Merhaba

Amatör Telsizcilik Sınavı Osmaniye’de Yapılacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi Osmaniye’de yapılacak.Doğu Akdeniz...Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi Osmaniye’de yapılacak.

Doğu Akdeniz Bölgesinin tamamının katılacağı sınav 4 Aralık Pazar günü saat 11.00’da Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde olacak.

Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Osmaniye Şube Başkanı Bülent Eryol, Acil Afet haberleşmesinde önemli görev üstlenen amatör telsizcilerin, amatör telsizcilik belgesi alabilmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün düzenlediği sınavda başarılı olmalarının gerektiğini söyledi.

Başkan Eryol, “Cemiyetinin çalışmaları sayesinde ilimizde üçüncü kez düzenlenecek olan ve Doğu Akdeniz Bölgesinin tamamının Osmaniye’de katılacağı amatör telsizcilik sınavına katılan tüm adaylara başarılar dileriz” dedi.

Başkan Eryol sınavların aynı tarihte, Afyon, Ankara, Antalya, Artvin, Çorum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Nevşehir ve Ordu İllerinde yapılacağını sözlerine ekledi.

BÖLGESEL AMATÖR TELSİZCİLİK TOPLANTISI

Bölgesel Amatör Telsizcilik toplantısı ile ilgili bilgilerde veren Başkan Eryol şunları kaydetti: “Türkiye’de 6.sı düzenlenecek bölgesel amatör telsizcilik toplantısının 4 Aralık tarihinde saat 10.00 ile 16.00 arasından Osmaniye Öğretmenevi’nde yapılacaktır. Toplantıya ülkemizin her ilinden dernek başkanları temsilciler ve amatör telsizciler katılacaktır. Ayrıca amatör telsizcilik nedir acil afet haberleşmesi nasıl yapılır konularında bilgiler aktarılacaktır. İlgisi olan tüm hemşehrilerimiz toplantımıza davetlidir. Ayrıca düzenlenecek bu organizasyona katkılarından dolayı Osmaniye Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ederiz.”

Amatör Telsizcilik Sınavı Osmaniye?de Yapılacak haberi