1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 19
 1. #1
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  TKP Kılıçdaroğlu'na Mektup Yolladı

  TKP Kılıçdaroğlu'na Mektup Yolladı

  Türkiye Komünist Partisi, CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'na bir mektup gönderdi. TKP Siyasi Büro tarafından kaleme alınan mektubu aşağıda yayınlıyoruz:

  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

  Bu mektup Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na seçilmeniz üzerine bir kutlama mesajı yazma ihtiyacı ile kaleme alınmadı. Riyakarlığın neredeyse kural haline geldiği bir ortamda karşılığı olmayan nezaket gösterilerine soyunacak değiliz. Bugün siyasette en fazla gereksinilen niteliklerden birinin samimiyet olduğunu mutlaka kabul edeceksinizdir.

  Türkiye Komünist Partisi, on yıllardır yasaklarla, yalanlarla, terörle yok edilmeye çalışılan bir siyasal akımın temsilcisi, daha önemlisi bir işçi sınıfı partisi olarak açık, tereddütsüz, ilkeli bir mücadele sürdürmek ve bu mücadelenin gerektirdiği medeni cesareti göstermek durumundadır.

  Bu bağlamda, Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve onun genel başkanı olarak size başarı dileme ikiyüzlülüğünü gösteremeyiz. TKP, kendi program ve hedefleri olan bir partidir ve halkımıza yoksulluk, onursuzluk ve baskıdan başkı bir şey sunmayan sömürü düzenini devrimci bir müdahaleyle sonlandırmak için faaliyet göstermektedir. Burada başkanlığını üstlendiğiniz Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal varlığı ile karşı cephelerde olduğumuz açık.

  Ancak yine ikiyüzlü davranmayacaksak, Türkiye'nin yoksulluk, onursuzluk ve baskıya mahkumiyetinden rahatsızlık duyup, umut arayan geniş bir kesimde sizin genel başkanlığınızın yarattığı heyecanın asla küçümsenmemesi gerektiğini de söylemek durumundayız.
  Bu heyecandan rahatsızlık duymuyoruz.

  Türkiye'de AKP iktidarında cisimleşen ama asla ona indirgenemeyecek olan karanlık döneme karşı toplumun geniş bir kesiminin ayağa kalkma çabası içine girmesi, içi nasıl doldurulursa doldurulsun bu arayışın "sol"da tanımlanması sevindirici bir gelişmedir.

  CHP'deki yönetsel değişim, Türkiye siyasetine ve toplumsal/kurumsal yapılara dönük yürütülmekte olan kapsamlı operasyonun bir uzantısı olarak ortaya çıkmaktadır. Öte yandan (söz konusu değişim) bununla açıklanamayacak ve bu sınırlar içine hapsedilemeyecek toplumsal dinamikleri de harekete geçirmiştir.

  Henüz konuşmak için erken olmakla birlikte, düne kadar birbirinden kopmuş, birbirine sırtını dönmüş ve farklı arayışlara girmiş ideolojik eğilimlere aynı anda canlılık katmak gibi özgün bir misyon yüklenmiş durumdasınız. İşin gerçeği, bu misyonu size yüklediler ve "aynı anda her şey olan", hem ulusalcıları hem de liberalleri heyecanlandıran, bir CHP için düğmeye bastılar.

  Karşıt gibi gözükseler de, liberalleri ve ulusalcıları birbirine bağlayan güçlü bağlar olduğunu yıllardır söylemekteyiz. Bu bağlar "piyasa"nın damgasını yemiştir. Kapitalist yolun dokunulmazlığı, Türkiye'de sosyalistler, komünistler dışındaki bütün siyasal-ideolojik akımların tutkalıdır. Bunu hatırlatırken maksadımız hakaret etmek değildir.

  Gerçek bu ve şimdi CHP, emekçi sınıflara eşi benzeri olmayan şiddetle saldıran AKP hükümetinin başından beri büyük bir beceriyle sürdüregeldiği "ezilenleri temsil" iddiasını "sol" adına boşa çıkarmaya soyunurken, ortaya sizin kişisel sorununuz olmayan büyük bir çelişki çıkmaktadır.

  Türkiye'nin AKP ve yandaşlarından ibaret olmayan liberal güçleri, uzun bir süredir "sol"a istedikleri biçimi vermek için çaba harcıyorlar. Solun gericiliğe boyun eğen, emperyalist kuşatmayı kabullenen, piyasanın kutsallığını ilan eden bir çizgiye çekilmesi ya da böyle bir çizgiyle anılması için her yolu deniyorlar.

