9. Sayfa, Toplam 10 BirinciBirinci ... 78910 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 81 ile 90 Toplam: 95

Atatürk olmasaydı

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Mustafa Kemal Atatürk Forumunda Atatürk olmasaydı Konusununun içerigi kısaca ->> keke ´isimli üyeden Alıntı sayın bursalı sen erılgazın yazısını okumadan yorum yaptıysan eyvallah derım... sadece bır kere daha okuman ıcın ...

 1. #81
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Atatürk olmasaydı

  Alıntı keke´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sayın bursalı sen erılgazın yazısını okumadan yorum yaptıysan eyvallah derım...
  sadece bır kere daha okuman ıcın alıntı yaptım kı belırtmısım ve sn bursalı dıye yazmışım...
  68 yazma geregı duymadım cunku leb demeden leblebiyi anlama yetenegının oldugunu sanmıştım son mesajımdan önce anladım kı yanılmısım....
  son mesajda katılmadıgım kısmı da belırtmısım...anlamak iseyene tabii
  benım ne olduguma gelınce sen bunu ne anlayacak nede hakkımda yorum yapacak lukse sahıp degılsın. ataturkcu olmak demek köru körune ılerlemekse evet ben ataturkçü degılım cunku ataturk köru körune cumhurıyetı kurmadı ınkılaplarını devrımlerını körü körüne yapmadı...ve kendısı hayatta ıkende kendısını eleştırenlerın boynunu vurmadı... sen atatürkçüsün alkışlar tebrıkler sana
  Arkadaşım şimdi bana benim ve senin bu konu hakkında yazdıklarımızı buraya sıralatırsın.O zaman anlarsın ama iş işten geçmiş olur.Başka bir arkadaşın mesajına okuyup yorum yazmak zorunda değilim.Sen yapacaksan yap ancak ben konu hakkındaki düşüncemi belirtirim.

  Sizin gibi hır çıkarmaya yönelik atışma isteyene sadece yanıt veririm.Onun haricinde herkes dilediğince yorum yapabilir.
  .................................................. ......
  Ben mesaj yazmışım,

  " Atatürk olmasaydı " Manda " peşinde olurduk.Heralde hangi mandanın boynuzu uzun,kilosu ağırsa onun bataklığında yuvarlanır dururduk.Gerçi şuan da çok da farklı değil,sürekli bir manda arayışı içerisindeyiz.Neden kendi mandamızı kendimiz yetiştirmiyoruz ki?Bizim o mandalardan neyimiz eksik (Amerikan Mandası...v.s.).

  Kendi geçmişini,dostunu düşmanını,tarihini bilmeyenin geleceğide yoktur.

  Atatürk'ün ideallerini kaybetmemek dileğiyle.

  Sağlıcakla kalınız. "
  .......................................

  keke
  " kımse piyonlardan bahsetmıyo nedense...
  el verenler destek verenler gögüs gerenlerın,, trablusgarpta yatanların çanakkale kahramanlarının koca bir milletin adı anılmıyo ya helal olsun.."
  .................................................. ........

  neselidalga
  " Tartışmaya yeni katıldım ama merak ettim gerçekten bu tartışma sonucunda nereye ulaşmayı amaçlıyoruz?
  Sonuçta Atatürk Vardı (sevenler ve sevmeyenler için) önemli olan yıllar öncesine dönüp müdahale edemeyeceğimiz olayları tartışmak yerine nasıl olurda bu ülkeyi daha yaşanır bir hale getirebiliriz ve ne yaparız da bu ülke bir adım daha ileriye gidebilir onu konuşmalıyız... "
  .....................................

