selam arkadaşlar..birkaç sorum olacak.
ben berbat bir okulda sinema tv okuyorum..eskiden beri istediğim bölümdü ama okul tamamen istemediğim bir okul..
herneyse..1.sınıfta yatay geçiş denedim olmadı ben de oradan mezun olmak istemedeiğim için kayıt yaptırdım ama gitmiyorum..

şuan için önümde 2 seçenek var.
şöyle bir durum var..bizim sektörle ilgili bir sanat okulu açılıyor ocakta..internetteki haberlere göre çok çok iyi yönetmenlerin olduğu bir kurum..yani okadar işinde iyi isimler var ki gerçek gibi gelmedi bana hatta..herneyse bu kurum 2 senelik,sertifika veriliyor..bir senelik ücreti 12bin..bu sene buraya gitsem burası bitince öss mi denesem diye düşünüyorum ama pek içime sinmiyor..nedenlleri ise 1.si ücreti pahalı,2.si küçükçekmecede yani baya uzak bence 3.sü elimde bir üniversite diploması olmaycak bittiğinde..ama bir yandan da çok çok başarılı isimler var,hayranı oldğum kişiler ..onlardan eğitim alırsam bir şekilde onlarla çalışma imkanım da olur mu diye düşünüyorum..

bir de bu sene össye giricem..acaba bu kurumu bırakıp sadece össyemi odaklansam..bukadar zaman geçtiği için çok yüksek puan yapacağımı zannetmiyrum sistem de değişti korkuyorum..bu kuruma hiç gitmeden össye hazırlansam,özel bir üniversitede %50burslu sinema tv veya radyo sinema tv mi okusam.tabi biraz daha iyi bir puanım olursa istanbul ve marmarada radyo sinema tv 2.öğretimi de yazarım tabiki seve seve...yani bu işi yapmak istiyorum eskiden beri bu bölümü istiyorum ve peşini bırakmaya niyetim yok.
bahçeşehir-bilgi-beykent-kadihas-yeditepe aklıma gelen özeller bunlar hangileri iyi yani büyük ihtimal %50bursluya girebilirim.sinema tv de ve radya sinema tvde hangileri iyi.yani bu bölümde hangi özel daha kaliteli ve iyi. okul bitince özelli olundğu için sıkıntı oluyor biliyorum.herneyse yani kısacası bir sertifika progr***** mı gideyim yoksa özel okula mı bilmiyorum gerçi özele de anca %50burslu olursa gidebilirim.

bazı oyuncularla konuşmuştum çevremden..çoğu okulun,diplomanın pek önemli olmadığını önemli olanın piyasaya girmenin olduğunu fln söylediler ben kesinlikle elimde bir diploma olsun istiyorum o ayrı..

çok uzun oldu inşallah derdimi anlatabilmişimdir..konuşmadığım kimse kalmadı..bu konularda herhangi bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok çok makbule geçecek..

kısacası sanat okuluna gidip piyasanın içindeki iyi yönetmenlerden ders alıp 12bin vermek,2sene okumak sertfika almak ve iş için onlarla bağlantı kurmak,piyasaya erken girmek mi;yoksa 2.öğretime girebilirsem bir devlet okulunda bu bölüme girmek,puanımıma göre %50burslu bir özelde okumak diplomayı almak ve işe koyulmak mı????