+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Atatürk hakkında bilinmeyenler

YAŞAM VE İNSAN Kategorisinde ve Mustafa Kemal Atatürk Forumunda Bulunan Atatürk hakkında bilinmeyenler Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Atatürk`ün dünyada `başöğretmen' sıfatlı tek lider olduğunu Bir geometri kitabı yazdığı, Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Üye Numarası
  58929
  Yaş
  28
  Mesaj
  797
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  111

  Atatürk hakkında bilinmeyenler

  Atatürk`ün dünyada `başöğretmen' sıfatlı tek lider olduğunu
  Bir geometri kitabı yazdığı, Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal olduğunu.

  *Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu ''Atatürk'' çiçeği'nin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landın`in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını.

  *Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu.

  *Kurtuluş Savaşında rütbe alan bir çok kadın askerlerimizin olduğu, dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimizin olduğunu, Üstteğmen Kara Fatma'nın 700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reiseliğine bizzat Atatürk tarafından atanmış olduğunu.


  *Bir röportajda Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyormusunuz?" diye sorulduğunda "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz" dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu.

  *1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini.  *1996'da Haiti Cumhurbaşkanının vasiyetinde, mezar taşına yazılmasını istediği metinde; "Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm" yazdığını.


  *2005'de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr. Johns`un önerisinin "Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk' ü örnek alsın yeter" olduğunu.
  *2006'da ise AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldirilmasinin istendiğini.  BILIYOR MUYDUNUZ?


  ALINTIDIR.
  Konu sheytan tarafından (17-05-2007 Saat 02:38 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. ATATÜRK hakkında ilginç Bilgiler
  catpity Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 19
  Son mesaj: 11-09-2010, 11:28 AM
 2. Türkçe ezan ile ilgili bilinmeyenler
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-07-2010, 07:19 PM
 3. Hz. Hızır Hakkında Bilinmeyenler Sırlar
  ahmetsecer Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-04-2010, 01:34 PM
 4. neden bilinmeyenler genelde x olur?
  kAoSs Tarafından Matematik Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-01-2008, 12:05 AM
 5. Atatürk hakkında makaleler
  Mevt Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-10-2007, 08:35 PM
Yukarı Çık