+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Suratının Ortasına

İnsan İlişkileri Kategorisinde ve Anne Baba ve Çocuklar Forumunda Bulunan Suratının Ortasına Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Eskide kaldı o terbiye usulleri… Çok eskide. Beyinlerimizin daha geri zekâlı olduğu zamanlarda. Patlat bir tokat, çocuk sussun! Tokadı yiyip

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  stat Suratının Ortasına

  Eskide kaldı o terbiye usulleri… Çok eskide. Beyinlerimizin daha geri zekâlı olduğu zamanlarda.


  Patlat bir tokat, çocuk sussun! Tokadı yiyip de susan çocuk gördünüz mü hiç? Feryat figan ağlar insan! Çocuk olmaya bile gerek yok ağlamak için… İnsanın canı acır, doğaldır bu! Doğal olmayan insan denilenin başka bir insanın canını acıtmasıdır, yaralar açmasıdır, ruhunu yaralamasıdır!

  Şiddetin cezası var dünyada… Kendi çocuğuna yaptığında da, başkasına yaptığında da… Kendi çocuğunun canını acıtan herkesin canını acıtır.

  Şiddet çocuğu kör mahzenlere zincirle vurmak değil, ağzını burnunu kırmak, kemiklerini oymak da değil… Tek tokat da şiddettir, tek bir hakaret de! Kendi çocuğuna vuranın suratının ortasına sağlam bir yumruk atmak istiyorum hep. Al bak öyle vurulmaz, böyle vurulur demek istiyorum ardından da… Kendinden güçsüze güç gösteren acizin tekidir, insan mıdır bilemem… Elindeki tek varlığının güç olmasından ileri gelir belki bu hali…

  Yüreğinde insan sevgisinin zerresini barındırmayan acıtır başkasının canını…

  Çocuklarına sözlü, elli, kollu sille tokat girişenlere bakın… Kimseyi sevmezler ama seviyormuş gibi görünebilir. Büyük bencildir onlar. Dünyanın kendi etraflarında döndüğünü düşünürler, oysa kendi dünyaları bile yoktur. Çocuğa vuran bu dünyaya ait değil çünkü.

  Onların hepsini toplayıp bir yerlere tıkmak lazım, bir daha çıkmayacakları bir yere…

  Yıllar evler atılan tokatlar bugün topluluk önünde konuşamayan aciz bir nesil yarattı! Kendine güvenmeyen, her şeyden korkan, sistemin çarklarına takılmış, istediklerini yapmaya cesaret edememiş kaç nesil olduk biz? Bir taneye daha lüzum yok! Biz yeterince fazlayız.

  Çocuklarınıza vurmayın!

  Hakkınız yok çünkü!

  Kendinize atın o tokatları, belki aklınız başınıza gelir!

  Ne anlıyorsunuz çocuğa tokat atmaktan, vurmaktan, hakaret etmekten?

  Vahşi olmaktan asırlar evvel kurtulduk biz, epey uzun zamandır da ateşi bulmuş durumdayız!

  Ateşi seni yakmak için bulmuş olamayız!

  Anne ve baba olarak onları korumak ve en çok da sevmek için varız biz… Onları dövüp, sövmek için değil… Anlıyor musun, yoksa heceliyor musun? Yoksa hem döverim hem severim mi diyorsun? O da ne yazık ki öyle değil, döven sevmiyor, seven de dövmüyor çünkü. Büyük yalancısın o yüzden sevgili ebeveyn! Bezirganbaşı sana kapı hakkı vermez bu şekilde!

  Çocukların karınları doyar, etle de bulgurla da patatesle de… Sevmezsek yapamazlar ama yaşayamazlar, büyürler ancak sadece bedenen, sonra kendi çocuklarına tokat atan birer ebeveyne dönüşürler…

  Laf dinlemiyorsanız dövün çocuklarınızı, daha büyük tokatların kafanızda patlamasını diliyorum o halde!