  keke
  " o yuzden herşey ataturk un elınde sıhırlı değnek varmıs da duzeltmıs gıbı gösterıyosunuz yada gösterenlere katılıyorsunuz...
  askeri zekası ileri görüşlülüğü yeteneği tartışılamaz...
  ancak osmanlının dagıtılan ordusundan kalan vatansever subaylar olmasaydı kazım karabekır gıbı çerkez ethemler olmasaydı mesela nene hatunlar sütçü imamlar hasan tahsinler saniyeler içinde öleceğini bile bile allah allah nidaları içerisinde düğün edenler olmasaydı ve sadece atatürk olsaydı ne olurdu????
  ki atatürk ailesini vatana tercih etmemiştir babası zaten vefat etmiştir annesi askeri okula gitmesine karşı çıkmamıştır ortada ailesini vatana tercih etme durumu yoktur. vatan sevgisi tercih meselesi değil yürek işidir.... "
  .................................................. ................

  Bunlar üzerine " neselidalga'dan alıntı yaparak ben de şunu yazmışım.

  " Tartışmaya yeni katıldınız da ben de burada yaaaaa sabırrrrr çekiyorum.Sn.keke kalkar yok elverenler,şehitler,koca milletin adı neden anılmıyor der,siz atlarsınız boşverin geçmişi bu günü nasıl kurtarırız onu konuşmalıyız dersiniz...anlamadım ki sizler konu başlığını okuyup mu girdiniz bu konuya yoksa rasgele " oooo ha şundadır ha bunda " deyip mi girdiniz konuya.

  Tartışmak istediğiniz bir durum varsa açın bir konu başlığı arkadaşım,açın da giren görüş bildirmek isteyen bildirsin.Akşam akşam yediğimiz " fırçanın " haddi hesabı yok yani.

  " Boks " başlayın ...:)))
  ...........................................

  Yani ben kimsenin yorumunu değil sizler buradaki arkadaşların kendi açılarından konu için yazdıkları mesajları eleştirmişsiniz.Sonra da kalkıyorsunuz ben şöyle düşünüyorum,ben böyle düşünüyorum deyip,hala daha aba altından sopa göstermeye çekinmiyorsunuz.Önce yazın yorumunuzu,sonra eleştireceğiniz bir şey varsa eleştirin.

  Daha konu hakkında yorum yapmadan kişilerin yazdıklarını eleştirmeye başlamışsınız da kişilerin o mesajlarını atarken ki düşüncelerini bilmeden,bilgi düzeylerini bilmeden nitelemek sizin neyinize.

  Sn.erılgaz'ın yorumu kendisini bağlar,beni bağlamaz.Yorumunu okuyup okumadığımı sorgulamışsın kendi kendine.Size ne arkadaşım okusam ne okumasam ne,bu çelişkiden kurtulun.Artı okuyup ona hitaben yazmayabilir de insanlar ki ben yazılanların tümünü okurum,ancak çok büyük bir çoğunlukla kendi düşüncemi yazarım,bir sataşma veya karalama niteliğinde veya yanlış bilgi var ise o zaman ancak okuduğum mesaj ile ilgili yazabilirim..Çıkış noktam kendi düşüncemdir.Başkasının fikrinden yola çıkmam.Siz de bunu anlayın.

  O yüzden daha dikkatli davranın ki,reyting peşinde demesinler.

  Sağlıcakla kalınız.

 2. #82
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  38
  Mesaj
  136
  Rep Gücü
  807

  Cevap: Atatürk olmasaydı

  sayın burssalı dıkkatınızı cekerım hır çıkarma nıyetınde olan ben degılım kı sızın ıyı dıleklerınızle bıten mesajınıza hıc bır yorum yapmamaısım ama gocunan sen olmuşsun ne guzel demıssın karsındakının dusuncelerını bılgı duzeyını bılmeden nitelemek sızın neyınıze dıye aynı cumleyı bıde kendınız ıcın kullanın ve dusunun... artı senın okuyup okumaman benı ılgılendırmıyosa benım yorumlarımda senı ılgılendırmez... aba altından sopa gösterme gıbı yappmacık davranışlarım yoktur...kendı çapında bişeyler söylemeye çalışma brader...
  kendı dusuncenle ılgılı yorum yapma merakın varsa kendı dusuncenı konu olarak açarsın... kendını radyo televizyon ust kurulu sandın sanırım reytingler falan ben reytıng peşinde degılım ama sen reklam peşindesın sanırım

