Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Mehmet Görmez'den bayram mesajı

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Din ve İnanç Forumunda Mehmet Görmez'den bayram mesajı Konusununun içerigi kısaca ->> Selam! "Bu bayram, kesilen kurbanların paylaşılmasıyla müminleri birbirine yaklaştıran, böylece hem Rabbimize yakın olmayı hem de kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendirmeyi sağlayan ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Mehmet Görmez'den bayram mesajı

  Selam!  "Bu bayram, kesilen kurbanların paylaşılmasıyla müminleri birbirine yaklaştıran, böylece hem Rabbimize yakın olmayı hem de kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendirmeyi sağlayan birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma günlerinin adıdır. Elbette Kurban Bayramı, sadece kurbanların kesilerek etlerin paylaşılmasından ibaret değildir. Bilakis Kurban Bayramı, getirdiğimiz tekbirlerle, tehlillerle, tesbih ve telbiyelerle bize tevhid şuuru aşılayan, benliğimizi yenileyen, nefsimizi ezen, imanımızı coşturan kutlu günlerin adıdır. Bu bayram, birlik içinde duanın ve yakarışın, statülerden arınarak eşitlenmenin, kendini bilmenin, sabrın, hassasiyetin, hiçbir canı incitmemenin ve yok etmemenin, tarihe şahitlik etmenin, geçmişi idrak edip bütün Müslüman halklarla bir arada Kabe'nin etrafında geleceğe dair umut beslemenin bayramıdır."


  "BAYRAM NADİDE NİMETLERDEN BİRİ"
  Bu bayram, müminlerin bir kısmının bütün ümmeti temsilen İslam'ın mukaddes beldesi Mekke'de, yalnız Allah'a ibadet edeceğini, sığınacağını ve yardım dileyerek, yalnızca onu "Ekber" kabul edecek böyle bir arınma yolculuğunun arifesinde, "Arafat vakfesinde ellerimizi rabbimize açtığımızda biliyoruz ki bayram O'nun en nadide nimetlerinden biridir. Diyoruz ki bayramımız kutlu, kurbanlarımız makbul, sevincimiz daim olsun. Bu nimetin değerini bilerek bayrama imanla, samimiyetle, tevazu ve teslimiyetle, yücelmiş ve arınmış olarak çıkanlara ne mutlu”

  "İSLAM DÜNYASININ HÜZÜNLÜ BAYRAMI"

  "İslam ülkelerinin birçok yerinde iç savaş, kırım, kıyım, terör ve şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Bayramın tadını ve heyecanını hissedemeyen nice Müslüman anneler, evlatları için gözyaşı döküyor. Bayramda ailesine kavuşamayan nice Müslüman baba, savaşın ortasında bayramın huzurunu özlüyor. Nice masum yavru, bayrama, tanımlayamadığı bir hüzünle giriyor. Barışa hasret kalan İslam coğrafyasında, sokaklardan kurban değil mümin kanı akıyor. İslam dünyasının kadim şehirleri, dünün esenlik ve barış yurtları bugün yaşanılması zor ve insanların terk ettiği beldeler oluyor.
  Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Arakan ve Mısır'da yangın sürerken, Gazze çağın korkunç silahlarıyla yıkılıyor ve yok ediliyor. Bu acı manzara karşısında bizler, dualarımıza kardeşlerimizi dahil ederek içtenlikle Rabbimize yalvarıyoruz. Bayramlaşırken boğazımız düğümleniyor, karanlık gecelerin nurlu bir sabaha uyanması için milletçe elimizden geleni yapmak için çabalıyoruz. Her kimden ve nereden gelirse gelsin zulüm zulümdür diyor, mazlumlara gönlümüzü ve kapımızı açıyoruz. Aziz milletimiz tarihte olduğu gibi bugün de kendisine iltica eden mazlumlara ayrım yapmaksızın kucak açıyor, bu şerefli duruşu bir kere daha tarihe örnek oluyor. Rabbimizin bize lütfettiği merhamet duygusunun tecellisiyle muhacirlere ensar oluyoruz. Şükürler olsun ki şehirlerimiz her geçen gün şefkat ve merhametin yeryüzüne egemen olması için maddi ve manevi bir destek seline dönüşüyor."
  Musluman!
  Bayramin mubarek olsun

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  "Bu bayram, kesilen kurbanların paylaşılmasıyla müminleri birbirine yaklaştıran, böylece hem Rabbimize yakın olmayı hem de kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendirmeyi sağlayan birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma günlerinin adıdır.
  madem koyun kesmekle yakınlaşacakmışız, aklınız alıyorsa bolbol keselim koyunları yakınlaşalım birbirimize. ve koyunları midemize indirip rabbimize yakınlaşalım.  hiçbir canı incitmemenin ve yok etmemenin
  bu nasıl çelişkili bir bayram mesajıdır. koyunun canı yokmu yani?

  kimse koyun kesip ulu Allaha yakınlaşmayı, koyun kesip birbirimizle birleşmemizi umut etmesin. islamiyet akıl ve mantığa hitap eder. sevgili ibrahimden istenilen şey koyun kesmesi değil aklını ulu Allah'a vermesiydi. sevgili ibrahimin hikayesini tekrar okuyun ve düşünün derim.


  hayırlı bayramlar
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Kurban Bayramı'nızı kutlarım
  Sevdiklerinizle birlikte daha güzel yarınlara
  (Yakınlaşalım ! )
Benzer Konular

 1. Mehmet Görmez'den Mevlid Kandili mesajı
  mopsy Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-01-2014, 08:58 AM
 2. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den Bayram Mesajı
  mopsy Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-10-2013, 09:54 PM
 3. Mehmet Görmez'in Ramazan Bayramı Mesajı
  mopsy Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-08-2013, 01:53 AM
 4. Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ'den Kurban Bayramı Mesajı
  mopsy Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-10-2012, 12:44 AM
 5. Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den Kandil mesajı
  mopsy Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-05-2012, 10:33 AM
Yukarı Çık