  kaynak

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991

  Cevap: Suratının Ortasına

  Çok güzel bir mevzuyu kaleme almışsınız Sayın doğangüneş.Fakirde o dediğiniz terbiyeyi hem ailemden hemde ilkokulda gördüm.Daha Altı aylıkken idrarına hakim olamamadan sopa,sonra Alınan oyuncak bozuldu (Kırılmadı,sadece bozuldu) sopa sonra Matematik çalıştırma faslı Avaz avaz bağırarak sopayla beraber,İlkokula başladık Allah ! Allah! Beşinci sınıfa kadar ZEBELLAH gibi bir ARNAVUT HOCA!Matematik dersi oldumu sabah zorla yaptırılan kahvaltıyı istifra ederdim . Çünkü problemi çözemedin esaslı bir sopa kafa kara tahtaya vurulur bu arada kafa yarılmaları kan revan içinde,tepeşir tozu dolu bir yüz. Ne o? MATEMATİK ÇÖZEMEDİN!Cerrah Operatör Doktor bir babam vardı ve neden sabahları istifra ettiğimi anlayamazdı. Bildiği tek şey aynı hoca gibi Hakaret ve sopaydı.Sonuç ne oldu? Kulaklarım nasıl aşırı çekilmekten dolayı tedavi görüp küçültülmeye çalışıldı ise ki onlar küçüldüde NEFSİM BÜYÜDÜ DEFORME OLDUM.Matematiği asla derste dinleyemedim bu yüzden Bir erkeğe esas lazım olacak Matematik ve Fen öğrenimine dayalı tahsil yapıp dünyanın her yerinde geçerli bir mesleğe sahip olamadım.Bozulan bir şeyi tamir edemiyorum çünkü çok sinirleniyorum.Tekniğe olan ilgim dumura uğradı.Hiç sevmediğim Hukguk Fakültesine girmek zorunda zorunda kaldım.Ve en acısı Ne kadar vücut yapım,kaslarım düzgün olursa olsun bir merdivenden normal adımlarla çıkamıyorum.Yaşamdada ne kadar çalışırsam çalışayım ufak ufak parlamalar ama sonunda kasılmalar ,yorgunluk ,basiretsizlik ve Mağlubiyet.BİN ÇALIŞTIM bir alabildiysem şayet ne mutlu.İşte yaşamımın kısa Muhasebesi.
  Onun için Öyle yok Cüzi irade,yok kainatta adalet varmış, idealizm, bunlar fakir için geçersizdir.Kendim kendime ve başkalarına karşı ne kadar bu asabiyetten iç guatrılı olmuş vagatonik bünyemle adil olabiliyorum?Ama Ha şunu deyim Bu eğitim sonucunda iyi BİR SOFİ OLDUM.ALLAH KİMESEYİDE YAPMASIN derim.Çünkü Koca nefsliyim,Allah korkusunu gelinde bana sorun.Ama Oda para etmez.Sözlerimde geçerli olamaz.Çünkü İnsanlar daima güce taparlar.O yüzden bu yazınızla kapanmayan taaa şuuraltımda bulunan kanayan yaralarımı deştiniz.Selamlar.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Yaş
  36
  Mesaj
  2.600
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  72677

  Cevap: Suratının Ortasına

  Harika konu seçmişsin canım,ne geliyorsa başımıza çocuklukta kalan izlerle geliyor.böyle dayak atan anne babalara gerçekten sinir olmamak elde değil.Bence her çocuk yaramazlık yapar hatada yapar önemli olan onlara en doğruları herdaim sabırla anlatmaktır.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  2.imza yarışma birincisi nefisetülilm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Nerden
  İstanbul'da, İstanbulluyum...
  Yaş
  41
  Mesaj
  705
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  19
  Rep Gücü
  7084

  Cevap: Suratının Ortasına

  Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.

  Çocuklarımız, bizim aynamızdır. Benim 3 yaşında bir kızım var, gözlemliyorum, bazen aynı ben, bazen aynı babası oluyor. Yani tıpatıp kopya ediyor.
  Bizler çocuklarımızın nasıl biri olmasını istiyorsak, öncelikle kendimiz öyle biri olmalı, yani ona iyi bir model olmalıyız.
  Bir de karşılıklı saygı ve sevgi meselesi var. Eğer çocuklarımıza saygı duyar ve saygılı davranırsak karşılığında saygı görürüz diye düşünüyorum.
  Biz kızımızı doğduğu andan itibaren, Allahü teala'nın bize emanet ettiği çok özel bir kul olarak gördük ve bu şekilde saygı ve ihtimamla muamele ettik ve şimdiden de olumlu sonuçlarını görebiliyoruz maaşallah.
  Umarım sonuna kadar böyle olur. Bütün anne babalara da tavsiyem, çocuklarınızı küçümsemeyin, üzmeyin,ezmeyin,dövmeyin, onların da kendilerine ait dünyaları,duyguları karakterleri var.Onlar bizim oyuncağımız ve şahsi malımız değil, Allahü teala'nın bizlere emanetidirler....

  Selamlar, saygılar...

Yukarı Çık