+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Yaşlı Bakımı Bölümü İş Olanakları

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Eğitim Öğretim Forumu Yaşlı Bakımı Bölümü İş Olanakları Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Yaşlı Bakımı Bölümü İş Olanakları , Yaşlı Bakımı Bölümü Hakkında Bilgi ,Hasta ve Yaşlı Bakım İş İmkanları Nelerdir? Yaşlı bireylerin ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.814
  Rep Gücü
  137444

  stat Yaşlı Bakımı Bölümü İş Olanakları

  Yaşlı Bakımı Bölümü İş Olanakları , Yaşlı Bakımı Bölümü Hakkında Bilgi ,Hasta ve Yaşlı Bakım İş İmkanları Nelerdir?

  Yaşlı bireylerin yaşlanma ile ortaya çıkan fiziksel, ruhsal ve sosyal yetersizliklerinin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tıbbi ve sosyal bakım hizmeti veren profesyonel bakım hizmeti sunabilecek meslek elemanının yetiştirilmesidir.

  Meslek liselerinin Ebelik, Ebelik-Hemşirelik,Hemşirelik, Laborant, Laboratuar, Laboratuar Teknisyenliği, Sağlık Memurluğu, Veteriner-Laboratuar, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Yaşlı Hizmetleri bölümü mezunları Yaşlı Hizmetleri Bakımı önlisans programına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler.Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır.

  Meslek liselerinin sınavsız geçiş için belirlenen bölümleri dışındaki bölümlerden ya da genel liselerden mezun olanlar/olacaklar ise sınavsız yerleştirme sonunda kalan kontenjanlara isteklerine ve ÖSS puanına göre yerleştirilebilmektedirler. Bunun için bu kişilerin ÖSYM Başkanlığınca yapılan Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) girmeleri ve yeterli “Sayısal I (SAY-1)” puanı almaları gerekir.

  Bu eğitimi alabilmek ve uygulamaları icra edebilmek için her türlü koşullarda fiziki ve sosyal performansı gerçekleştirebilecek psikolojik ve bedensel sağlığa sahip ve görev yapabilirliği konusunda sağlık heyeti raporu istenir.

  Yaşlı Bakımı Mezunları Nerelerde Çalışırlar?
  Yaşlı Hizmetleri Bakımı programından mezun öğrenciler, resmi ve özel hastaneler, araştırma ve uygulama hastaneleri ile özel poliklinik, kamu sağlık kuruluşlarının geriatri servislerinde, yaşlı bakım yurtları, huzurevleri, yaşlılar kulübü, yaşlı dinlenme evleri, rehabilitasyon merkezleri ve evde bakım hizmeti veren özel kuruluşlarda görev yapmaktadırlar.

  Yaşlı Bakımı Mezunlarının Dikey Geçiş Yapabileceği Bölümler?
  Mezun olan öğrencilere dikey geçiş hakkı tanınıyor. Bu bölüm mezunları birçok bölüme DGS ile geçiş yapabiliyor. Örneğin; Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Hemşirelik, Hemşirelik Sağlık Hizmetleri bölümlerine geçiş yapma hakkı var. Zaten bölümü tercih edenlerin çoğu da dikey geçiş yapma amacıyla tercih ediyor. Eğitimleri sırasında DGS sınavına da çalışarak yukarıda saydığım bir bölüme geçiş yapıyorlar.

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Cilt Bakımı
  forumqwert Tarafından Cilt Bakımı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-02-2016, 02:48 PM
 2. Tanıtım Yazısı Bölümü Kuralları ve Şablonu
  YukseLL Tarafından Tanıtım Yazısı Satışı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-06-2015, 12:22 PM

Anahtar kelimeler