Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Boğaziçi Üniversitesi

  Kuruluş Tarihi: 1971

  Rektör: Prof. Dr. Ayşe Soysal

  Adres: Boğaziçi Üniversitesi, 34342 Bebek/İstanbul

  Tel: 0212 358 15 00 (40 hat)

  Faks:0212 265 63 57

  Web: Boğaziçi Üniversitesi Ana Sayfası

  e-mail: halkilis@boun.edu.tr

  Genel Bilgiler


  Boğaziçi Üniversitesi, 10 Eylül 1971’de kurulmuş. O zamanlar Türk üniversiteleri arasına yeni katılmış gibi görünse de, Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışında kurulan ilk Amerikan Koleji olan Robert Kolejinin geçmişine sahip. Boğaziçi Üniversitesi, Robert Kolejinin ayrıcalıklı eğitimi ve muhteşem olanaklarının varisi.

  Üniversite adayları! Boğaziçi üniversitesi, muhteşem boğaz manzarası ve yeşillikler içerisindeki kampüsü ile herkesi kendisine hayran bırakıyor. Böyle bir ortamda üniversite öğrenimi görmek Boğaziçililer için bir ayrıcalık. Tabii Boğaziçili olmak yalnızca manzaralı bir kampüse sahip olmak değil. Boğaziçi üniversitesi, kalitesiyle bütün şampiyon üniversite adaylarını kendisine çekmeyi başarıyor. Üniversite eğitimi çok yüksek standartlarda ve mezunları iş dünyasında her zaman bir adım önde. Mezunlar gününde şirketler Boğaziçilileri işe alabilmek için standlar açıyor ve onlara cazip fırsatlar sunarak birbirleri ile yarışıyor.

  Boğaziçi Üniversitesi ayrıca her türlü spor olanakları, fotokopi, kuaför ve güzellik salonu, bankalar, atm’ler, yemek hizmetleri, yurtlar, çamaşırhane, revir, diş kliniği, gazete bayii ve kitapevi, postane gibi birimleri de içerisinde barındırıyor.

  Barınma


  Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir bölümü barınma konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyor. Boğaziçi Üniversitesi I. Kız, I. Erkek (Güney Kampüs), II. Kız, II. Erkek (Kuzey Kampüs), Uçaksavar ve Superdorm yurtlarını Boğaziçililerin hizmetine sunuyor. Tüm yurtlarda 24 saat sıcak su, uydu anten bağlantısı, odalarda buzdolabı, internet bağlantısı ve telefon bulunuyor. Yurtlar her türlü bütçeye hitap ediyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin en büyük amacı gençleri İstanbul’un yaşam stresinden etkilenmemesini ve kampüs içerisinde yirmi dört saat geçirilebilecek bir ortam sağlamak ve böylece Boğaziçili kimliğini koruyup geliştirmek.

  Beslenme

  Kuzey kampüste öğle ve akşam yemeği servisleri saat 12.00 - 14.00 ve 17.30 - 19.30 saatleri arasında yapılıyor. Güney Kampüs yemekhanesinde ise öğrencilere 13.00 – 14.30 arası öğle yemeği veriliyor. Yemekler dört çeşit ve fiyatlar uygun. Bunlar dışında Kuzey kantin, orta kantin, çarşı kantin, Hisar restoran, süperdorm yemekhane gibi hizmetler de bulunuyor. Kantinler 08.00 - 23.00 arası açık. Bunlar dışında kampüs çevresinde pek çok kafe ve restoran var.

  Teknoloji

  Bilgi İşlem Merkezi Güney Kampüs’te kendi binasında hizmet veriyor. Güneyde biri Braille (görme engelliler için özel laboratuar) olmak üzere beş, Kuzey Kampüste iki, Hisar, Uçaksavar ve Kilyos’ta da her biri 250 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarları bulunuyor. Bunlar dışında da birçok bölümün kendisine ait bilgisayar laboratuarları var. Kampüslerde yedi gün 09.00 – 23.00 arası internet erişimi ve genel kullanım amaçlı laboratuarlar, üniversiteye yayılmış 100Mbit/sn kapasiteli iletişim ağı ile çağdaş üniversitelerin sağladığı bilişim olanaklarının en iyisini vermek için çalışmakta. Bunun dışında bütün sınıflarda, study’lerde (çalışma odaları), yurtların her odasında internet erişimi mevcut. Boğaziçi Üniversitesi internet erişimi olanaklarından tüm öğrenciler faydalanabiliyor. Ayrıca öğrencilere @boun.edu.tr servisi ile e-posta da sağlanıyor.. Buna ek olarak çeşitli bilgisayar kursları da veriliyor.

  Sağlık


  Üniversite bünyesinde öğrenci ve personelin sağlık hizmetlerinin görülmesi amacıyla çeşitli branşlarda uzman hekim ve diş hekimleri ile poliklinik ve Diş Kliniği mevcut. Revir hafta içi her gün 08.30 - 17.00 arası hizmet veriyor. Revirde muayene, laboratuar tetkikleri, aşılama, küçük cerrahi müdahaleler, pansuman, enjeksiyon, serum uygulaması, müşahede hizmetleri sağlanıyor. Ve bir İç Hastalıkları uzmanı, bir Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, iki Aile Hekimi ve iki Pratisyen hekim, bir Laborant, altı hemşire ve iki Sağlık Memuru mevcut.

  Ulaşım


  Boğaziçi Üniversitesi’ne ulaşım servis otobüsleri ve toplu taşıma araçları ile yapılıyor. Sahil yolundan gitmek istiyorsanız Bebek kapıdan, Levent – Etiler yolundan gitmek istiyorsanız da Hisarüstü Güney kapıdan giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca kampüsler arası ‘’shuttle bus’’ adı verilen ring minibüsler de hizmet veriyor.

  Burslar


  Boğaziçi üniversitesinde burslar çok çeşitli: Başarı Ödülü, Başarı Bursu, Gereksinim Bursu, Yemek Bursu, Yurt Bursu, Kitap Bursu, YADYOK Bursu, Yaz okulu Bursu, Fon Bursları ve Özel Burslar var. Burs başvuruları Boğaziçi Üniversitesi kayıt sırasında Burs ofisine yapılıyor.

 2. #2
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Boğaziçi Üniversitesi

  iletişim teknolojisi nedir?
  iletişim teknolojisi hakkında neler biliyorsun?

 3. #3
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Yaş
  29
  Mesaj
  797
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  112

  Cevap: Boğaziçi Üniversitesi

  istediğim üniversite ve istediğim bölümün taban tavan puanları
  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
  378,945 - 397,021

Benzer Konular

 1. Boğaziçi Üniversitesi kaygılı
  simqe Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-04-2010, 02:36 PM
 2. Anadolu Üniversitesi
  -BaDe- Tarafından Üniversiteler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-10-2009, 03:47 PM
 3. Ist üniversitesi Tarihi
  atmaca34 Tarafından Üniversiteler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-03-2008, 11:58 PM
 4. Ege Üniversitesi
  dogangunes Tarafından Üniversiteler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-05-2007, 03:31 AM
 5. Boğaziçi Koprusu ve Yapılışı(Resimli)
  Bay X Tarafından Teknoloji ve Bilişim Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-05-2007, 11:18 PM
Yukarı Çık