Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

İç giyim ve Mayo kullanım kılavuzu

Bu günlerde Ne Moda? Kategorisi Kadın Modası Forumunda İç giyim ve Mayo kullanım kılavuzu Konusununun içerigi kısaca ->> İÇ GİYİM İç giyim ürünleri tekstil ve kimya teknolojisinin güncel uygulamalarıyla belirlenmiş aşağıdaki hususlara dikkat edilerek kullanılmalıdır. 1. Dantel ve ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  stat İç giyim ve Mayo kullanım kılavuzu

  İÇ GİYİM
  İç giyim ürünleri tekstil ve kimya teknolojisinin güncel uygulamalarıyla belirlenmiş aşağıdaki hususlara dikkat edilerek kullanılmalıdır.

  1. Dantel ve kumaşların örgü, flament yapısını bozabilecek etkilerden uzak tutunuz.
  2. Ürün fazla kirlenmeyeceği sürelerle kullanılmalı, her zaman elde sabun veya şampuanla yıkanmalıdır. Çamaşır ve kurutma makineleri ürününüzün kısa sürede yıpranmasına, destekli ürünlerin ise bozulmasına yol açacaktır. Ürününüzü ovalamadan durulayınız ve sıkmadan asarak kurutunuz.
  3. Çamaşır suyu kullanmayınız ve ütülemeyiniz.
  4. Doğru boyutlarda aldığınız ürünü askı ve agraf ayarlarından da yararlanarak en rahat hale getiriniz.
  5. Aşırı hassas ciltlerde ürün seçimini hekiminize danışarak yapınız.
  6. Bakım ve saklama uygulamaları tel ve kaplarınızı bozmayacak şekilde yapılmalıdır.
  7. Diğer detaylar için ürün üzerindeki bez etikette bulunan bakım simgelerini açıklamalarla karşılaştırarak kullanınız.

  MAYO
  Mayo ve bikininizi daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için tekstil ve kimya teknolojilerinin sınırlamalarıyla oluşan aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

  1) Her kullanımdan sonra elde ılık suda ve gerekirse saf sabunla yıkayın, sıkmadan durulayın, deterjan ve ağartıcı maddeler kullanmayınız.
  2) Her türlü ısı kaynağından özellikle direkt güneş ışığından uzak bir ortamda gölgede mutlaka kurutunuz.
  3) Havuzlarda kullanılan kimyasalların, özellikle klorun ürün üzerinde olumsuz etkileri vardır (esneme, erime ve hızlı solma gibi). Ürün üzerinde kalacak kimyasalların etkisini azaltmak için ürün mutlaka su ile durulanmalıdır.
  4) Güneş yağları, kremleri, parfüm ve makyaj malzemeleri gibi doymamış yağ içeren kimyasal ürünlere temas ettirilmemeli, bu önlenememişse ürün yıkanarak etki azaltılmaya çalışılmalıdır.
  5) Kullanım sonrasında ürünü ıslak olarak ve özellikle diğer ürünlerle bir arada saklamayınız. Renk içi bozulmalar olabileceği gibi farklı renkler birbirinden veya diğer ürünlerden renk alabilirler. Özellikle ****l aksesuarlar neme bağlı bozulmaya uğrayıp pas ve renklenmelere yol açabilirler. Mayonuzu (ıslak veya kuru) hiçbir şekilde kapalı plastik torba içinde muhafaza etmeyiniz.
  6) Endüstriyel yıkama prosesli desenler ve fluoresan renkler güneş ışığının, havuz kimyasallarının ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar.
  7) Sürtünme, sert ve pürüzlü cisimlere temas kumaşın örgü ve flament yapısını bozarak tüylendirebilir, yanma veya delik oluşturabilir, yaldız veya baskıların dökülmesine neden olur. ****l, taş ve plastik aksesuarlarda sürtünmeyle bozulabilir, yaralayıcı özellikler kazanabilir.
  8) Aqua park aktiviteleri ürününüze zarar verir.
  9) Ters katlama, ağırlığa maruz bırakma gibi uygulamalar kap ve tel formunu bozar.
  10) Direkt olarak kuma temas ettirmeyiniz, aksi taktirde esnek örgü yapısı kum tutabilir.
  11) Ütülemeyiniz.
  12) Kuru temizleme yapmayınız.
  13) Çamaşır makinesinde yıkamayınız.

