Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  Post Ebeveynler aman dikkat !

  Annesi ve babasını birlikte olurken gören 7 yaşındaki küçük kız gördüklerini okulda anlatınca

  Anne ve babasını yatak odasında gören 7 yaşındaki küçük kız, gördüklerini kendisine uyrlayarak arkadaşları ve rehber öğretmenine anlatınca, öğretmenin uyarısıyla polis ve savcılık harekete geçti. Rehber öğretmenin "baba tarafından küçük kız istismara uğruyor" diye rapor hazırlaması üzerine baba "cinsel istismar" suçundan gözaltına alındı. Baba, kızının Adli Tıp Kurumu'ndaki muayenesi temiz çıkınca serbest bırakıldı.

  Savcının, babayı ev ortamında daha dikkatli davranmaları konusunda uyardığı öğrenilirken, baba hakkında başlatılan soruşturma devam ediyor. Kızının rehber öğretmeni tarafından yanlış yönlendirildiğini iddia eden baba ise hakkındaki soruşturmanın sona ermesinin ardından rehber öğretmen hakkında maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Bu arada babanın kızını okuldan aldığı ve bir aydır da psikoloğa götürüldüğü öğrenildi.

  Olay İstanbul Maltepe'de yaşandı. Bir devlet okulunda eğitim alan 7 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Ç.K, birkaç kez gece uykudan kalktığında yatak odasının açık olan kapısından anne ve babasını sevişirken gördü. Küçük kız, gördüklerini kendisine uyarlayarak okulda arkadaşlarına anlatınca konu okulun rehber öğretmeninin kulağına ulaştı. Olayı öğrenmesinin ardından Ç.K'yi yanına çağıran rehber öğretmen, arkadaşlarına anlattığı konuyu kendisiyle de paylaşmasını istedi.

  Polis ve savcılık harekete geçti

  Küçük kızın anne ve babasının durumunu kendisine uyarlayarak anlatması üzerine, rehber öğretmen ?baba tarafından küçük kız istismara uğruyor' diyerek bir rapor hazırladı. Okul yönetimiyle paylaşılmasının ardından rapor, Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne ulaştırıldı. Polis, raporu alır almaz küçük kızın evine giderek, baba A.K'yi gözaltına aldı. Küçük kız Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek muayene edildi. Ancak, muayenede herhangi bir bulgu elde edilemezken, küçük kızın iki psikiyatrist eşliğinde ifadesi alındı. 20 saat gözaltında kalan baba A.K, Kartal Cumhuriyet Savcılığı'nda ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.

  C.K ailesi tarafından okuldan alındı

  Soruşturma, şahitlerin dinlenmesi için Kartal Cumhuriyet Savcılığı'nda devam ederken, Savcının, ev ortamında daha dikkatli davranması konusunda baba A.K'yi uyardığı öğrenildi. Olaydan sonra Ç.K, ailesi tarafından eğitim gördüğü okuldan alınarak, özel bir okula kaydedildi. Küçük kız bir aydır ailesi tarafından psikoloğa götürülüyor.

  Baba rehber öğretmeni suçluyor

  Kızının okuldaki rehber öğretmeni tarafından yönlendirildiğini iddia eden baba A.K, özel hastaneden kızıyla ilgili aldığı raporu Kartal Cumhuriyet Savcılığı'na sundu. Baba A.K, raporda rehber öğretmenin 4 konuda kızını yönlendirildiği bilgisi yer alıyor. Baba A.K'nin, kendisiyle ilgili devam eden soruşturmanın sonuçlanmasının ardından kızının rehber öğretmeni hakkında maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlandığı öğrenildi.
  Öte yandan, karakolda ifadesinin alınması sırasında Ç.K'nın yanında bulunan iki psikiyatristin de hazırlayacağı rapor bekleniyor.

  haber3

 2. #2
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624
  Çok ilginç, ama çok da önemli bir konu. Ailelerin çok dikkat etmesi gereken bir olay

Benzer Konular

 1. Aman karınızı kızdırmayın
  dogangunes Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 12-11-2009, 09:28 PM
 2. Aman bayanlar görmesin :)
  Go[rk]eM Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 24-05-2009, 02:21 PM
 3. Anne adayları aman dikkat !
  Gül@y Tarafından Gebelik Hamilelik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-05-2009, 09:24 PM
 4. Bayanlar Aman Dikkat :)))
  serseriozi Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-03-2008, 12:13 AM
 5. Aman ha! sırayı kaptırmayın
  girdapsedef Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 27-01-2007, 12:37 AM
Yukarı Çık