DE SQUAD GİRAFFE

Een zeer grote plaats was gereserveerd voor de giraffen in de dierentuin, die in Gülhane Park.
Er woonde een moeder en een vader giraf met hun twee kinderen. Ze liepen met een slingerende beweging de hele dag lang en de bezoekers keken ze. De moeder en de vader giraffen was het leven in die plaats voor een zeer lange tijd, zodat ze gebruikt om te wonen en zij niet klagen over, maar hun kinderen waren verveeld en zij altijd vroeg hun vader: "Hoe lang zijn We gaan hier wonen? Wanneer ga je ons naar de plaatsen die u heeft verteld ons in de sprookjes? ".

Een dag een van zijn kinderen vroeg hem: "Papa, hoe hebben we hier? Wie hebben we hier? ".
Toen de vader giraf besloten te vertellen zijn kinderen het verhaal van hun grootvader die leefde heel ver daar vandaan, zodat ze kunnen worden in staat te begrijpen hoe ze uiteindelijk in die plaats.

En hij begon:
"Alle giraffen zijn zeer hoog en hebben een lange nek maar uw grootvader was zeer korte toen hij geboren werd. In de loop der jaren heengegaan hij ouder geworden, maar hij kon niet groter en als hij ouder de wens om een ster in een circus groeide meer en meer in zijn hart. Hij wilde niet leven in die plaats, en een gewone giraf was niet goed voor hem. Dus hij begon te organiseren, blijkt in het bos, waar hij woonde voor het bereiken van zijn doel. Alle dieren leven in dat hout waren geïnteresseerd in zijn shows en keek zijn imitaties van verschillende dieren gelukkig.

Op een dag kwam dat jagers hout. Ze waren er voor de vangst van bepaalde dieren en ze naar een dierentuin. Terwijl ze keken rond met hun verrekijker op een heuvel, zagen ze het peloton giraffe maken van zijn show. Toen zij zag zijn bewonderenswaardige optreden en een uitstekende show ze dachten dat hij een prachtige jongleur, zodat zij besloten hem te vangen. Na de show begon ze te volgen hem stiekem. De ploeg giraf was niet verrast, omdat hij wist dat om succesvol te zijn waren er enkele problemen die hij heeft moeten worstelen. Hij dacht in details over wat hij moet doen om te ontdoen van die jagers in en maakte een zeer briljante plan.
Hij wist dat als hij iets deed zonder dat hij van plan zou zijn een aantal problemen en zou worden gevangen door de jagers gemakkelijk. Het was onmogelijk om te begrijpen wat de jagers' bedoeling was en hoe ze van plan waren hem te vangen.

De volgende dag de jagers hem geknepen de buurt van een riet bed. Terwijl de jagers waren boekt ze waren zo blij, want ze waren zeker van de vangst van hem als was er niets voor hem weg te lopen. Toen ze ontdekten dat hij verdwenen is, kunnen zij niet geloven hun ogen. Ze realiseerde zich dat de voetafdrukken van de squad giraffe verdwenen in de buurt van het riet bed. In feite was dit een deel van de giraf het plan. Hij ontsnapte uit door er steeds op een stam van een boom die hij had verborgen er de dag tevoren. De volgende dag kon hij horen de jagers zeggen dat, als hij werd gepakt, was hij zal worden genomen naar een dierentuin. Na dit gesprek werd hij zo blij dat hij verscheen jigging op en neer op zijn vier voeten. Toen hij howled als een wolf en brulden als een leeuw. De jagers waren geschokt toen ze zag hem doen zulke dingen en gedraagt als een gek. Na dat de ploeg giraf gestart doet alle trucs die hij kende een na de ander en het einde van zijn show. De jagers vonden zijn show heel veel, zodat ze hem toegejuicht.

Toen hij werd meegenomen naar de dierentuin, begon hij hier woont waar we wonen nu. Maar hij bleef het maken van zijn shows in zijn nieuwe huis. In de tussentijd mijn moeder en hij werd verliefd. Na een tijd dat ik geboren werd. Toen ik een kleine giraffe Ik herinner me dat een heleboel mensen kwamen hier om hem te zien en om naar te kijken zijn shows. Hij maakte zijn shows de hele dag lang zonder moe. Door de manier waarop een internationaal circus gebruikt om hier te komen op bepaalde data van elk jaar. Zodra tijdens het circus werd opgericht hier de eigenaar van het begon wandelen rond de dierentuin. Toen zag hij de menigte hij wat er gebeurde er dus hij gesmokkeld in de menigte. Na het bekijken van de squad giraffe maken van zijn show die hij begreep dat hij was zeer getalenteerde en kunnen een wereldberoemde ster dus hij gaf hem veel geld om hem naar zijn circus. De ploeg giraf die van deze gelegenheid gebruik in goede en na een paar repetities bleek hij op het podium. Hij was zo succesvol dat het aantal mensen die naar het circus verhoogd plotseling.