  kadinabiye

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  34
  Rep Gücü
  35

  İç Çamaşırı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bir tişört bile alırken kumaşına, kalitesine ve modeline bakarız. Ama çoğu zaman iç çamaşırına bu kadar bile özen göstermiyoruz. Oysaki tenimize en yakın giysiler olarak hangi iç çamaşırını giydiğimiz gerçekten önemlidir… Hem sağlık, hem de rahatlık açısından iç çamaşırını doğru seçmek çok önemli. Özellikle yaz aylarında terleme ve bu nedenle hem sağlık hem de konfor açısından rahatsızlık hissetme riski çok yüksek. Peki, hangi iç çamaşırını almamız gerektiğini nasıl mı bileceğiz? İşte cevabı…

  • Sizi sıkan, rahatsız eden bir iç çamaşırı giyinmek oldukça kötü bir durumdur. Ne kadar güzel olursa olsun mutlaka içinde rahat davranabileceğiniz bir iç çamaşırı seçmelisiniz.

  • Eğer açık renk kıyafetler tercihinizse sürekli koyu renklerde iç çamaşırı almanız bir işe yaramaz çünkü giymeniz mümkün olmaz. Ya da transparan giyinmeyi tercih edenlerdenseniz dantelli bir iç çamaşırı tüm gizliliğinizi ortadan kaldıracaktır.

  • Kendi vücut ölçünüze uygun olan bir çamaşır seçmelisiniz. Örneğin küçük göğüslere sahipseniz büyük görünsün diye büyük ölçülerde bir sütyen almaya kalkmayın. Bu sizi gün boyu rahatsız eder.

  • Çoğu kadın g-string giyinmekten kaçar oysa artık her vücuda göre bulmak mümkün ve kullandıkça yararlarını görebilirsiniz.

  • İç çamaşırında kullanılan malzemeye dikkat etmeniz gerekir. İpeksi string bir külot pantolonların ya da ince eteklerin altında oldukça hoş durabilir.

  • Kendi ten renginize uygun iç çamaşırı seçmenizde yarar var özellikle de siyah ve beyaz pantolonların altına giyinmek için. Çünkü beyaz bir pantolonun altına yine beyaz bir iç çamaşırı giyinmek oldukça çirkin duracaktır. Bunun yerine ten rengini tercih etmelisiniz.

  • Çoğu kadın kimsenin görmeyeceğini bilseler dahi sütyen ve külotun takım olmasına dikkat ederler. Çünkü kendilerini böyle daha seksi hissederler. Nasıl bir kumaştan yapıldığına dikkat etmemiz gerek İç çamaşırı satın alırken, öncelikle kumaşına dikkat etmek gerekir. Bunun için tabii ki pamuklu kumaşlar önerilir. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin buna mutlaka özen göstermeleri gerekir.

  Vakıf Gureba Hastanesi’nden Dermatoloji Klinik Şefi Doç. Dr. Nahide Onsun, bazı kadınlarda iç çamaşırının, lastik yerinin deriyle temas ettiği bölgede alerji meydana geldiğini vurguluyor. Hatta bu bölgelerde baskı nedeniyle kaşıntı veya kızarıklık da oluşabiliyor. Bu nedenle kişiler, neye alerjilerinin olduğunu ve hangi iç çamaşırların kendilerine uygun olduğunu önceden belirlemeli.İç çamaşırların vücudu rahat ettirecek nitelikte olmalarına dikkat etmek gerekir. Çamaşırların vücudu sıkması durumunda, o bölgedeki yağ dokusunda bazı kayıplara yol açabilir. Bunun yanında, baskı oluşan deri bölgelerinde temastan dolayı egzama gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir. Eğer sütyen lastikleri sizi sıkıyorsa, almayın! Herkesin göğüs yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle uygun sütyen seçerken, çok sıkı olmamasına ve lastiğin tene temas etmemesine dikkat etmek gerekir. Çünkü eğer lastik açıktaysa, lateks alerjileri meydana gelebilir.

