Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 Toplam: 9
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Tiyatro Eğitimi Konservatuvarlar

  Merhaba!

  TİYATRO Eğitimi, KONSERVATUVARLAR

  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVAR
  İZMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI
  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUARI
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI
  MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI
  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI
  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI
  19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI
  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI
  İZMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARI

  Üniversite sınavı sonucunda-sonradan açıklanacak taban puanını elde eden adaylar aşağıda belirtilen koşullarda Sahne Sanatları Bölümlerinin istedikleri Ana Sanat Dallarına müracaat edebilir. Adayların sınavlara katılabilmesi için süresi içinde ön kayıt işlemlerini kendisinin şahsen yaptırması gerekmektedir.

  Halen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve aynı eğitim biçimini uygulayan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülteleri'nin Sahne Sanatları Bölümleri için genel koşullar aşağıdaki gibidir:
  Sahne Sanatları Bölümünün amacı uygulamalı ve deneysel çalışmaların yanı sıra kuramsal çalışmaların da önemli olduğu tiyatro sanatı ve bilim alanlarında,ülkemizin gereksinmelerini karşılayacak nitelikte profesyonel alanda Oyuncu,Dramatik Yazar (Tiyatro,Radyo,TV. Sinema ve Reklam Yazarlığı) ve Sahne Tasarımcısı (Dekor,Giysi, Işıklama,Efekt,İç Tasarım,vb..) yetiştirmektir.
  Sahne Sanatları Bölümü birinci sınıftan başlayarak oyunculuk,Dramatik Yazarlık-Dramaturji ve Sahne Tasarımı Dallarından oluşan bir eğitim programı uygulamaktadır.
  Öğrenciler tiyatro tarihi,Tiyatro Kuramları,Oyun İncelemesi,Türk Tiyatrosu,Toplum Bilim,Sahne Uygulaması gibi ortak derslerde birlikte eğitime tabi tutulurlar.
  Öğrenci adayları önkayıtları sırasında bu >üç sanat dalından dilediklerini seçip,yetenek sınavlarına katılabilirler. Sınavı kazanan adayların saptanan sanat dalları kesindir. İleride herhangi bir değişiklik yapılamaz.

  Öğrenciler eğitim izlencesinin yanı sıra ilk üç yıl içinde tamamlanması gereken 500 saatlik çalışma ve üçüncü yıldan itibaren de 100 saatlik staj uygulamalarını bitirmek ve mezuniyet için kendi sanat dallarında bir diploma çalışması hazırlayarak mesleki bilgilerini ve yeteneklerini kanıtlamak zorundadır.

  ADAYLARDA ARANILAN NİTELİKLER VE YETENEK SINAVLARI OYUNCULUK ANA SANAT DALI

  Oyunculuk Ana Sanat Dalı ülkemizde üniversite düzeyinde oyunculuk eğitimi veren bir lisans dalıdır. Ağırlıklı olarak tiyatro alanında oyunculuk yapılmaktadır.
  Bu dala başvuracak adayların herhangi bir fiziksel kusuru bulunmaması gerekmektedir.
  Oyunculuk adaylarının boy ve kilolarının uygun olması,yaşlarının 21 den büyük olmaması gerekmektedir.

  Oyunculuk Ana Sanat Dalı yetenek sınavları iki aşamalıdır.
  I.Aşama;Mimik, Ritmik, Ses, Kulak, Doğaçlama, Okuma, Refleks, vb. sınavlarından oluşur.Mimik ve doğaçlama sınavlarında adaylar,sınav kurulunun kendilerine verecekleri bir konuyu sözel anlatıma baş vurmadan oynayacaklardır. Ritmik sınavında adayın ritim duygusu ve kulak yetisinin değerlendirilmesi yapılır. es ve Kulak sınavında adayın piyano eşliğinde kulak ve ses yetisinin değerlendirilmesi yapılacaktır. Tam not 100 üzerinden değerlendirilir. Sınavlar sonucu başarılı olan Oyunculuk Ana Sanat Dalı adayları, bu eğitimin getirdiği fiziksel ve ruhsal koşullara uygun olup olmadıklarını saptayan Üniversite hastanesi Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Psikiyatri kliniklerinden alınacak bir sağlık raporu getirmek zorundadır.
  II.Aşamaİkinci aşama sınavıBirinci aşamada başarılı bulunan adaylar ikinci aşama sınavına alınırlar.Bu aşamada adaylar aşağıda önerilen yazarlardan ya da bu alanda tanınmış oyun yazarlarından seçecekleri iki sahneyi sınav kurulu önünde oynayacaklardır.Bu sahnelerden biri komik,diğeri trajik özellikler taşımak zorundadır.Adaylar bu sahneler dışında tanınmış bir şairden seçecekleri bir şiiri de ezbere okuyacaklardır.