 3. #83
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Atatürk olmasaydı

  Alıntı keke´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sayın burssalı dıkkatınızı cekerım hır çıkarma nıyetınde olan ben degılım kı sızın ıyı dıleklerınızle bıten mesajınıza hıc bır yorum yapmamaısım ama gocunan sen olmuşsun ne guzel demıssın karsındakının dusuncelerını bılgı duzeyını bılmeden nitelemek sızın neyınıze dıye aynı cumleyı bıde kendınız ıcın kullanın ve dusunun... artı senın okuyup okumaman benı ılgılendırmıyosa benım yorumlarımda senı ılgılendırmez... aba altından sopa gösterme gıbı yappmacık davranışlarım yoktur...kendı çapında bişeyler söylemeye çalışma brader...
  kendı dusuncenle ılgılı yorum yapma merakın varsa kendı dusuncenı konu olarak açarsın... kendını radyo televizyon ust kurulu sandın sanırım reytingler falan ben reytıng peşinde degılım ama sen reklam peşindesın sanırım

  Siz kendi düşüncenizi konu olarak açın ben zaten açılan konu hakkında yazmışım,sizin kendi yazdığınız mesajları okumadığınızı anlamış bulunmaktayım.O yüzden ne yazarsam yazayım dikkate almayacağınızı da anladığımdan tartışmaya bürünmüş olan bu durumu noktalamakta fayda var.

  Asıl gocunan sizisiniz,çünkü Atatürk'ten rahatsızlığınız olduğunu anlıyorum.Bir gün bu rahatsızlığınızın iyileşmesi dileğiyle.

 4. #84
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  920
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8265

  Cevap: Atatürk olmasaydı

  Alıntı erılgaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Atatürk Olmasaydı Bu okullar, bu yollar,Akan sular pınarlar, Büyür müydü ağaçlar, Atatürk olmasaydı. Gökte uçan uçaklar, Ana evlat kucaklar, Oynar mıydı çocuklar, Atatürk olmasaydı. Ne camide kurânlar, Minarede ezanlar, Kılınmazdı namazlar, Atatürk olmasaydı. Santraller barajlar, Otopark ve garajlar, Akar mıydı pınarlar, Atatürk olmasaydı. Jetler uçar havada, Yemek pişer tavada, Olur muydu şu doğa, Atatürk olmasaydı. Rüzgar eser sessizce, Nişancımız keskince, Yaşar mıydı özgürce, Atatürk olmasaydı. El ele verelim biz, Yorulmasın asla diz, Yaşar mıydık bağımsız,Atatürk olmasaydı. Bitti artık acılar,Anne baba amcalar, Tüter miydi bacalar, Atatürk olmasaydı. Sıcak sıcak kestane, Lokanta ve pastane, Olur muydu hastane, Atatürk olmasaydı . Çalış çabala devin, Şu günlere çok sevin, Olur muydu bir evin, Atatürk olmasaydı. Hüseyin Çelik (c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir.
  Gerçeklerle yüzleşmeden geçmişi sadece övgü ve ya sövgü malzemesi yaparak tarih okunmaz ve değerlendirilemez.
  En basit örneği minarede ezanlar yalanı,
  18 sene minarede ezanlar okunmadı,hem de Atatürk bu 18 yılın 6 sında hayatta idi.

