Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Aktif Üye -BaDe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  1.588
  Rep Gücü
  20917

  Bilardo seçmeli ders oluyor

  Bilardo, lise ve dengi okullarda seçmeli ders oluyor... Bilardo Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalayacağı protokolle bilardo sporunu okullara sokmayı hedefliyor.Federasyonun MEB ile imzalayacağı bilardo sporunun yaygınlaşmasını sağlayacak protokolün süresinin 1 yıl olarak belirlendiği, bu bir yılın son bir ayında, taraflardan itiraz gelmemesi halinde sürecin devam etmesi öngörüldüğü kaydedildi. Federasyon yetkilileri, bu sürenin 3-4 yıl olması yönündeki taleplerini MEB'e illettiklerini ve görüşmelerin devam ettiğini belirttiler.

  Bilardo sporunun okullarda oynanmasının önündeki en büyük engelin MEB Talim Terbiye Kurulu'nun ''Okullara bilardo masası konulmaz'' kararı olduğu, ancak bu kararın MEB ile imzalanacak protokolle ortadan kalkacağı belirtildi.

  Yetkililer, federasyonun Talim Terbiye Kurulu'nun almış olduğu bu kararın bilardonun önündeki en büyük engel olarak nitelerken, okullar projesi aracılığıyla bu sporun daha geniş kesimlere yayılacağını ifade etti.

  Lise ve dengi okullarda ve üniversitelerde bilardonun, alt spor dalı olmasının yanı sıra okullarda seçmeli ders olacağı, böylelikle federasyonun çalışma ortamının artacağı ve lisanslı sporcu sayısının yükseleceği kaydedildi.

  BİR İMAJ SORUNU VAR
  Federasyon başkanı Uğur Kurugöllü, MEB ile yapılacak protokolle Bilardo Federasyonu'nun çok farklı görüleceğini bildirdi. Kurugöllü, Türk halkının bilardoyu kahvehanelerle özdeşleştirdiğini belirterek, ''Açılan nezih salonlar görmezden geliniyor. Bu konuda bir imaj sorunu var. Okullar projesiyle bilardonun kahvehanelerle ilgisi olmadığını göstermeyi hedefliyoruz'' dedi.

  Bilardonun okullara ulaşmasıyla bu sporun temel eğitimde yer alacağını, dolayısıyla sporun da gençleri kötülüklerden arındıracağını söyleyen Kurugöllü, ''Gençler, disiplin altına girmeyi öğrendiği zaman, her anlamda devletine faydalı bir birey haline gelecektir. Okullar projesiyle buna katkıda bulunmak istiyoruz'' diye konuştu.

  Kurugöllü, okullar projesinin Avrupa Birliği'ne de sunulacağını ifade ederek, şunları kaydetti: ''Bu projenin Avrupa Birliği'ne sunulmasıyla bilardonun önü çok açılacak. Bu konuda iki arkadaşımızın üzerinde çalıştığı, AB'den okullara hibe bilardo tesisi projesini gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.''

  Bilardo seçmeli ders oluyor - Türkiye Genel- ntvmsnbc.com

 2. #2
  Tecrübeli Üye Kafka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  Labirent
  Mesaj
  278
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  16024
  Bunun yanında beden eğitimi, resim ve müzik dersleri de tek potada eritilecek. Bilardo sporuna karşı değilim. Ama sanatsal bilinçten uzak bir kuşak esirliğe mahkûmdur.

Benzer Konular

 1. Liselerde Osmanlıca zorunlu ders oluyor
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 08-12-2014, 01:59 PM
 2. Seçmeli ders!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-03-2014, 11:14 AM
 3. İncil ve Tevrat seçmeli ders olur mu?
  İNCİ Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-10-2011, 07:08 PM
 4. Cep telefonunu nasıl seçmeli?
  ErDaLL Tarafından Cep Telefonu ve Aksesuarları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-02-2008, 12:26 AM
 5. Photoshop için videolu ders anlatımı ders 1
  genc_mucit Tarafından Grafik Tasarım Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-08-2007, 01:28 PM
Yukarı Çık