1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 17
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Vesvese şeytan'dan dır!

  Selam

  Ahmet Mahmud Muhammed Mustafa as. diyor ki:
  Vesvese şeytandandır.
  Tirmizi hoca  Kur'an'da vesvese ayetleri:

  Bismillahirrahmanirrahim

  Araf(20) Derken şeytan, kendilerinden gizlenmiş olan avret yerlerini onlara açmak için kendilerine vesvese verdi ve dedi ki: "Rabbiniz size bu ağacı ancak, melek olmayasınız, ya da (cennette) ebedi kalacaklardan olmayasınız diye yasakladı."

  Araf(201) Şüphe yok ki Allah'a karşı gelmekten sakınanlar, kendilerine şeytandan bir vesvese dokunduğu zaman iyice düşünürler (derhal Allah'ı hatırlarlar da) sonra hemen gözlerini açarlar.

  Enfal(11) Hani (Allah) kendi tarafından bir güvenlik olarak sizi hafif bir uykuya daldırıyor; sizi temizlemek, sizden şeytanın vesvesesini gidermek, kalplerinizi pekiştirmek ve ayaklarınızı sağlam bastırmak için üzerinize gökten yağmur yağdırıyordu.

  Ta Ha(120) Nihayet şeytan ona vesvese verip şöyle dedi: "Ey Adem! Sana ebedilik ağacını ve yok olmayan bir saltanatı göstereyim mi?"

  Hac(52) Senden önce hiçbir resül ve nebi göndermedik ki, bir şey temenni ettiği zaman, şeytan onun bu temennisine dair vesvese vermiş olmasın. Ama Allah şeytanın vesvesesini giderir. Sonra Allah âyetlerini sağlamlaştırır. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  Hac(53) Allah şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler derin bir ayrılık içindedirler.

  Müminun(97) De ki: "Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım."

  Nas(6) De ki: "Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik'ine, insanların İlah'ına sığınırım."

  Sadakallah!

 2. #2
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  vesvese şeytandır. peki şeytan kimdir? onu kim yarattı? kimi sınamak için yarattı? kimi doğru yola erdirmek için yarattı? yanlış olmasa idi doğru nasıl bulunacaktı? yoksa şeytan kendiliğinden peydahlandıda ulu Allah'ın hükmünde değilmi? şeytan nedir arkadaşım bunu biraz incelemek lazım, şeytan var ama garip bir varlık, işi yanlışa sürüklemek insanı, vazifesi yaradılışı bunu gerektiriyor. kim korkar şeytandan? bize ulu Allah onunla başedecek çok güçlü donanımlar vermiş bak vicdan, akıl,düşünce, idrak, muhakeme. zayıf olana meyil eder şeytan sağlama bulaşmaz zaten. örnek vereyim size;

  1-adamın teki yolda para bulur ilk işi yakındaki karakola götürmektir. aklının ucundan bile geçmez cebine koymak. işte şeytan peydah bile olmadı orada değilmi? çünkü doğruyu biliyor adam ne yapması gerektiğini biliyor ve yapıyor.

  2-bir başka adamda yolda buldu parayı ilk işi gidip güzelce harcamak oldu. ona doğru öğretilmemiş aklı gücü kuvveti o kadar demekki. şeytan kolayca ele geçirdi yanlış yaptırdı gördünmü.

  3-peki bir başka adamda yolda bulduğu parayı harcamak ile karakola götürmek arasında kaldı ve düşünüp tartıyor bu nedemek? işte size vesvese doğru ile yanlış arasında karar vermekde gücü yetmeyene yanlış baskı kuruyor. tam olmamış o insan doğruyu hazmedememiş almış olduğu eğitim ile.

  4-öteki doğru davranan adamda güzel yetişmiş güvenilir bir adam ama oda tuttu kırmızı ışıkta geçmek istedi ve kaza yaptı ne oldu gördünmü? güvenilir adamada kırmızıda geçmemesi gerektiği öğretilmemiş veya güzel öğretilmemiş ve kazaya sebep oldu. işte herbir insanı farklı farklı yollarda mekanlarda yakalar o yanlış adamı. çok güvenilir dürüst olursun ama küçük bir yanlış seni ölüme bile götürebilir.