  31 Ocak 1932 tarihinden 16 HAziran 1950 tarihine kadar camilerde Arapça ezan okumak yasaklandı,okuyanlar cezalandırıldı.

  ÖZgür yaşam diyorsunuz,hangi yaşamdır bahsettiğiniz?
  İstiklal Mahkemelerince darağaçlarında sallandırılanlar,
  Ne bileyim,Atıf Hoca mesela,
  1924 yılında yazdığı bir eserden dolayı 1925 yılında çıkarılan kanunla 1926 da idam edildi.
  Özgürlüğünü yaşadı mı dersiniz?

  tamam sevginiz fazla ama gerçeklere gözlerinizi kapamayın
  Ve Onun bir insan olduğunu da unutmayın.
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 5. #85
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesaj
  4
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Atatürk olmasaydı birileri olurdu elbet

  ya anlamıyorum insanlardaki bu ilahlandırma mantığını ATATÜRK ATATÜRK ATATÜRK..... sanki ATATÜRK tek başına kılıcını çekmişde ALLAH ALLAH nidalarıyla düşmanı tek başınamı yenmiş ya ha diyeceklerki ATATÜRK fikirlerini zekasını kullanarak düşmanı yendi falan filan ya yeni doğmuş bir çocuğa TÜRKÇE öğretirsen Türkçe öğrenir ingilizce öğretirsen ingilizce öğretir ATATÜRK de subay okulunda yetiştiği için zekası ve aklı o yönlü gelişmişti neden kimse kurtuluş savaşında savaşan diger komutanlardan bahsetmiyor veya orada savaşan askerlerden yani ATATÜRK tek başına düşünüp plan kurupmu kurtarmış ülkeyi bence saçma sonuçta ATATÜRK de OSMANLI ordusunun yetiştirmiş olduğu bir komutandı emin olunki o olmasaydı başka birileri elbet olurdu 1000 yıllık ATİLLA dan gelen TÜRK tarihi ATATÜRK ün sayesinde varolmamış ve 600 yıllık OSMANLI tarihindede ATATÜRK yokmuş hep birileri olmuşki bu noktalara gelinmiş oda olmasaydı onun yerinede birileri bulunurdu elbet kimse kafasını yormasın bukadarda ilahlaştırmak bence çok yanlış elbette atamıza saygımız sonsuz ama bu yapılan resmen ilahlaştırmaktır ve buda çok yanlış............

 6. #86
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Atatürk olmasaydı birileri olurdu elbet

  Alıntı son_osmanlı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya anlamıyorum insanlardaki bu ilahlandırma mantığını ATATÜRK ATATÜRK ATATÜRK..... sanki ATATÜRK tek başına kılıcını çekmişde ALLAH ALLAH nidalarıyla düşmanı tek başınamı yenmiş ya ha diyeceklerki ATATÜRK fikirlerini zekasını kullanarak düşmanı yendi falan filan ya yeni doğmuş bir çocuğa TÜRKÇE öğretirsen Türkçe öğrenir ingilizce öğretirsen ingilizce öğretir ATATÜRK de subay okulunda yetiştiği için zekası ve aklı o yönlü gelişmişti neden kimse kurtuluş savaşında savaşan diger komutanlardan bahsetmiyor veya orada savaşan askerlerden yani ATATÜRK tek başına düşünüp plan kurupmu kurtarmış ülkeyi bence saçma sonuçta ATATÜRK de OSMANLI ordusunun yetiştirmiş olduğu bir komutandı emin olunki o olmasaydı başka birileri elbet olurdu 1000 yıllık ATİLLA dan gelen TÜRK tarihi ATATÜRK ün sayesinde varolmamış ve 600 yıllık OSMANLI tarihindede ATATÜRK yokmuş hep birileri olmuşki bu noktalara gelinmiş oda olmasaydı onun yerinede birileri bulunurdu elbet kimse kafasını yormasın bukadarda ilahlaştırmak bence çok yanlış elbette atamıza saygımız sonsuz ama bu yapılan resmen ilahlaştırmaktır ve buda çok yanlış............

  sn.son_osmanlı,yukarıdaki mesajlardan şu arkadaşlar Atatürk'ü ilah kabul etmişlerdir diyecekleriniz kimler yazabilir misiniz?

