Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 Toplam: 9
 1. #1
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864

  Unknown şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  1-Kuranı-kerimi hz.Osman değiştirdi diyorlar(haşa ve kella).Birçok ayeti inkar ediyorlar

  2-Hazreti Ömere lanet etmek zikirden ve kuran okumaktan daha sevabdır diyorlar(Haşa)

  3-Hz.Ali yi sevenlere günah zarar veremezmiş.

  4-Ehli sünnete ümmeti melune diyorlar

  5-Hazreti Ebubekre ve hazreti Ömere bir kere lanet etmek yetmiş ibadet gibi diyorlar(haşa)

  6-Hazreti Rukiye ile Ümmügülsüm hazreti Osman ile evlendiler diye rasulullahın kızı değildirler diyorlar(haşa)

  7-Hazreti Ebubekir ve hazreti Ömer münafık idiler diyorlar(haşa ve kella)

  8-İster Yahudi ister hristiyan olsun hazreti Ali yi seven cennete girecekmiş(haşa)

  9-Sahabeleri sevenler ise müslümanda olsalar cehenneme gidecekmiş(haşa)

  10-Sünnete düşman oldukları için sünnet kelimesine lanet ediyorlar.

  11-Ehli sünnet Yahudi ve hristiyandan daha kötüdür diyorlar(haşa)

  12-Hazreti Ayşe ile hazreti Hafsaya günde 5 kere lanet farzdır diyorlar(Haşa)

  13-Her hacda minada hz.ebubekir ile hz.ömer taşlanır diyorlar(haşa)

  14-Hz.Ömer ölünce melekler 3 gün kimseye günah yazmamış diyorlar.

  15-Birşeye başlarken besmele yerine halifelere lanet ediyorlar(HAŞA)

  16-Yemek ve içmek namazı bozmaz diyorlar.

  17-Cihad ibadet değildir diyorlar.

  18-Muta nikahına caiz diyorlar.

  19-Taharetlenen su temiz diyorlar.

  20-Çıplak namaz kılınır diyorlar.

  Dip not: Şiilerin İrandaki hayatlarına ve yukarıdaki inanışlarına bakarak İslami Düzen işte böyle birşey diyenler büyük bir yanılgı ve yanlış bilgilendirme içerisindedirler.Şu anki İran devleti İslamiyeti temsil eden bir devlet ve sistem değildir.

  İslamiyetin bu itikad ile hiçbir bağı olmamak ile birlikte tamamen bunları red etmekte ve küfür olduğunu bildirmektedir.Eshabı Kirama dil uzatan bazı mezhepsiz ve sapık kimselerin sahte din adamı kılığı ile İslamiyete verdiği zararları ve mensup oldukları itikadları buradan da anlamalıdır.Allahü Teala bu sapık ve sapkın kişileri ve onların zehir dolu yaldızlı kitaplarının zararlarından bütün Ehl-i Sünnet müslümanları korusun.

 2. #2
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Şiiyim ve cevap veriyorum. Kuranı kimse değişmedi. Tüm ayetleri kabul ediyoruz. Cihat ibadetdir. Hatta cihata giden sağ dönerse tüm günahlarının bağışlandığına inanıyoruz. Hz.Aliyi seven mumindir ve sevmeyen kafirdir bunu biz değil peygamber efendimiz buyurmuşdur. Lakin kimin cennete kimin cehenneme gideceğini bilemeyiz. Yahudi Hz.Aliyi seviyorsa Cennete gider diye bir şey demiyoruz. 3 Halifenize lanet okuyoruz ama Ömer ölünce 3 gün kimseye günah yazılmamış demiyoruz. Ömrünün sonlarında Hz.Muhammet muta nikahı yapmıştır. Bu nikah ömerin halifeliği devrinde yasaklanmıştır. Ayrıca çıplak namaz kılınmaz. Bir şeye başlarken besmeleyle başlıyoruz. Lakin 3 halifeye lanet de diye biliriz. ebu bekir, ömer ve osman halifeliği hak varis olan Hz.Aliye vermedikleri için munafıktırlar. Ayrıca Peygamber efendimiz vasiyyeti için kalem ve kağıt istediğinde ömer engel olmuştur. ayşeye ve hafsaya günde 5 lanet farzdır demiyoruz. Aslında bunlara lanet farz değil ama günah da değil. Zalime lanet sevapdır. Ama zikrden ve kuran okumaktan daha sevaptır demiyoruz sadece sevaptır. Ölçüsünü bilemeyiz. Hz.Muhammedin kızları Osmanla evlendiler diye Peygamberin kızı değil de ne demek. Asla öyle bir demeyiz. Sünniler yahudi ve hristiyanlardan kötü değil. Sadece yahudi ve hristiyanlarla aynı şey. Aliyi sevmeyene günah vermemek de ne demek. Hz.Aliyi sevmek farzdır. Şöyle anlatayım namaz farz ve zina günah. Namaz kılan zina yapınca günah olmuyo mu? Oluyor. Aliyi sevmek farz ama Hz.Aliyi seven günah işlerse günahtır. Hacda ebu bekir ve osman değil şeytan taşlanır. Yemek içmek namazı bozmazla ne dediğini bilmiyorum ama namaz esnasında yersen ve içersen namaz bozulur. Yazdıklarınızın 70%-i yanlış. Lütfen sokakta duyduklarınızla insanların şiilere nefretini artırmayın. Biz sizden nefret etmiyoruz. Ümmeti-melune değilsiniz. Ama görüyorum ki siz bizden nefret ediyorsunuz.

 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Alıntı Ziyaretci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şiiyim ve cevap veriyorum. Kuranı kimse değişmedi. Tüm ayetleri kabul ediyoruz.. Ömrünün sonlarında Hz.Muhammet muta nikahı yapmıştır.
  Selam!

  Aslinda iki evliya dininin takipcileri aralarinda kim daha sapik diye cekismisler.
  ozunde Muhammed as in Kuranla yiktigi bu sapkin inanisin gunumuzdeki
  Iki ayri yoruma sahip taraflari hala hangi hurafe daha iyidir baglaminda
  Yazip duruyorlar.

  Yalniz ziyaretci mesajinda dikkatimi ceken bir sey vardi.
  3. sahislar icin Bir ayet yazma ihtiyaci hissettim.
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  Bundan sonra artık sana başka kadınlarla evlenmek,
  güzellikleri çok hoşuna giden kadınlar olsa da,
  bunları başka eşlerle değiştirmek helâl değildir.
  Yalnız elinin altında bulunanlar bunun dışındadır.
  Allâh, her şeyi gözetleyicidir.
  Sadakallah!

  ... Ömrünün sonlarında Hz.Muhammet muta nikahı yapmıştır...

  yani Size gore Peygamber haram islemis
  Allah cc nun emrine karsi gelmis
  Zalimlerden olmustur oyle mi?

  Ah!
  Saskin yolun saskin yolcusu
  Ah!!!

 4. #4
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Selamun aleykum kardeş bu gün onlarla sığa konusun konuştuk onlar bana dediler ki sizin kitablarda da sığanın halal olduğunu ama Hz Ömer onu yasakladığını yaziyor delil olarak da bizim kitabdan getriyorlar

  Bana Mulıammed b. Rafi' rivayet etti. (Dedi ki) : Bize Abdürrezzâk rivayet etti. (Dedi* ki) : Bize İbni Cüreyc haber verdi. (De di ki) : Bana Ebu'z-Zübeyr haber verdi. (Dedi ki) : Câbir b. Abdillâh'ı şunu söylerken işittim
  " biz rasulullah ve ebü bekir devrinde bir miktar hurma veya un karşılığında mut'a nikahı yapıyorduk. ömer (r.a.) bunu amr b. hureys olayında yasaklayıncaya kadar devam etti." (müslim, nikah, 16; ebü davud, nikah, 29; )

  aşağıdaki linktende hadisi bulabilirsiniz (nikah babı 16 nolu hadis)
  Sahih-i Mslim- darulkitap.com

  ypa kardeşim ifadeye bakarmısınız.Sahabenin en büyüklerinden Cabir(ra) ne diyor iyi okuyun.
  biz rasulullah ve ebü bekir devrinde bir miktar hurma veya un karşılığında mut'a nikahı yapıyorduk. ömer (r.a.) bunu amr b. hureys olayında yasaklayıncaya kadar devam etti
  Hz Ali şöyle buyurmuştur "Ömer müt’ayı eğer yasak etmeseydi; pek az kişi* dışında, kimse zina etmezdi!”

  Tarihi Taberî cilt V,sayfa 9  Hz. Câbir’ anlattığına göre* II. Halife Ömer şöyle dedi:: “Şüphesiz, ALLAH Rasûlü’ne (s) dilediği şeyi dilediği sebeplerle helal kılıyordu. Kur’an da yerli yerince nazil oldu. Hac ve umreyi ALLAH için tamamlayın. Bunu da ALLAH’ın emrettiği şekilde yapın. Bu kadınlarla müt’a yapmayı da kesin artık! Şayet bana bir kadınla süreli nikâh kıyan birisi getirilirse, andolsun onu taşlarla recmederim.
  Sahih Müslim:hac kitabı,145  Hz. Ömer şöyle dedi: “Kur’an işte bu Kur’an, ALLAH'ın Rasûlü (s) ise o (bildiğiniz) Rasûl! ALLAH'ın Rasûlü (s) zamanında iki müt’a vardı: Biri hac müt’ası, öteki ise kadın müt’ası. ben ikisinide yasaklıyorum"
  Ahmed İbni Hanbel-Müsned:cilt I,52,* cilt III,298


  Hz ömer halka muta nikahını Resulullah(saa) yasakladı demiyor dikkatli okuyun ben yasaklıyorum diyor  Ömer hilafete geçtiğinde halka hitaben şöyle dedi: “ALLAH'ın Rasûlü (s) işte o (bildiğiniz) Rasûl; Kur’an ise bu Kur’an! Kuşkusuz ALLAH'ın Rasûlü (s) zamanında iki müt’a vardı ki ben bunları yasaklıyorum ve yapanları cezalandırıyorum!: Birisi müt’a nikâhı, ki bir kadınla belli bir süreye kadar evlenen bir adamı ele geçirirsem; andolsun onu taşlarla yok ederim! Öteki ise hac müt’ası.
  Sünneni Beyhaki* (VII,206)  Şimdi kardes cevabinizi merakla bekliyorum

 5. #5
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Nisa 24 - Bir de harb esiri olarak sahibi bulunduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlarla evlenmeniz de size haram kılındı. Bütün bunlar Allah'ın üzerinize farz kıldığı hükümlerdir. Bunların dışında kalanlar ise iffetli olarak zina etmeksizin mallarınızla mehir vermek suretiyle evlenmek istemeniz size helal kılındı. O halde onlardan nikah ile faydalanmanıza karşılık mehirlerini kendilerine verin ki, bu farzdır. O mehri takdir edip kesinleştirdikten sonra birbirinizi razı etmenizde bir mahzur yoktur. Şüphesiz ki Allah her şeyi çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

 6. #6
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Sapık şia . Bana imameti islamin şartlarından sayiyorsumuz ama kuranı kerimde yok. Siz resulun kağıt kalem ile Alinin velayetini yazacağını nerden biliyorsunuz. Hasa Allahmisiniz geleceği biliyorsunuz. Kuleynide imamete inanmayanlar kafirdir diyor siz kimsiniz ayette olmayan birşey ile hüküm veriyorsunuz. Resule alinin velayetini bildirmediği icin ayet indi diyorsunuz. Sizin gözünüz kör kabeniz kerbela olmuş. Dizi istemiyoruz türkiye de defolun irana gidin sapiklar...

 7. #7
  Tecrübeli Üye sevmekesas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Nerden
  İstanbuL
  Mesaj
  409
  Rep Gücü
  5445

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Şiiler hakkında böyle bi genelleme yapmak açık bi yanlış. Müslümanlar içinde bu kabil bozuk anlayışlar vardır. Ama bu tiplerin sadece Şiiler arasında bulunduğunu iddia etmek zor. Sunnisinde de vardır, şiisinde de vardır. Ama bizim i,şimiz ve mesleğimiz bu bozuklukları bir kitleye hamletmek değil fakat bu inanışların yanlış olduğu sebebiyle izahatı olmasıdır.

  Bilhassa günümüzde ABD ve CIA tandanslı bi kesim İran ile konuyu bağdaştırmak ve bu yolla bir ALGI gerçekleştirme amacındadır.

  Şiilik bir fırka, bir ekol olarak düşünülmelidir. Bir siyasi akım ve taraf olarak ortaya çıkmıştır.

  İtikadÎ ve ameli yönden bu kadar düşmanlığı ve ayrımı gerektirecek bir inanışları da yoktur. Müslümanın müslümana böylesine yönelmesi ve tekfire varması çok yanlıştır.

  Hele İran hedef alınmışsa bu da açık bir amerikan yandaşlığı, siyonizm tellallığı ve İslam karşıtlığıdır. Emperyalizme hizmet eden bir davranıştır.
  "seckince-SEVMEKESAS-Speare" Hattı

 8. #8
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Allah sizlere de Ehl-i Beyt yoluna girmeyi nasip etsin.Bura da bizleri karalamışsınız lakin biz sizin bu iftiralarınıza alışığız.Peygamber Efendimizi de yolundan çevirmek için türlü oyunlara başvurdular ama Hak bildiği yoldan dönmedi.Siz bize taş atıyorsunuz ama Bosna'da Kosava'da sizin yardımınıza koşan Hizbullah dı.Bugün Filistinde mervi kovanlarını bile Iran karşılıyor.Ki elbette ki karşılacaklar.Ama siz bunları görmez bize yalan yanlıs iftira atarsınız.Ömer bin Hattap dediginiz kişi bugün Islamın içinde ki tekfirci zihniyetin Babası Muaviye(l.a) ı başa getiren adamdır.ki yezid(l.a) ın Imam Huseyn(a.s) ne yaptigini biliyorsunuz buna gozyasi dokup ömer icin de agliyorsunuz.Bu riyakarlıktır.Osmana halife diyorsunuz devlet islerinde başa getirmedigi akrabası kalmadı ve bu kisiye Halife diyorsunuz komik harbi komik.Tek dilegim Allah sizlere de Ehl-i Beyt sevgisini gostersin.Ama unitmayın ki Ehl-i Beyt i sevmek her kula nadip değil.

 9. #9
  Gelir vergisi
  Misafir..

  Cevap: şiilerin iğrenç ve sapık inanışları

  Selamün aleyküm öncelikle .Aslında Kur'an'ı Kerim dışında ve sünnet dışında.hersey yalnış ve sapıklıkdır. not Kur'an'a uyumayan sünneti kast etmiyorum hani şu tarikatların hurafelerini besleyen sunnet değil.. Kur'an'ı KERİME GÖRE tek bir din ve yol vardır o da İslam.islam yorumlamalrla bölünüp mezhep tarikat ve cemaat fırkalara bölünemez.bu bölünenler islam olamaz sade olan İslam'dan böyle bir ayrımcılık kabul edilemez.bu sunni veya Şii yada başka fırkaları kabul etmiyorum. Peygamberimize istinaden uydurma hadisler, rivayetler ile Kur'an'ı Kerim aykırı olan her şeyden uzak durmak lazım diyorum.kafirlik kadar tehlikelidir sirk Koşmak çoğu Müslümanım diyen şirk koşmakta farkında olmadan.hatamız varsa af ola.

Benzer Konular

 1. Sapık!
  Mustad'af Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 18-10-2009, 10:28 PM
 2. Yetmiş iki sapık fırka nasıl ortaya çıktı?
  bziya Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-02-2009, 04:34 PM
 3. İşte sapık kafa
  kirmizielma05 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 25-01-2009, 03:14 AM
 4. Sakız Çiğneme adet ve inanışları
  kral57 Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-05-2008, 05:52 AM
 5. MSN'de sapık avı
  YukseLL Tarafından Msn, icq, skype, chat, irc, mirc Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-12-2007, 11:03 AM
Yukarı Çık