  mesele doğru olabilmek birbirini bu yolda ikaz ederek el ele doğrulmaktır. vesvese yi vereni tartışacak olursak, din alimi dediğiniz insanların yorumları yarım ve eksikdir. yani şöyleki; ULU ALLAHDAN BAŞKA ALAN VE VEREN YOKTUR BU KAİNATTA SEVGİLİ MOPSY. ARADA VESİLE OLANLARI GEÇELİMDE GERÇEK VE BAKİ OLANDA BULUŞALIM ARKADAŞIM. ŞEYTAN EMİRLERİ UYGULAYAN GÖREVLİ BİR MELEKDİR. İŞİ GEREĞİNİ YAPAR. BİZİM VAZİFEMİZ KİM NE VERİYOR DEĞİL GELEN İLE NASIL MÜCADELE EDERİZDE DOĞRU'YA ERERİZ BUNA ÇÖZÜMLER ÜRETMEKTİR MUHTEREM. şeytan der geçerseniz ne olduğunu bilmeyenlerde habire dua okur korunmak için. peki AKIL İDRAK ŞUUR NEREDE?

  öyle ise şu çıkıyor ortaya, islam'a inanan veya inanmayan bir kimse hayatının her alanında doğru düzgün olmalıdır ki yanlışdan korunsun. buna dualar vasıtası ile niyet edip güne başlamak güzel bir emniyet kilididir insan için. insan niyetini kolay kolay unutmaz hayatta. islamında güzelliği buradadır işte, dualar ile işi kolaylaştırır insana. yoksa koskoca islamiyet ve önceki anlayışlar peygamberi el üstünde tutup şefaatini kazanıp cennete gidelim diye indirilmedi yeryüzüne. islama inanmayan bir kimsede elbette bunu uygulayabilir ve bizi ne kadar doğru ve güvenilir olduğu bağlar bu hayatta. onların inancına imanına müdahale etmek, orucu tutmayana tutmaya zorlamak gibi hareketler kimseye sevap yazmaz. bu yanlış inanışdan bir an önce vaz geçilmelidir.

  dualar şeytandan korunmaya yeterlimi? bunun cevabını herkezin huzurunda sen kendin ver, bak bakalım islam ülkelerine ne olmuş. oku KUR'AN'ı arapça oku KUR'AN'ı arapça yaz arabalara Allah korusun bismillah maşallah sonrada bekle korusun ulu Allah. bunun adı cehalettir. şeytanın varlığı insanın bünyesinde vuku bulur. zaten söylemiştir onların dosdoğru yoluna oturacağım diye. o eğitimsizlikden bilinçsizlikden faydalanır ve adamı olmadık yerde gaflete düşürür. edindiği ezberlediği kitaplar dolusu bilgi ile bir anda ortada çıplak kalır insan da yazacak söz bulamaz. burada bize düşen aciz kullar olarak yanlışa düşmemeyi dualarımız ile dilemekdir ulu Allahımızdan niyet etmekdir . fakat AKLIMIZI KULLANMAZSAK, DÜŞÜNÜP TARTMAZSAK, MUHAKEME YAPMAZSAK, KENDİMİZE OKULDA İŞDE EVDE ZAMAN AYIRIP RUHUMUZ İLE BİR SELAMLAŞMAZ İSEK, ALDIĞIMIZ EĞİTİMİ ÇOCUKLARIMIZA VERMEZ İSEK NE OLUR? işte 2012 agustos olur ve SUR iner yeryüzüne. sizler bayan olurmu erkek olurmu tartışa durun milyonlarca insan helak olur giderki uyandığınızda bir bakarsınız tartışacak adam bile kalmamış yeryüzünde.

  şeytandan korkmayın, kendinizi geliştirin o sizden korksun, hz ömer den neden korkuyor şeytanda yolunu değiştiriyor? çünkü ömer bilgili ve donanımlı bir insandı. onun gibi olursak vesvese verecek şeytan yolumuza çıkamaz. yukarıda verdiğim örnek bir deki insandır ömer. şeytan ve melek insanın taşıdığı bünyesinde mevcuttur ve ulu Allah'ın yarattığı varlıktırlar. insanı sadakallah bismillah derken yakalar götürürler olmadık yerlere. mesele kelamı yazmakda değil onu inceleyip işin özünü öğrenebilmektedir. harf korumaz, harfin işçerdiği bilgi korur insanı.

  ÖYLE İSE;
  Hac(53) Allah şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler derin bir ayrılık içindedirler.

  kim o zalimler? kalplerindeki hastalık nedir?; aklını idrakını muhakemesini kullanmayan düşünmeyip peşin hüküm verenlerdir.