  Solun evrensel değerleri vardır, solun yıllarca sol olmayanlar tarafından kirletilmeye kalkılmasına karşın, bir kavram olarak da değeri vardır. Değerlerimize dokundurtmayacağımızı kanıtlamış bulunuyoruz. Türkiye'de solun eşitlikçi ve özgürlükçü misyonunun, anti-emperyalist, kapitalizm karşıtı ve aydınlanmacı karakterinin silikleştirilemeyeceği herkes tarafından anlaşılmış olsa gerek.
  Bu anlamda sola dönük andığımız kapsamlı operasyon boşa çıkarılmıştır.

  Sayın Kılıçdaroğlu,
  Sizin niyetleriniz ne olursa olsun, bugün CHP'ye bu kez benzer bir operasyonda rol biçiliyor.
  Adaylığınız ortaya çıktıktan sonra yaptığınız açıklamalar, CHP kurultayındaki konuşmanızın bu role uygun düşmesi, sola ait kavram, hatta sloganları dillendirmiş olmanız elbette tek başına bir eleştiri konusu olamaz. Bunun solun Türkiye'de henüz siyasal tabloya yansımayan ağırlığını göstermesi açısından bile bir anlamı var.

  CHP Genel Başkanı faşizme karşı mücadeleden, yoksulluktan, işsizlikten, emekçi kitlelerin sorunlarından, taşeronluğun kaldırılacağından söz ediyor. "Bunları ne hakla ağzınıza alıyorsunuz" demeyiz… Partinize üye olan, oy veren, ilgi gösteren ya da sizi bir siyasetçi olarak destekleyen geniş kesimler içinde CHP'ye sol adına umut bağlayan küçümsenmeyecek bir bölmenin niyetlerini sorgulamak da bize düşmez.

  Yoksulluğun, işsizliğin, eşitsizliklerin, bağımlılığın, gericiliğin panzehiri sosyalist bir düzendir, biz bunun güncel ve tarihsel gereklerini yerine getirir, ülkemizin temel sorunlarını çözmeye dönük devrimci programımızı hayata geçirmeye çalışırız.

  Bu süreçte sermaye sınıfının saldırıları karşısında emekçi kitleleri güçlendirecek, işçi sınıfının özgüvenini artıracak, emperyalistlerin ülke içi manevra yeteneğini azaltacak, gericiliğin yükselişini durduracak, Kürtlerin eşitlik arayışını halklarımızın birliğini pekiştirecek kanallara yerleştirecek somut kazanımlar da partimizin devrimci mücadelesinin parçasıdır.

  Bütün bu başlıklara ilişkin atacağınız gerçek adımları "bunlar demagoji" diyerek karşılamayacağımızdan emin olabilirsiniz.

  "Taşeronluğu kaldıracağız" dediniz; hükümet olmayı beklemeyin, bu konuda gerçek bir çalışma yürütün. Bir mücadele zaten sürüyor, gözünüzü karartıp, sözünüzün arkasında durursanız, bu mücadele size enerji verecektir. Yanıtlamanız gereken soru, Avrupa Birliği uyum yasalarına, özelleştirmelere, kapitalizmin bugün her tarafa yayılan örgütlenmesine dokunmadan taşeronluğu nasıl kaldıracağınızdır. Doğrusu sorunun yanıtını biz de merak ediyoruz.

  Ezilenlerden, yoksullardan, emekçilerden söz ediyorsunuz. On yıllardır özelleştirme politikaları toplumsal eşitsizlikleri artırdı, Türkiye ekonomisinin bünyesini zayıflattı, bağımlılığı pekiştirdi, işsizliği tırmandırdı, emeğin örgütlü gücüne yeni darbeler vurdu.

  Şimdiye kadar yaptığınız gibi "kamu yararına", "saydam", "yolsuzluklara izin vermeyen" özelleştirmelerden mi dem vuracaksınız, yoksa TÜPRAŞ, TEKEL, TELEKOM ve benzeri işletmelerdeki özelleştirme uygulamalarını iptal mi edeceksiniz?

  İkincisine sizi ortaya atan, bugünkü rüzgarı sağlayan iç ve dış odaklar izin vermez; ilkini tercih ettiğinizdeyse bunu "sol" adına yapmanıza biz asla izin vermeyiz.

  Avrupa Birliği ve ABD ile ilişkileri AKP'nin tekelinden çıkarmanız mümkündür elbette ama bu "başarı"nızı solculukla örtüştürmeniz mümkün olmayacaktır. İzin vermeyiz.

