisti. ”Burda bahsi gecen sahitler bu gunku biliminin isiginda D.N.A. TESTINDE BAKILAN 4 BASLIKTIR. Bilindigi gibi bu 4 baslik uyusursa cocugun gercek babasi tespit edilmektedir.Eger dogruysa zinanin kadin boyutunda ELLE tutulur delili istenmektedir. Ve bu noktadan bir acinimla, beseri cezalarda beserin kesin, yani sifir zan noktasinda ispat istenerek zinayla suclanan kadinin eline kendini beseri lincten uzak tutabilmesi icin ust nokta bir korunma/ dayanak vermistir. Iste bu baglamda taraftar sozu kullanilmistir. Yoksa zinaya/ gunaha taraftardir anlaminda degil...
Ezber bozucu degil mi?................

Aklima halife imam Ali ra. atfedilen bir soz geldi;”Duydugunun hic birisine, gordugunun yarisina inan!” Allah’in cc rahmeti uzerine olsun hak yolcusu!

Konumuza donersek
1-Homo seksuel yasam

A)Kadinlarda;

4.15. Kadınlarınızdan eşcinsellik/sevicilik yapanlara karşı içinizden dört tanık getirin; eğer tanıklık ederlerse o kadınları, ölüm canlarını alıncaya ya da Allah kendileri için bir yol açıncaya kadar evlerde tutun.

...... Allah kendileri için bir yol açıncaya kadar.............
Tevbe ve Gunahtan vazgecme

B) Erkeklerde;

4.16.Eşcinselliği içinizden iki erkek yaparsa onlara eziyet edin. Bu ikisi tövbe eder, durumlarını düzeltirlerse onlara eziyetten vazgeçin. Allah Tevvâb'dır, tövbeleri çok kabul eder; Rahîm'dir, merhametine sınır yoktur.

2-YAPACAKLARI TEVBENIN ICERIGI SUDUR.

4.17. Allah'ın, kabulünü üstlendiği tövbe, bilgisizlikle kötülük işleyip de çok geçmeden tövbe edenler içindir. Allah, işte böylelerinin tövbesini kabul eder. Allah Alîm'dir, Hakîm'dir.

4.18. Yoksa, kötülükleri yapıp yapıp da her birine ölüm geldiğinde, "işte şimdi tövbe ettim" diyenler için tövbe yoktur. Küfre batmış olarak ölenlere de tövbe yoktur. Böylelerine biz korkunç bir azap hazırladık.

3-Allah cc’nun homoseksul yasami resulu LUT as araciligi ile irdeliyisi soyledir.

7.80. Ve Lût... Toplumuna şöye demişti: "Sizden önce âlemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğe mi girişiyorsunuz?"

7.81. "Siz, kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz. Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz."

7.83. Biz de onu ve ailesini kurtardık. Karısı müstesna. O, geriye kalıp yere geçenlerden oldu.

[Konu escinsel yasam/yokedilme sebebi escinsel yasam ve resulun karisi yok edildi????]

4- Yapilan yanlistan tevbe ile donenler, Resulun tebligine uyup Allah’in cc dedigini yapmislardir. Bu noktadan sonra tebligci ve ona iman edenlerin tavri ne olmalidir? (bk. Teblig...ci baslikli yazi) Gunahtan donenlerin cezasina hukmederken yapilmasi gereken Kur’an’dan olan beseri eserlere degil, KUR’AN’A basvurmaktir.TEMEL PRENSIB BUDUR!: Allah cc (Is/Hukum) konusunda beseri hukumleri yok sayan bir anlayisi Kur’an’da buyurmustur. Hemde resulu Muhammed as’a hitap ayetleri icinde. (Ey insanlar, erkekler, kadinlar, muminler ......... vb. hitap yoktur.) Hitap-SANA/Muhammed'e as. DUSEN-

3.128.İş ve hüküm konusunda sana düşen bir şey yoktur.Allah ya tövbelerini kabul ederek onları bağışlar yahut da zalim oldukları için onlara azap eder

129.Göklerde ne var, yerde ne varsa Allah'ındır. Dilediğini/dileyeni affeder; dilediğine/ dileyene azap eder. Allah çok affedici, çok merhametlidir.

Sonucta; bu kisilerin ”Kalpten tevbe yapmadilar, yeniden bunu yaparlar, bu sebeble HAPIS edelim/ RECM edelim!” gibi beseri hukumleri iceren bir anlayis Allah cc’nun sunnetinde/ yasasinda yoktur.

Allah........... Dilediğini/dileyeni affeder.....
Allah........... dilediğine/ dileyene azap eder.

Samimi tevbe yapan icin hangisini yapacak?
vallahü ğafurur rahıym
Allah çok affedici, çok merhametlidir.........

Rahmetine kurban olayim Rabb’ena!
Haydi oyleyse tevbe kapisina.
Hep acik/acik/acik!.................................


Not:Ilerde ara ara bu konuya Kur’an’dan ekler yapilacaktir.