Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  Tecrübeli Üye jurgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  327
  Rep Gücü
  61

  Ataturk ab hedef olarak gostermemistir...

  selam...

  Atatürk AB’yi hedef olarak göstermemiştir!
  Atatürk’ün Türk milletine Avrupa’yı değil “Çağdaş medeniyetin üstüne çıkmayı” hedef olarak gösterdiği bilinmektedir. O halde Atatürk’ün AB’ye üyelik için yaranma, yamanma ve yanaşma türü bir statüyü kabul edeceğini düşünmek akla zarar veren bir haldir. Kaldı ki, Orhan Pamuk gibi düşünenler, Atatürk zamanında da İngiliz ve Amerika mandasını savunmuş Atatürk’ten de gereken cevabı almışlardı.
  Bu konuda AB’li yetkililer Orhan Pamuk’tan daha da gerçekçidir. Nitekim Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkan Yardımcısı İngiliz Liberal Demokrat Partili Andrew Duff şunu söylemektedir: “Türkiye devlet dairelerinin duvarlarından Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını indirmeli.../...Atatürk bugün yaşasaydı Türkiye’nin AB üyeliğine evet demezdi.../...Egemenliği paylaşmak AB üyeliğinin bir kuralıdır”.
  Yabancı AB’ciler “Türkiye Atatürk’ün fotoğraflarını indirmeli” derken yerli AB’ciler de Atatürk heykel ve fotoğraflarından rahatsızlık duyduklarını söylemektedirler. Nitekim Atatürk’ün sıfatını taşıyan bir Üniversitenin Profesörü “Kemalizm ilerlemeden çok gerilemeye tekabül eder. Kemalizm medeniyeti çözücü bir süreçtir. AB sürecinde artık bizlere ’Neden her yerde bu adamın (Atatürk) heykelleri, fotoğrafları var?’ diye soracaklar” diyebilmektedir.
  .................................................. .................................................. ..


  Atatürk, “İstiklali tam, bizim bugün, deruhte ettiğimiz vazifenin ruhu aslisidir” dedikten sonra da tam bağımsızlık kavramını şöyle açıklar: “İstiklali tam denildiği zaman, bittabi siyasi, mali, iktisadi, adli, askeri, harsi ve ilahi her hususta istiklali tam ve serbest-i tam demektir”. “Egemenliği paylaşmak AB üyeliğinin bir kuralı” olduğuna göre Atatürk’ü izleyenlerin bu konuda ihtiyatlı olmasından daha doğal ne olabilir?
  Atatürk “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” demiştir. Atatürk, egemenlik şu veya bu biçimde AB’ye ya da ABD’ye devredilebilir dememiştir. Yine Atatürk “Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur” demiştir. Onun bu sözlerinden “muhtaç olduğunuz kudret AB’dedir” sonucunu çıkaranlar Atatürk’e iftira edenlerdir. Bu şartlarda hâlâ muhayyel AB üyeliğinden gurur duyanlara ise Allah, akıl ve izan ihsan etsin demekten başka bir şey elden gelmez!

  saygilar alintidir.

 2. #2
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Ataturk ab hedef olarak gostermemistir...

  hic birzaman abe üyesi olamiyacagiz. cünki aralarina almak istemeyorlar evvela kolumuzu
  dalimiz budandiktan sonra anayasamizi istedikleri sekilde deyistittirerk etnik kökenlere
  bölerek büyük türkiyeyi yügoslavya gibi parcalara bölerek kücük bir sömürge ülkesi olarak
  kullanmak istiyorlar benim acizana düsüncem birakin su kisir düsünceleri bu aziz vatani
  nasil birilerinin ellerinden kurtarip emin adimlarla ileriye götürmeliyiz.

 3. #3
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Ataturk ab hedef olarak gostermemistir...

  EFENDİLER!
  Bir şeyin zararıyla,bir şeyin imhasıyla yükselen şeyler,bittabi o şeyden zarara uğrayanları alçaltır.Hakikaten Avrupa'nın bütün ilerlemesine,yükselmesine ve medeniyetleşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanmıştır.Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak,bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak,bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi.Halbuki,hangi istiklal vardır ki,ecnebilerin nasihatlarıyla,ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin?Tarih,böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. (6 Mart 1922-TBMM-Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)
  Konu Y.E.K. tarafından (09-10-2008 Saat 02:09 PM ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Ataturk ab hedef olarak gostermemistir...

  ".... Türkiye'yi yok etmeye girişenler, Türkiye'nin ortadan kaldırılmasında çıkar ve hayat görenler, zararlı olmaktan çıkmışlar, aralarında çıkarları paylaşarak, birleşmiş ve ittifak etmişlerdir. Ve bunun sonucu olarak, birçok zekâlar, duygular, fikirler, Türkiye'nin yok edilmesi noktasında yoğunlaştırılmıştır. Ve bu yoğunlaşma,yüzyıllar geçtikçe oluşan kuşaklarda, adeta tahrip edici bir gelenek biçimine dönüşmüştür. Ve bu geleneğin, Türkiye'nin hayatına ve varlığına aralıksız uygulanması sonucunda, nihayet Türkiye'yi ıslah etmek, Türkiye'yi uygarlaştırmak gibi birtakım bahanelerle, Türkiye'nin iç hayatına, iç yönetimine işlemiş ve sızmışlardır. Böyle elverişli bir zemin hazırlamak güçve kuvvetini elde etmişlerdir."

