2. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 23
 1. #11
  Tecrübeli Üye Go[rk]eM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  479
  Rep Gücü
  98

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Çok değişik bir rüpörtaj olmuş gerçekden. Ben Emine Şenlikoğlu'nun hiçbir kitabını okumadım. Hala da okumayı düşünmüyorum. Fakat yaptıgı röportajları ve kurdugu cümlelerle gündeme birkaç kez geldiğinden dolayı onları okumustum. Bence düşünceleri, söyledikleri, beklentileri, ve açıklamaları hepsi birbiriyle çelişiyor.

  tangalı pozlardan sonra Sibel Can'ın kapanabileceğine hiç inanmadığını ancak Avşar böyle bir açıklama yaparsa inanacağını belirtti.
  Demiş gerçekden gülümseyerek baktıgım bir cümle oldu. Sibelcan veya Hülya Avşar veya bir başkası heralde dini duygularını birilerine inandırmak zorundalar. Din kişiseldir Sibel Can'ın veya bir başkasının dini hakkında yorum yapmak üzerine vazife değildir. Ki zaten onlarda bu kişiyi inandırma gayretine gireceklerini pek sanmıyorum.
  Ajda Pekkan bizi sevmez, benim ruhum da onu. Yıllar önce Ajda Pekkan’ın bizi çok küçük düşürücü bir demeci olmuştu. İçki içmemeyi gericilik olarak yorumlamıştı. Ondan sonra sevmedim onu. Ama kendini bırakmaması hoş.
  Ya gerçekden bu kadar küçük fakat geniş kitleye hitap eden bazı çarpıcı açıklamalar yapılıyor ki sonrada yok ayrımlar yok kavgalar yok sağcı solcu ve bunun gibi birçok örnek çoğaltılıyor. Bizi derken neyi kastettiğini gerçekden çok merak ediyorum. Tabiki kimi kastettiği biliyorum fakat neden böyle bir ayrım yapma gereğinde bulunuyor onu anlamıyorum.

  Yaptıracak bir yerim olursa, yaptırırım. Mesela çok kırışırsa yüzümü gerdirebilirim. Şu anda yüzümdeki kırışıklıklardan rahatsız değilim. Ama ileride ne hissederim, bilemem. Şunu biliyorum ki, asla botoks yaptırmam. Botoks çok saçma ve gerizekalı bir iş. Çünkü cildi yıpratıyor.
  O kadar çelişen cümleler kurmuş ki gerçekden neyi anlatmak istiyor pek anlaşılamıyor. Ya da demek istediği benim yaptıgım doğru ben en doğrusunu yaparım fakat benim yapmadıgım şeyleri yapanlar gerizekalı olarak nitelendirmeye çalışmış. Kendisine modern bir görünüm aynı zamanda da modern düşüncelere ve bilime, gelişen teknolojiye açık birisi olarak göstermeye çalısmıs, ama çok çok yanlış yollarla yapmış bunu.
  Laikler dinsizdir demedim. Laiklik dinsizliktir, dine karşıdır dedim. Asıl laiklik bugün başsavcının yaptığı da değil.
  Bu konuda Emine Şenlikoğlu yorum yapmıs, bende yaparım, sizde yaparsınız, bir başkasıda yapar. Bu yüzden bu tür olayların ardı arkası kesilmez. Ve net bir doğru asla ortaya çıkmaz. Yalnız burada takıldığı uslubünü hiç begenmedim. Anayasanın 2.maddesinde yer alan değiştirilemeyen hükmü din ile çeliştirmek ne kadar doğrudur işte asıl tartışılması gereken nokta budur.

  "
  Laiklik kadınları fahişeliğe itiyor" diyorsunuz, bu çok fena bir açıklama Emine Hanım...

  - Fahişeliğe teşvik ediyor dememin sebebi, genelevlerin hálá açık olması. Ben İran’ın her şeyini beğenmiyorum ama beğendiğim bazı şeyleri var ki, bunlardan biri de genelevlerinin olmaması.