  Önerilen Oyun Yazarları:

  AISKHYLOS/ SOPHOKLES/ EURIPIDES/ ARISTOPHANES/ PLAUTUS/ SHAKESPEARE/ MOLIERE/IBSEN / ÇEKHOV/ GOGOL/ T.ÖZAKMAN/ T.OFLAZOĞLU/ H.TANER/ G.DİLMEN/ C.F.BAŞKUT/ N.CUMALI/ A.AĞAOĞLU/ R.N.GÜNTEKİN/ O.ASENE/ V.D.....

  Sahne hazırlığında göz önüne alınması gereken koşullar.
  1. Biri Türk diğeri yabancı yazarlardan birer sahne seçeceklerdir.
  2. Sahneler bir adayı değerlendirmeye olanak verecek uzunlukta olacaktır.
  3. Aday hangi yazarın oyununu seçtiyse yazarı ve oyunun tamamı hakkında bilgi sahibi olacaktır.
  4. Seçilen sahneler ezberlenecek ve jüri önünde oynanacak nitelikte hazırlanacaktır.
  5. Hazırlanan sahnede birden fazla oyun kişisi varsa adaylar ortaklaşa çalışmayla sınava katılabilirler.(Aday birkaç rol kişisini birden oynamaya kalkışmayacaktır)
  6. Aday,hazırlanan sahneden vazgeçilemeyecek kadar önemli ve gerekli yardımcı eşya ve aksesuvarı yanında getirebilir.
  7. Adaylar kendi cinslerine uygun rol seçeceklerdir.(Bayanlar erkek,erkekler bayan rollerini seçemezler).Aksi takdirde sınava kabul edilmeyeceklerdir.

  DRAMATİK YAZARLIK ANA SANAT DALI

  Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı tiyatro,sinema,radyo,TV. Reklam yazarlığı gibi Sahne Sanatları alanlarında gereksinim duyulan Dramatik yazarları yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Öğrencilere dramatik yazarlık tekniğinin gerektirdiği bilgi ve uygulamaların yanı sıra,dramaturgi ve tiyatro araştırmacılığı alanlarında gerekli formasyonu kazanacakları bir eğitim öğretim programı uygulanır.

  Yetenek sınavları iki aşamalıdır.
  I.AşamaBu aşamada adaylardan sınav komisyonunca verilecek bir konu üzerinde kompozisyon yazmaları istenecektir.
  II.AşamaBu aşamaya,birinci aşamada başarılı görülen öğrenciler katılacaklardır. Adaylardan sınav komisyonunca verilecek konular üzerinde kompozisyonlar yazmaları istenecektir. Bu aşamada adayların anlatım güçleri,yaratıcılıkları,fantazileri öncelikle değerlendirilecektir. İkinci aşama yazılı kompozisyonlarında yeterli bulunan adaylar,sözlü kompozisyona alınırlar. Bu sınavın başarı notu,yukarıda belirtilen tüm aşamaların ayrı ayrı değerlendirilmesi ve tek nota indirgenmesi ile tam not 100 üzerinden değerlendirilir.

  SAHNE TASARIMI ANA SANAT DALI

  Bu eğitim programı tiyatro,sinema,TV.vb. alanlarda gereksinim duyulan sahne tasarımı sanatçılarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sahne tasarımcısı dekor,kostüm,ışık,efekt ve iç dekorasyon konularında kuramsal ve uygulamalı bir eğitimden geçmiş,sahne ve set düzenlemelerinin tüm estetik sorunlarını çözebilecek bilgi ve beceriyi edinmiş bir sanatçıdır. Sınava girecek adaylarda ortalamanın üstünde bir çizgi ve tasarım düzeyi aranmaktadır.