  "...Oysa güç ve kuvvet, Türkiye'de ve Türkiye halkında olan gelişme cevherine, zehirli ve yakıcı bir sıvı katmıştır.

  BUNUN ETKİSİ ALTINDA KALARAK, MİLLETİN EN ÇOK DA YÖNETİCİLERİN ZİHİNLERİ TAMAMEN BOZULMUŞTUR. ARTIK DURUMU DÜZELTMEK, HAYAT BULMAK, İNSAN OLMAK İÇİN, MUTLAKA AVRUPA'DAN NASİHAT ALMAK, BÜTÜN İŞLERİ AVRUPA'NIN EMELLERİNE UYGUN YÜRÜTMEK, BÜTÜN DERSLERİ AVRUPA'DAN ALMAK GİBİ BİRTAKIM ZİHNİYETLER ORTAYA ÇIKTI.

  Oysa hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatlarıyla,yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir. Tarihte, böyle bir olay yaratmaya kalkışanlar, zehirli sonuçlarla karşılaşmışlardır. İşte Türkiye de, bu yanlış zihniyetle sakat olan bazı yöneticiler yüzünden, her saat, her gün, her yüzyıl, biraz daha çok gerilemiş, daha çok düşmüştür."

  "..Bu düşüş, bu alçalış, yalnız maddi şeylerde olsaydı, hiçbir önemi yoktu. Ne yazık ki Türkiye ve Türk halkı, ahlâk bakımından da düşüyor. Durum incelenirse görülür ki, Türkiye Doğu maneviyatıyla sona eren bir yol üzerinde bulunuyordu. Doğu'yla Batı'nın birleştiği yerde bulunduğumuz, Batı' ya yaklaştığımızı zannettiğimiz takdirde, asıl mayamızolan Doğu maneviyatından tamamıyla soyutlanıyoruz. Hiç şüphesizdir ki bundan, bu büyük memleketi, bu milleti, çöküntü ve yok olma çıkmazına itmekten başka, bir sonuç beklenemez ."

  "... Bu düşüşün çıkış noktası korkuyla, aczle başlamıştır. Türkiye'nin, Türk halkının nasılsa başına geçmiş olan birtakım insanlar,galip düşmanlar karşısında, susmaya mahkûmmuş gibi, Türkiye'yi âtıl veçekingen bir halde tutuyorlardı. Memleketin ve milletin çıkarlarının gerektiğini yapmakta korkak ve mütereddit idiler. Türkiye'de fikir adamları, âdetâ kendi kendilerine hakaret ediyorlardı. Diyorlardı ki: 'Biz adam değiliz ve olamayız. Kendi kendimize adam olmamıza ihtimal yoktur.' Bizim canımızı, tarihimizi, varlığımızı bize düşman olan, düşman olduğundan hiç şüphe edilmeyen Avrupalılara, kayıtsız şartsız bırakmak istiyorlardı. 'Onlar bizi idare etsin' diyorlardı."  Mustafa Kemal Atatürk

  (6 Mart 1922 Meclis konuşmasından.)
  [İş Bankası Kültür Yayınları: TBMM Gizli Celse Zabıtları, Cilt-3]
  Konu Eftelya tarafından (09-10-2008 Saat 02:24 PM ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Ataturk ab hedef olarak gostermemistir...

  avrupa icimize öylesine hastaliklar salmiski en kutsal mekanlarimizi bili parcalamis bölmüs
  ve istedigi gibi etnik guruplara bölmüsler hala bizler galfet uykusundayiz uyaninartik
  birbirinizle dalasmayi gemi gecen her gün biraz su almaktadir hergün bir kac asker ve
  polis ve günahsiz insanlar öldürülmektedir. bize hic bir vayda saglamiyacak olan olumsuz
  islerle ugrasiyoruz.

Benzer Konular

 1. Hirsiz olarak mağazaya girdi müslüman olarak çıktı
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2014, 05:20 PM
 2. Mehmetçiği hedef tahtası yaptı (video)
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 17-02-2011, 01:47 PM
 3. Başbakan beni hedef gösteriyor
  ajan Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-02-2011, 10:18 PM
 4. Hedef Daha Düşük Kolesterol
  mopsy Tarafından Diyet ve Dengeli Beslenme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-07-2010, 10:36 PM
 5. Dersimiz ataturk filmi ve ataturk un ogretmenlere verdigi onem
  ahmettatli Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-03-2010, 11:53 PM
Yukarı Çık