  Türkiye cemaatlerin, tarikatların kontrolündeyken "sol" adına yapılması gerekenler bellidir. "Samimi müslümanlara" hitap ederek işin içinden çıkamazsınız. Bunun yapılmasına kimse itiraz etmez ama Türkiye gericiliğini durdurmak için herhalde başka şeyler gerekecektir. Bundan kaçındığınızda size misyon yükleyenlerden gelecek "aferin"e büyük bir değer veriyor olabilirsiniz.

  Bizim ve halkımızın geleceği için solun değerleri büyük önem taşıyor. Bu değerleri AKP''nin, yandaşlarının yok etmesini engelledik, siz buna soyunduğunuzda, size de engel oluruz.

  Dahası, AKP'nin yarattığı karanlıktan duyulan kaygı, hatta korku kullanılarak halkımızın bir kez daha bu karanlığı meşrulaştıracak bir hamleye kurban edilmesine hiç izin vermeyiz.

  Sayın Kılıçdaroğlu,
  Türkiye solunun, bugün sandığa kesinlikle yansımayan bir ağırlık ve öneme sahip olduğunu unutmayın. İşçi sınıfının bütün hak arama mücadelelerinde, sermaye sınıfının saldırgan hamlelerini püskürtmeye dönük etkili-etkisiz sayısız kavgada, gericiliğe ve faşizme karşı direnci simgeleyen eylemlerde, emperyalizme karşı yurtsever tavrın açığa çıkmasında solun merkezi bir yeri oldu. Bunu hafife almamanızı öneririz.
  Size TKP adına yazıyoruz. Ama bilin ki, bugün size umut bağlayanların önemli bir bölümü de AKP'nin açtığı yola "sol" adına giriş yapılmasına asla tahammül etmeyecektir.

  Türkiye'nin çileli yoksullarını bu uğursuz yola bu kez "sol"dan sokmak için size yüklenen misyonun size yalnızca onursuzluk getireceğini bilmenizi ve başka her şeyden önce bundan korkmanızı diliyoruz.

  Saygılarımızla.

  kaynak
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 2. #2
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!
  Türkiye'de AKP iktidarında cisimleşen ama asla ona indirgenemeyecek olan karanlık döneme karşı toplumun geniş bir kesiminin ayağa kalkma çabası içine girmesi, içi nasıl doldurulursa doldurulsun bu arayışın "sol"da tanımlanması sevindirici bir gelişmedir.
  Komunistler fasulyeden nimet durumlarina girmisler.
  Hala SOL demek
  Komunist demek
  ZANNediyorlar.
  Türkiye Komünist Partisi, on yıllardır yasaklarla, yalanlarla, terörle yok edilmeye çalışılan bir siyasal akımın temsilcisi, daha önemlisi bir işçi sınıfı partisi olarak açık, tereddütsüz, ilkeli bir mücadele sürdürmek ve bu mücadelenin gerektirdiği medeni cesareti göstermek durumundadır.
  Türkiye genelinde 42 milyon seçmenden:
  Türkiye’de 16 milyon kişi ücret geliriyle geçinmektedir.
  Bunların 14 milyonu işçi, 1.5 milyonu devlet memurudur.

  Yani 14.000.000 OY KULLANAN ISCI
  50 % esi olsa- 14.000.000.x0.5=7.000.000
  15% ana/baba/kardes- 14.000.000x0.15= 2.100.000
  Toplam=23.100.000 oy.

  SIMDI tkp nin Isci vatandaslarimizdan
  Aldigi oya bakalim.

  Tkp nin son secimde aldigi oy adedi
  2002 seçimlerinde TKP'nin aldığı oy 59 bindir.
  22 Temmuz'da ise TKP'nin oyları çok az artarak 80 bine çıktı

  23.000.000 isci oyu sayisindan 80.000 oy almis
  [Onu da kimden(???) aldiysa]

  Ve diyor ki:
  ... bir işçi sınıfı partisi ...

  Adam ben su dagin tasiyim diyor.
  Dagin haberi yok!
  Haberi olsa da kabul edesi yok!

  23.000.000 isci oyu sayisindan 80.000 oy almis
  [Onu da kimden(???) aldiysa]

  Hala diyor ki:
  ... bir işçi sınıfı partisi ...

  Sivasli bir tanidigim derdi ki:
  ”Essah mi canim?”
  Tkpli cevap verir.
  ”He laaa!”

  Der,der....de!
  Kim inanir?

 3. #3
  yeni üye AMARGİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesaj
  54
  Rep Gücü
  5912
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kim inanir?
  Kadir İnanır...

  sosyalist kusura bakma soğuk bir espri oldu ama tam yeriydi

 4. #4
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Nerden
  İst.
  Mesaj
  404
  Rep Gücü
  13435
  Mutlaka mektubu danışmanlar okumuştur, bilahare hülasasını kılıçdara söylerle.
  Ben cevabını merak ediyorum.
  Cevap verme nezaketi gösterecekmi bakalım.