  Nasıl yok? Saçının teli gözüküyor diye kadın coplayan Tahran polis müdürü daha birkaç gün önce genelevde altı kadınla basıldı...

  - Medyada o kadar yalan haber çıkıyor ki! Diyelim ki doğru olsun, peygamber ordusunda bile herkes çok doğru değildir. Sonuçta insan... Bunun olması, bir rejime mál edilemez. Ben her Atatürkçü’nün yaptığı hatayı Atatürk’e mál etmem.Ama bunu 30 yaşından sonra öğrendim. Çok hacı hoca yanlış yapabilir, dinin günahı ne!
  Özellikle bu konuşmanın tamamını aldım
  İşte o kadar çelişen bir konuşması daha. Ben her Atatürkçü’nün yaptığı hatayı Atatürk’e mál etmem. demiş gayet güzel bir cümle kurmuş taktird ediyorum çok anlamlı hatta bana göre yazısında ki tek anlamlı yer bu cümle olarak nitelendirebilirim. Fakat çelişmeye bakarmısınız Laiklik kadınları fahişeliğe itiyor hayat kadınlarının yaptıgı kötü ahlaksızca davranışı laiklikle baglamış.
  Şimdi diyeceksiniz önyargılı davranıyorsun. Gerçekden kitaplarını okursan anlarsın diye. Fakat bu kadar çelişkili cümleler kuran birisinin bana pek birşey verebileceğini sanmıyorum.

  İran ile ilgili konuşmasına gelince ise size bir İranlının Ömer Hayyam'ın bir cümlesiyle cevap vermek istiyorum.

  "Ben imanı yargı korkusu, duası secde etmek olanlardan değilim! Nasıl mı dua ederim? Güle bakarım, yıldızlara bakarım, yaradılışın güzelliğine hayran kalırım, Yaradan'ın en büyük, en güzel eseri olan insana, bilgiye açlık duyan beynine, sevgiye susamış olan yüreğine, duyularına, uyanışmış ya da doyuma ulaşmış olan tüm duygularına hayranlık duyarım"

  Şimdi sormak isterim. İnsanlar bazı şeyleri yargı korkusuna mı yapmaması? Yoksa gerçekden yanlış oldugunu bilerek mi yapmaması daha güzel birşeydir. Yasakla, şiddetle, ölüm korkusuyla herşey yaptırılır, vazgeçirilir, uzaklaştırılır. Önemli olan kişinin kendi özgür iradesiyle kendisine hükmetmesidir.

 2. #12
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Alıntı YukseLL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kendi fikriyse arkadaş toplantılarında kendi arkadaşlarına anlatsın. Basına bu şekilde açıklama yaparsa lastik gibide uzar hatta dahada uzar. uzatırızda
  Bir kelimeyi veya cümleyi ağızdan cıkıncaya kadar kontrol edebilirsin çıktıktan sonra değil

  Sözkonusu gazeteden bahsettim.
  Samimi bulmadığım bu gazetedeki bu tip haberlerin amacının art niyet olduğunun altını çiziyorum.
  Yoksa forumlarda açılan konular hakkında
  Alıntı hakan2034´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Lastik gibi uzatmanın anlamı yok !
  bu ifadeyi kullanmam...Çünkü bu gazeteden bir alıntıdır.

 3. #13
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Alıntı atmaca34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  işte bu uslubu çok seviyorum teşekkür ederim güzel cevap olmuş

  tabi bu bizim inancımızın ve düşün cemizin temizliği

  rahmeti bol olan bir peygamberin ümmeti rahmeti bol olan bir rab bın kulu olduğumuzdan olsa gerek

