+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor!

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Eğitim Öğretim Forumu EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor! Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> MEB'e 'evrim' raporu: Bir tek Suudi Arabistan'da okutulmuyor! Evrim kuramını müfredattan çıkaran MEB'e akademisyenlerden rapor: Evrim sadece Suudi Arabistan'da okutulmuyor, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.834
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  68000

  EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor!

  MEB'e 'evrim' raporu: Bir tek Suudi Arabistan'da okutulmuyor!

  Evrim kuramını müfredattan çıkaran MEB'e akademisyenlerden rapor: Evrim sadece Suudi Arabistan'da okutulmuyor, İran'da bile konuya 70 sayfa ayrılıyor!

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni müfredattan evrim konusunu çıkarması akademisyenlerin tepkisini çekti. MEB’e sunulan raporda, evrimin okutulmadığı tek ülkenin Suudi Arabistan olduğu vurgulandı; evrimin İran’da da ders programlarında yer aldığı belirtildi.

  MEB, 13 Ocak’ta görüş ve öneriye sunduğu yeni müfredatın taslak öğretim programlarında lise son sınıf biyoloji dersinde yer alan, “Hayatın başlangıcı ve evrim” ünitesini çıkarmış, evrim ünitesi, ‘Canlılar ve çevre’ başlıklı bir üniteyle değiştirilmişti.

  Habertürk’ten Lütfi Erdoğan’ın haberine göre, ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent, Hacettepe ve Ankara üniversiteleri öğretim üyeleri ile Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Biyologlar Dayanışma Dernekleri’ndeki akademisyenler, ‘evrim’ konusuyla ilgili rapor hazırladı.

  ‘5. SINIFTAN İTİBAREN OKUTULMALI’

  Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e sunulan raporda şu öneriye yer verildi: “Canlıların ortak kökeni ve evrim konusu ilköğretimin ilk aşamalarından itibaren müfredata girmeli. İlköğretimde Fen ve Teknoloji dersi konuları öğrencilere evrimsel bir bakış açısını sağlayacak ve ileride görecekleri konuları bütünleştirecek bir perspektifle sunulmalı. 5. sınıftan itibaren evrimsel biyoloji konuları müfredata girmeli”.

  Raporda yer alan bazı çarpıcı tespitler şöyle:

  ÖRNEK MODEL FİNLANDİYA’DA DURUM

  FİNLANDİYA: Doğa ve ekoloji eğitimi okul öncesi eğitimde başlıyor. 7. sınıftan itibaren evrim kuramı kapsamlı ve detaylı bir biçimde irdelenmeye başlanıyor. Lise düzeyinde biyoloji eğitimi 5 kitaptan oluşuyor. ‘BIOS1’ kitabının, 2016 yılında evrim içeriği daha zenginleştirildi, biyoloji eğitimi evrim kuramı bağlamında yapılandırıldı.

  İRAN’DA EVRİM 60, DARWIN 11 SAYFA

  İRAN: İran’da ilköğretim 5. sınıfta dünya tarihi konusunda fosillerden bahsediliyor. Ortaöğretim son sınıfında kullanılan biyoloji kitabında ise ‘Yaşamın Kökeni’ ana başlığı altında; türleşme ve evrim, popülasyon genetiği, dinamikleri gibi başlıklar altında hem evrim hem de popülasyon genetiğine dair bilgiler yer alıyor. Evrime 60, Darwin’in evrim kuramına da 11 sayfa ayrılıyor.

  3. SINIFTA FOSİLLERLE TANIŞIYORLAR

  İNGİLTERE: İlköğretim kademesinde 3. sınıfta fosillerle tanışan öğrenciler, 4. sınıftan itibaren canlıların sınıflandırılmasını, insan türünün de hayvanlar âleminin bir üyesi olduğunu öğreniyor. 7 ila 9. sınıflarda daha geniş şekilde görüyor. ABD: Evrim konusu, yaşam bilimlerinin dört ana fikrinden birisi olarak, ilkokul ikinci sınıftan itibaren işleniyor. Lise de de devam ediyor.

  EVRİMSEL BİYOLOJİ HER KADEMEDE

  GÜRCİSTAN: Evrimsel biyolojiye her kademede yer veriyor. Kanada: Eyaletler arasında farklılık gösterse de genel olarak evrimsel kavramlara ilkokul kademesinden itibaren yer veren Kanada’da, 11 ve 12. sınıflarda evrim konularına geniş ve detaylı bir biçimde yer veriliyor.