Het circus gebruikt worden om te verblijven voor tien dagen, waar werd vastgesteld en er worden alleen gebruikt om een show tijdens de dag. Na de kleine giraf begon er veranderde dit en vier of vijf shows per dag werden gemaakt en dat jaar het circus bleef in de dierentuin voor een maand.
Het volgende jaar, wanneer het circus hier kwam mijn vader ons bezocht. Hij was hier voor mijn moeder en mij en zijn vrienden. We waren heel gelukkig.

We waren samen goed voor ongeveer twee uur. Hij vertelde ons dat hij al te veel landen die shows en trok de aandacht van iedereen. Hij wilde een ster in een circus en hij deed zijn best voor deze en tenslotte hij bereikt zijn doel. Hij was zo blij. Heb je begrijpt hoe kwamen we hier op deze plek? "
'Ja, papa we deden. We hebben het erg goed ", antwoordde de kinderen allemaal samen en ze keken elkaar lachend.
Er is een onbetwistbare waarheid dat er is niets dat niet kan worden gedaan als u wilt doen het zo veel. Niets of niemand kan je stoppen. Kan het zijn dat je sommige dromen van je eigen of je zou willen worden als geslaagd beschouwd als iemand die u bewondert er is niets om te stoppen met je, zodat je moet gaan.

De kleine giraffen volgde de voetsporen van hun grootvader en werd zeer succesvol circus sterren. Als je kijkt naar de hemel zeer zorgvuldig 's nachts kun je ze zien knipperen je.

Geschreven door: Serdar Yıldırım


BÜCÜR ZÜRAFA

İstanbul Gülhane Parkı’ndaki hayvanat bahçesinde zürafalar için oldukça geniş bir yer ayrılmıştı. Burada anne ve baba zürafa ile iki yavru zürafa kalıyordu. Onlar gün boyu salına salına geziyorlar, ziyaretçiler de onları seyrediyordu. Anne ve baba zürafa yıllardır burada bulundukları için durumu kabullenmişler, bu hayata alışmışlardı. Fakat yavru zürafaların canı çok sıkılıyordu. Devamlı olarak babalarına “ Babacığım, bizler burada daha ne kadar zaman kalacağız? Bizleri masallarda anlattığın o güzel yerlere ne zaman götüreceksin? “ diye sitem ediyorlardı.

Bir gün yavru zürafalardan biri baba zürafaya şöyle bir soru sordu: “ Babacığım, bizler buralara nasıl geldik, kimler getirdiler? “ Bunun üzerine baba zürafa: “ Bundan yıllar önce, buralardan çok uzaklarda yaşamış dedeniz bücür zürafayı anlatacağım sizlere “ dedi. “ O zaman anlayacaksınız buralara nasıl geldiğimizi. Zürafalar hep uzun boylu, boyunlu olurlar, fakat dedeniz doğduğunda da küçükmüş. Yıllar geçmiş, yaşı büyümüş, boyu büyümemiş. Yaşının büyümesiyle birlikte onun kalbindeki özlem daha da büyümüş. Çünkü o bir sirk yıldızı olmak istiyormuş. Yaşadığı çevrede tıkılıp kalmak, dar bir kısır döngü içinde ömür törpülemek ona göre değilmiş. Bücür zürafa bu büyük hedefine ulaşabilmek için yaşadığı ormanda gösteriler düzenlemeye başlamış. Orman hayvanları bücür zürafanın gösterilerini ilgiyle karşılamışlar, onun yaptığı hayvan taklitlerini zevkle seyretmişler.

Günlerden bir gün ormana avcılar gelmiş. Bu avcılar yakaladıkları hayvanları hayvanat bahçesine götüreceklermiş. Bir tepenin üzerine çıkıp dürbünle çevreyi gözleyen avcılar karşıdaki düzlükte bücür zürafayı gösteri yaparken görmüşler. Bücür zürafanın hayranlık uyandıran hareketlerini, enfes dönüşlerini seyreden avcılar, onun tam bir hokkabaz olduğunda karar kılmışlar. Gösteri bittikten sonra bücür zürafayı yakalamak için iz sürmeye başlamışlar. Bücür zürafa hemen anlamış takip altında olduğunu. Bu durum onu hiç şaşırtmamış. Çünkü zirveye giden yolda önüne bir takım yol ayırımlarının çıkacağını biliyormuş. Olanı biteni en ince ayrıntılarına kadar düşünüp planını yapmış. Eğer plansız, programsız hareket ederse istenmeyen, üzücü olaylar ortaya çıkabilirmiş. Avcıların niyetini kesin olarak bilmek olanaksızmış.