  Bu konu sanırım bu başlık altında yeterince tartışılmış.Siz tekrar bizim bıraktığımız,noktaladığımız yere döndürmüş,neredeyse farklı bir şey söylememişsiniz.Oysa ki bu kadar mesajı okuduktan sonra sizin daha farklı bir yaklaşım göstermenizi beklerdik.

  Birincisi sanırım burada kendini " Atatürkçü " addeden arkadaşlara da sorsanız,Atatürk'ü ilahlaştırmadan onu iyi,üstün özellikleri olan bir lider olarak görür.O'nu bir ilah olarak değil Allah'ın yarattığı bir kul,hatalar da yapabilecek bir kul olarak görür.Bu da kimsenin ilahlaştırılmadığı anlamını taşır.

  İkincisi konuyu açan arkadaşın yazmış olduğu şiiri kasdediyorsanız,bizim halk müziği ve şiirlerimizde övgü ve yerginin olduğu bilinen bir gerçektir.Hatta bu övgü ve yergiler ve de anlatımlar,halk müziğimiz ve şiirlerimiz de " mübalağa " derecesine dahi varabilmektedir." Manda yuva yapmış söğüt dalına ",yukarıdaki şiire bakıp Atatürk ilah edinilmiştir dersek,buradada mandanın da söğüt dalına yuva yapmış olduğunu kabul etmemiz gerekir ki ne kadar mantıklı buyrun düşünün.

  Üçüncüsü bağımsız olan milletletin,ülkelerin başına eğer onların tarihlerini incelerseniz hepsinde üstün özellikleri olan liderlerin çıktığını,ve bu çıkışların o milletler için kırılma noktası olduğunu görürsünüz.Atatürk olmasaydı tabii ki birileri çıkabilirdi.Konunun içerisinde buna kimsenin de itirazı yok olamaz da.

  Dördüncüsü Atatürk'ün bu kuttuluşta tek başına pay sahibi olmadığını,Atatürk'ü savunan ve savunmayan herkes de bilir.Bu kurtuluş Atatürk ile birlikte olan veya olmayan ancak aynı mücadeleyi gösteren kişiler ve milletin ta kendisi sayesinde kazanılmıştır.İsmet İNÖNÜ'ler,Kazım KARABEKİR'ler,Fevzi ÇAKMAK'lar,Çerkez ETHEM'ler,NENE HATUN'lar,cephede kanının son damlasına kadar mücadele ederek ŞEHİT düşmüş olan canlarımız veya yaralanıp GAZİ olan bizm insanlarımız....bunlardan hemen ilk hamlede sayılabilecekler ve yüzlerce binlercesi.

  Yok eğer hala daha kalkıp arkadaş siz İlah edinmişsiniz deyip söyleminize devam ederseniz size söyleyecek bir kelime bulunabileceğini sanmıyorum." Temcid Pilavı " gibi konuyu ısıtıp ısıtıp aynı şeyleri söylemenizin bir anlamı yok.Konunun içeriğinde kim hangi mesajı yazmış olursa olsun bunların hepsini biliyor ve bu bağlamda " Atatürk Olmasaydı"
  konu başlığına mesaj yazmıştır ve de bu anlaşılmıştır.

  Sağlıcakla kalınız.

 7. #87
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Atatürk olmasaydı birileri olurdu elbet

  Sen ve senin gibiler de galiba şunu göremiyor Atatürk için ağlanıldığı kadar,Peygamberimiz için de ağlanılıyor.Senin yazdığın cümleye "...sizler ve sizin gibi zihniyetler eminimki bunları anlayabilecek algılıyabilecek kapasitede degilsiniz..." atıfta bulunarak şunu diyebilirim,senin kapasiten nedir?Şu kapasite dediğinin kıstası mı var?Senin okuduğun okullarda sana öğretmediler mi herkesin kapasitesi kendi düşünme yeteneğiyle ölçülür bir başkasıyla değil.IQ değerin dahi niteliğinde mi ki bizleri yetersiz görüyorsun?IQ kadar kapasiteden söz edebilirsin.Şimdi ben bu şekilde yazınca bir yerlerin acıyacak buna eminim,mod lardan uyarı da gelebilir bu da olabilir de herkes konuşmasına,yazmasına dikkat edecek ki bu tür yazılar yazılmasın.

