+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kendisini yarı Tanrı olarak gören Abdullah Öcalan'ın ifadeleri...

YAŞAM VE İNSAN Kategorisinde ve Din ve İnanç Forumunda Bulunan Kendisini yarı Tanrı olarak gören Abdullah Öcalan'ın ifadeleri... Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bugün tüm Kürtlerin lideri olarak dünyaya kendisini tanıtan, fakat aslında sadece azılı bir terör örgütünün lideri olan Öcalan’ın bilinmeyen fotoğraflarını

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2014
  Üye Numarası
  151749
  Mesaj
  39
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3

  Exclamation Kendisini yarı Tanrı olarak gören Abdullah Öcalan'ın ifadeleri...

  Bugün tüm Kürtlerin lideri olarak dünyaya kendisini tanıtan, fakat aslında sadece azılı bir terör örgütünün lideri olan Öcalan’ın bilinmeyen fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu fotoğrafları paylaşmadan önce son günlerde kendisi dindar gibi göstermeye çalışan Öcalan’ın dağa çıkardığı tüm teröristleri bizzat kedisinin Darwinist, materyalist yetiştirdiğini hatırlatmak isterim. Aşağıda Öcalan’ın dinimizle ilgili kendi ifadelerine bakın. Bu sözlerinden dolayı Allah’ı peygamberimizi ve dinimizi tenzih ederim.

  Allah bir nevi Ortaçağ'ın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir.(Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)

  Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrı'dan, ideolojiden kopmalıdır. Ben çok uğraştım sonunda Tanrıdan koptum.

  Tanrıyı aştım. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız."

  "Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle sevgili kulun cennete gitmesi gibi kavramlar, işin fantezi kısmıdır, edebi kısmıdır."

  "Tek Tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, ALLAH, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

  Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum. (Abdullah Öcalan, Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)

  Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)

  Muhammed'in Allah'ı, ana kabilelerin birleşerek güçlenmesi ihtiyacını ifade eder. Bedevi kabilelerinin ortak tasavvurudur, birleşmiş Arap kabile gücüdür. Her topluluk kendini güçlendirdiği oranda, kendi Allah'ını yeniden tasarlamaktan geri durmamıştır. Tarihsel ve toplumsal gerçeklik budur. Günümüzün Allah'ı ise bilimin özüdür.

  Kur'an-ı Kerim: İdeolojik kimlik düzeyinde gerçekleştirilen, Sümer mitolojisinin üçüncü büyük versiyonu, dönüşüm geçirmiş biçimidir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2014
  Üye Numarası
  151726
  Nerden
  Dünya'dan.....
  Yaş
  48
  Mesaj
  123
  Beğenmiş
  7
  Beğenilmiş
  7
  Rep Gücü
  249

  Cevap: Kendisini yarı Tanrı olarak gören Abdullah Öcalan'ın ifadeleri...

  Bunları, Öcalan ile " anlaşma masalarına " oturup, anlaşma yapmaya kalkışani hatta bilmediklerimizde anlaşanlara okutmanız gerek diye düşünüyorum...

  Gerçi ne farkeder ki " ha kel Ali, ha Ali kel "....

Benzer Konular

 1. android cihazınız için Mesaj ifadeleri
  YukseLL Tarafından Android işletim sistemi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-03-2012, 01:40 PM
 2. Saygı ve dua ifadeleri
  bziya Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-06-2010, 12:09 AM
 3. Abdullah Öcalan eskiden Nurcu'ydu
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 19-05-2009, 05:20 PM
 4. Pkk ve abdullah öcalan’ı tanrılaştırmak
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-01-2009, 02:07 PM
 5. Yarı insan yarı hayvan
  ErDaLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-04-2008, 02:25 AM
Yukarı Çık