  yazılanlara karşı olan düşüncem ise aynı
  mrs.x.ray arkadaşımızın dediği gibi bazı noktaları çarpıtılmış
  Arkadaşım senin kadar bende teşekkür ederim cevabına ama her söylediğimiz sözün arkasına niye inancımızı karıştırıyosunuz.Ben senin zıt düşünceni savunuyorsam inançsızmı oluyorum,lütfen komik olma.Bu ülkede laikliği dinsizlik olarak yansıtan bi yazarı savunamam heralde,kaldıki burdada o tanga giydi kapanamaz bu bunu yaptı kapanamaz gibi yerli yersiz konuşmalarıyla ünlülerin adını kullanarak şimdi gündem yapmaya çalışan sizin yazarınız.Din herkesin içinde yaşattığı güzellik ve hassas bi inançtır kimin ne olucağını ne sen nede Emine Şenlikoğlu bilemeyeceği gibi yalnız ve yalnızca Yüce Rabbim bilir.İyi forumlar...

 4. #14
  Acemi Üye k.mutluluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  umut dolu bir yerlerden
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  89

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Emine Şenlikoğlu;
  Bu kadını tanımıyordum,şimdi fikirlerini öğrendim;
  artık yok bile sayabilirim...:Entusiasmado:

  Medyanın dikkatini çekmek uğruna saçmaladığının farkında bile olmayan bu kişi;
  Ancak magazinsel soruların muhattabı olabilir...:Entusiasmado: yakışır çünki...

 5. #15
  güney
  Misafir..

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  İslami yazar Emine Şenlikoğlu Kanal 1’de Fatih Altaylı’nın “Teke Tek” progr***** konuk oldu bu akşam.Konu “kamuda da türbanın serbest bırakılması” idi.Ama kendisi laiklik konusunda açtı ağzını yumdu gözünü.Laikliğin anlamını ifade ederken, daha önce gençlik yıllarında Peygamber efendimizin hoşuna gider diye eline bomba aldığını söyleyen yazarımız o gün kullanmadığı bombaları bugün atmaya başladı; “laiklik fahişeliği getirdi”,devam etti, “laiklik demek dinsizlik demek”,durmadı, “laiklik pkk’yı getirdi” ve “laik insanlar küçük beyinli” şeklindeki hakaretlerinin ardı arası kesilmedi.

  Bugüne kadar hiç kimse canlı yayında anayasanın temel maddesi olan “demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir” şeklinde sonlanan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel niteliklerine bu kadar pervasızca ve açıkça saldırıda bulunmamıştı.Dokunmadığı yer kalmadı müslümanlığı ve dini kimseye bırakmayan hanımefendinin.Laiklik fahişeliği getirdi diyerek söze başladı.Laik kadınlar fahişemidir?Bu sorgulama neden?Peki İstanbul’un en dindar semtlerinden biri için söylenen “meyhanesi yok,sarhoşu çoktur,kerhanesi yok o...p...su çoktur” sözüyle mi hareket etmeliyiz...
  “Laiklik zinaya karşıymış” sözleriyle laikliği bir suç gibi göstermeye çalışan yazar “laiklik belasının Avrupa’da bittiğinin ve sıranın Türkiye’ye geldiğini söyleyerek devam ediyor.İBDAC’nin başındaki ve şu an hapiste olan Mirzabeyoğlu’yu överken Fatih Altaylı’dan hiç beklemediği bir cevap alıyor. “Birkaç kez benim öldürülmem için emir verdiğini biliyorum”.Hanımefendinin bağlantılarının uzantıları belli.Terbiye edilemeyen laikliği devirirken kendisi gibi düşünmeyen insanları ortadan kaldıracak,İranda’ki rejimi kanlı bir şekilde gerçekleştiren ve türbanı (başörtüsü demiyorum lütfen ayrımını iyi yapın) 1982 yılında ülkemize sokan Humeyni misali bu yolda kan akıtılmasını da göze almış görünüyor.Bu kadar bağnazlık olabilir mi? “Sizden olmayanları öldürün diyerek Kuran-ı Kerim’i kötü yorumlayanlara ne diyorsunuz” sorusu karşısında “deliliniz ne” diyecek kadar da bilgili!

  alıntı....


  burada yazılan sözlere aynen katılıyorum.e. şenlikoğlu gülerek baktığım baya şenlik bir kadın...yazar bile diyemem...

