Önceleri bu çoraplar sadece bacakları ısıtmak icin giyilirdi. Fakat 2007 2008 sonbahar ve kış kolleksiyonunda trend, dize kadar olan ve diz üzeri yün opak çoraplar. Opak çorapların renk renk olanları, siyah ve gri tonları 2007 2008 kış sezonunda çok kullanılacak gibi görünüyor. Bence düz bir babetle giyerek sevimli bir görüntü elde edebilirsiniz. Tabi topuklu ayakkabılarla giyerseniz daha seksi durabilir.

Eldivenler
Bu kış eldivenlerin parmaksızı, dirseğe kadar uzun olanı, bilekte biteni, deri, örgü ve rugan olanları sıkça karşımıza çıkacak. Dirseğe kadar olan eldiven modellerini büzerek kullanırsanız trende ayak uydurmuş oluyorsunuz.

2007 2008 kışında eldiven takmayı sevmeyen bile eldiven kullanacak sanırım. Soğukta ellerinizin kurumasını ve çatlamasını istemiyorsanız zaten bu zarif modellerden bir kaç tanesini tercih etmelisiniz. Beyler içinde aynı şey geçerli sadece onların kullanacağı modeller sınırlı hatta tek tip diyelim .

Leopar
Leopar desenleri bu yaz olduğu gibi sonbahar kış sezonunda da çok fazla var. Yıllardır raflara kalkan leopar desenleri kıyafet, aksesuar ve ev dekorasyonunda dikkat çekmeye devam ediyor. Ayakkabıdan, şapkaya, çantadan, cekete ve tokaya kadar herşeyde leopar deseni var. Prada, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Moschino, İpekyol ve Morgan gibi markaların sunduğu ceket, trençkot ve elbiseler leopar desenlerinin trendini simgeliyor.

Bol Pantolonlar
Milano Moda Haftasında göze çarpan yüksek belli, bol paça pantolonlar 2007 2008 sonbahar kış modasında dikkat çekiyor. Skinny jean ve pantolonlardan sıkılanlara müjde, açıkçası ben görmekten sıkıldım, yakışan yakışmayan herkes giydi. Bol pantolon modasına uymak isteyenler bir beden büyük pantolon alıp belini kemerle büzecekler. Renklerde ise siyah, füme, gri tonları ön planda.Victoria Beckham’ın kıyafeti bu kışın trendlerini ve renklerini simgeliyor. Bol pantolonu, kemeri, şapkası ve gri hırkası her biri bu kış sezonunun modası.

Uzun Hırkalar
2007 2oo8 kış modasında paltolarımıza alternatif olarak uzun, kalın ve saç örgü hırkalar çok kullanılacak. Hırkaları fırfırlar, kemerler, saç örgüleri süsleyecek.

Kürkler
New York ve Milano’da yapılan defileler 2007 2008 kış trendleri hakkında bize ipucu vermeye devam ediyor. 2007 2008 kış modasında, kürklerin geri döndüğü ve çok fazla kullanılacağı ortada. Modeller uzun manto şeklinde, kısa hakim yakalı, kabarık pelerin şeklinde, deri karışımı yelek gibi olanlar, kapişonlu belden kemerliler, renklerde ise siyah, gri, yeşil,bej tonları hakim. Hayvan hakları savunucularının tepkilerine rağmen bu kış Fendi’den Armani’ye bir çok marka 2007 2008 kış modasında kürk tasarımlarına yer verdi. Günümüzde kürklerin taklitleri oldukça başarılı yapılmakta, eğer hayvan haklarına karşı duyarlı olanlar varsa bunları tercih edebilir. Böylece kürk giyme keyfinden mahrum kalmamış olursunuz ve vicdanınız rahat eder. Emitasyon kürk giymiş diyenlere aldırmayın