+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Ateisler mi doğru sözlü yoksa Kur'an ve Din Yobazları mı ?

YAŞAM VE İNSAN Kategorisinde ve Din ve İnanç Forumunda Bulunan Ateisler mi doğru sözlü yoksa Kur'an ve Din Yobazları mı ? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> ----------------------------------------------------- http://www.supermeydan.net/forum/for...read51942.html ----------------------------------------------------- Yukarıdaki konunun toplumda açtığı yarayı ve başı boşluğu , her türlü saldırı ve hainliklere karşı , amansız

 1. #1
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Üye Numarası
  72366
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7863

  Unknown Ateisler mi doğru sözlü yoksa Kur'an ve Din Yobazları mı ?

  -----------------------------------------------------
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51942.html
  -----------------------------------------------------

  Yukarıdaki konunun toplumda açtığı yarayı ve başı boşluğu , her türlü saldırı ve hainliklere karşı , amansız bir mücadele içerisinde insanları düşünmeye sevketmek için , doğru olan ve gizlenmeye büyük çaba gösterilen bu gerçeği ifşaa etmek için hizmetlerimize devam ediyoruz.İnsanların içine çekilmeye çalışıldığı bu girdabın tehlikelerini hatırlatıyor ve adeta yalvarıyoruz ki hakikati görsünler ve ebedi seadetten mahrum kalıp felakete düçar olmasınlar.

  Bu meşakkatli çalışmalarımızda şahit olduğumuz öyle enteresan durumlar varki birini burada paylaşmadan geçemiyeceğim.

  -----------------------------------------------------
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51045.html
  -----------------------------------------------------

  Bu konudaki bildirilen ilmi temele sahip olmayan ve buna rağmen kendi kıt akılları ile Kur'anı Kerimi ve Hadisleri yorumlamaya ve açıklamaya gayret eden Din ve Kur'an yobazları ehliyetsiz olmalarının verdiği acemilikle yine sapla samanı birbirine karıştırmakta güneşten bahsettiklerini zannederken aslında geceden bahsetmektedirler.Müşriklere ve münafıkalara inen ayetleri delil gösterip Hak bir Mezhebe göre amel eden Müslümanlara kafir demektedirler.....http://www.supermeydan.net/forum/for...read51823.html.... Açık ve kat'i deliller ile Alimlere uyulması emredilen Ayet ve hadisleri inkar ettikleri halde kendilerini müslüman olarak tanımlamakta, Efendimizin varisi olan Ehli Sünnet alimine uyan gerçek müslümanları ise kafir ve şirk ile suçlama hezeyanlarına düşmekteler.

  Kendi akıllarına göre Kur'anı yorumlayıp "din budur" diyen ve hakikatte ise kendi "akıllarına" tapan bu dinsizlerin özünde İslam'a değil akıllarının uydurduğu dinciklere yani beşeri uydurma bir dine inandıkları, Allahü Teala'ya değil nefslerine ve nefislerinin uydurduğu safsatalara taptıkları tartışmasız bir gerçektir.Yani dinleri yoktur, tıpkı ateistler gibi akıllarına tapmaktadırlar.

  Kur'an ve Din Yobazlarının Ateistlerle buluştukları bu ortak noktada ( kendi akıllarına tapma noktasında ) enteresan ve dikkate değer bir durum sözkonusu.Konu şudur ki ; bu Kur'an ve Din yobazları özünde ateist olmalarına rağmen kendilerini yalanlıyarak , akıllarının uydurduğu Kur'an manalarını İslam diye tanımlayıp biz Dine uyuyoruz safsatasıyla insanları kandırabileceklerini düşlüyorlar.

  Bu duruma göre Aklına tapan Ateisler mi doğru sözlü , yoksa yine aklına tapan Kur'an ve Din Yobazları mı ? sorusu sorulduğunda ise bir gerçek önümüze çıkıyor.


  CEVAP :

  Ateistler, açıkça doğruyu söyleyerek herhangi bir yaratıcıya tapmadıklarını ve bir dine inanmadıklarını , akıllarına taptıklarını itiraf etmekteler.Yani bu konuda batılda olsa kendi dinsizliklerini mertçe , yalan riya karıştırmadan açıkça söylemektedirler.

  Kur'an ve Din Yobazları ise , İşlerine gelmeyen Ayet ve hadisleri reddedip kafir oldukları halde ve akıllarına göre Kuran yorumlayıp bu akıl ürününe din dedikleri , özünde Allahü Teala'ya değil akıllarına , nefislerine taptıkları , İslam'a değil kendi uydurdukları beşeri akıl ürünlerine din deyip inandıkları halde iki yüzlülük yaparak bu gerçeği itiraf etmekten imtina ediyorlar ve bu konuda Ateistler kadar mert ve doğru sözlü olamıyorlar , yalan, hile , iftira ve din adına dinsizlik yaparak hainlikte ileri gidiyorlar.

  Sonuç olarak : Ateistler genel olarak değil sadece bu karşılaştırmada Kur'an ve Din yobazlarından daha mert ve doğru sözlüdür.Bu konuda yine Kur'an ve Din yobazları gibi iki yüzlü olmadıkları için daha tehlikesizdirler diyebiliriz.
  Konu bziya tarafından (04-08-2009 Saat 12:47 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Pomem Sözlü Mülakat Soruları
  dogangunes Tarafından Diğer Sınavlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-10-2012, 11:54 AM
 2. Doğru Yıldız, Doğru Gezegen, Doğru Mesafe.
  meridyen2 Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-07-2011, 08:24 PM
 3. Kur'an Yobazları İlahlık ve Peygamberlik taslıyorlar
  bziya Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 47
  Son mesaj: 09-02-2010, 02:08 PM
 4. Mülakatlarda sözlü iletişimin vücut diliyle desteklenmesi
  datassist1 Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-11-2009, 06:46 PM
 5. Sözlü anlatım
  Nil@y Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-03-2008, 03:58 AM
Yukarı Çık