 6. #16
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Alıntı Gülüm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  kimin ne olucağını ne sen nede Emine Şenlikoğlu bilemeyeceği gibi yalnız ve yalnızca Yüce Rabbim bilir.İyi forumlar...

  kalp leri en iyi bilen tabi ki odur.bu konuda sana katılıyorum

  gelelim anlaşamadığımız konuya sen medyada çıkan haberler karşısında şenlik oğlunu kötüleme yetkisini kendinde buluyorsan şenlik oğlununda bu sözlere karşı bir kaç kelime sarf etme hakkı bulunmalı derim
  şimdi soruyorum sen GÜLÜM hiç bu güne kadar kitabını okumadığın konferansına gitmedihin biri hakkında bu kadar rahat karar verebilmenin nedeni çok yüksek bir eğitim almanmı

  hani bu yüksek eğitimli kişiler sürekli medya haberlerini delil olarak kullanıyorlarya o bakımdan soruyorum

  ben kötü konuşacağım kişilerin mutlaka ama mutlaka en az bir konferansına gitmişimdir veya en az bir kitabını okumuşumdur sana tavsiyem sende öyle yap

  iyi forumlar

 7. #17
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Sibel Can'ın kapanacağına inanmadığını dile getiren yazar Emine Şenlikoğlu'na ünlü şarkıcı yanıt vermiş,

  Kapanmak çok büyük bir sorumluluktur. Ben kapanmayı düşünmediğimi defalarca dile getirdim. Ben bu açıklamaları yaparken herhalde Emine Hanım eşiyle birlikte karşılıklı çiftelli oynuyordu. Benim için böyle ifadeler kullanmasına çok üzüldüm. Benim bir felsefem vardır. Birileri beni sıkıntıya sokarsa, Allah'ıma dönüp 'benim çok büyük bir derdim var' demem. Derde dönüp, 'Benim Allah'ım var' derim. Allah ile kul arasına kimse giremez. Beni Türkiye'deki bütün kadınlar çok seviyor, biliyorum. Hanımefendi sevse ne olur sevmese ne olur, inansa ne olur, inanmasa ne olur? Buradan bütün kadınlara Hz Ayşe'yi örnek olmalarını tavsiye ederim."

 8. #18
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Alıntı k.mutluluk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Emine Şenlikoğlu;
  Bu kadını tanımıyordum,şimdi fikirlerini öğrendim;
  artık yok bile sayabilirim...:Entusiasmado:

  Medyanın dikkatini çekmek uğruna saçmaladığının farkında bile olmayan bu kişi;
  Ancak magazinsel soruların muhattabı olabilir...:Entusiasmado: yakışır çünki...
  siz bir yazar hakkında fikirlerinize forumda yazılanlara göre mi karar veriyosunuz,araştırmadan bilmeden,yani bir de örümcek beyinlere tahammülünüz yok,sırf magazinde çıkan yalan haberlere bakıp bir insan hakkında karar vermek bence örümcek beyinliliktir.

 9. #19
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Alıntı Go[rk]eM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çok değişik bir rüpörtaj olmuş gerçekden. Ben Emine Şenlikoğlu'nun hiçbir kitabını okumadım. Hala da okumayı düşünmüyorum. Fakat yaptıgı röportajları ve kurdugu cümlelerle gündeme birkaç kez geldiğinden dolayı onları okumustum. Bence düşünceleri, söyledikleri, beklentileri, ve açıklamaları hepsi birbiriyle çelişiyor.

  Demiş......
  İşte o kadar çelişen bir konuşması daha. Ben her Atatürkçü’nün yaptığı hatayı Atatürk’e mál etmem. demiş gayet güzel bir cümle kurmuş taktird ediyorum çok anlamlı hatta bana göre yazısında ki tek anlamlı yer bu cümle olarak nitelendirebilirim. Fakat çelişmeye bakarmısınız Laiklik kadınları fahişeliğe itiyor hayat kadınlarının yaptıgı kötü ahlaksızca davranışı laiklikle baglamış.
  Şimdi diyeceksiniz önyargılı davranıyorsun. Gerçekden kitaplarını okursan anlarsın diye. Fakat bu kadar çelişkili cümleler kuran birisinin bana pek birşey verebileceğini sanmıyorum.