  Yetenek sınavları iki aşamalıdır.
  I.AşamaAdaylar,Plastik Sanatlar gurubunda yer alan tüm programlara baş vuran adaylarla birlikte desen sınavına alınacaktır.
  II.AşamaBirinci aşamada başarılı olan adayların katılacağı bu sınavda,adaylardan "ölü doğa" kompozisyonları ve verilecek konularda iç mekan tasarımları yapmaları istenecektir. Bu aşamada başarılı görülenler sözlü görüşmeye alınarak sahne tasarımı sanatına yatkınlıkları değerlendirilecektir.

  Bu sınavın başarı notu, yukarıda belirtilen tüm aşamaların ayrı ayrı değerlendirilmesi ve tek nota indirgenmesi ile belirlenecektir. Tam not 100 üzerinden değerlendirilir. Her üç sınav için gerekli malzemelerle ilgili açıklamalar ön kayıt sırasında yapılacaktır.

  Yüksek Lisans: Öğrenci kaynağı; Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, Dil Tarih Coğrafya fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunları, Devlet Konservatuarı ve dengi okulların ( Tiyatro Bölümü ), Devlet Konservatuarı Opera ve Dans, Fen Edebiyat Fakülteleri İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Eğitim Fakültelerinin İngilizce Eğitimi mezunları bu ana sanat dalına başvurabilirler.

  Tiyatro Dünyası

 2. #2
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.117
  Rep Gücü
  80591
  Sayın hocam ;
  Hacettepe Ünüversitesi Ankara Devlet Konservatuvar ını unuttunuz mu?
  Sanmıyorum zira Türkiyenin önde gelen ve ilk lerinden olan ATATÜRK tarafından kurulmuş ve bir çok sanatçının yetiştiği bu kurumu unutmuş olamazsınız....

  Ve akabinde Türkiyede tek "kürsü" sü olan DTCF bu iki üniversite tiyatro konusunda tek söz sahibi olan iki önemli kurumdur..

 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Alıntı Guney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayın hocam ;
  Hacettepe Ünüversitesi Ankara Devlet Konservatuvar ını unuttunuz mu?
  Sanmıyorum zira Türkiyenin önde gelen ve ilk lerinden olan ATATÜRK tarafından kurulmuş ve bir çok sanatçının yetiştiği bu kurumu unutmuş olamazsınız....

  Ve akabinde Türkiyede tek "kürsü" sü olan DTCF bu iki üniversite tiyatro konusunda tek söz sahibi olan iki önemli kurumdur..
  Merhaba!

  Sn.Guney:
  Ankara bolgesi sn.Simgenin kontrolunde.
  Izin almadan yazamiyoruz.
  Ancak size cevap olarak yazabiliriz/yazalim.

  DTCF Tiyatro Bölümü
  Vikipedi

  DTCF Tiyatro Bölümü Öğretim Kadrosu 1993-94Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü

  Tarihi
  Türkiye'de akademik düzeyde tiyatro eğitimi veren ilk kuruluş olan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünün temeli 1958 yılında bir Tiyatro Enstitüsünün kurulması ile atılır. O yıllarda Muhsin Ertuğrul üniversitede tiyatro eğitiminin gereği üzerinde duran yazıları ile kamuoyuna böyle bir girişime hazırlamıştı. Prof.Dr. İrfan Şahinbaş'ın girişimleri ile tiyatroyu bir bilim dalı olarak ele alan, bu konuda araştırmalar yapan ve eğitim veren bir Tiyatro Enstitüsü kuruldu. Enstitünün başkanı Prof.Dr. Bedrettin Tuncel, yardımcısı Prof.Dr. İrfan Şahinbaş oldu. Enstitünün ilk asistanları olarak önce Sevda Şener, çok kısa bir süre sonra Özdemir Nutku kadroya alındı. Enstitü 1962 ders yılı sonunda, bir enstitü kapsamı içinde ders verilemeyeceği gerekçesiyle kapatıldı.

  İki yıl süren hazırlık evresinden sonra 1964 yılında Tiyatro Kürsüsü adi altında eğitime başlandığında, dört yıllık bir program uygulanıyor ve mezunlara üniversite diploması veriliyordu. Kürsü Başkanlığına Prof. Dr. Melahat Özgü getirildi.

  Tiyatro Kürsüsü 1981 yılında yapılan yeni düzenlemeyle Tiyatro Bölümü adını aldı.