  Bakınız sen de burada " bana öyleki peygamberimizin yanında ATATÜRK ün sözü bile edilemezken..." ilahlaştırıyorsun gibime geliyor.Unutma ki her ne olursa olsun Peygamberimiz de bir Allah kuludur.

  Kimin kapasitesi var onu okuyanlara bırakıyorum.En azından ben bir önceki size yazımış olduğum yazımı terbiye sınırları içinde yazmışım.Ancak ne hikmettir ki insanlar düşünceler açıklandığında bayağılaşabiliyor.Seni kendi çıkmazlarınla başbaşa bırakıyorum,sn çokbilmiş...

  Sağlıcakla kalınız.

 8. #88
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesaj
  4
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Atatürk olmasaydı birileri olurdu elbet

  Alıntı bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sen ve senin gibiler de galiba şunu göremiyor Atatürk için ağlanıldığı kadar,Peygamberimiz için de ağlanılıyor.Senin yazdığın cümleye "...sizler ve sizin gibi zihniyetler eminimki bunları anlayabilecek algılıyabilecek kapasitede degilsiniz..." atıfta bulunarak şunu diyebilirim,senin kapasiten nedir?Şu kapasite dediğinin kıstası mı var?Senin okuduğun okullarda sana öğretmediler mi herkesin kapasitesi kendi düşünme yeteneğiyle ölçülür bir başkasıyla değil.IQ değerin dahi niteliğinde mi ki bizleri yetersiz görüyorsun?IQ kadar kapasiteden söz edebilirsin.Şimdi ben bu şekilde yazınca bir yerlerin acıyacak buna eminim,mod lardan uyarı da gelebilir bu da olabilir de herkes konuşmasına,yazmasına dikkat edecek ki bu tür yazılar yazılmasın.

  Bakınız sen de burada " bana öyleki peygamberimizin yanında ATATÜRK ün sözü bile edilemezken..." ilahlaştırıyorsun gibime geliyor.Unutma ki her ne olursa olsun Peygamberimiz de bir Allah kuludur.

  Kimin kapasitesi var onu okuyanlara bırakıyorum.En azından ben bir önceki size yazımış olduğum yazımı terbiye sınırları içinde yazmışım.Ancak ne hikmettir ki insanlar düşünceler açıklandığında bayağılaşabiliyor.Seni kendi çıkmazlarınla başbaşa bırakıyorum,sn çokbilmiş...

  Sağlıcakla kalınız.

  savundugunuz şeyin arkasında durmaya bile cesaretiniz yokbana burada demogoji yapma yok terbiyeymiş felan filan sen savundugun atatürkün hakkında sordugum sorulara cvp ver ondan sonra benim hitap şeklimi eleştir kaçmak için bahanelerin arkasına sıgınıpta saçma sapan konularla asıl konuyu saptırma ugraşı verme sordugum sorunun cevabı bu degil ve hala almış degilim beni yargılıyacagına ATATÜRK ünü savun ki konu ana temasına ulaşsın bizde ögrenelim şu yıllardır bize ögretemedikleri ATATÜRK ün büyüklügünü
  ha şunuda unutmadan ben peygamberimizin yanında ATATÜRK ün lafı bile olmaz derken ilahlaştırma babında degil ATATÜRK için anıt kabirde aglayanların peygamberden bile üstün gördüklerini vurgulamak istedim çünkü bana göre ATATÜRK sıradan bir ordu komutanıdır daha ötesi asla olamaz şunuda vurgulamak isterim zekasınada hayranı olduğum devlet liderlerinden biridir ama 1. si degil......
  Konu son_osmanlı tarafından (20-04-2009 Saat 05:53 PM ) değiştirilmiştir.

