+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

İnsan başı boş değildir

Din ve İnanç Kategorisinde ve islam (Müslümanlık) Forumunda Bulunan İnsan başı boş değildir Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bir okuyucu, ateist bir bayanın şu görüşlerini yazmış: “İnsanın et yemeye gereksinimi [ihtiyacı] vardır. İslam dini domuzu yasaklamakla bizi bu

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Üye Numarası
  127988
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1458

  Unknown İnsan başı boş değildir

  Bir okuyucu, ateist bir bayanın şu görüşlerini yazmış:
  “İnsanın et yemeye gereksinimi [ihtiyacı] vardır. İslam dini domuzu yasaklamakla bizi bu gıdadan yoksun ediyor. İnsanın cinsel gereksinimi vardır. İslam, yabancılarla veya kendi yakınları ile beraber olmayı yasakladığı için bekarlar cinsel gereksinimden yoksun kalıyor. Vücudun güneşe yani D vitaminine gereksinimi vardır. D vitamini olmazsa raşitizm hastalığı olur. Bayanları kapatmakla D vitamininden yoksun bırakıyor. Bunun gibi yasaklar kalkıp Müslümanlar özgürlüğe kavuşturulmadıkça İslamiyet çağdaş din olamaz.”
  Okuyucu soruyor: Böyle düşünenlerin sesini kesmek için bunlar düzeltilemez mi?
  CEVAP
  Biz okuyucuyu daha çok yadırgadık. Dini biz mi kurduk da, biz değiştirelim. Kanunları bile kim yapmışsa, yine onlar değiştirmiyor mu? Millet meclisi koymuşsa, yine meclisin değiştirmesi gerekir. Herkes dini değiştirirse, ortaya insan sayısı kadar din çıkar. Artık buna da din denmez.

  Ateistin iddiaları ilimden yoksundur. Domuz eti yemeyince gıdasız kalmayız. O Allah, besmelesiz kesilen kuzu etini de yasaklıyor. Kim emir dinleyecek diye imtihan ediyor. Domuz eti, serçe eti gibi lezzetli olsa da, imtihanı kazanmak için Allah’ın emrine uymak gerekir.

  Ateist, nikaha da saldırıyor. İnanmayan toplumlarda bile, nikah belli bir düzen sağlar. Hayvanlar gibi düzensiz yaşamayı savunmak çok tuhaftır. Nikah kalkınca ana baba mefhumu kalkar.

  Ateistin tesettürü, D vitaminine engel gibi göstermesi de çok gülünçtür. Soğuk ülkelerde yaşayan insanlar ister istemez kapalı geziyorlar. D vitamini alamadıkları için hasta mı oluyorlar? İslam ülkelerindeki tesettürlü bayanlar, kapandıkları için, raşitizm hastası mı oluyorlar? Uzmanların bildirdiğine göre, yüzün yeteri kadar güneş ışığına maruz kalması sonucunda gerekli olan D vitamini alınır. Fazla D vitamini zehirlenmelere, önemli zararlara yol açar. Sıcak bölgelerdeki insanların esmer veya siyah olması D vitamininin yeterinden fazla meydana gelmesine mani olur. D vitamini mutlaka güneşten alınması gerekmez. Birçok gıdada D vitamini vardır. Mesela, balık, et, süt, tereyağı yumurta gibi gıdalarda D vitamini vardır. Tesettürü D vitamini almaya engel göstermek çürük bir iddiadır.

  Büyük İslam âlimi İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
  Allahü teâlânın mubah ettiği, izin verdiği şeylerin çeşidi ve sayısı pek çoktur. Haram ettiği, yasak ettiği şeyler ise, pek azdır. Mubahlardaki fayda ve lezzet haramlardan çok fazladır. Allahü teâlâ mubah işleyeni sever, haram işleyeni sevmez. Aklı olan kimse, çabuk geçen bir lezzet için, Allahü teâlâyı gücendirmeyi elbette istemez. (m.163)

  Allahü teâlâ kullarına çok merhamet ve ikram ederek, mubahlarla zevklenmeye izin vermiş ve pek çok şeyi mubah etmiştir. Helal olan bu sayısız zevkleri, lezzetleri bırakıp da, haram edilen birkaç zevke sapmak, Allah’a karşı, ne kadar edepsizlik olur. Hem de, haram ettiği lezzetleri, daha fazlası ile mubahlarda da yaratmıştır. Helal olan çeşitli nimetlerin zevkleri bir yana, insanın işinden, Rabbinin razı olmasından daha büyük zevk olur mu? Bir kölenin işini, efendisinin beğenmemesinden daha büyük sıkıntı olur mu? Biz kuluz, sahibimiz olan Allah’ın emrindeyiz. Başı boş değiliz. (m.73)

  Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (Allahü teâlâ, kullarına zulmetmez, onlar kendilerine zulmediyorlar. [Yani onları azaba, sürükleyen çirkin işleridir.]) [Nahl 33]

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Üye Numarası
  124323
  Mesaj
  1.271
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  39039

  Cevap: İnsan başı boş değildir

  ee tabiki ateist olan insandan ne beklerizki.böyle saçma sapan saptamalar..yok domuz eti yemek istermiş, yok D vitamini çok gerekliymiş.pehh ..en güzeli bunların konuşmalarını dinlememek...teşekkürler konu için bu tip insanların mazaretlerini duymuş oldum ..

 3. #3
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Üye Numarası
  72366
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7863
  Hak Teala razı olsun kardeşim.

Benzer Konular

 1. Başı açık namaz kılmak günah değildir
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 35
  Son mesaj: 29-07-2010, 04:00 PM
 2. İnsan "hayvan değildir ... Çünkü.
  M ü e l l i f... Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-06-2009, 06:58 PM
 3. Klonlama İnsan Yaratma Değildir
  kaanansay Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-04-2009, 02:36 PM
 4. İnsan Beyni Nedir- İnsan Beyninin Çalışma Yapısı
  SAHARAY Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 26-11-2008, 12:30 AM
 5. İnsan Soğuk Birşey Yediğinde Neden Başı Ağrır?
  Go[rk]eM Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-02-2008, 11:16 AM
Yukarı Çık