Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Bir insan Mehdi olduğunu iddia edebilir mi?

  Ahir zamandayız, peygamberimizin bildirdiği Hz. Mehdi’nin çıkış alametlerinin çoğu gerçekleşti. Kıyamette hadislerde bildirildiği üzere 2120 yılında kopacak (tabii en doğrusunu Allah bilir) kıyametten önce de tüm insanları hak din olan İslam’a döndürecek Hz. Mehdi gelecek. Yine hadislerden Hz. Mehdi’nin yaklaşık 40 yıl boyunca tanınmayacağını anlıyoruz. Bu aynı zamanda Hz. Mehdi’nin hiçbir zaman Hz. Mehdi olduğunu açık açık söylemeyeceği anl***** geliyor. Bir insan kırk yıl boyunca tanınmıyorsa bu açıkça Mehdi olduğunu söylemediği içindir. Bir insan açıkça Mehdi olduğunu iddia ederse bilin ki o kişi Hz. Mehdi değildir.

  Bir insan Kuran’a göre Mehdi olduğunu iddia edemez, çünkü bu “ben imtihan olmuyorum, ben cennetliğim” demekle aynı anlama gelir. Ancak peygamberlerin masumluğu vahiyle ve kitapla bildirilmiştir. Hz. Mehdi’ye kitap gelmeyeceğine ve Allah’tan vahiy almayacağına göre o kişi hiçbir zaman Hz. Mehdi olduğuna tam olarak kanaat getiremez. Peygamberimizin bildirdiği tüm fiziksel özellikler uysa da, İslam’ı yaymak için yaptığı tüm faaliyetler uysa da yine de “ben Mehdi’yim” diyemez. Şu ana kadar Hz. Mehdi olduğunu söyleyen tüm insanlar yalan söylemişlerdir ve Kuran’a uygun olmayan bir tavır göstermişlerdir. Ayrıca kimse çalışarak, gayret ederek Hz. Mehdi olamaz, bu makam Allah tarafından bir insana lütfedilecektir.

  Daha öncede yazılarımda bildirdiğim gibi Hz. Mehdi Hz. İsa ile birlikte Ayasofya’da namaz kılacak, Hz. İsa nurlu elleriyle Hz. Mehdi’nin yüzünü elleriyle mesh edecektir. İşte bütün bunları gören Müslümanlar o zaman müthiş şevklenecekler, çok büyük bir sevinçle Allah’a şükredecekler ve o kişinin Hz. Mehdi olduğuna hüsnü zan edeceklerdir…

  Va'dedilmiş Kaim (Hz. Mehdi (a.s.)) ileri yaşlarda, ama genç bir surette zuhur edecektir. O KADAR GÜÇLÜDÜR Kİ; YERYÜZÜNÜN EN BÜYÜK AĞACINA DA EL UZATSA ONU KÖKÜNDEN SÖKÜP ATAR, DAĞLAR ARASINDA FERYAD EDECEK OLURSA SERT KAYALAR UN UFAK OLUR. Musa'nın asası ve Süleyman'ın yüzüğü ondadır. ...Allah dilediği zamana kadar onu gözden uzak tutar. Daha sonra zuhur eder ve yeryüzünü önceden zulümle dolduğu gibi adaletle doldurur. (Bihar-ul Envar, c. 52, s. 32; İsbat-ul Hudat, c. 6, s. 19)

  ...İnşaAllah tam bir şekilde Mehdi Aleyhisselam'da zuhur edecektir. Bu makamdan haber veren tabakat meşayihi azaldı... O makamın ilimlerinden ve maarifinden kelam şöyle dursun...

  İşbu makam, şu ayet-i keremede manasını güzel bulur:

  [B]"Bu, Allah'ın fazlıdır; dilediğine verir. Allah, büyük fazlın sahibidir." (Cuma Suresi, 4)("Mektubat-ı Rabbani", c. 1, Mektup 32, s. 125)

 2. #2
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.117
  Rep Gücü
  80591
  O kadar çok ki bu iddia da bulunup ahkamlar kesip "en büyük müslüman benim " diyen...

Benzer Konular

 1. Hz Mehdi hakkında çarpıcı bir iddia.
  moss_ Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 23-03-2012, 09:32 PM
 2. Amerika, Libya'ya müdahale edebilir
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 25-02-2011, 12:36 AM
 3. Kendinin ne olduğunu bilen insan
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 15-09-2010, 01:41 PM
 4. Göz Kızarıkları Kör Edebilir
  Gül@y Tarafından Göz Hastalıkları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-02-2009, 10:30 AM
 5. Mehdi benim? Mehdi tekdir...
  PİR GERÇEK VELİ Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-11-2007, 02:52 PM
Yukarı Çık