  Ne diyor peşin hüküm verenler?

  kölelik kalkarmı hiç bundan önce hep vardı kölelik.
  putlarımız bizim atalarımızdan yadigar onlardan neden vazgeçelimki?
  biz muhammedden daha bilgili ve zenginiz olacak olsa içimizden birisi peygamber olurdu o yanlızca bir deve çobanı.


  bakın içlerinden hiçbiri KUR'AN'ı okumuyor ve peşin hükmü görünüşe göre veriyorlar. işte gaflet budur.

  peki bugün ne oluyor?

  bayan elçi olurmu?
  hayır olmaz!
  neden?
  çünkü daha önce hiç olmamıştır deniliyor.

  işte bu zalimlikdir ön yargıdır puttur. bu putlar ulu Allah'ın izni ile yıkılacak. ben demiyorum bunu israfil as diyor.

  KEŞKE OKUDUKLARINIZ İLE GELİPDE İSLAM İLE UYUŞMAYAN BİR NOKTA GETİRSEYDİNİZDE ONU TARTIŞSAYDIK. harfin kelamın hakkını vermeden yargılayanları biz bugün KUR'AN da zalimler olarak okuyoruz. zalimdirler çünkü onlar verilen emeği hiçe sayanlardır. inansalarda inanmasalarda sanki ulu Allahın şanı azalacak.

  neden sahabeler cennetlikdir? değerlilerdir ve müjdelenmişlerdir? çünkü onlar atadan anadan babadan almamış idrak ve anlayışları ile teslim olmuşlardır. DÜŞÜNMÜŞ MUHAKEME ETMİŞLERDİR.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam

  sn tansaxx
  Bana yonelik yazmayin

  Konuda yazili SADECE
  8 AYET VAR!

  Ayetlerle probleminiz varsa
  Zamani gelince ayetlerin sahibine anlatirsiniz.

  Bana yonelik yazmayin.

  Ayrica
  bayan elçi olurmu?
  hayır olmaz!
  neden?
  çünkü daha önce hiç olmamıştır deniliyor.

  işte bu zalimlikdir ön yargıdır puttur.
  Bu bir put ise bunun sahibine zamani gelince soylersiniz.
  Ayetler Allah cc nun nizamidir
  ve asla degismez!
  diyen
  Askin guce anlatirsiniz.

  Bu yuzden
  Bana yonelik yazmayin
  Konuya yonelik
  Istediginizi yazin.

  Inanan inanir.
  Herkesin imtahani kendisine
  Beni ilgilendirmez

  Bana degil konuya yazin.
  Bana degil konuya..........

 4. #4
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim,

  arkadaşım başlık açmışsın yazı yazmışsın sana yazıcam tabi ayetlerle sorunum yok ama dilediği gibi yorumlayanlar ile var. şeytan vesvese değildir. öyle bir şey demiyor orada şeytan vesvese verir diyor, okuyun bir kaç kere sonra yorum yapın.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 5. #5
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  sn.tansxx

  Ne yorumu?
  Sadece ayetler var yazida.
  şeytan vesvese değildir.
  Boyle bir yazi mi yazdim?

  Tekrar ediyorum
  Bana yonelik yazmayin.
  Bana yonelik yazmayin..........

 6. #6
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  mücadele böyle olacak decchal ile el ele arkadaş üzülmece darılmaca yok.
  Konu tansxx tarafından (20-08-2012 Saat 01:52 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 7. #7
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba

  sn.tansxx
  Ben sizin arkadasiniz degilim
  bana yonelik yazi yazmayin

  Deccal-mehdi hikayelerini
  tasavvufculara anlatin.

  Konu disinda mesaj yazmayin.

 8. #8
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  sevgili mopsy yazıyorsanız, alacagınız yorumlarada tahammulunuz olacak. burası forum. yok öyle yazıp çizip işine gelmeyince ilişkiyi kesmek. öyle olsa hala burada duruyor olmazdım. yazdığınız yorum veya düşüncenin doğruluğu kadar arkasında durun yada doğrusu ne ise ona katılın. ben hep doğru yorum yazarım herkez okusun bilgi alsın diyorsanız bu yanlış bir düşüncedir. ispatıda bu beddua meselesidir. mehdi değil konu, eksik ve yanlış açılmış başlıklar.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 9. #9
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Nerede kalmistik?
  mopsy-Vesvese şeytan'dan dır!
  Peki
  Bu gelen bilginin seytandan mi
  Ilahi kattan mi geldigini nasil anlariz?

  Bunun icin
  Kur'an MUSLUMANA bir kapi aralar.
  Suara suresi
  Bismillahirrahmanirrahim
  210. Onu şeytanlar indirmedi.
  211. Onlara yaraşmaz, zaten güçleri de yetmez.
  212. Çünkü onlar, dinleyişten azledilmişlerdir.
  Sadakallah!

  ...SEYTAN KUR'AN'I DINLEYISTEN AZLEDILMISTIR....

  Baglaminda
  seytanin;Allah cc adina verecegi
  Her bilgi eksik olacaktir.

  Ornegin
  Namazin on sarti olan
  Abdest aliminda
  Maide suresi
  Bismillahirrahmanirrahim
  6.Ey iman sahipleri! Namaza/duaya duracağınız zaman
  yüzlerinizi ve
  dirseklere kadar ellerinizi yıkayın;
  başlarınızı meshedin ve
  topuklara kadar ayaklarınızı meshedin/ yıkayın...
  Sadakallah!

  Seytan;or:
  "Elinizi yikayip namaz kilin" der.

  Boylece
  Allah cc nun DEGISMEZ sunetullahinin
  Terk edilmesini saglar.

  Iste bunun icin
  Allah cc MUSLUMANI
  Seytanin din ile aldatmasina karsi
  Acikca uyarir.
  Fatir suresi
  Bismillahirrahmanirrahim
  35.5...O yaman aldatıcı, o çok gururlu,
  sizi sakın Allah ile aldatmasın.
  Sadakallah!

  Peki
  Bunu yapabilmesi icin
  Seytan yardakcilarina
  Vahiy yollayabilir mi?
  En'am suresi
  Bismillahirrahmanirrahim
  121.Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine
  sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler.
  O şeytan evliyasına boyun eğerseniz
  kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.
  Sadakallah!

  Ama
  seytan
  Gorunuce anlasilmaz mi?
  Nas suresi
  Bismillahirrahmanirrahim
  5. İnsanların göğüslerine kuşkular, kuruntular sokar o;
  6. Cinlerden de insanlardan da olur o!"
  Sadakallah!

  MUSLUMAN
  KORUNMAN ICIN
  OLCUN YALNIZ
  KUR'AN''DIR!

 10. #10
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  değerli mopsy emek harcamıssınız emeğinize teşekkür ederim banada açıklama fırsatı vermiş oluyorsunuz böylelikle. ayette geçen dinlemekden azledilmek nasıl olur sizce? yaraşmayan gücü yetmeyenden kasıt sizce nedir bilek gücümü? düşünce ve muhakememi? size bir örnek vereyim paylaştığınız ayet hakkında. bakın nasıl azlediyorlar. düşünmek tartışmak bile o fikirde olan insanlar için haram oluyor. buyurun okuyalım.

  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!
  Suara suresi
  Bismillahirrahmanirrahim
  210. Onu şeytanlar indirmedi.
  211. Onlara yaraşmaz, zaten güçleri de yetmez.
  212. Çünkü onlar, dinleyişten azledilmişlerdir.
  Sadakallah!

  ...SEYTAN KUR'AN'I DINLEYISTEN AZLEDILMISTIR....
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sn tamsxx

  benim inancim
  sizle iliskimi bana haram kilmistir.
  [/COLOR]
  Beni muhatab almayin.
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!

  sn.tansxx

  ben sizin dostunuz degilim.
  Bana yonelik yazmayin
  Konuya yonelik yazin
  bana yazmayin.............


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sn.tansxx

  beni zerre kadar ilgilendirmiyorsunuz.
  Konuya yazin beni karistirmayin.
  Konuya yazin
  beni karistirmayin.


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sn.tansxx
  Konuya yonelik istediginizi yazin
  bana yonelik yazmayin
  Yazmayin........


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba
  sn.tansxx
  Bana hitaben yazmayin
  Konulara yorum yapin bana yonelik yazmayin
  Ban yonelik yazmayin
  Konuya yorum yazin...
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba
  sn.tansxx
  Bana yonelik yazi yazmamanizi soylemistim
  bana[/COLOR] yazmayin
  Bana hitaben yazmayin.............


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba
  bana yonelik yazi yazmayin


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sn.tansxx
  Bana yonelik yazmayin.
  Bana yonelik yazmayin..........


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam
  Bana degil konuya yazin.
  Bana degil konuya..........
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Vesvese nedir?
  meridyen2 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 27-09-2011, 06:46 PM
 2. Hatayı vesvese haline getirmemek
  Venhar Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-10-2009, 10:50 PM
 3. şeytan
  erman_tek Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-10-2009, 12:25 PM
 4. şeytan ayetleri I : tanrı adva ve şeytan
  spartaküs Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 01-10-2009, 02:17 PM
 5. Ey Şeytan!
  dogangunes Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 10-04-2008, 11:23 PM
Yukarı Çık