MerhabaTürkiye, pazar günü başlayacak 4 günlük Kurban Bayramı'nı güneşli ve sıcak bir havada geçirecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın yarın (04.11.2011) ve hafta sonu doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.

Hava sıcaklığında yarın (04.11.2011) önemli bir değişiklik beklenmiyor. Arefe (05.11.2011) günü doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak olan hava sıcaklığının Bayramın ilk günü (06.11.2011) tüm yurtta 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

04.11.2011 Cuma:
Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Ordu, Giresun, Sivas, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Malatya, Elazığ, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

05.11.2011 Cumartesi (AREFE) günü:
Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Samsun, Tokat, Ordu ve Niğde çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Siirt, Batman, Hakkari, Şırnak, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara’nın güneydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında sabah ve gece saatlerinde yer yer sis olayı ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

06.11.2011 Pazar (BAYRAMIN 1. GÜNÜ):
Yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz ile Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Kars, Ardahan ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Amasya, Tokat, Kars, Ardahan ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında sabah ve gece saatlerinde yer yer sis olayı, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

07.11.2011 Pazartesi (BAYRAMIN 2. GÜNÜ):
Yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Ardahan, Artvin, Hakkari ve Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Ardahan ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde sabah ve gece
saatlerinde yer yer sis olayı, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

08.11.2011 Salı (BAYRAMIN 3. GÜNÜ):
Yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz kıyıları ile Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis olayı, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

09.11.2011 Çarşamba (BAYRAMIN 4. GÜNÜ):
Yurtta yağış beklenmiyor. Kuzey bölgeler parçalı bulutlu, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Cuma günü ve Hafta sonu doğu bölgelerde görülecek kuvvetli yağışın, Cumartesi günü ve Bayram süresince iç ve doğu kesimlerde görülecek sis, buzlanma ve don olayının neden olabileceği olumsuzluklara (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Bayramda hava durumu nasl olacak ite cevab..., Trkiye, pazar gn balayacak 4 gnlk Kurban Bayram'n gneli ve scak bir havada geirecek., kadn ve kadn haberleri, kadn kadna kadnca son dakika haberler