  İran ile ilgili konuşmasına gelince ise size bir İranlının Ömer Hayyam'ın bir cümlesiyle cevap vermek istiyorum.

  "Ben imanı yargı korkusu, duası secde etmek olanlardan değilim! Nasıl mı dua ederim? Güle bakarım, yıldızlara bakarım, yaradılışın güzelliğine hayran kalırım, Yaradan'ın en büyük, en güzel eseri olan insana, bilgiye açlık duyan beynine, sevgiye susamış olan yüreğine, duyularına, uyanışmış ya da doyuma ulaşmış olan tüm duygularına hayranlık duyarım"

  Şimdi sormak isterim. İnsanlar bazı şeyleri yargı korkusuna mı yapmaması? Yoksa gerçekden yanlış oldugunu bilerek mi yapmaması daha güzel birşeydir. Yasakla, şiddetle, ölüm korkusuyla herşey yaptırılır, vazgeçirilir, uzaklaştırılır. Önemli olan kişinin kendi özgür iradesiyle kendisine hükmetmesidir.
  Yazınızın başında nedense okumayı düşünmediğiniz bir yazarın cımbızla seçtiğiniz bana görede iyi veya konuya göre farklı yönlere çekilebilecek sözlerini almak, ressamı yorumlamakla, ressamın bir resmini yorumlamak arasındaki fark gibidir. Ben sizi hiçbir sınırlamayla kendine engel koymayanlardan bilirdim? okumam şartlanmasınıda lafın gelişi söylediğinize inanmak istiyorum. İllada hoşumuza veya fikrimize uygun olanı okursak ufkumuzu veya karşımızda olduğunu zan veya sandığımızı nasıl ayırt ederiz en azından. Bana gelince abartı almayın ama tüm eserlerini okudum, gençliğimde çok ta hoşuma giderdi şimdi olmasa bile ama saygıyı hakediyor, küfrü değil veya saldırıyı şu an için haketmiyor, güney ve k.mutluluk arkadaşlarımın önyargısını ve esas maksatlarını anlamamak ise safdillik olur.iyi forumlar. Son söz; Emine Şenlikoğlu hanımefendi dik duran bir yazardır.

 10. #20
  Acemi Üye k.mutluluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  umut dolu bir yerlerden
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  89

  Cevap: tanga giyen kapanamaz mı?

  Alıntı mrs.x.ray´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  siz bir yazar hakkında fikirlerinize forumda yazılanlara göre mi karar veriyosunuz,araştırmadan bilmeden,yani bir de örümcek beyinlere tahammülünüz yok,sırf magazinde çıkan yalan haberlere bakıp bir insan hakkında karar vermek bence örümcek beyinliliktir.
  ben bu bayanı yazar olarak bile tanımlamıyorum...:Entusiasmado:
  Kendi kişisel kanaatimde şudur ki;
  Her yazan yazar olamaz..

  Bu arada imzam sizi etkilemiş olmalı..:Entusiasmado:
  Lakin ifadeniz beni bağlamıyor bu ayrı bir konu..

  iyi forumlar..

Benzer Konular

 1. Tayt giyen kadınlar giremez, günah!
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 02-04-2013, 10:15 PM
 2. Siyah Giyen adamlar 3
  mopsy Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 19-12-2011, 10:16 PM
 3. Dekolte giyen iş kaybediyor
  dogangunes Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-09-2010, 09:29 AM
 4. Dizaltı etek giyen genç kız kırbaçlandı
  eмiLy Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 35
  Son mesaj: 30-11-2009, 02:27 AM
 5. Bikini giyen kadına bakmak orucu bozarmı ?
  Kadim Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-08-2009, 12:45 PM
Yukarı Çık