Işık Üniversitesi, % 50 oranında eğitim kredisi kullanacak öğrencilerine, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı birinci yarıyıl ödemesi olarak 49 TL'den başlayacak taksitlerle uzun vadede ödeme fırsatı sunuyor.

Kredi kapsamında lisans öğrencileri, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere 5 yıllık eğitim süreleri için kredi başvurusunda bulunabiliyorlar. Öğrenciler her yarıyıl, o yarıyıla ait öğrenim ücreti için kredi başvurusunda bulunup okul ödemelerini kredilendirebiliyorlar.
Maksimum 10 yıl vade ile kullanılabilecek kredide, maksimum 5,5 yıla kadar kredi ana para ödemesi yapmadan sadece faiz ödemeli dönem sunuluyor.

Işık Üniversitesi öğrencilerine özel eğitim kredisi, 1.000.- TL ile 100.000.- TL arasında değişen tutarlarda teminatlı ve teminatsız olmak üzere farklı şekillerde alınabiliyor.

Teminatlı kredide 10 yıla varan vade süresi ve % 50 eğitim kredisi kullanacaklar için birinci dönem ödemesi 49.- TL'den başlayan geri ödeme seçeneklerinin yanı sıra, teminatsız kredide beş yıla varan vade süresi ve birinci dönem ödemesi 114.- TL'den başlayan ödeme koşulları bulunuyor.

Uzun Vadeli Eğitim Kredisi istenilen dönemde kullanılabilirken, krediye ara verip tekrar başlamak da mümkün. Kredinin belirlenen faiz oranı, vade süresinin sonuna kadar değişmiyor.
Uzun Vadeli Eğitim Kredisi hakkında Işık Üniversitesi aday öğrenci web sayfasından detaylı bilgi alınabilir.