Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

ZİNA!!!!!!!!!!

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Din ve İnanç Forumunda ZİNA!!!!!!!!!! Konusununun içerigi kısaca ->> HZ.Musa'nın on emrinden biri ne? "Zina yapmayın" HZ.İsa'nın emirlerinden biri ne ? "Zina yapmayın" HZ.Muhammedin emirlerinden biri ne? "Zina yapmayın" ...

 1. #1
  güney
  Misafir..

  ZİNA!!!!!!!!!!
  HZ.Musa'nın on emrinden biri ne?

  "Zina yapmayın"

  HZ.İsa'nın emirlerinden biri ne ?

  "Zina yapmayın"

  HZ.Muhammedin emirlerinden biri ne?

  "Zina yapmayın"

  Tanrının en büyük elçileri neden üç bin yıldır aynı emri getiriyor insana?
  Niye Tanrı her elçisiyle aynı emri gönderiyor?
  Ve, neden insanlar Tanrının bu emrini ısrarla dinlemiyor.
  Tanrının ve elçilerinin böylesine keskin bir biçimde yasaklamak istedikleri halde binlerce yıldır sözlerini dinletemedikleri "ZİNA" da insanlara Tanrının emirlerini bile unutturabilecek kadar çekici ne var.

  YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..........

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  11

  yazacak,söylenecek,öğrenecek çok şey var.

  Sayın arkadaşım insanlık sayısını bilemediğimiz yıllar boyu zina dahil kumar içki livata... gibi kebair(büyük) günahlarla meşgul olmayı bırakmamışlardır.Bunun nedeni bize verilmiş olan ve bizim de onu mutmainne mak***** çıkarmadan cennete giremeyeceğimiz nefs-i emmaredir.Biz bunun uğraşını veriyoruz.Batıyı gayet açık(!) şekilde görmekteyiz. İman İnsanın kalbinde olmadıktan sonra kendisini pisliklerden uzak tutması mümkün müdür? Ki Firavun değilmiydi ''Ben sizin en büyük rabbinizim'' deyip de sonra denizde mahsur kaldığında ''MUsa'nın tanrısına inandım '' diyen ama İmanı yeis olduğundan imanı makbul olmadan rezili rüsva olup giden.BU tarihi vaka yine olacak hakikat kendini apaçık gösterecek ama Firavun gibi olmamak için CEnabı Allah'ın bizi uyardığı gibi imanımıza itikatımıza sahip çıkmalı şeytanın havarileri olmayalım.

  Cenabı Allah kul hakkı ve şirkten başka bütün günahları bağışlar.(hadis-i şerif)


  Aciz yazdı.Mükemmel ''O'' dur affetsin.

Yukarı Çık