 5. #5
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesaj
  40
  Rep Gücü
  1025

  elbette tkp oy alamaz bu ulkede halk'a oy verdirten tv kanalları ve gazeteler onlar en çok hangi partinin haberini, propagandasını yaparsa işçiler onlara oy veriyorlar.
  tv kanallarıda para babalarının olduguna göre??????

  meclistekilerin hepsi zengin!!! patronlardan oluşuyor. zenginin çıkartacagı yasa, işçinin yararına olurmu?

  oysa tkp de 250 emekçi var.

 6. #6
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818
  heeee tkplilerde çıktı meydana simdi tam oldu

  eee dtp bile mecliste fink atarken tkp nin konuşması çokta yadırganmamalı

  parti kurulmasıyla ilgili ciddi sınırlamalar getirilmeli
  vatansever olmayan kişiler parti kuramamalı ve yönetememelidir

  hatta soy secere sülale gibi arastırmalar derinlemesine yapılmalı

  ülkenin suyu çıktı....

 7. #7
  Tecrübeli Üye aslnyrkli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesaj
  267
  Rep Gücü
  14124
  militarsit devlete tapmıyanlar yasamasınlar :))

 8. #8
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!

  Komunistler fasulyeden nimet durumlarina girmisler.
  Hala SOL demek
  Komunist demek
  ZANNediyorlar.

  Türkiye genelinde 42 milyon seçmenden:
  Türkiye’de 16 milyon kişi ücret geliriyle geçinmektedir.
  Bunların 14 milyonu işçi, 1.5 milyonu devlet memurudur.

  Yani 14.000.000 OY KULLANAN ISCI
  50 % esi olsa- 14.000.000.x0.5=7.000.000
  15% ana/baba/kardes- 14.000.000x0.15= 2.100.000
  Toplam=23.100.000 oy.

  SIMDI tkp nin Isci vatandaslarimizdan
  Aldigi oya bakalim.

  Tkp nin son secimde aldigi oy adedi
  2002 seçimlerinde TKP'nin aldığı oy 59 bindir.
  22 Temmuz'da ise TKP'nin oyları çok az artarak 80 bine çıktı

  23.000.000 isci oyu sayisindan 80.000 oy almis
  [Onu da kimden(???) aldiysa]

  Ve diyor ki:
  ... bir işçi sınıfı partisi ...

  Adam ben su dagin tasiyim diyor.
  Dagin haberi yok!
  Haberi olsa da kabul edesi yok!

  23.000.000 isci oyu sayisindan 80.000 oy almis
  [Onu da kimden(???) aldiysa]

  Hala diyor ki:
  ... bir işçi sınıfı partisi ...

  Sivasli bir tanidigim derdi ki:
  ”Essah mi canim?”
  Tkpli cevap verir.
  ”He laaa!”

  Der,der....de!
  Kim inanir?

  Sana şöyle tepeleme otlu peynir göndermek şart oldu gayrı:))
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 9. #9
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesaj
  40
  Rep Gücü
  1025
  Alıntı Masterlord´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  heeee tkplilerde çıktı meydana simdi tam oldu

  eee dtp bile mecliste fink atarken tkp nin konuşması çokta yadırganmamalı

  parti kurulmasıyla ilgili ciddi sınırlamalar getirilmeli
  vatansever olmayan kişiler parti kuramamalı ve yönetememelidir

  hatta soy secere sülale gibi arastırmalar derinlemesine yapılmalı

  ülkenin suyu çıktı....
  vatan sever partiler kapatılsaydı turkiyedeki partilerin % 90 ını kapatmak gerekirdi.
  hatta unların içinde en milliyetçi geçinen partiler bile var.

 10. #10
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesaj
  47
  Rep Gücü
  0
  Sol iliklerine kadar Darbeci ve Halk Düşmanıdır ve Amrikacıdır.. Darbecilerin olmazsa olmaz MAŞALARIDIR..

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Kılıçdaroğlu'nun golleri
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-12-2013, 11:06 PM
 2. 5. Mektup...
  M ü e l l i f... Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 23
  Son mesaj: 25-01-2010, 09:10 PM
 3. Ata'ya Mektup
  Network Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-02-2009, 08:16 PM
 4. Mektup..
  shgiptare Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-12-2008, 11:48 PM
 5. 29. Mektup tan...........
  M ü e l l i f... Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 08-09-2008, 07:42 PM
Yukarı Çık