Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Hz. İsa’nın ikinci kere yeryüzüne gelişi İncil’de nasıl bildiriliyor?

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Din ve İnanç Forumunda Hz. İsa’nın ikinci kere yeryüzüne gelişi İncil’de nasıl bildiriliyor? Konusununun içerigi kısaca ->> Hz. İsa’nın kıyametten önce yeryüzüne tekrar döneceği Kuran’da çok açık bir şekilde bildiriliyor. Hz. İsa’yı öldürmedikleri, asmadıkları, onlara Hz. İsa’nın ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Hz. İsa’nın ikinci kere yeryüzüne gelişi İncil’de nasıl bildiriliyor?

  Hz. İsa’nın kıyametten önce yeryüzüne tekrar döneceği Kuran’da çok açık bir şekilde bildiriliyor. Hz. İsa’yı öldürmedikleri, asmadıkları, onlara Hz. İsa’nın benzerinin gösterildiği de yine ayetlerle açıklanıyor. Bugün sizlerle hem Kuran’da hem de İncil’de Hz. İsa’nın tekrar yeryüzüne dönüşünün nasıl bildirildiğini paylaşmak istiyorum.

  Ve: "Biz, Allah'ın Resulü Meryem oğlu Mesih İsa'yı gerçekten öldürdük" demeleri nedeniyle de (onlara böyle bir ceza verdik.) Oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar. Ama onlara (onun) benzeri gösterildi. Gerçekten onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, kesin bir şüphe içindedirler. Onların bir zanna uymaktan başka buna ilişkin hiçbir bilgileri yoktur. Onu kesin olarak ÖLDÜRMEDİLER. (Nisa Suresi, 157)

  "Hani Allah, İsa'ya demişti ki: "Ey İsa, doğrusu senin hayatına Ben son vereceğim, seni Kendime yükselteceğim, seni inkâr edenlerden temizleyeceğim ve SANA UYANLARI KIYAMETE KADAR İNKÂRA SAPANLARIN ÜSTÜNE GEÇİRECEĞİM..." (Al-i İmran Suresi, 55)

  "ANDOLSUN, KİTAP EHLİNDEN, ÖLMEDEN ÖNCE ONA İNANMAYACAK KİMSE YOKTUR. Kıyamet günü, o da onların aleyhine şahid olacaktır." (Nisa Suresi, 159)


  Hz. İsa kıyametten önce tekrar yeryüzüne gelecek ve Hz. Mehdi ile birlikte tüm dünyaya İslam’ı hâkim edecektir. Hz. İsa’nın yeryüzüne dönüşü İncil’de de şu şekilde bildirilir:

  İSA PEYGAMBER: "SİZİNLE DÜNYANIN SONUNA KADAR BİRLİKTE OLACAĞIM" DER. (MATTHEW 28:20)

  Yukarıda İncil’de geçen dünya kelimesinin orjinali aeon olup çağ anl***** gelmektedir. Bu da İncil’de Hz. İsa’nın bu çağın sonuna kadar insanlarla birlikte olacağının bildirilmesi anl***** gelmektedir. Çağın sonu kıyamettir. Kıyametten önce Hz. İsa tekrar yeryüzüne gönderilecektir. Daha önce hadislerde kıyametin yaklaşık 2120 yılında kopacağını açıklamıştım. İşte bu tarihten önce Hz. İsa tekrar yeryüzüne dönecek ve Hz. Mehdi ile buluşacaktır. İkisi birlikte Ayasofya’da ve Kudüs’te namaz kılacaklardır. Hz. Mehdi, Hz. İsa’dan önce tüm dünyada materyalizm felsefesini yıkacak ve İslam’ı tüm dünyaya yayacaktır. Hz. İsa’da Hıristiyanları hak din olan İslam’a döndürecek, böylece İslam tüm dünyaya hakim olacaktır.

  Hz. İsa’nın o nurlu ve güzel yüzünü Allah’ın izniyle bu yüzyılda göreceğiz. Bu yüzyılda tekrar bir peygamber görmenin müthiş mutluluğunu yaşayacağız. O mübarek insan güzel elleriyle insanların yüzlerini mesh edecek ve tüm Hıristiyanları hak din olan İslam’a döndürecek. Bizlerde ayetlerde ve hadislerde bildirilen olayların tek tek gerçekleştiğine şahit olacak ve Rabbimize şükredeceğiz…

 2. #2
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Hz. İsa göğe alınmıştır

  Hz. İsa ölmemiş ve öldürülmemiştir, Allah onlara onun benzerini göstermiş, onlarda onu asmışlardır. Allah Hz. İsa'yı göğe almıştır. Bu yüzyılda Hz. İsa tekrar yeryüzüne dönecek ve Hz. Mehdi ile birlikte İslam'ı yeryüzüne hakim edecektir.

 3. #3
  bursali68
  Misafir..
  Alıntı serkan.korkmaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ne kadar batıl, geri kalmış düşünceler.... Allah onlara benzerini göndermiş miş.... klonlamış demek... Allah isa yı göğe almış mış..... Hristiyanlar sözde isa öldükten sonra toplanıp yönetime baş kaldırmak istedileri. Çarmıha gerildiği yere gidip savaşacaklardı. Hrıstıyanların öne geleni Kendileri için bir yok oluş olduğunu bildiği için - güçsz olduklarından - İsa göğe çıktı dedi. Böylece isyan etmek üzere olan halk kandırıldı, sakinleştirildi... Aslında kendilerini kurtardılar.
  Merhaba,

  Sn.serkan.korkmaz,gerçekten hani bir reklam vardı " annenizin-babannenizin margarinini mi kullanıyorsun " diye....gerçekten asıl geri kalan SENSİN....Kur'an'ı bir oku bakalım KLONLAMAYI nasıl tarif ediyor,bir de dön TIP ilmine bak bakalım KLONLAMA ile ilgili ne diyor.....Bie FARK GÖREBİLECEK MİSİN....!!!!

  Kör isen görmezsin....Akıl yok ise akıl erdiremezsin,okumaz isen öğrenemezsin CAHİL kalırsın...CEHALET ZOR ZANAAT....!!!

  Sağlıcakla kalınız...

 4. #4
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  1412

  Exclamation Cevap

  Hakikaten önce Kuran'ı okuyup, ayetleri öğrenip sonra cevap yazmaları gerekir, aksi taktirde hiçbirşey bilmedikleri için çok anlamsız oluyor.

Benzer Konular

 1. Said-i Nursi’nin 1922’de Atatürk’e yazdığı mektup
  YukseLL Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-01-2011, 12:40 PM
 2. Yorum: 1
  Son mesaj: 25-08-2010, 02:50 PM
 3. İnci Sözlük’ten Facebook’a ikinci saldırı
  dogangunes Tarafından Teknoloji ve Bilişim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-07-2010, 12:08 AM
 4. Hz. Mehdi’nin gelişi kaç türlü yöntemle gizleniyor?
  ahmetsecer Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-06-2010, 04:12 PM
 5. ‘Allah’ın kılıcı’ nasıl olunur?
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-05-2009, 10:59 AM
Yukarı Çık