  Eğitim biçimi - dalları
  Sahne uygulamalarında görülen gelişim ve ortaya çıkan gereksinimler doğrultusunda, Tiyatro Bölümünde 1987-1988 ders yılından başlayarak yeni bir uygulamaya geçildi. Tiyatro Bölümü, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı ve Oyunculuk Anasanat Dalı olmak üzere üç dala ayrıldı. Bölüme 1987-1988 öğretim yılından başlayarak özel yetenek sınavıyla öğrenci alınmakta, lisans, yüksek lisans ve doktora aşamalarında eğitim yapılmaktadır.

  Eğitim anlayışı
  DTCF Tiyatro Bölümü, Türk Tiyatro eğitiminde usta-çırak ilişkisine dayalı geleneksel ekolde oyuncu yetiştiren konservetuar eğitimine alternatif oluşturmuştur.
  Tiyatro alanında akademisyenliği tam zamanlı bir meslek olarak seçen tiyatro akademisyenlerini yetiştiren ocak niteliğindeki DTCF Tiyatro Bölümü,
  hocaların hocası olarak bilinen Sevda Şener, Metin And, Turgut Özakman, Sevinç Sokullu, Nurhan Karadağ, Selda Öndül gibi tiyatro düşün dünyasını biçimlendiren isimleri bünyesinde barındırmıştır.

  Hatirlattiginiz icin tesekkurler!

 4. #4
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.117
  Rep Gücü
  80591
  Efendim Simge hanım çok ilgilidir sanat ve sanat severlerle bu konuda sıkıntı olmayacağını düşünüyor ve bu ironik göndermenizden de mutlu olacağını sanıyorum...:)

  ama yine eksik olmuş hocam hani nerde Hacettepe yoksa Simgeciğim mi bu konuda bilgilverecek.

  sevgiler saygılar...

 5. #5
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  Sn.Simge Birazilya ask dizileri ve ten uyusmasi uzerinde
  Doktora calismalarini foruma asiyor.
  Tiyatroya sira gelmedi.
  Bekliyelim.Bekliyen dervis.....

 6. #6
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!

  Sn.Guney:
  Ankara bolgesi sn.Simgenin kontrolunde.
  Izin almadan yazamiyoruz.


  Buyrun izin sizin


  Alıntı Guney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Efendim Simge hanım çok ilgilidir sanat ve sanat severlerle bu konuda sıkıntı olmayacağını düşünüyor ve bu ironik göndermenizden de mutlu olacağını sanıyorum...:)

  ama yine eksik olmuş hocam hani nerde Hacettepe yoksa Simgeciğim mi bu konuda bilgilverecek.

  sevgiler saygılar...
  Sanat ve sanatı severlerle aram iyidir,hatta Konservatuar tiyatro bölümüne öğrenci yetiştirmeklede meşgulüm :))

  Konuda gözümden kaçmış ama mopsy'e bırakıyorum bu bilgilendirmeleri,çok harika bir anlatımı var,kendisine teşekkür ediyorum:))

 7. #7
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!

  Sn.Simge Birazilya ask dizileri ve ten uyusmasi uzerinde
  Doktora calismalarini foruma asiyor.
  Tiyatroya sira gelmedi.
  Bekliyelim.Bekliyen dervis.....
  Hayata mola verdim..

  dizilerle ve ten uyumuyla alakadar olacağım artık..

  nasılım

 8. #8
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Alıntı simqe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hayata mola verdim..

  dizilerle ve ten uyumuyla alakadar olacağım artık..

  nasılım
  Merhaba!

  ...nasılım ...?
  GUNES GIBI PARLIYORSUNUZ!

 9. #9
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.117
  Rep Gücü
  80591
  Bekledim ama dayanamadım ...:)) sevgili dostlar


  Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalı Özel Yetenek Giriş Sınavında uygulanacak "sınav yönergesi"

  Amaç ve Kapsam

  Madde1 : Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalı’nda 2006-2007 Öğretim Yılından itibaren Lisans öğrenimi görmek üzere başvuruda bulunan adaylara uygulanacak Özel Yetenek Giriş Sınavı bu yönerge hükümlerine göre yürütülür.

