Cami cemaatını şaşırtan duyuru

Cami girişine ilginç bir duyuru asıldı. Kimin astığı bilinmeyen çerçeve içindeki yazı günün konusu oldu. Müftülük yazıyı kaldırdı

Balıkesir'in Havran İlçesi'nde bir caminin girişine asılan "Ahiret Hava Yolları'ndan Duyuru" başlıklı duyuru ilginç bir tartışma yarattı.
Havran'ın ilçe merkezindeki Tekke Cami girişine asılan afiş-tabelayı önce şirketlerin hac ya da umre kampanyası olduğu şeklinde yorumladı. Daha sonra dikkatle okuyunca, dini öğelere alaycı bir yaklaşım sergilendiğini fark etti. Bir grup Havranlı, "İslam dini ile alay ediliyor. Ancak dinimiz karikatürize edilemeyecek kadar kutsaldır" diye konuştu.

Kim asmış, belli değil
Cami imamı Mehmet Emin Çelik, camlanıp çerçevelenen duyuruyu kimin astığını bilmediğini belirterek, "Ben asmadım. Konu hakkında konuşamam" dedi. Çelik, soruları yanıtlamaktan kaçındı. İlçe Müftüsü Yusuf Tuna ise afişi inceledikten sonra "Bundan benim de bilgim yok. Bu Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları'ndan değil. Bunun camimizde asılı olmaması gerekiyor" dedi, konu hakkında yorum yapmayacağını söyledi. Müftü Tuna, duyuruyu indirtti.

Duyuruda ne yazıyor?

"Ahiret Hava Yolları'ndan duyuru. Hareket yeri: Dünya, Varış yeri: Ahiret. Uçuş saati: Her an kalkabilir. Müracaat: Adres teslim alınır. İsim: Ademoğlu. Biletler sadece gidiş içindir. Müsade edilen eşyalar 5 metre patiska.Yolcularımızdan Kuranı Kerim ve hadisi şeriflerdeki talimatlara uymaları önemle rica olunur. Not: Yolculara sorular. Ömrünü nerede tükettin?

Alıntıdır!!!!