 9. #89
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Atatürk olmasaydı birileri olurdu elbet

  Alıntı son_osmanlı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  savundugunuz şeyin arkasında durmaya bile cesaretiniz yokbana burada demogoji yapma yok terbiyeymiş felan filan sen savundugun atatürkün hakkında sordugum sorulara cvp ver ondan sonra benim hitap şeklimi eleştir kaçmak için bahanelerin arkasına sıgınıpta saçma sapan konularla asıl konuyu saptırma ugraşı verme sordugum sorunun cevabı bu degil ve hala almış degilim beni yargılıyacagına ATATÜRK ünü savun ki konu ana temasına ulaşsın bizde ögrenelim şu yıllardır bize ögretemedikleri ATATÜRK ün büyüklügünü
  ha şunuda unutmadan ben peygamberimizin yanında ATATÜRK ün lafı bile olmaz derken ilahlaştırma babında degil ATATÜRK için anıt kabirde aglayanların peygamberden bile üstün gördüklerini vurgulamak istedim çünkü bana göre ATATÜRK sıradan bir ordu komutanıdır daha ötesi asla olamaz şunuda vurgulamak isterim zekasınada hayranı olduğum devlet liderlerinden biridir ama 1. si degil......
  sn.son_osmanlı,nikini son osmanlı koymuşsun ancak son osmanlının döneminde Osmanlı İmparatorluğunun yatalak hasta olduğunu,etrafının da bu hasta ölsün diye bekleyen akbabalarla dolu olduğunu atlıyorsun.Atatürk veya bir başkası,hadi Enver Paşa olsun,onu da geçtim Çerkez Ethem olsun çıkmasa idi,bu hasta imparatorluğu,bir düşünün bakalım onu iyi mi ederlerdi hiç mi ederlerdi?

  İmparatorlukda artık bağımsız yönetim mi kalmış ki Atatürk'ü vatan hainliği ile bu günkü yasaya göre yargılıyorsunuz.O günkü şartlara bakarsak bağımsız Omanlı İmparatorluğu'nun yerinde maalesef yeller esiyordu.Ona bakarsanız 16 cumhuriyeti kuranların da bir çoğu vatan haini oluverir bu mantıkla.Verilen örneklere bakacak olursak askerin yaptığı darbelerin hiçbiri T.C. ortadan kaldırmamış,siyaseti ve demokrasiyi sonlandırmış ki tasvip etmediğimiz bir durum.Çünkü " Karamanın koyunu " misali sonradan çıkmıştır oyunu.Geçmişteki olayı bu günkü kanunlarla soruşturamazsınız,hele ki neredeyse 1 asır sonra.

  " Peygamberimizin yanında Atatürk'ün lafı bile olmaz " dediğinizde bakın ben de sizi Hz.Peygamberi ilahlaştırıyormuş gibi algılıyorum.Demekki yanlış anlaşılabiliyormuş değil mi?Vurgulamak istediğim de zaten budur.Bir kelimeyle,bir görünüşe bakarak kimse kimseyi niteleyemez,yargılayamaz.ATA mızın kabrine gidip orada saygı duruşunda bulunan da var,dua okuyan da var.Anıtkabir'e gidip herkese teker teker sordunuz mu ki bu kadar emin olabiliyorsunuz,ilahlaştırmışlar diyebiliyorsunuz?Bu bir saygı gösteriş biçimidir.Hemen buna bakıp insanlar için " aaa Atatürk'ü ilah edinmişler " dersek büyük yanılgıya düşeriz ve kişileri nitelemiş oluruz öyle olmadıkları halde.Sonuç da ilah ölürmü?Ölmüş işte Atatürk de her normal ölümlü insan gibi,yani hiç kimse ilahlaştıramaz bu sonuca bakarsak.