  Madde 2 : Bu yönergede geçen,

  Sınav :Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları

  Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalı Özel Yetenek

  Giriş Sınavı'nı  Konservatuvar : Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını


  Sanat Dalı :H.Ü.A.D.K.Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalı’nı

  İfade eder.  Başvuru Koşulları :

  Madde 3 :Sınava başvuruda bulunmak için 22 yaşından büyük olmamak (Yıl itibarıyla) ve Konservatuvar Lise devresi veya Konservatuvar dışındaki lise ve dengi okullardan mezun olan adaylar için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavının ÖSS-SÖZ 1, ÖSS-SAY 1 veya ÖSS-EA 1 puan türlerinden herhangi birinden en az 185 puan almış olma koşulu aranır.(Hacettepe Üniversitesi Senatosu'nun 08.11.2006 tarih ve 2006/190 sayılı kararı)

  Sınav Jürisi :  Madde 4 :1.aşama Sınav Jürisi Bölüm Başkanı ,Anasanat Dalı Başkanı,Sanat dalı Başkanı ve oyunculuk dersine giren 10 yıl ve üstü sahne deneyimi olan hocalar ile Oyunculuk Sanat Dalı Diksiyon,Şan, hareket dersleri Öğretim Elemanları arasından seçilecek birer öğretim elemanından oluşur.  Kesin Kabul sınavı (2.Aşama) Sınav Jürisi ; Bölüm Başkanı ,Anasanat Dalı Başkanı,Sanat dalı Başkanı ve oyunculuk ve diksiyon derslerine giren 10 yıl ve üstü sahne deneyimi olan öğretim elemanlarından oluşur.  Sınav

  Madde 5 : Tiyatro Anasanat dalı Oyunculuk Sanat Dalı 2 aşamalı giriş (yetenek, tiyatro oyunculuğuna uygunluk, genel kültür ) sınavında adaylardan istenecekler

  * Hacettepe Üniversitesi Senatosu’nun 31.05.2006 tarih ve 2006-128 sayılı kararıyla kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

  a.1. AŞAMA ( Baraj Sınavı)  1-Sahne Sınavı (30 puan)

  Adayın kendi hazırlayacağı istediği dönem ve yazara ait bir dram ve komedi tiradı sahnelemesi istenecektir.  2- Hareket (Bedensel Yeterlilik) sınavı (10 puan)

  Adaylara 10 ar kişilik gruplar halinde Tiyatro sanatçısında olması gereken bedensel yeterliliği ölçecek uygulamalar yaptırılacaktır. Adaylar sınava spor ayakkabı ve şortla gireceklerdir.  3- Kulak, Ses ve ritm ( 10 puan)

  Adaya tek ses, çift ses ezgi, ritm tekrarlama ve tiyatral ses kalitesini ortaya çıkaracak uygulamalar yaptırılacaktır.  4-Doğaçlama (20 Puan)

  Adaya sınav jürisi tarafından verilecek olan konular sözlü veya sözsüz doğaçlama olarak sergilenecektir.  5-Diksiyon (Sözlü ifade) (30 Puan)

  Adayın kendi hazırlayacağı ( şiir-fıkra vb. ) bir eseri ezberlemiş olarak hazırlaması istenecektir.

  b. 2 AŞAMA (Kesin Kabul Sınavı)  Adayın 2.Aşama sınavına girebilmesi için 1.aşama ( Baraj) sınavını başarı ile tamamlamış olmak gerekmektedir.  1-Sınav Jürisi tarafından sınav günü adaylara dağıtılacak olan parçalar (tirat) 2 saat içerisinde hazırlanıp jüriye sunulacaktır. (70 Puan)  2-Doğaçlama (20 Puan)

  Adaya sınav jürisi tarafından verilecek olan konular sözlü veya sözsüz doğaçlama olarak sergilenecektir.


  3-Genel Kültür (10 Puan)

  Tiyatro Kültürü ile ilgili yazılı bilgi yoklaması yapılacaktır.

Benzer Konular

 1. Tiyatro (akrostiş)
  cerens Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 25-09-2015, 07:24 PM
 2. Tiyatro
  dogangunes Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-12-2011, 11:38 PM
 3. Tiyatro
  mopsy Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-07-2010, 10:31 AM
 4. Tiyatro Kitaplığı
  dogangunes Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 47
  Son mesaj: 25-06-2008, 02:39 PM
 5. Tiyatro Baska Bir Yer Yeni Tiyatro Egitimine Basliyor!
  theater Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-01-2008, 12:05 PM
Yukarı Çık