  İŞTE BU KADAR GERİCİ BİR ZİHNİYET TARAFINDAN YÖNETİLİYORUZ!

  'Evrim İran'da 70 sayfa okutuluyor!'
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK :prv:

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7722

  Cevap: EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor!

  Evtim safsatasını körpe dimağlarin masalarında kaldıran kadroyu her şuurlu Müslüman tebrik etmeli.
  Vesilenizle bu güzel müfredatı hazırlayan
  Emekdarlara sevgi ve saygılarımı sunma fırsatı buldum.
  Bu vech ile teşekkür ederim...
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 4. #3
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  34
  Mesaj
  861
  Rep Gücü
  0

  Cevap: EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor!

  tak yaptığı benzeyen herşeyi biribirinden ibaret sanmak olan bu aptallığa dünya tabii olmuş. Dünyanın aptallığına delalet eder. Velev ki; dünya yapıyor sen yaptığını düşünmeyecek misin? DÜşünmeden dünya yapıyor diye mi kabul edeceksin? Bu ise aptallığın ileri boyutudur.

  AMaç insanın içinden gelen insalık hissiyatını tamamen ortadan kaldırarak, büyük güçlerin saltanatının yeni yetişen insanların sorgulaması yüzünden bozulmaması. büyük güçler saltanatları için küçük yaşta beyin yıkayarak insanları korku ile gütmeye başlıyorlar...

  Hiçbir müslüman bunu kabul edemez. Müslşüman ülkelerdeki evrim aslında gavurun sızmasıdır. Türkiyede şeyhülislam mı evrimi sooktu derslere? padişah mı? genelevleri kim açmışsa ona sorun siz evrimiz... Bugün eşcinsel harekete destek vererek onlar adına onur yürüyüşü düzenleyen solculara sorun siz evrimi.

  Hiçbirşey göründüğü gibi değildir. Sadece görüntüye göre karar vermek daha birkaç yaşındaki çocuğun dahi aklına hemen gelecek en basit olanıdır. Mühim olan görüntüye sebep olanların zekasal fikirsel analizini yapıp esasta meselenin ne olduğunu kavramaktır. Hiçbirşey solcuların anlayabileceği kadar basit değil.

 5. #4
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2014
  Nerden
  Dünya'dan.....
  Yaş
  49
  Mesaj
  150
  Rep Gücü
  251

  Cevap: EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor!

  Bilimle işi olmayan ülkelerin ve toplumların Evrim Teorisi ile de işi olmaması gayet doğaldır...Suud ların evrimle bilimle işleri yok ki evrim teorisi ile işleri olsun...Gayet doğaldır yani...

  Hayvanat Bahçesi müdürünü Tübitak'ın başına geçiren ülkemde de maalesef durum pek farkı değil...Kapağı açılınca ışıkları yanan ekmekliğe ödül veren bir Tübitak'ın olduğu ülkede artık bilimden ne derece söz edilir emin değilim...

 6. #5
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  34
  Mesaj
  861
  Rep Gücü
  0

  Cevap: EVRİM, Bir Tek Suudi Arabistan'da Okutulmuyor!

  Kapağı açılsa da kapansa da bir ışık yakamayan ahmakların her ödülü aldığı sol hükümetler de ne güzeldi di mi? hiçbir eğitimi olmayan vasıfsız ecevişt başbakani, Einsteinı Türkiyeye sokturmayan ismet inönü de başbakan... Heyyyt! Sabah kalkarlar evrim akşam yatarlar devrim ve bilim yapmış olurlar. Sadece boyun eğmişlikle khramanlık taslarlar...

  Logaritmayı bulan cebiri bulan suudlar bilimden uzak. Ama yaptığı herşeyi logaritma cebir ve ikinci derece denklemlerle açıklayan avrupa bilimsel di mi?Hayırlı işler bol güneşler.

Benzer Konular

 1. Suudi Arabistan’ın 11 Eylül saldırılarında rolü varmış!!!!
  Parlayan Yıldız Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-05-2016, 12:36 PM
 2. Suudi Arabistan'da kadınlar için tecrit şehirleri
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 11-09-2012, 03:24 PM
 3. Suudi arabistan başkonsolosluğu
  dogangunes Tarafından Büyükelçilikler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-12-2011, 02:39 PM
 4. Suudi Arabistan
  mopsy Tarafından Borsa ve Ekonomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-03-2010, 10:06 PM
 5. Suudi Arabistan 7 Türk filmini yasakladı
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-03-2008, 02:31 PM