28 EYLÜL CUMA, 21.00
Meddah: Erol Günaydın & Rasim Öztekin
Hüsnü Şenlendirici Enstrümantal Türk Müziği
Türk tiyatrosunun usta oyuncularından ve meddah geleneğinin son temsilcilerinden Erol Günaydın ve tiyatromuzun değerli genç sanatçısı, meddah geleneğinin genç bir temsilcisi olan Rasim Öztekin, meddah gösterilerinde eski ve yeni kuşağı sahnede buluşturuyor. Bir daha kolay kolay gerçekleşemeyecek bir buluşma bu. İlerleyen saatlerde klarnetteki ustalığı, albümleri, konserleri ve ve yerli-yabancı sanatçılarla gerçekleştirdiği projelerle kitleleri peşinden sürükleyen klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, Türk müziğinin inceliklerini yorumlayarak izleyenlere unutulmaz bir konser verecek.

29 EYLÜL CUMARTESİ, 21.00
“Ferhangi Şeyler” Ortaoyuncular
Yazan ve Oynayan: Ferhan Şensoy
Altın Kızlar Türk Sanat Müziği Fasıl
Ferhan Şensoy`un yazdığı ve 1987`den beri tam 20 yıldır yurtiçi ve yurtdışında aralıksız 1600 kez oynadığı bu tek kişilik oyunda sanatçı gündelik olaylara kendine özgü mizah anlayışıyla yaklaşıyor. Değişen güncel bölümleriyle günü yakalarken, sabit metniyle de dönemlere ışık tutuyor. Gece, ülkemizin ilk bayan fasıl topluluğu “Altın Kızlar”la devam edecek. On iki yıldır dünyanın birçok ülkesi dahil sayısız konser veren topluluk, geçmişten bugüne Türk sanat müziğinin sevilen yapıtlarını seslendirecek.

5 EKİM CUMA, 21.00
Meddah: Erol Günaydın & Rasim Öztekin
Üç Deniz Topluluğu “İstanbul Şarkıları”
Usta oyuncu ve meddah geleneğinin son temsilcilerinden Erol Günaydın’la meddah geleneğinin son temsilcilerinden Rasim Öztekin’in ramazan sahnesindeki bu ikinci buluşması, ilkini kaçıranlar için büyük bir fırsat. İlerleyen saatlerde çoksesli halk müziğinin genç ve dinamik temsilcilerinden oluşan Üç Deniz Topluluğu kentin tarihsel mirası ve kültürel çeşitliliğini yansıtan repertuarıyla geceye renk katacak.

6 EKİM CUMARTESİ, 21.00
“Semaver Kumpanya” Semaver Kumpanya
Ahırkapı Roman Orkestrası
Sait Faik Abasıyanık`ın Semaver ve Kumpanya öykülerinin bir arada sahneye uyarlanmasıyla oluşturulan "Semaver ve Kumpanya" adlı müzikli oyunun ikinci temsili. Oyun, gezici bir tiyatro kumpanyasının neşeli, heyecanlı, hareketli öyküsünü anlatıyor. Ardından, son yıllarda dünyanın her yerinde büyük ilgi gören Roman müziğinin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen, dinleyenlere yaşattığı keyifli ve unutulmaz dakikalarla gündemdeki yerini koruyan Ahırkapı Roman Orkestrası neşeli ezgileriyle sahne alacak.

BAYRAM ETKİNLİKLERİ
12 EKİM CUMA, 21.00: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Kolektif Balkan Müzikleri

İşte müzik dolu bir akşam. Bayramın ilk günündeki etkinlikler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bandosu ile başlıyor. Ülkemizdeki usta müzisyenlerden oluşan Bando, bayramın tüm ruhunu ve coşkusunu sokaklara ve meydanlara taşıyacak. Balkanatolia isimli ilk albümlerinde Makedon, Bulgar, Yunan, Romen, Anadolu müziklerini ve İstanbul’un en önemli müzisyenlerini bir araya getiren Kolektif, İstanbul’un müzik ve müzisyen zenginliği ile şekillenen bir proje. Geleneksel müziği genç bir bakış açısıyla yorumlayan Kolektif, hareketli Balkan müzikleriyle bayramın ilk gecesini sonlandıracak.

13 EKİM CUMARTESİ, 21.00:
Kukla Gösterisi: “Nasreddin Hoca” Semaver Kumpanya
Yazan & Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Sahne ve Kukla Tasarımı: Karina Cheres
Balık Ayhan Roman Müziği
Ülkemiz insanının pratik zekası, espri anlayışı, kısaca aklının işleyiş yollarını temsil eden keyifli bir halk kahramanı olan Nasreddin Hoca geleneksel söylemden günümüz penceresine taşınıyor. Karina Cheres’in yarattığı kuklalar ve Işıl Kasapoğlu’nunsahne düzeniyle Avrupa da dahil olmak üzere bugüne kadar beş yüz kez oynanan “Nasreddin Hoca” Ramazan bayramının ikinci akşamını açacak. Oyun sonrasında Roman müziğinin eğlencesini, hüznünü, sevincini ve neşesini albümleri ve performanslarıyla izleyiciye ulaştıran, ünlü darbuka sanatçısı Balık Ayhan bayramın tüm coşkusunu sahneye taşıyacak.


[RENK]Notlar: Tüm etkinlikler Taksim Gezi Parkı’nda gerçekleşecektir. Ramazan Şenliği etkinlikleri ücretsizdir. [/RENK]

Hava koşullarının elverişli olmaması urumunda, etkinlikler Beyoğlu Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirilecektir. Güncel bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Programda değişiklik olabilir.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle.

Yer: Beyoğlu
Tarihler: 17.09.2007~11.10.2007
13 Eylül-11 Ekim 2007
Adres: Taksim Gezi Parkı, Beyoğlu
Ücret: ücretsiz
Nereden Alınır: www.beyoglu.beltr