Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Eve kapatılan çocuk sorunlu !

İnsan İlişkileri Kategorisi Anne Baba ve Çocuklar Forumunda Eve kapatılan çocuk sorunlu ! Konusununun içerigi kısaca ->> Arkadaşlarından uzak kalan çocuklar asosyal olarak yetişiyor. Arkadaşlarından uzak kalan, oyun yoluyla onlarla mücadele ederek hayatı öğrenemeyen çocukların "Asosyal çocuklar ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Eski Üye Nil@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesaj
  2.070
  Rep Gücü
  330

  Eve kapatılan çocuk sorunlu !

  Arkadaşlarından uzak kalan çocuklar asosyal olarak yetişiyor.

  Arkadaşlarından uzak kalan, oyun yoluyla onlarla mücadele ederek hayatı öğrenemeyen çocukların "Asosyal çocuklar olarak yetişmesine neden olduğunu" vurgulayan Dr. Serdar Alparslan "Bu çocuklar daha sonra okulda ve toplumdan dışlanmaktadır.Çocuk ergen psikiyatri uzmanı Dr. Serdar Alparslan "Günümüzde büyük ailelerin yerini çekirdek aileler aldığını ve büyük şehirlerde komşuluk ilişkileri azalması sonucunda çocukların evlerde bakıcılarla kaldığını" belirt3erek artık "Gitgide çocukların evde bir hapis hayatı yaşamaya başladığına" dikkat çekti.

  Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Dr. Alparslan şu görüşlere yer verdi:

  Kendi yaşıtlarıyla oyun oynayarak geçirmesi gereken çağları evde büyüklerle geçirmekte ve tam bir eğitim alamamaktadır. Çünkü kendi arkadaşlarıyla oynarken yaptığı mücadele ve birbirlerinden öğrendikleri değerleri almamış oluyor.Arkadaşlarından uzak kalan oyun yoluyla onlarla mücadele ederek hayatı öğrenemeyen bu çocukların "Asosyal çocuklar olarak yetişmesine neden olduğunu" vurgulayan Dr. Serdar Alparslan "Bu çocuklar daha sonra okulda ve toplumda uyum problemleri yaşamakta ve dışlanmaktadır." dedi.Çocukların uyum problemleri yaşamaması için "kreşe gönderilmesi çok önemlidir" diyen Alparslan "Ailenin tamamlayamadığı eksikleri kreşte kendi yaşıtları tamamlayacaktır." görüşünde. Kreşe giden çocuklarda toplumsal öğrenme başlayacak ve topluma uyum daha kolay sağlanacaktır.

  Ailelerin çocuğa olan yanlış tutumlarının düzeltilmesi için eğitilmesi çok önemlidir. Evde her türlü imkanı ve bakıcıyı sağladığını düşünen aile bazen yanılabilir. Aile büyüklerinin de müdahalesiyle her istediğini elde eden rekabet duygusu yaşamayan çocuk sınırlarını bilememekte ve aynı ilgiyi toplumdan beklenmektedir. Dr. Alparslan "Evde gördüğü ilgiyi ve mücadelesiz elde ettiği şeyleri dışarıda bulamayan çocuğun bu nedenle depresyona girdiğini ve hayatının olumsuz etkilendiğini" söylüyor ve "Aileleri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum" diyor.

  leyditurk

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781

  Cevap: Eve kapatılan çocuk sorunlu !

  madalyonun oteki yuzu :Entusiasmado:

  patir patir dogurup ta sokaga saclari 1 numara tras edilmis sekilde ayakkabi boyama tezgahi ile evden disari salinan cocuklar da sorunlu. sokakta yetisiyor

Benzer Konular

 1. Yorum: 1
  Son mesaj: 19-08-2015, 11:38 AM
 2. Son kapatılan pencereyi geri getir
  YukseLL Tarafından Masaüstü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-11-2012, 06:23 PM
 3. Kapatılan 25. parti
  suur_r Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 12-12-2009, 02:49 AM
 4. Sorunlu erkeklerle çıkmak
  simqe Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-12-2009, 04:47 PM
 5. Sorunlu İnsanlar
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 05-09-2009, 03:47 AM
Yukarı Çık