  Allah rahmet eylesin makamı cennet olsun.Ben hem Atatürkçü biriyim hem de Atama dua mı yapan müslüman biriyim.Olamaz mı?Demekki oluyormuş her Atatürk,Atatürk diyen " ATATÜRK te ATATÜRK diye kuduruyor " sizin bu söyleminizle körü körüne Atatürk demiyormuş.O çıkılması güç durumdan göstermiş olduğu Komutanlık-Liderlik-Devrimcilik...gibi özellikler ile dünya üzerindeki sayılı liderlerdendir.Kabul eden eder etmeyen etmez.

  Sağlıcakla kalınız.

 10. #90
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: Atatürk olmasaydı birileri olurdu elbet

  SELAM

  [İlker BAŞBUĞ ülkeye bir darbe girişiminde bulunsun]-
  Devlet icinde yonetimi zorla/secimsiz ele gecirme
  Kullanilan kuvvet devletin resmi MAASLI askeri


  Yabanci devletin maasli askerleri tarafindan isgal edilmis devlet
  Kemal Pasa doguda ermeniler-guneyde fransizlar-batida yunanlilar ile savas!!!
  Kullanilan kuvvet kendilerinden yardim alinan halk

  Bu nasil bir yansima?Kemal pasaya HAIN demek?Aklinizi mi kacirdiniz.?

  [ATATÜRK ün dogum ve ölüm gününde mesela ülkede yapılan organizasyonlar hat safhada millet kırılıp geçiliyor anıtkabirde aglayan aglayana ALLAH aşkına de bana şu ülkede bir sefer bile olsa peygamberimizin doğum gününde veya ölüm gününde ATATÜRK e yapılanın 10 da 1 i organizasyonlar yapılıyormu veya anıtkabirde gözyaşı dökenler hayatları boyunca 1 kere olsun peygamber efendimiz için gözyaşı dökmüşlermi de bana öyleki peygamberimizin yanında ATATÜRK ün sözü bile edilemezken....]

  Burda elestirdiginiz Kemal pasa degil ki? Turk milleti!!!
  Bundan olmus bir insanin ne sucu var-eger suc ise!?

  Peygamber –Kemal pasa kiyasi?????????

  Peygamber Allah cc nin seckini/sectigi kisidir!
  Muhammed as-Musa as kiyasi yapilabilir.
  Resul –Resulle
  Nebi-Nebi ile

  Kemal Pasa Turk milletinin ozgurluk kahramani asker.

  Kemal Pasa-Fevzi Cakmak Pasa
  Kemal Pasa-Ismet pasa
  Kemal Pasa-Kazim pasa.......................................kiyasla ri yapabilirsiniz.

  Temeli dogru bilgilerle kurarsaniz tartismaniz agiz dalasina donmez. Dusuncelerinize delil olacak bilgiler ortaya dokulur.Okuyanlar da yararlanir. Stres minimuma iner.

  hoscakalin

  --------Yeni Postalandı 09:47 PM ---------- Önce gonderilen mesaj at 09:42 PM ----------

  NOT:
  YUKARIDAKI YAZI son_osmanlı....ISIMLI UYENIN YAZISINA ISTINADENDIR.

Benzer Konular

 1. Pkk olmasaydı!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 11-08-2011, 03:13 PM
 2. Ya hiç olmasaydı pişmanlığımız?
  ppelin Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 24-12-2008, 10:40 AM
 3. evlilik olmasaydı
  eray yucel Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 26-11-2008, 06:46 PM
 4. O Olmasaydı
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-09-2008, 12:26 AM
 5. Ay Olmasaydı
  dogangunes Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-10-2007, 09:49 PM
Yukarı Çık