  Fanilaya gelince, bunlar her şeyden önce kış aylarında vücudu soğuktan korur. Günümüzde gençler fanila giymekten pek hoşlanmaz. Fanilalar ayrıca dıştan giyilen giysilerin tene temasını engeller. Özellikle pamuk içeren kaliteli çamaşırlar kullanırsanız, bu, vücudunuzu bir zırh gibi kavrar ve dışarıdan giydiğiniz sentetik kıyafetlerin teninize temasını engeller. Özellikle hastalıklarda slipe dikkat! Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Murat Taşdemir, kadınların özellikle külot seçiminde hassas davranmaları gerektiğini vurguluyor ve sözlerine şöyle devam ediyor; “En sık görülen jinekolojik sorunlardan biri, vajinal enfeksiyonlar. Şiddetli kaşıntı, yanma hissi, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma, cinsel ilişki sırasında ağrı, kötü kokulu akıntı gibi belirtiler, vajinal enfeksiyonlara işaret eder. Böyle sorunlarla karşı karşıya olan kadınların, doktor tedavisinin yanı sıra, çamaşır seçimine de dikkat etmeleri gerekiyor.”

  Doç. Dr. Nahide Onsun, vücudu fazla sıkmayan sliplerin kullanılmasını öneriyor ve şu noktalara dikkat çekiyor; “Fazla sürtünmeden dolayı kadınların ter bölgelerinde tahriş egzamaları meydana gelebilir. Kullanılan iç çamaşırlar tamamen pamuk olmasa da, pamuk oranının yüksek olması gerekir. Ancak kişinin hiçbir şikayeti, herhangi bir maddeye reaksiyonu yoksa naylon iç çamaşır da kullanabilir.” Ancak yaz aylarında özellikle naylon içeren iç çamaşırlardan uzak durmak önem taşıyor. Çünkü terleme nedeniyle oluşan mantar enfeksiyonları yaz aylarında daha sık görülüyor. Dr. Onsun, özellikle kalçaların arasına giren ve pantolonda izi belli olmasın diye tercih edilen slipleri fazla tercih etmemek gerektiğini belirtiyor. Bu slipler, eğer giyilen pantolon sentetikse veya sentetik karışımından oluşuyorsa ve kişinin sentetiğe karşı duyarlılığı varsa, ciltte yine bazı egzamaların ortaya çıkması kolaylaşıyor. Ancak Dr. Onsun, hiçbir şikayeti olmayan insanlarda buna bağlı rahatsızlık yaşanmayabildiğini de söylüyor ve sözlerine şunları ekliyor; “Bizim iç çamaşırlara bağlı en çok gördüğümüz rahatsızlık, sütyen ve külotların lastikleriyle ilgili ortaya çıkanlar.” Her renkli iç çamaşırı kullanmayın Renkli iç çamaşırı alırken, kumaşı renklendirmek için kullanılan boyalara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bazı boyamalarda, içeriğinde kanserojen madde bulunan boyalar kullanabiliyor. Bu nedenle aldığınız iç çamaşırların doğal boyalarla renklendirilmiş olup olmadığını öğrenin. Günümüzde birçok ünlü firma, iç çamaşırların renklendirilmesinde kullandıkları boyaların kanserojen madde içerip içermediğini belirtiyor. Boya maddesi kadar, iç çamaşırların yıkanması da büyük bir özen gerektiriyor. Deterjanlara karşı alerjisi olan kişiler, az miktarda deterjanla bile rahatsızlık hissedebiliyorlar. Böyle durumlarda kullanacağınız deterjanın özelliğine ve yıkadıktan sonra çamaşırı iyi durulamaya dikkat özen gösterin.

  NASIL bir ürün kullanırsam vücut şeklimi daha düzgün gösterir?

  Çocuksu ve düz hatlılar: Gece elbisenizin içine bustiyer giyerek daha dolgun hatlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.
  Bunun yanında,vücut hatlarınızı daha düzgün gösterecek korse çeşitleri de deneyebilirsiniz. Vücut yapınıza uygun bir korse seçtiğiniz halde, istediğiniz görünüme sahip olabilir, bedeninizi olduğunuzdan daha ince gösterebilirsiniz

Benzer Konular

 1. Hamile Bayanlara Mayo ve Bikini Modelleri
  dogangunes Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 21-03-2010, 02:32 PM
 2. 2008 Mayo - Bikini Tasarımları
  dogangunes Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 21-02-2009, 02:07 AM
 3. Bir zamanlar bikini-mayo
  dogangunes Tarafından Nostalji (Mazi'den Kalanlar) Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 21-09-2008, 03:18 PM
 4. 2008 mayo trendleri
  Karakarizma Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-06-2008, 09:33 PM
 5. Mayo seçmenin incelikleri
  dogangunes Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 08-06-2007, 04:55 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık