+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Ahir Zamanda Hadisler Nasıl Tek Tek Gerçekleşiyor!  Mehdi'den önce halkın başına felaketler, fitneler ve belalar gelecek
  Hadis: Sonra şöyle buyurdu: Kaim zuhur etmeden hemen önce halkta ŞİDDETLİ KORKU OLACAK, HALKIN BAŞINA FELAKETLER, FİTNELER VE BELALAR GELECEK.(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s.301)
  Ahir zamanda depremler artacak
  Hadis: Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Depremler çoğalacak. (Ramuz-El Ehadis, 476/11)

  Salgın Hastalıklar Artacak

  Hadis: "Ey Malik oğlu Avf! Kıyamet öncesi altı (alamet) sayayım mı?" Dedim ki: "Onlar nelerdir ya Resulullah?" O da şöyle buyurdu: "...Sizin aranızda kolera ve şarbon gibi ölümcül iki hastalık yaygınlaşacaktır." (Sahih-i Buhari; Beklenen Mehdi, 3. baskı, s.147)


  Fırat Nehrinin Suyu Kesilecek

  Hadis: �FIRAT NEHRİ�NİN SULARI ÇEKİLEREK ALTINDAN BİR DAĞ ORTAYA ÇIKACAK, İNSANLAR BUNU ALMAK İÇİN VURUŞACAK VE HER YÜZ KİŞİDEN, SADECE BİRİ HAYATTA KALACAK. Bu zaman gelinceye kadar kıyamet kopmaz.� (Müslim, Fiten, 29)
  Mehdinin Zuhurundan Önce Cinayetler Ve Uyuşturucu Artacak

  Hadis: Ali (a.s.) şöyle buyurmuştur: "MEHDİ'NİN KIYAMININ ÖNCESİNDE KIRMIZI ÖLÜM ve BEYAZ ÖLÜM OLACAK...(Ikdü'd-Dürer, s. 98, Gaybet-i Numani, s. 397, Gaybet-i Şeyh Tusi, s. 267, Biharü'l-Envar, c. 52, s. 211)

  Güneşte Büyük Alametler Olacak


  Mehdi, Güneş'ten bir alamet belirinceye kadar gelmeyecektir. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 49)
  Güneş bir alamet olarak doğmadıkça Mehdi çıkmaz. (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 33)

  Irak Üçe Bölünecek

  Hadis: Resulullah (s.a.v.)in bildirdiğine göre, Irak halkı üç fırkaya ayrılır. Bir kısmı çapulculara katılır. Bir kısmı ailelerini geride bırakıp kaçarlar. Bir kısmı savaşır ve öldürülürler.Siz bunları gördüğünüz vakit kıyamete hazırlanın. (Fera İdu Fevaidi'l Fikr Fi'l İmam El-Mehdi El-Muntazar)"  Fırat ve Dicle Arasında Büyük Savaş Olacak

  Hadis: "Fırat ile Dicle arasında Zevra denen bir şehir olacak. Orada büyük bir savaş olacak. Kadınlar esir edilecek, erkekler ise, koyun kesilir gibi boğazlanacak." (Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame, kısm-ul efal. c.5 sf. 38 El Muttaki)


  Fırat ve Dicle Arasında Büyük Savaş Olacak

  Hadis: "Fırat ile Dicle arasında Zevra denen bir şehir olacak. Orada büyük bir savaş olacak. Kadınlar esir edilecek, erkekler ise, koyun kesilir gibi boğazlanacak." (Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame, kısm-ul efal. c.5 sf. 38 El Muttaki)  Ahir Zamanda Ömürler Uzayacak

  Hadis: "Onun zamanında� ömürler uzayacaktır." (El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyyil Muntazar s. 43)  Irak Ordusu Kaybolacak

  Hadis: "Mehdi'nin beş alameti bulunur. Bunlar Süfyani, Yemani, samadan bir sayha, Beyda'da bir ordunun batışı ve günahsız insanların öldürülmesidir."(Naim Bin Hammad)
  Konu dogangunes tarafından (21-08-2010 Saat 06:38 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı fontunu büyütmek yasak

 2. #2
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Ahir Zamanda Hadisler Nasıl Tek Tek Gerçekleşiyor! 2  Irak Halkı Şam’a Kuzey’e Kaçar

  Hadis: Şerli kişiler Irak'a saldırmadıkça kıyamet kopmaz. (işte o zaman) Masum ve temiz Irak halkı Şam'a kaçar.(Risaletül Huruc ül Mehdi... sf. 210)

  Şam’da Fitneler

  Hadis: Şam'da fitneler bir taraftan sakinleştikçe, diğer bir taraftan alevlenir. Gökten çağırıcı bir melek "Mehdi emirinizdir. Mehdi Halifenizdir" demedikçe de fitneler bitmez. (Risaletül Huruc ül Mehdi... s. 63)
  Bağdat Alevlerle Yok Edilir

  Hadis: Ahir zamanda Bağdat alevlerle yok edilir...(Risaletül Huruc ül Mehdi, Cilt 3, sf. 177, Kayıt 854)  Irak Yeniden Yapılanır

  Hadis: "İnsanların en şerlileri Irak'a saldırmadıkça kıyamet kopmaz.Ve ıraktaki masum insanlar Şam'a doğru sığınma yerleri ararlar. Şam yeniden yapılanır, Irak da yeniden yapılanır." ."(Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame, kısm-ul efal. c.5 sf. 254, El Muttaki)  Ekonominin Bozulması Hz. Mehdi’nin Çıkış Alametlerinden Biridir

  Hadis: Hz. Mehdi çıkmadan önce, milletler arasında TİCARET ve YOLLAR KESİLECEK, insanlar arasında fitneler çoğalacaktır. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 39)

  Herkesin AZ KAZANÇTAN YAKINMASI, paraları için zenginlerin saygı görmesi olacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 146)  [size="3"]Hz. Mehdi Döneminde Çift Kuyruklu Yıldız Çıkacak- Lulin

  Hadis: Hz. Mehdi (a.s.)’nin zuhurunda çift kuyruklu bir kuyruklu yıldız çıkacak ve öyle parlak olacak ki, dolunay gibi parlayacak. Bu yıldızın çıkışından sonra öyle çok yağmur yağacak ki, büyük hasar olacak. Fakat halk bu yağmurları sevinçle karşılayacak. Çünkü bundan önceki 3 yılda hiç yağmur yağmamış olacak.(Murtaza Lakha, R &K Tyrell Basımevi, Londra, 1993)
  Tozlu Dumanlı Bir Fitne Görülecek

  Hadis: Tozlu dumanlı, karanlık bir fitne görülecek, bunu diğerleri takip edecek...
  (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 26)  Uzayda insan eli biçiminde bir görüntü oluşacak

  Hadis: ... Esma binti Umeys dedi ki: O GÜNÜN (HZ. MEHDİ (A.S.)’NİN ZUHURUNUN) ALAMETİ SEMADAN UZATILMIŞ VE İNSANLARIN KENDİSİNE BAKIP DURDUĞU BİR EL’DİR.

  Celalettin Suyutinin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, S. 69  Şehirler Yok Olacak

  Hadis: "Büyük şehirler dün sanki yokmuş gibi helak olur." (Kitabül Burhan Fi Alametil Mehdiyyil Ahir Zaman, s. 38)

 3. #3
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Ahir Zamanda Hadisler Nasıl Tek Tek Gerçekleşiyor! 3  Şam ve Mısır Meliklerinin Öldürülmesi

  Hadis: Ondan önce Şam ve Mısır melikleri öldürülecektir... (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 49)

  Çölde Bir Ordu Kaybolacak

  Hadis: ...Kendisine bir ordu gönderilecek. Bunlar yerin bir çölünde iken yere batırılacaklardır.(Müslim'den; Geleceğin Tarihi 4, s.31)

  Müslümanlar Baskı Görecek

  Hadis: Ahir zamanda ümmetimin başına sultanlarından şiddetli belalar gelir, öyle ki yerler Müslümanlara dar gelir. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 12)  Kasırgalar ve Tsunamiler Artacak

  Hadis: Kıyametten önce on alamet görmeden o kopmayacaktır. Onuncusu, insanları denize atacak olan kasırga� (Kıyamet Alametleri, s. 288)

  Dünya Kuraklıkla Boğuşacak, Yağmurlar Kesilecek


  Hadis: Deccal'ın çıkmasından önce gökyüzü üç sene yağmurunu tutar. Birinci senede normal yağmurun üçte birini tutup üçte ikisini yağdırır. Yeryüzü bitkisinin üçte birini bitirmez. İkinci yılda gökyüzü normal yağmurunun üçte ikisini yağdırmaz. Yeryüzü de bitkisinin üçte ikisini bitirmez. Üçüncü yılda ise gökyüzü yağmurunun tamamını keser, yeryüzü de bitkisinden hiçbirini bitirmez. (Ebu Davud, İbni Mace, Taberani; Geleceğin Tarihi 3, s.241)
  Kuyruklu Yıldızın Doğması- Halley

  Hadis: �Mehdi'nin çıkışından evvel, (her tarafı) aydınlatan kuyruklu bir yıldız doğacaktır.�
  (Kıyamet Alametleri, s. 200)
  Kişi Kardeşini Öldürecek

  Hadis: Kişi, kardeşini öldürmedikçe kıyamet kopmaz. (Kıyamet Alametleri, s. 141)  Afganistan İşgal Edilecek

  Hadis: �Talikan'a (Afganistan'a) yazık oldu. Şüphesiz Allah Teala'nın orada altın ve gümüş olmayan hazineleri vardır. Orada Allah'ı hakkıyla bilen insanlar vardır. Onlar ahir zaman Mehdi'sinin yardımcılarıdır.� (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 59)

 4. #4
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Ahir Zamanda Hadisler Nasıl Tek Tek Gerçekleşiyor! 4  Sistemler Değişecek

  Hadis: Zamanın inkitaa uğradığı (sistemlerin değiştiği) bir dönemde Mehdi denen bir adam gelecek... (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 14)  Masum İnsanlar Katledilecek

  Hadis: Masum insanlar katloluncaya kadar Mehdi çıkmayacak ve katliamlara yerde ve göktekiler, artık tahammül edemez bir hale geldiğinde zuhur edecektir... (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 37)
  Hz. Mehdi�nin Gelişinden Ümit Kesilecek

  Hadis: İnsanların ümitsiz olduğu ve "Hiç Mehdi falan yokmuş" dediği bir sırada Allah Mehdi'yi gönderir... (Kitab-ul Burhan fi-Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)  Ramazan Ayı'nda Ay ve Güneş Tutulmaları

  Hadis: �Mehdi için 2 alamet vardır ki... Bunun birincisi, Ramazan'ın birinci gecesi Ay'ın ikincisi de ortasında Güneş'in tutulmasıdır.� (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 47)
  Peygamberimiz 1400 yıl önce ahir zamanda gerçekleşecek bütün bu olayları adeta görmüşçesine anlatmıştır, bütün bu hadislerinin ard arda gerçekleşmesi tam anlamıyla bir mucizedir. Şimdi tüm Müslüman alemi bütün bu hadislerin ardından kıyametten önce gelecek olan Hz. Mehdi�sini büyük bir şevkle beklemektedir.
  "İnsanların ümitsiz olduğu ve "HİÇ MEHDİ FALAN YOKMUŞ" DEDİĞİ BİR SIRADA ALLAH HZ. MEHDİ (A.S.)'Yİ GÖNDERİR..." (Ali Bin Husameddin el-Muttaki, Kitab-ul Burhan fi-Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)
  "... HZ. MEHDİ (A.S.), Resulullah'ın bayrağı ile, insanların başlarına bela üzerine bela yağdığı ve ÇIKIŞINDAN ÜMİT KESİLDİĞİ BİR SIRADA ÇIKAR..." (Ali Bin Husameddin el-Muttaki, Kitab-ul Burhan fi-Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 18-05-2010, 11:38 PM
 2. Ahir zamanda olduğumuzun farkında mıyız?
  ahmetsecer Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 12-03-2010, 11:16 AM
 3. Ahir Zamanın Hidayet Önderi: Hz. Mehdi Hakkındaki Hadisler
  kaanansay Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-04-2009, 01:51 PM
 4. Ahir Zamanda Unutturulmaya Çalışılan Hadisler
  kaanansay Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-04-2009, 01:43 PM
 5. Ahir zamanda cahil olmak,cehaletin farkına varmamak demek
  mrs.x.ray Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 09-01-2008, 08:42 PM
Yukarı Çık