Sonunda, avcılar bücür zürafayı bir bataklığın yakınlarında kıstırmışlar. Sazlıkta yarım daire şeklinde ilerleyen avcılar, bücür zürafayı yakalamayı umdukları yerde yeller estiğini görmüşler. Bücür zürafanın ayak izleri bataklığın kenarında yok oluyormuş. Aslında bu durum planın bir bölümünü oluşturuyormuş. Bücür zürafa avcıların takibinden kurtulmak için daha önceden oraya sakladığı bir ağaç kütüğüne binerek uzaklaşmış. Ertesi gün avcıların konuşmalarını saklandığı yerden dinleyen bücür zürafa yakalandığı takdirde hayvanat bahçesine götürüleceğini öğrenmiş. Dört ayağı üstünde hoplaya hoplaya ortaya çıkmış ve avcıların hayret dolu bakışları altında iki perende atmış, daha sonra kurt gibi uluyup aslan gibi kükremiş. Bildiği bütün numaraları birbiri peşi sıra sergilemiş ve alkışlar arasında gösterisini tamamlamış.

Bücür zürafa hayvanat bahçesine getirilince bu bölüme konmuş. Fakat o burada da boş durmamış, gösterilerine devam etmiş. Bu arada annemle birbirlerine gönül vermişler. Aradan zaman geçmiş, ben doğmuşum. Küçüklüğümü hatırlıyorum da şu demir parmaklıkların arkası bücür zürafayı görmeye gelen insanlarla dolardı. O da gün boyu bıkmadan, usanmadan gösterilerini sürdürürdü. Yavrularım, bu hayvanat bahçesine yılın belli tarihlerinde uluslar arası bir sirk gelir. Sirk kurulurken sirkin sahibi parkta gezmeye çıkmış. Buradaki kalabalığı görünce ne olduğunu merak edip sokulmuş. Bir süre bücür zürafayı seyrettikten sonra onun dünya çapında bir yetenek olduğuna karar vermiş ve yüksek bir ücret karşılığında sirke transfer etmiş. O, ele geçirdiği bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmesini bildi. Bir iki provadan sonra sahneye çıktı. Görülmemiş bir başarı sapladı. Gittiği her yerde on gün kalan ve geceleri bir gösteri sunan sirk, bücür zürafayı kadrosuna almasıyla birlikte seyirci patlamasına uğradı ve günde dört beş gösteri sunar hale geldi. Sirkin o yıl bir ay kaldığını unutmadan söyleyeyim. Ertesi yıl sirk geldiğinde babam bücür zürafa buraya uğradı. Beni, annemi ve arkadaşlarını görmeye gelmişti. Çok sevindik. Yanımızda iki saat kadar kaldı. Pek çok ülkede gösteriler sunduklarını, gittikleri her yerde yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını anlattı. Sirk yıldızı olmak istemiş, bunun için yıllarını vermiş, sonsuz gayret göstermiş ve sonunda başarmıştı. Mutluydu. Şimdi anladınız mı yavrularım, buralara nasıl geldiğimizi, kimlerin getirdiğini? “

Yavru zürafalar sanki ağız birliği etmişlerdi aynı sözü söylemek için: “ Evet anladık babacığım, hem de çok iyi anladık “ dediler ve birbirlerine bakarak kıkır kıkır güldüler. Ortada reddedilmez bir gerçek vardı. Azmin başaramayacağı hiçbir şey olamazdı. Yeter ki gerçekten istenmeliydi. Tutar koparırdın. İdeal kiminin düşüncesinde bir tutku olarak kendiliğinden ortaya çıkardı. Kimi de başarılı birini örnek alarak onun izinden giderdi. İşte yavru zürafalar bücür zürafanın açtığı yoldan yürüdüler, onun izinden gittiler. Akşamları gökyüzüne dikkatle bakarsanız yıllar sonra birer yıldız olacak iki yavru zürafanın göz kırptıklarını görürsünüz.

Yazan: Serdar Yıldırım